Polonia Bytom - Carina Gubin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Bytomianie rzutem na taśmę pokonali beniaminka! Udany rewanż Polonii

25.03.2022. Mecz III ligi: Polonia Bytom - Carina Gubin.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
25.03.2022. Mecz III ligi: Polonia Bytom - Carina Gubin. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W piątek 25.03.2022 r. w meczu 21. kolejki III ligi w grupie trzeciej Polonia Bytom wygrał z Cariną Gubin 2:1 (1:1), zdobywając gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie. Mecz bytomian z beniaminkiem rozegrano na stadionie Szombierek. Zobacz ZDJĘCIA.

Polonia zaczęła wiosnę od wpadki przegrywając u siebie z Wartą Gorzów Wlkp. 2:4. Drużyna trenera Kamila Rakoczego odkuła się za tę porażkę, wygrywając ponownie na stadionie Szombierek z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 3:0. W piątek przyszła pora na spotkanie z beniaminkiem z Gubina.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Polonia Bytom - Carina Gubin, 25.03.2022 r.

Po 20. kolejkach Polonia zajmowała 4. miejsce i traciła do liderującego Zagłębia II Lubin 5 punktów (awans uzyska tylko jeden zespół). Carina jako beniaminek spisuje się całkiem dobrze - był 10. i ma 25 punktów. W dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej zgarnęła 4 punkty. Zremisowała u siebie 0:0 ze Ślęzą Wrocław i wygrała 2:0 na wyjeździe z Foto-Higieną Gać. W Bytomiu bardzo chcieli się zrewanżować za sierpniową porażkę 0:1 w Gubinie. Do piątkowego meczu bytomianie przystąpili w tym samym składzie, w jakim wyszli na LKS Goczałkowice-Zdrój.

Niespodziewanie goście już w 3. minucie objęli prowadzenie, gdy sędzia podyktował rzut karny, co do którego duże wątpliwości mieli bytomianie. Polonia wyrównała w 27. minucie. Patryk Stefański przeprowadził "rajd", podał na "długi" słupek, a Orest Tkaczuk głową skierował piłkę do bramki. Do przerwy był remis 1:1, choć oprócz gola, Polonia miała jeszcze strzał w słupek (Jacek Wuwer).

Na początku II połowy Yuya Kamon z Cariny uderzył z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę.

Polonia walczyła do końca o trzy punkty i dopięła swego w doliczonym czasie. W ostatniej akcji meczu Norbert Radkiewicz po rzucie rożnym głową wpakował piłkę do siatki!

Polonia Bytom - Carina Gubin 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Przemysław Haraszkiewicz (3-karny), 1:1 Orest Tkaczuk (27), 2:1 Norbert Radkiewicz (90+4)

Polonia: Brzozowski - Trojanowski (46. Iwanek), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas - Wuwer, Andrzejczak (60. Budzik), Tkaczuk (60. Krzemień), Płonka, Stefański (86. Konieczny) - Wolny (60. A. Maj).

Carina: Seweryn - Komarnicki, Magdziak, Woźniak, Staszkowian - Diduszko, Boksiński (90. Walczak), Ryś (60. Poniedziałek), Kamon, Haraszkiewicz (60. Grzymisławski) - Matuszewski (77. Siudak).

Żółte kartki: Krzemień, Radkiewicz, Rakoczy - Ryś, Diduszko, Woźniak

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)