Polska - Iran 32:27. Biało-Czerwoni zaczęli Turniej Noworoczny od wygranej ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski, ku radości kibiców zgromadzonych w Spodku, pokonali Iran  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze ręczni reprezentacji Polski, ku radości kibiców zgromadzonych w Spodku, pokonali Iran Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W pierwszym meczu Turnieju Noworocznego piłkarzy ręcznych reprezentacja Polski pokonała 4 stycznia Iran 32:27. Impreza w Katowicach jest ostatnim etapem przygotowań Biało-Czerwonych do mistrzostw świata, które 11 stycznia rozpoczną się w Spodku. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Iran.

Polska - Iran 32:27. Biało-Czerwoni zaczęli Turniej Noworoczny od wygranej

Turniej Noworoczny jest ostatnim testem Polaków przed mistrzostwami świata, które dokładnie za tydzień rozpoczną się w Spodku. Organizowana wspólnie ze Szwecją impreza jest najważniejszym wydarzeniem w ponad 100-letniej historii piłki ręcznej w naszym kraju.

W Katowicach Polacy grają już w optymalnym zestawieniu, bo do 2 stycznia kadry dołączyli Maciej Gębala i Szymon Działakiewicz grający poza granicami kraju. Mimo urazu kciuka w Spodku wystąpił Bartłomiej Bis. Turniej Noworoczny ma wyłonić ostateczny skład naszej reprezentacji na MŚ.

Na pewno znajdzie się w nim Szymon Sićko. Były zawodnik Górnika Zabrze w meczu z Iranem pojawił się na boisku po raz pierwszy od blisko miesiąca, czyli od momentu kontuzji, której doznał w meczu Łomży Industrii Kielce z Orlenem Wisłą Płock.

Po wstrząśnieniu mózgu nie było już śladu i 25-letni rozgrywający mistrza kraju rzucił w Spodku cztery bramki oraz popisał się w kilkoma udanymi akcjami. Najefektowniejsza była ta, gdy przejął w wyskoku piłkę zagraną przez Arkadiusza Morytę i znajdując się w powietrzu nad polem bramkowym umieścił ją w siatce.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - IRAN

Wynik spotkania z Iranem nie był najważniejszy, ale widać było, że gra Polaków mocno falowała. Mieliśmy momenty, gdy z łatwością odskakiwaliśmy egzotycznemu rywalowi na 3-4 bramki, ale i takie, w których seriami traciliśmy bramki, zwłaszcza w trakcie gry w osłabieniu.

Po naszej stronie wynik ciągnął niezmordowany Moryto, który nie tylko wykorzystał większość rzutów karnych, ale też skutecznie finalizował kontry zdobywając w sumie 10 bramek. Moryto został wybrany graczem meczu.

Do przerwy niespodziewanie przegrywaliśmy jedną bramką przez kilkuminutowy przestój, ale po zmianie stron Polacy dominowali na boisku. Niezłą zmianę dał Jan Czuwara. Z dobrej strony pokazał się Michał Olejniczak, a jedną z bramek zdobył nawet nasz bramkarz Adam Morawski i ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 32:27.

- Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie i tylko nasza ogromna nieskuteczność w I połowie sprawiła, że do przerwy przegrywaliśmy. Zmarnowaliśmy 12 sytuacji, z których dziewięć śmiało można nazwać stuprocentowymi. Taki przestój nie powinien się przydarzyć. Iran był niebezpieczny, ale bardziej niebezpieczni dla siebie byliśmy my sami. Pokazaliśmy średni poziom. Na "błysk" i coś ekstra przyjdzie czas podczas mistrzostw świata. Wiemy, w jakim momencie jesteśmy. Drugą połowę wygraliśmy 16:10, a spokojnie mogliśmy wygrać ją wyżej - stwierdził Patryk Rombel, trener Biało-Czerwonych.

Kolejnym rywalem Polaków w Turnieju Noworocznym będzie 5 stycznia o godz. 17 Maroko, a na zakończenie imprezy w Katowicach 6 stycznia o godz. 19.30 zmierzymy się z Belgią.

Polska - Iran 32:27 (16:17)