Polska – Rosja 3:1 NA ŻYWO ONLINE Puchar Świata w siatkówce [RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV]

Andrzej Czekaj, JAŹ
Mecz Polska - Rosja
Mecz Polska - Rosja Fot. Karolina Misztal
Polska - Rosja 3:1 TRANSMISJA ONLINE W drugim dniu rozgrywanego w Japonii siatkarskiego Pucharu Świata reprezentacja Polski wygrała w środę z Rosją. Obie ekipy turniej zaczęły od zwycięstwa i liczyły, że uda się ten status zachować po drugiej kolejce spotkań. Relację LIVE prowadził dziennikzachodni.pl.

Polska Rosja TRANSMISJA ONLINE

Najważniejsza wiadomość dnia. Polska wygrywa z Rosją 3:1

Po raz drugi najlepszym zawodnikiem meczu, podobnie jak wczoraj w spotkaniu z Tunezją, został Bartosz Kurek.

4. set. Mamy punkt, ale Rosjanie reklamują dotknięcie siatki. Wideorejestracja: punkt dla POLSKI!!!! WYGRYWAMY seta 25:22 i cały mecz 3:1. Drugie zwycięstwo w Pucharze Świata.

POLSKA ROSJA NA ŻYWO

4 set. Muserski z zagrywki w siatkę mamy piłkę meczową 24:22

4. set. As serwisowy Buszka!!!!!!!!!!!!!!!!! 23:21!!!!!!!!!!!!!!!!!

4. set. Kurek przedziera się przez blok Rosjan 22:21

4. set. Wracamy do gry, Kurek psuje zagrywkę 21:21

4. set. Czas dla Rosji, chwila oddechu. Obie drużyny już mocno zmęczone, mecz trwa ponad dwie godziny

4. set. Będzie nerwowo, wkraczamy w decydującą fazę tego seta, a może meczu. Prowadzimy 21:20

4. set. Buszek w aut i z przewagi już nic nie zostało 19:19

4. set. Atak Kurka w aut 19:18

4. set. Kapitalny okres gry polskiego zespołu, prowadzimy 19:17

4. set. Po wznowieniu gry as serwisowy Kubiaka 18:17

4. set. Po błędzie Michajłowa remis 17:17. Czas dla Rosji

4. set. Odrabiamy straty 16:17

4. set. Wchodzi Możdżonek i po jego zagrywce, a potem ataku Kurka odrabiamy jeden punkt. Druga przerwa techniczna 13:16

4. set. A teraz nawet różnicą czterech punktów (11:15)

4. set. Kubiak po taśmie w aut i znowu przegrywamy różnicą trzech punktów (10:13)

4. set. Odrabiamy straty 11:10 dla Rosjan

4. set. Rosjanie prowadzą 11:8. Czas dla Polski

4. set. I znowu punkt za punkt. 6:6

3. set. Skuteczny blok i wygrywamy seta 25:19. Prowadzimy 2:1 w setach.

3. set. Mamy piłkę setową, wchodzi Konarski za Kubiaka 24:19

3. set. Trzeba zdobyć jeszcze i tylko dwa punkty

3. set. 23:17, tego seta nie możemy już przegrać!!!! Czas dla Rosji

3. set. Końcowe odliczanie, jak swego czasu mówił nieżyjący już Zdzisław Ambroziak. Prowadzimy 21:17

3. set. As Drzyzgi i prowadzimy 19:14. Zmiany w zespole Rosji

3 set. Zwiększamy prowadzenie 18:14!!!!!

3 set. Wracamy do gry, Rosjanie punkt, Polacy punkt. 17:14. Taka wymiana może być już do końca

3. set. Przerwa techniczna, prowadzimy 16:13

3. set. 15:13, za chwile przerwa techniczna

3. set. Drzyzga psuje zagrywkę, ale w następnej akcji dobrze dogrywa piłkę do Kurka, a ten zdobywa punkt. A teraz jest 11:9

3. set. Prowadzimy 9:6, ale kontuzji doznał Grzegorz Łomacz. Opuszcza boisko, jego miejsce zajmuje Fabian Drzyzga.

