Polska - Chiny 2:7. Biało-Czerwone nie awansowały, ale to był ich najlepszy występ w MŚ ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Polki przegrały z Chinkami, ale i tak z MŚ w Katowicach mogą być bardzo zadowolone. W każdym meczu na Jantorze wspierali ich kibiceZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Polki przegrały ostatni mecz mistrzostw świata dywizji 1B w Katowicach z Chinkami 2:7. Biało-Czerwone nie zdołały awansować na zaplecze światowej elity, ale i tak odnotowały najlepszy w historii występ w MŚ. Turniej na Jantorze wygrała reprezentacja Chin i to ona po końcowej syrenie świętowała awans. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Chiny.

Polska - Chiny 2:7. Biało-Czerwone nie awansowały, ale i tak to ich najlepszy występ w MŚ

Reprezentacja Polski po czterech zwycięstwach w MŚ Dywizji 1B w Katowicach w ostatnim meczu przegrała z Chinkami 2:7 i zajęła w turnieju na Jantorze drugie miejsce. Awans na zaplecze światowej elity wywalczyła chińska drużyna wzmocniona aż dwunastoma zawodniczkami z USA i Kanady.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - CHINY

Chinki zbudowały tak mocny zespół na igrzyska w Pekinie. W gronie 10 najmocniejszych kobiecych drużyn grających w turnieju olimpijskim gospodynie turnieju zajęły dziewiąte miejsce, ale na trzecim poziomie rozgrywek w Katowicach Azjatki nie miały sobie równych wysoko wygrywając wszystkie pięć spotkań.

W meczu z Polkami Chinki pozbawiły nas złudzeń już w I tercji, w której strzeliły nam pół tuzina goli. Kanonadę strzelecką już w 38 sekundzie zaczęła Qiqi Lin, która w rodzinnej Kanadzie nosiła nazwisko Leah Lum, a skończyłą tuż przed końcem tej odsłony Ni Lin, czyli Amerykanka Rachel Llanes.

Biało-Czerwone w II tercji odpowiedziały dwoma golami zdobytymi w okresie gry w przewadze. Gdy Polski grały w piątkę przeciwko czterem rywalkom do siatki trafiła Tetiana Onyszczenko. a gdy na lodzie mieliśmy dwie zawodniczyki więcej na listę strzelców wpisała się Klaudia Chrapek.

Wynik spotkania obserwowanego na Jantorze przez ponad 700 widzów ustaliła w III tercji kapitan ekipy z Azji Yu Baiwei na 2 sekundy przed końcem kary Alicji Wcisło.

Najlepszą polską zawodniczką tego meczu wybrana została bramkarka Martyna Sass, która obroniła aż 45 strzałów rywalek świetnie spisując się w II i III tercji. W zespole Chin wyróżniono Le Mi, czyli Hannah Miller, która w barwach Kanady dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata do lat 18.

Po zakończeniu meczu Polki odebrały srebrne medale za zajęcie w katowickich MŚ drugiej lokaty. Turniej wygrały Chinki, a trzecie miejsce zajęły Włoszki. Czwarty był Kazachstan, a piąta Korea Płd. Do Dywizji 2A zdegradowana została ostatnia w tabeli Słowenia.

Najlepszą bramkarką mistrzostw na Jantorze wybrano Polkę Martynę Sass, najlepszą obrończynią została Włoszka Nadia Mattivi, a napastniczką chińska Kanadyjka Le Mi. Zobaczcie zdjęcia z ceremonii dekoracji drużyn i zawodniczek, ktorym medale i statuetki wręczali prezydent Katowic Marcin Krupa i prezes PZHL Mirosław Minkina.

Polska - Chiny 2:7 (0:6, 2:0, 0:1)
0:1 Qiqi Lin (1), 0:2 Qiqi Lin (2), 0:3 Zhixin Liu (6), 0:4 Le Mi (8), 0:5 Xifang Zhang (13), 0:6 Ni Lin (20), 1:6 Tetiana Onyszczenko (26), 2:6 Klaudia Chrapek (31), 2:7 Baiwei Yu (52)