Polska – Słowenia 1:1 [RELACJA NA ŻYWO, ONLINE, LIVE] Dublerzy na szkolną trójkę. Remis na koniec roku

Polska - Słowenia
Polska - Słowenia Bartek Syta / Polska Press
W ostatnim meczu w 2016 roku reprezentacja Polski zremisowała 1-1 ze Słowenią. Rywale prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron drużyna Adama Nawałki zaprezentowała się lepiej, a wyrównującego gola zdobył Łukasz Teodorczyk.

Poniedziałkowy mecz to przede wszystkim szansa dla dublerów. Część podstawowych zawodników kadry (Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Kamil Glik) opuściła już zgrupowanie, a inni rozpoczną spotkanie na ławce rezerwowych lub zejdą do szatni po 45 minutach. Biorąc pod uwagę, że w spotkaniach o stawkę selekcjoner Adam Nawałka niechętnie dokonuje zmian w wyjściowej jedenastce, takie mecze jak ten ze Słowenią to dla wielu kadrowiczów szansa z rodzaju „teraz albo nigdy”. Przykład? Marcowy towarzyski mecz z Finlandią (także rozegrany we Wrocławiu). Wówczas Polacy wygrali 4-0, a pierwszoplanowe role odegrali zmiennicy – m.in. Filip Starzyński i Bartosz Salamon, którzy w dużej mierze dzięki dobrej grze w tamtym spotkaniu pojechali na Euro do Francji.

Polska – Słowenia RELACJA LIVE Z TWITTERA
Relacja LIVE z meczu Polska-Słowenia z najciekawszymi wpisami z mediów społecznościowych na dziennikzachodni.pl. Początek meczu o godz. 20:45.

- Takie mecze służą temu, żeby wiedzieć na kogo postawić w sytuacji, kiedy podstawowi gracze będą zawieszeni za kartki lub kontuzjowani – przyznaje Nawałka. Selekcjoner biało-czerwonych nie chciał jednak zdradzić, kto we Wrocławiu dostanie szansę od pierwszej minuty. Na treningach poprzedzających spotkanie Polacy ćwiczyli grę zarówno z jednym, jak i dwoma napastnikami.

W reprezentacji Słowenii nastroje są równie dobre jak te, które panują w szatni drużyny Nawałki. W czterech rozegranych meczach eliminacji MŚ nasi dzisiejsi rywale nie ponieśli ani jednej porażki i z ośmioma punktami zajmują drugie miejsce, tuż za Anglią, z którą wcześniej potrafili zremisować (0-0). W miniony piątek Słowenia zaliczyła skromną, wyjazdową wygraną na Malcie (0-1). - Jesteśmy po odprawie dotyczącej gry rywali. Wiemy, że w eliminacjach jeszcze nie przegrali i dobrze egzekwują stałe fragmenty – mówi Igor Lewczuk, który we Wrocławiu ma szansę na występ od pierwszej minuty.

Mecz Polska – Słowenia poprowadzi holenderski sędzia Bjorn Kuipers.