Polska - Holandia 1:2 ZDJĘCIA, WYNIK Porażka kadry Brzeczka na Stadionie Śląskim

Reprezentacja Polska przegrała na Stadionie Śląskim z Holandią 1:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W meczu Ligi Narodów Polska przegrała z Holandią 1:2. Prowadzenie dla Biało-Czerwonych już w 5 minucie gry zdobył Kamil Jóżwiak, ale w końcówce goście po strzałach Memphisa Depaya i Georginio Wijnalduma przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrana Pomarańczowych była zasłużona, bowiem rywale dominowali na boisku przez większość spotkania. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Holandia.

Polska - Holandia 1:2. Porażka kadry Brzeczka na Stadionie Śląskim

Po fatalnym występie przeciwko Włochom trener Jerzy Brzęczek w składzie na mecz z Holandią dokonał pięciu zmian. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 5 minucie Kamil Jóżwiak pognał lewym skrzydłem przez pół boiska i nie mając do kogo podać sam wykończył akcję tak, że piłka wtoczyła się do siatki.

Skrzydła były w tym spotkaniu mocną stroną Polaków. Po drugiej stronie boiska kilka razy szarpnął Przemysław Płacheta. Po jednej z takich akcji pomocnik Norwich trafił w słupek.Spotkanie ułożyło się po myśli Polaków, bo po zdobyciu prowadzenia mogli się cofnąć na swoją połowę i szukać swych szans w kontrach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - HOLANDIA

Momentami broniliśmy się bardzo głęboko. Holendrzy swobodnie rozgrywali piłkę przed naszą bramką. Goście w I połowie mieli przynajmniej kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale dopisywało nam szczęście i swoje w bramce robił Łukasz Fabiański. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Memphis Depay, Georginio Vijnaldum i Frenke de Jong, a po strzale głową Donyella Malena piłka przeszła obok bramki.

O tym, że atmosfera w naszej kadrze nie jest najlepsza świadczył obrazek z I połowy. Trener Brzęczek starając się coś wytłumaczyć Robertowi Lewandowskiemu niemal wszedł na boisko, a kapitan kadry odwrócił się do selekcjonera plecami. Lewy na drugą połowę meczu już nie wyszedł.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Holendrzy nadal atakowali, a my szczęśliwie się broniliśmy. Bardzo blisko zdobycia wyrównującego gola był Depay. Po jego strzale z 12 m Fabiański wyciągnął się jak długi i końcami palców wybił piłkę na róg. Chwilę później Davy Klaassen trafił w boczną siatkę.

Pomarańczowi w końcu dopięli swego i dodczarowali polską bramkę. Najpierw Jan Bednarek sfaulował w polu karnym Wijnalduma i sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem jedenastki był Depay. Później po centrze z rogu Patrcika Van Aanholta głową do siatki trafił kapitan Holendrów Wijnaldum. Goście wygrali zasłużenie, a reprezentacja Polski po raz kolejny w meczu z silnym rywalem nie pokazała niczego specjalnego.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w tym tygodniu byłego piłkarza reprezentacji Polski Adama Musiała, historyka piłkarskiego i dziennikarza Andrzeja Gowarzewskiego oraz byłego gracza Holendrów Pima Doesburga.

Polska - Holandia 1:2 (1:0)
1:0 Kamil Jóżwiak (5), 1:1 Memphis Depay (77-karny), 1:2 Georginio Wijnaldum (84-głową)