Polska – Gibraltar 8:1 Euro coraz bliżej NA ŻYWO ONLINE + RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV

Andrzej Czekaj
Mecz Polska - Gibraltar
Mecz Polska - Gibraltar Bartek Syta / Polska Press
Polska - Gibraltar NA ŻYWO + LIVE + TRANSMISJA W meczu 8. kolejki grupy D eliminacji Euro 2016 Polska zagra w poniedziałek z Gibraltarem. Biało – czerwoni po piątkowej porażce we Frankfurcie stracili pozycję lidera , ale w meczu z najsłabszym w grupie Gibraltarem Polacy są zdecydowanym faworytem. Początek meczu o godz. 20:45. Relację LIVE przeprowadzi dziennikzachodni.pl.

Przed październikowymi decydującymi meczami sytuacja w "polskiej" grupie wygląda tak: Na 1 miejscu Niemcy 19 punktów, na drugim Polacy 17 punktów, trzecie miejsce zachowała Irlandia 15 punktów, a następnie Szkocja 11 punktów. Walka o dwa miejsca premiowane awansem na Euro 2016 do końca zapowiada się więc pasjonująco.

22:37 Zakończył się mecz w Glasgow. Niemcy wygrali 3:2 i tym samym utrzymali pozycję lidera grupy D
22:36 Ostatni gwizdek także w Dublinie. Irlandia wygrywa 1:0 z Gruzją
22:34 Koniec meczu w Warszawie. Polska pokonuje Gibraltar 8:1
22:32 Wydaje się, że mistrzowie świata nie dadzą sobie wydrzeć wygranej
22:30 Rozluźnieni prowadzeniem Polacy tracą niespodziewanie gola. Strzelcem Gossling22:29 Zmiana w drużynie Polski. Mila za Olkowskiego
22:28 Polacy coraz bliżej zwycięstwa
22:26 Gordon Strachan gra va banque. Wchodzą Martin i Ritchie. Czy gospodarzom wystarczy czasu na doprowadzenie do remisu?
21:49 W składzie Polaków nie ma zmian
21:48 Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Robbie Keane w jego miejsce Shane Long
21:43 Gdyby takimi wynikami zakończyły się spotkania reprezentacja Polski powróciłaby na pierwsze miejsce w grupie D
21:38 Zarówno w Warszawie, Dublinie i Glasgow zakończyły się pierwsze połowy spotkań. Jak narazie Polacy prowadzą 4:0 z Gibraltarem, Irlandia bezbramkowo remisuje z Gruzją, natomiast najwięcej emocji jest w Glasgow. Tam Szkocja remisuje 2:2 z Niemcami
21:32 Szalony mecz w Glasgow. Gospodarze na 2 minuty przed przerwą ponownie doprowadzają do remisu. Bramka: Mc Arthur
21:30 Irlandczycy próbują sforsować obronę Gruzji, ale nie udaje im się ta sztuka
21:28 Polacy mają mecz pod kontrolą
21:23 Ależ emocje w Glasgow. Szkocja zaledwie 6 minut remisowała. Niemcy znów na prowadzeniu. Strzelcem gola ponownie Muller
21:20 Gruzini dzielnie walczą z Irlandią. W Dublinie wciąż goli nie oglądamy
21:17 Szybka odpowiedź Polaków na wieści z Glasgow. Lewandowski i 4:0
21:15 Szkoci się nie poddają i doprowadzają do remisu. Samobójczy gol Matsa Hummelsa. Robi się ciekawie
21:12 W Dublinie wciąż bez goli, chociaż gospodarze są coraz groźniejsi
21:10 Przewaga Polaków nie maleje. Biało-czerwoni dążą do zdobycia kolejnych bramek
21:07 Zmiana wyniku także w Glasgow. Gola dla Niemiec zdobywa w 18 minucie Thomas Muller
21:06 Na Stadionie Narodowym trwa festiwal strzelecki. 18 minuta i już 3:0. Tym razem gola strzelił Robert Lewandowski
21:03 Przed momentem świetną okazję na objęcie prowadzenia mieli Gruzini, ale dobrze interweniował irlandzki bramkarz.
21:00 Bezsprzecznie to jest wieczór Kamila Grosickiego. Pomocnik Rennes strzela swoją drugą bramkę w tym meczu i po 15 minutach Polska prowadzi 2:0
20:58 Tymczasem w Glasgow i Dublinie wciąż bez goli
20:54 Świetne otwarcie meczu dla Polaków. W 8. minucie gola dla biało - czerwonych strzela Kamil Grosicki. Asysta Roberta Lewandowskiego
20:52 Spokojny początek meczu w Glasgow

20:49 Polacy przeważają, mają rzut rożny, ale dobrze spisał się bramkarz gości - Jason Perez

20:45 Na stadionach w Warszawie, Dublinie i Glasgow rozbrzmiał pierwszy gwizdek spotkania.

