Polska - Japonia 3:2 ZDJĘCIA Biało-Czerwoni od zwycięstwa zaczęli turniej EIHC w Gdańsku

Zaktualizowano
W pierwszym meczu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości Biało-Czerwoni wygrali z Japonią 3:2. O zwycięstwie Polaków w Gdańsku zadecydowała II tercja, w której nasi reprezentanci strzelili dwie bramki. Najlepszym graczem Biało-Czerwonych wybrany został Aron Chmielewski. W sobotę o godz. 15 zagramy z Włochami, a w niedzielę o godz. 13 z Węgrami. Obydwa pojedynki transmitować będzie TVP Sport.

Polska - Japonia 3:2

Początek spotkania należał do Japończyków. Keigo Minoshima wykorzystał fatalny błąd jednego z naszych obrońców i zdobył prowadzenie dla gości. Polaków do walki pobudził Chmielewski. Napastnik mistrza Czech Ocelari Trzyniec pod koniec I tercji po indywidualnej akcji doprowadził do remisu.

Po przerwie podopieczni trenera Tomka Valtonena dominowali na tafli. Zaraz po zmianie stron w słupek trafił nowy kapitan kadry Krystian Dziubiński. Po strzale z dystansu obrońcy GKS Tychy Mateusza Bryka Polacy objęli prowadzenie, a niespełna dwie minuty później wynik podwyższył Szymon Marzec popisując się skuteczną dobitką.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Japonia

W ostatniej odsłonie nasz zespół łapał sporo kar i właśnie w trakcie liczebnej przewagi gości stracił gola autorstwa Shogo Nakajimy. W końcówce Japończycy wycofali bramkarza, lecz nie zdołali wyrównać, dzięki czemu zakończyliśmy pierwszy dzień zmagań w turnieju EIHC w Gdańsku w dobrych humorach.

Zobaczcie koniecznie

Turniej EIHC w Gdańsku

Polska - Japonia 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
0:1 Keigo Minoshima (16), 1:1 Aron Chmielewski (19), 2:1 Mateusz Bryk (34), 3:1 Szymon Marzec (36), 3:2 Shogo Nakajima (51).