Polska - Węgry 2:1 ZDJĘCIA, WYNIK Pierwsza wygrana kadry Kalabera

Reprezentacja Polski grała w Katowicach z Węgrami  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Reprezentacja Polski grała w Katowicach z Węgrami Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Reprezentacja Polski pokonała Węgry 2:1 w pierwszym towarzyskim meczu rozgrywanym w Katowicach-Janowie. Była to pierwsza wygrana kadry narodowej pod wodzą nowego selekcjonera Roberta Kalabera. Gola na wagę zwycięstwa na 5 sekund przed końcową syreną zdobył Dominik Paś. W piątek na Jantorze o godz. 17.45 odbędzie się spotkanie rewanżowe, które transmitować będzie TVP Sport. Zobaczcie zdjęcia z meczu hokeistów Polska - Węgry.

Polska - Węgry 2:1 zdjęcia, wynik Pierwsza wygrana kadry Kalabera

W tym tygodniu w Katowicach miał odbyć się turniej EIHC o Puchar Wojciecha Korfantego, ale z czterech awizowanych wcześniej drużyn na Śląsk przyjechali tylko Węgrzy, gdyż inni przegrali z koronawirusem. W tej sytuacji Polacy postanowili zagrać w Madziarami na Jantorze towarzyski dwumecz będący rewanżem na listopadowe potyczki z Budapeszcie.

Węgrzy, którzy wygrali siedem ostatnich spotkań z Polakami, przyjechali do Katowic wyłącznie z zawodnikami z rodzimej ligi. Biało-Czerwoni znakomicie zaczęli ten pojedynek, bo już w 25 sekundzie objęli prowadzenie, Po akcji Patryka Wronki skuteczną dobitką popisał się Filip Komorski i na Jantorze rozległy się dźwięki refrenu znanej piosenki zespołu Perfect "Ale wkoło jest wesoło", który właśnie został oficjalnie uznany za "Goal song" reprezentacji Polski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - WĘGRY

Węgrzy szybko jednak wyrównali. Gdy graliśmy w osłabieniu zasłoniętego Ondreja Raszkę strzałem z dystansu pokonał Zsombor Garát. Polacy w I tercji dwa razy grali w liczebnej przewadze, lecz nie potrafili jej wykorzystać. W drugiej odsłonie Madziarzy aż czterokrotnie byli odsyłani na ławkę kar, jednak niewiele z tego wynikało. Na przełomie II i III tercji przez 55 sekund graliśmy pięciu na trzech, lecz również nie potrafiliśmy z tego skorzystać.

Zacięta walka trwała do ostatniej syreny. W końcówce przetrzymaliśmy 2 minuty gry w osłabieniu, a na 5 sekund przed zakończeniem spotkania zdobyliśmy gola na wagę zwycięstwa. Jego autorem był Dominik Paś, który sfinalizował akcję Damiana Kapicy. Polacy świetnie zaczęli ten mecz i jeszcze lepiej go skończyli. W piątek dojdzie do rewanżu.

Polska - Węgry 2:1 (1:1. 0:0, 1:0)
1:0 Filip Komorski (1), 1:1 Zsombor Garat (10), 2:1 Dominik Paś (60)

Kary Polska - 8 minut, Węgry - 12 minut.

Polska Raszka – Ciura, Bryk; Mroczkowski, Komorski, Wronka – Jaworski, Górny; Krężołek, Pasiut, Kapica – Kostek, Horzelski; Łyszczarczyk, Paś, Sawicki – Krawczyk, Kamienieu (2); Michalski, Starzyński, Przygodzki.

Węgry Arany – Garat, Varga; Benk, G. Nagy, Bodo – Kiss, Vokla; Sagi, K. Nagy, Terbocs – Sarcia, Doczi; Szigeti, Kreisz, Toth – Bukor, Szabad, Majoross, Vincze oraz Dezsi.