Policyjny pościg w Kozach: Pijany i bez prawa jazdy uciekał...

  Policyjny pościg w Kozach: Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policjantami ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policyjny pościg za pijanym kierowcą
  Sprawca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. W czasie tego manewru omal nie potrącił interweniującego policjanta, który tylko dzięki sporemu
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KPP Bielsko-Biała

  Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Kozach: Nawet do 5 lat więzienia grozi 58-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W czasie próby zatrzymania, sprawca omal nie potrącił interweniującego policjanta. Uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych.

  Policyjny pościg w Kozach  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15.10.2018 około 10.30 w Kozach. Mundurowi z drogówki prowadzili akcję „Truck & Bus”, w czasie której, m.in. sprawdzali trzeźwość kierujących. Policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego kią.

  Sprawca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać.
  W czasie tego manewru omal nie potrącił interweniującego policjanta, który tylko dzięki sporemu refleksowi zdążył w porę odskoczyć. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, który łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. W Pisarzowicach mundurowi zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 0,8 promila alkoholu. Nie posiadał prawa jazdy, gdyż stracił je za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Dodatkowo obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez od 2016 do 2019 roku.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. Za przestępstwa te grozi mu do 5 lat więzienia.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY