Polska - Argentyna 3:0 Nasi siatkarze przerwali serię porażek i są o krok od awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów

Reprezentacja Polski turniej w Melbourne zaczęła od zwycięstwa
Reprezentacja Polski turniej w Melbourne zaczęła od zwycięstwa fot. fivb,org
Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 na inaugurację turnieju interkontynentalnego Ligi Narodów w Melbourne. Biało-Czerwoni po trzech kolejnych porażkach w poprzednim turnieju w USA wrócili na zwycięskie tory i są o krok od zapewnienia sobie awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów, który odbędzie się w Lille. Do osiągnięcia tego celu brakuje nam jeszcze jednej wygranej.

Trener Vital Heynen jak zwykle rotował składem. W Melbourne do polskiej drużyny dołączyli Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka oraz Paweł Zatorski. Do kraju po turnieju w Chicago wrócili natomiast Fabian Drzyzga, Damian Schulz, Michał Żurek i Kacper Piechocki. Argentyńczycy zagrali natomiast bez przyjmującego Facundo Conte, który doznał kontuzji barku i z lotniska wrócił do domu.

Pierwszy set toczył się pod dyktando Argentyńczyków, którzy długo w nim prowadzili. Było już 22:18 dla nich, ale w końcówce Polacy wreszcie się obudzili, a pomogło im w tym wprowadzenie na boisko Macieja Muzaja i Marcina Jarosza. Nasi doprowadzili do remisu 23:23. a w o wygranej 26:24 przesądziły ataki środkowych, do których ostatnie piłki kierował Grzegorz Łomacz.

Druga partia to dominacja Biało-Czerwonych, którzy zaczęli lepiej przyjmować zagrywkę. Objęliśmy prowadzenie 20:17 głównie dzięki dobrej grze bloku, a seta wygraliśmy wyraźnie 25:20

Na początku trzeciej partii Argentyńczycy popełniali proste błędy i nasz zespół szybko objął wysokie prowadzenie 13:6. Polacy utrzymywali bezpieczny dystans i gdy na tablicy wyników widniał rezultat 20:16 wydawało się, że koniec meczu jest bardzo blisko. Polacy zaczęli grać nonszalancko i Argentyna najpierw odrobiła straty doprowadzając do remisu 22:22, ale później prowadząc 25:24 miała setbola. Na szczęście wówczas dał o sobie znać wprowadzony chwilę wcześniej rezerwowy Artur Szalpuk kończąc ostatnie akcje i zapewniając naszym zwycięstwo 29:27.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków w Melbourne będzie Brazylia. Spotkanie Polska - Brazylia zaplanowano na sobotnie południe i transmitować je będzie Polsat-Sport. Na zakończenie w niedzielę o 7 rano Biało-Czerwoni zagrają z Australią.

Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:20, 29:27)