Polska U20 - Czechy U20 0:1. Międzynarodowy debiut nowego sosnowieckiego stadionu ZDJĘCIA

Polacy grali z Czechami na nowym stadionie w Sosnowcu  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polacy grali z Czechami na nowym stadionie w Sosnowcu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W rozegranym 24 marca w Sosnowcu meczu drużyn do lat 20 reprezentacja Polski przegrałą z Czechami 0;1. To było pierwsze międzynarodowe spotkanie na nowym stadionie ArcelorMittal Park otwartym miesiąc wcześniej. Zobaczcie zdjęcia z mecz Polska U20 - Czechy U20.

Polska U20 - Czechy U20 0:1. Międzynarodowy debiut sosnowieckiego stadionu

Nowy stadion w Sosnowcu na razie nie okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski. W pierwszym międzynarodowym spotkaniu rozegranym na ArcelorMittal Park nasza kadra do lat 20 uległa reprezentacji Czech w tej samej kategorii wiekowej.

Czesi w I połowie byli lepsi od Biało-Czerwonych i wygrali w międzynarodowym debiucie otwartego w lutym obiektu. Po przerwie kadra trenera Miłosza Stępińskiego, w której aż roiło się od debiutantów, zagrała znacznie lepiej, lecz mimo kilku dobrych okazji strzeleckich nie zdołała odrobić strat.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA U20 - CZECHY U20 W SOSNOWCU

Polska U20 - Czechy U20 0:1. Grali piłkarze z klubów z naszego regionu

Nasza reprezentacja oparta była głównie na zawodnikach I i II ligi. Sosnowieccy kibice ściskali kciuki za powołanego w ostatniej chwili Filipa Borowskiego z Zagłębia, który wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Debiutu nie doczekał się natomiast drugi z graczy Zagłębia w kadrze Adrian Troć narzekający na lekką kontuzję.

W Sosnowcu oglądaliśmy od początku meczu także Kacpra Trelowskiego z Rakowa, Daniela Dudzińskiego z GKS Katowice i Tomasza Neugebauera z Podbeskidzia. W II połowie na boisku pojawili się jego kolega z zespołu Górali Marcel Misztal i Krzysztof Machowski z GKS Tychy.

Częstochowski bramkarz grający ostatnio głównie w Pucharze Polski kilka razy odważnymi interwencjami uratował nasz zespół przed utratą bramki. W 20 minucie był jednak bezradny po strzale głową z bliska Denisa Alijagicia. Środkowy napastnik rywali miał sporo szczęścia, bo piłka dotarła do niego po zablokowanym dośrodkowaniu Filipa Horsky'ego.

W naszym zespole aktywny był Mariusz Fornalczyk będący wychowankiem Polonii Bytom, Nie na wiele się to jednak zdało, bo do przerwy Polacy nie oddali ani jednego celnego strzału.

Po zmianie stron było nieco lepiej. Z rzutu wolnego nad bramką strzelał Dudziński, a po centrze Fornalczyka świetną okazję miał Lucjan Klisiewicz. Napastnik Puszczy Niepołomice z kilku metrów główkował jednak niecelnie.

W końcówce szansę na doprowadzenie do remisu miał najpierw Fornalczyk, a później rezerwowy Filip Wilak, lecz nie udało im się pokonać czeskiego bramkarza. W doliczonym czasie gry mocno, lecz w środek bramki uderzył z dystansu Patryk Petrzak.

Polska U20 - Czechy U20 0:1 (0:1)