[Polska Hokej Liga] Śląskie derby na szczycie dla tyszan. Przerwna zwycięska seria jastrzębian

Hokeiści GKS Tychy przerwali serię 10 zwycięskich spotkań JKH GKS Jastrzębie. Po tej porażce jastrzębianie stracili prowadzenie w tabeli PLH.

O tym, kto przystąpi do zaczynających się za tydzień rozgrywek play off z nr 1, może zadecydować dopiero ostatnia wtorkowa kolejka sezonu zasadniczego. Wczoraj JKH GKS Jastrzębie przegrał w Tychach i stracił pozycję lidera na rzecz Ciarko Sanok, który wprawdzie przegrywał z Unią 0:3, ale ostatecznie wywiózł z Oświęcimia trzy punkty. W niedzielę mistrzowie Polski zagrają na Jastorze z jastrzębianami i w razie zwycięstwa podopieczni trenera Roberta Kalabera odzyskają fotel przodowników tabeli.

JKH wygrał 10 meczów z rzędu, ale w Tychach w tym sezonie jeszcze nie zwyciężył i teraz też musiał obejść się smakiem. Mecz zakończył się takim samym wynikiem jak grudniowy półfinał PP. O wygranej tyszan przesądziły dwa gole zdobyte na początku II tercji w odstępie 66 sek. Zmiana bramkarza JKH, która po tym nastąpiła, niewiele dała, bo David Zabolotny, podobnie jak Przemysław Odrobny, również puścił trzy bramki.

Wyniki Polskiej Hokej Ligi
Grupa silniejsza
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

1:0 Patryk Kogut (20), 2:0 Radosław Galant (23), 3:0 Jurij Kuzin (24), 3:1 Leszek Laszkiewicz (40), 4:1 Jakub Witecki (43), 5:1 Jarosław Rzeszutko (44), 6:1 Jakub Witecki (48).

Unia Oświęcim - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Grupa słabsza
Polonia Bytom - Naprzód Janów 4:5 (0:0, 2:4, 2:1)

0:1 Jakub Radwan (23), 0:2 Marcin Frączek (33), 0:3 Jakub Radwan (34), 0:4 Mariusz Jakubik (35), 1:4 Marcin Słodczyk (39), 2:4 Mykyta Bucenko (40), 2:5 Marek Holy (46), 3:5 Mykyta Bucenko (56) 4:5 Sebastian Kłaczyński (59).

HC GKS Katowice - Orlik Opole 0:12 (0:3, 0:2, 0:7) 0:1 Stanisław Wirołajnen (5), 0:2 Joseph Harcharik (8), 0:3 Nikita Semiannikow (15), 0:4 Joseph Harcharik (29), 0:5 Mateusz Sordon (36), 0:6 Maciej Rompkowski (43), 0:7 Tomas Valecko (46), 0:8 Stanisław Wirołajnen (47), 0:9 Stanisław Wirołajnen (51), 0:10 Branislav Fabry (53), 0:11 Mariusz Zwierz (59), 0:12 Nikita Semiannikow (60).

7. Orlik Opole4672143:132
8. Naprzód Janów4661160:175
9. Polonia Bytom4629132:275
10. HC GKS Katowice46690:418

Następna kolejka w niedzielę 22 lutego (wszystkie mecze o godzinie18.00)
GRUPA SILNIEJSZA ( O MIEJSCA 1-6): Jastrzębie - Sanok, Cracovia - Tychy, Podhale - Unia;
GRUPA SŁABSZA ( O MIEJSCA 7-10): Polonia - Katowice, Naprzód - Orlik.