Polonia Bytom - Piast Żmigród 2:1 ZDJĘCIA, WYNIK Bytomianie w dziesiątkę odwrócili losy meczu. Bramki rezerwowych dały 3 punkty

8.05.2021 r. Polonia Bytom - Piast Żmigród 2:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
8.05.2021 r. Polonia Bytom - Piast Żmigród 2:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 8.05.2021 r. w meczu 30. kolejki III ligi grupy trzeciej Polonia Bytom wygrała z Piastem Żmigród 2:1 (0:0). Bytomianie przegrywali 0:1, od 67. minuty grali w osłabieniu, ale zdołali odwrócić losy spotkania! Zobacz ZDJĘCIA.

Polonia przystępując do meczu z Piastem wiedziała, że swoje spotkanie wygrała Ślęza (1:0 w Lubinie z rezerwami Zagłębia), co oznaczało, że wrocławianie przeskoczyli bytomian w tabeli. Polonia i Ślęza ciągle mają matematyczne szanse na awans do Fortuna 1. Ligi, choć pozycja liderującego Ruchu Chorzów wydaje się być niezagrożona.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Polonia Bytom – Piast Żmigród

Piast Żmigród walczy o pozostanie w eWinner 2. Lidze, dlatego w Bytomiu spodziewano się trudnej przeprawy. Polonia po przegranej z Ruchem w Chorzowie wróciła do zwycięstw, pokonując Wartę Gorzów Wlkp. 3:1 i na wyjeździe MKS Kluczbork 4:2. W sobotę drużyna Kamila Rakoczego chciała pójść za ciosem. Piast nie wygrał od siedmiu meczów. W sumie ma na koncie aż 11 remisów, w tym we Wrocławiu ze Ślęzą i Ruchem w Chorzowie (oba 2:2).

W sobotę Piast potwierdził, że jest niewygodnym rywalem dla faworytów. W 62. minucie goście wyprowadzili kontrę Tobiasz Jarczak strzelił w „długi” róg i było 0:1. Na domiar złego pięć minut później Polonia straciła Dominika Koniecznego (czerwona kartka, po drugiej żółtej).

Gospodarze jednak pokazali charakter i po golach rezerwowych Marcina Lachowskiego i Damiana Celucha wygrali 2:1!

Ponieważ swój mecz wygrał też Ruch Chorzów (2:1 z Polonią w Nysie) układ w tabeli został taki sam. Polonia Bytom jest druga i ma 13 punktów straty do Niebieskich (jeden mecz mniej).

Polonia Bytom - Piast Żmigród 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Tobiasz Jarczak (62), 1:1 Marcin Lachowski (78), 2:1 Damian Celuch (82)

Polonia: Brzozowski - Budzik, Bedronka, Fulianty, Górka (72. Wróbel) - Konieczny, Żagiel (65. Krzemień), Płonka, Stefański, Pączko (73. Lachowski) - Ochwat (65. Celuch).

Czerwona kartka: Konieczny (67’ Polonia)

Żółte kartki: Konieczny, Fulianty - Łuczak, Chouwer

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)