Polonia Bytom - Stal Brzeg ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Bytomianie zrehabilitowali się za porażkę z rezerwami Górnika Zabrze, ale łatwo nie było

16.04.2022. III liga: Polonia Bytom - Stal Brzeg.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
16.04.2022. III liga: Polonia Bytom - Stal Brzeg. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 16.04.2022 r. w meczu 24. kolejki III ligi grupy trzeciej Polonia Bytom wygrała ze Stalą Brzeg 3:2 (2:1). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Dawid Wolny. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu Szombierek, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Polonia.

W środę 13 kwietnia Polonia przegrała zaległy mecz z Górnikiem II Zabrze 1:2, co mocno zdenerwowało bytomskich kibiców. Drużyna trenera Kamila Rakoczego mogła zbliżyć się do liderującego Zagłębia II Lubin, a tak traciła 6 punktów. Awans do eWinner 2. Ligi uzyska tylko jeden zespół. Fani Polonii liczyli na rehabilitację w Wielką Sobotę w meczu ze Stalą Brzeg.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i z meczu Polonia Bytom - Stal Brzeg, 16.04.2022 r.

Bytomianie zajmujący 2. miejsce w tabeli z 45 punktami byli faworytem sobotniego meczu, choć nie brakuje u nich problemów kadrowych. Stal miała przed tym spotkaniem 27 punktów - 12. miejsce. We wrześniu Poloniści wygrali w Brzegu 3:1.

Polonia do przerwy prowadziła 2:1. Wynik meczu szybko otworzył Dawid Wolny, który głową pokonał bramkarza gości. Stal wyrównała w 20. minucie. Dominik Brzozowski sparował strzał Jakuba Czajkowskiego, ale piłka trafiła pod nogi Damiana Celucha, który skutecznie dobił. Bytomianie znów wyszli na prowadzenie po siedmiu minutach, gdy Patryk Stefański popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego.

Polonia Bytom - Stal Brzeg ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Bytomianie...

Po przerwie Polonia poszła za ciosem. Rezerwowy Orest Tkaczuk przeprowadził dobrą akcję i podał do Wolnego, który drugi raz w tym meczu umieścił piłkę w bramce, strzelając płasko z 18. metrów. To nie był koniec emocji, bo w 77. minucie Michał Sypek głową trafił na 3:2. Gospodarze na więcej już nie pozwolili i mogli cieszyć się z wygranej.

Przewaga Zagłębia II nad Polonią zmalała do trzech punktów, ale lider ma jeszcze zaległy mecz w Kluczborku z MKS-em (20 kwietnia).

Polonia Bytom - Stal Brzeg 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Dawid Wolny (2), 1:1 Damian Celuch (2), 2:1 Patryk Stefański (27), 3:1 Dawid Wolny (58), 3:2 Michał Sypek (77)

Polonia: Brzozowski – Budzik (71. Górka), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas - Konieczny, Andrzejczak (56. Pączko), Stefański, Płonka (56. Tkaczuk), Dudek (25. Piontek) - Wolny (71. Krzemień).

Stal: Jaskuła - Ograbek (86. Danielik), Wdowiak, Lechowicz, Leończyk (86. Nowakowski) - Kuriata (74. Sypek), Czajkowski, Niemczyk (62. Matusik), Bronisławski - Podgórski (62. Dychus), Celuch.

Żółte kartki: Bedronka, Dudek, Radkiewicz, Wolny - Sypek

Sędziował: Bartosz Pałetko (Kraków)