Polonia Bytom mistrzem Polski po raz 11. Zobaczcie radość bytomianek ZDJĘCIA

Hokeistki Polonii Bytom, ku radości swoich fanów, po raz siódmy z rzędu zostały mistrzyniami PolskiZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Hokeistki Polonii Bytom po raz jedenasty w historii zostały mistrzyniami Polski. W drugim meczu finałowym bytomianki na wypełnionym tłumem kibiców nowym lodowisku po dogrywce pokonały Stoczniowiec Gdańsk 3:2. Zobaczcie zdjęcia z radości zawodniczek i fanów Polonii Bytom po zdobyciu złota.

Polonia Bytom mistrzem Polski po raz 11. Zobaczcie radość bytomianek

Hokeistki Polonii Bytom po raz jedenasty w historii i siódmy z rzędu zostały mistrzyniami Polski. Podopieczne trenera Andrzeja Secemskiego w drugim finałowym spotkaniu pokonały po dogrywce Stoczniowiec Gdańsk 3:2. Pierwszy mecz w Gdańsku bytomianki wygrały 5:2.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z RADOŚCI HOKEISTEK I KIBICÓW POLONII BYTOM

Złotą bramkę dla Polonii w 4 minucie dogrywki zdobyła Ida Talanda. Wcześniej do siatki gdańszczanek trafiły w II tercji Alicja Mota i Karolina Późniewska. Zawodniczki Stoczniowca walczyły bardzo dzielnie, ale niesione dopingiem po nad tysiąca widzów hokeistki z Bytomia nie dały sobie odebrać złota.

Po strzeleniu w dogrywce zwycięskiej bramki w nowym lodowisku imienia Braci Nikodemowiczów zapanowała wielka radość. "Hej, heja, heja, Polonia mistrzem w hokeja" - śpiewali kibice, a mistrzynie Polski po odebraniu złotych medali i okazałego pucharu z rąk wiceprezesa PZHL Adama Frasa polewały się szampanem i nuciły "We are the champions" oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Przed meczem pań wieńczącym sobotni wieczór na nowym lodowisku rywalizowała męska drużyna Polonii, która pokonała UKS Zagłębie Sosnowiec 6:3 (2:2, 1:1, 3:0) i zakończyła sezon na trzecim miejscu w Młodzieżowej Hokej Lidze.

Polonia Bytom - Stoczniowiec Gdańsk 3:2 po dogrywce (0:1, 2:1, 0:0, dogr. 1:0)
0:1 Renata Tokarska (15), 1:1 Alicja Mota (22), 2:1 Karolina Późniewska (27), 2:2 Tetiana Onyshchenko (31), 3:2 Ida Talanda (64).