3. set. Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzimy 8:6

3. set. Gramy punkt za punkt 4:4
Rozpoczynamy 3 seta. 1:1 w setach i 1:0 w trzecim secie

Uff. Było ciężko i nerwowo, ale najważniejsze, że Polacy nie stracili tego seta, mecz rozpoczyna się jakby od nowa.

2. set. Wygrywamy seta!!! 27:25. Wracamy do gry

2.set. Prowadzimy 26:25. Czas dla Rosjan

2. set. 25:25

2. set. 24:24

2. set. Mieliśmy szansę prowadzić 24:22, a przegrywamy 23:24

2. set. Niestety, Rosjanie doprowadzają do remisu 22:22.

2. set. Końcówka seta. Znowu nerwowo 22:20.

2. set. Kurek zatrzymuje atak Michajłowa 21:18

2. set. Ale walka pod siatką, akcją kończy Bieniek 19:16

2. set. Powtórka akcji i prowadzimy 18:15!!!!!

2. set. Kurek blokuje Muserskiego 17:15

2. set. Druga przerwa techniczna 16:15.

2 set. Wychodzimy po raz pierwszy w tym secie na prowadzenie po ataku Kurka 15:14!

2. set. Po błędzie Rosjan doprowadzamy do remisu 14:14

Świetna zagrywka Kurka i już jest 10:11

Utrzymuje się trzy punktowa przewaga Rosja, (przegrywamy 8:11)

Nie jest dobrze. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie, przegrywamy 5:8

Drugiego seta rozpoczynamy z jedną zmianą: Mateusza Mikę zastąpił Michał Kubiak. Pierwsze piłki 1:1

Szkoda pierwszego seta, przegraliśmy go na własne życzenie, prowadząc 24:20!

Dobrą dyspozycję potwierdza też Bartosz Kurek - as serwisowy 22:18
Świetnie w mecz w polskiej ekipie "weszli" Rafał Buszek i Mateusz Mika prowadząc Polaków do zwycięstwa w tym secie
Kolejne piłki należały do Biało- czerwonych, którzy wypracowali sobie przewagę, i na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:14.
Początek pierwszego seta Polska - Rosja wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną Rosjanie prowadzili 8:7
[*]
[ecista]

Oczy całego siatkarskiego świata zwrócone są od wtorku na Japonię. To właśnie tam 12 reprezentacji walczy nie tylko o Puchar Świata, ale także o kwalifikację olimpijską do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga zdaje sobie sprawę, że awans do Brazylii można wywalczyć już podczas japońskiego turnieju, dlatego desygnował najsilniejszy skład na tą imprezę.

Siatkarze odwdzięczyli się selekcjonerowi za powołania już w inauguracyjnym spotkaniu turnieju. Polacy japońską imprezę zaczęli w najlepszy możliwy sposób – bez straty seta pokonali Tunezję. Ten mecz był okazją na sprawdzenie ustawień i wybranie najlepszego rozwiązania na mecz z Rosją. Najlepiej ten test zdał Rafał Buszek, który był najlepszym zawodnikiem w meczu z Tunezją. Swoją szansę wykorzystali także Mateusz Mika i Bartosz Kurek potwierdzając, że Antiga może wciąż na nich liczyć.

W środę poprzeczka dla Polaków zostanie zawieszona znacznie wyżej, bowiem przeciwnikiem Polaków będą Rosjanie. Reprezentacja Rosji chce jak najszybciej zapomnieć o zupełnie nieudanym dla niej turniej Ligi Światowej, w której Sborna wygrała tylko 1 mecz. Konsekwencje tak słabego wyniku były jednoznaczne – powrót na ławkę trenerską Władimira Alekno, który zastąpił zwolnionego po Lidze Światowej Andrieja Woronkowa. Po zmianie szkoleniowca w ekipę rosyjską wstąpiła nowa siła. Alekno poukładał drużynę, sprawiając, że znów jest groźna dla każdego.

Rosjanie turniej w Japonii zaczęli imponująco. Sborna bez straty seta pokonała Wenezuelę, mając niewielkie problemy tylko w jednym secie. Dobre zawody rozegrali Dmitrij Ilinych i Maksim Michajłow prowadząc Rosjan do zwycięstwa.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.