Polska Hokej Liga: JKH Jastrzębie pokonało Podhale i jest bliżej finału [ZDJĘCIA] Porażka GKS Tychy

JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ
JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ Lucyna Nenow
Hokeiści JKH pokonali u siebie Podhale i przybliżyli się w drugiego w historii awansu do finału MP. W Sanoku porażki doznali hokeiści GKS Tychy.

Wszyscy kibice JKH, którzy zasiedli dzisiaj na trybunach, dostali pamiątkowe kalendarze z hokeistami. Prezenty dla fanów wręczane były przed pierwszą syreną na lodowisku, za to na gole swoich ulubieńców sympatycy jastrzębian musieli czekać aż do trzeciej tercji. Ostatecznie chłopaki z kalendarza poradzili sobie z Podhalem i zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do finału mistrzostw Polski.

Jastrzębianie po raz piąty z rzędu grają w półfinałach play off, a jednak mecz z Podhalem zaczęli dziwnie usztywnieni. Gospodarze mieli ogromną przewagę, ale grali nieskutecznie. Pierwszy mecz półfinałowy długimi momentami był rywalizacją JKH z Ondrejem Raszką. Podopieczni trenera Roberta Kalabera oddali w całym spotkaniu aż 44 strzały (rywale 16), ale sposób na Czecha znaleźli dopiero w 46 minucie. Wówczas na strzał zdecydował się Radosław Nalewajka. Krążek najpierw odbił się od słupka, a później pleców bramkarza i zatańczył na linii bramkowej. Dla pewności Nalewajka jeszcze wepchnął go do siatki. To trafienie odczarowało bramkę gości i kilka minut później po strzale z dystansu drugiego gola zdobył Martin Przygodzki.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja w Jastrzębiu PZHL podjął ostateczną decyzję w sprawie walkowera przyznanego Podhalu za trzeci mecz ćwierćfinałowy z Cracovią. Komisja Odwoławcza postanowiła w całości oddalić protest krakowskiego klubu i utrzymać awans “Szarotek” do półfinału, co sprawiło, że mecz na Jastorze mógł odbyć się bez przeszkód.

W drugim półfinale w Sanoku bramek padło znacznie więcej. Kluczem do zwycięstwa okazała się gra w przewadze, bo aż połowa goli padła, gdy jedna z drużyn grała pięciu na czterech. Lepiej w tym elemencie radzili sobie sanoczanie, którzy wykorzystali trzy przewagi, a że Michael Cichy trafił do siatki również wówczas, gdy Ciarko grało w osłabieniu, więc sukces obrońców tytułu mistrzowskiego był jak najbardziej zasłużony. Bramka Amerykanina polskiego pochodzenia strzelona po kontrze w 36 minucie była zresztą przełomowym momentem tego zaciętego spotkania.

Mecze półfinałowe play off
JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0,0:0, 2:0)

1:0 Radosław Nalewajka (46), 2:0 Martin Przygodzki (49)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 1:0 dla JKH. Kolejny mecz w środę o godz. 18 w Jastrzębiu.

Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

1:0 Miroslav Zatko (10), 1:1 Adam Bagiński (22), 2:1 Michael Cichy (24), 2:2 Maksim Kartoszkin (26), 3:2 Michael Cichy (36), 4:2 Michael Cichy (37), 5:2 Zenon Konopka (50), 5:3 Jurij Kuzin (55).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 1:0 dla Ciarko. Kolejny mecz w środę o godz. 18.30 w Sanoku (transmisja w TVP Sport).