20:37 Informacja z Dublina. W wyjściowym składzie gospodarzy na to spotkanie Seamus Coleman zastąpi Cyrusa Christiego.

20:22 Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z trzech meczów "polskiej" grupy. Będziemy jednocześnie w Warszawie, Glasgow i Dublinie.

Mecz Polska - Gibraltar NA ŻYWO TRANSMISJA

Po piątkowych meczach eliminacji Euro 2016 reprezentacja Polski straciła przodownictwo w tabeli grupy D na rzecz mistrzów świata – Niemców. Mimo porażki z Niemcami biało-czerwoni wciąż zachowują spore szanse na awans na francuski turniej. Do zakończenia eliminacji pozostały trzy mecze, a więc 9 punktów do zdobycia. W poniedziałkowy wieczór Polacy zagrają na Stadionie Narodowym z Gibraltarem. Nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza w tym meczu jak zwycięstwo Polaków, chociaż jak podkreślają w polskiej kadrze.

– Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy, również ten z Gibraltarem, którego nie można lekceważyć – mówi Adam Nawałka, trener reprezentacji Polski.

W polskim zespole panuje pełna mobilizacja przed spotkaniem z najsłabszym w grupie Gibraltarem.

– Za nami analiza gry przeciwnika, wiemy jak gra, czego możemy się po nim spodziewać. Ale my też mamy przygotowane pewne warianty na ten mecz i naszym celem są trzy punkty w tym spotkaniu. – podkreśla Sebastian Mila.

KTO WYGRA MECZ POLSKA GIBRALTAR?
Bezsprzecznym faworytem poniedziałkowego pojedynku z Gibraltarem są Polacy. Dla gości spotkania z Polską Niemcami czy Szkocją są nowym doświadczeniem, bowiem podopieczni Jeffreya Wooda dopiero zaczynają pisać historię tego kraju na arenie międzynarodowej.

Na razie idzie im to delikatnie mówiąc nie najlepiej, bowiem Gibraltar zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D. Statystyki bramek, jak i sama gra pokazuje, że Gibraltar faktycznie dopiero uczy się gry w piłkę na reprezentacyjnym poziomie. 1 bramka strzelona i aż 38 straconych obrazuje obecną sytuacje gości w tabeli grupy D. Mimo małego doświadczenia na europejskiej arenie z postawy swojej drużyny zadowolony jest trener Gibraltaru Jeffrey Wood.

- Byliśmy nikomu nieznani i trafiliśmy do bardzo trudnej grupy. Cieszę się, że poczyniliśmy ogromny postęp patrząc od początku eliminacji. W pierwszym meczu z Polską nie mieliśmy żadnego doświadczenia - dodał trener.
MECZ POLSKA GIBRALTAR SKŁADY
W reprezentacji Polski nie zobaczymy Łukasza Piszczka - kontuzja i saby występ z Niemcami, Łukasza Szukały - kontuzja.

Z dobrej strony pokazał się Kuba Błaszczykowski, który wszedł na mecz z Niemcami jako rezerwowy. I to prawdopodobnie on wejdzie w pierwszym składzie.

Pewny gry jest Robert Lewandowski, który jednak prawdopodobnie nie będzie grał do końca meczu. To sam może dotyczyć Arka Milika.

Sebastian Mila to kolejny zawodnik, który ma wielką chęć pokazania się przed polską publicznścią - pojawił się na konferencji przedmeczowej, co może sugerować, że i on brany jest pod uwagę przez trenera. Jeśli wejdzie do gry, będzie to raczej druga połowa.

Celem gości na to spotkanie jest powstrzymanie Roberta Lewandowskiego.

- Mam nadzieję, że Robert Lewandowski nie powtórzy swojego wyczynu z pierwszego spotkania. Mam nadzieję, że tym razem uda nam się go powstrzymywać przez pełne 90 minut, a nie tylko w pierwszej połowie - powiedział obrońca i kapitan Gibraltaru, Roy Chipolina.

MECZ POLSKA - GIBRALTAR WYNIK
Polscy kibice nie wyobrażają sobie aby biało – czerwoni po tym meczu nie dopisali sobie kompletu punktów. Trener rywali jest w tym względzie ostrożniejszy.

- Martin O'Neill powiedział przed naszym meczem z Irlandią, że nie ma łatwych spotkań i każdego przeciwnika trzeba szanować. Wszystko może się zdarzyć, więc Polacy nie powinni nas lekceważyć – powiedział Jeffrey Wood.

Dla reprezentacji Gibraltaru francuski czempionat jest pierwszą okazją do startu w międzynarodowych rozgrywkach. Jak do tej pory Polacy tylko raz w swojej historii mierzyli się z zespołem z południa Półwyspu Iberyjskiego - na starcie eliminacji Biało-czerwoni nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń ogrywając Gibraltar aż 7:0. Cztery bramki tego dnia zdobył Robert Lewandowski, dwa gole dołożył Kamil Grosicki, a jedno trafienie Łukasz Szukała.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat i Polsat Sport.