Polska - Węgry 26:30. Koniec marzeń o ćwierćfinale mistrzostw świata

Piotr Chrobok
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej musiała dziś wygrać z Węgrami, by zachować szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. To był mecz o być albo nie być Biało-Czerwonych, tymczasem do przerwy przegrywaliśmy sześcioma golami. Druga połowa była już lepsza, ale Madziarzy nie dali sobie wydrzeć sukcesu. Zapis relacji na żywo znajdziecie poniżej.

Węgrzy i Hiszpanie wychodzą z grupy do ćwierćfinałów. Polakom został mecz z Niemcami o to, kto zostanie sklasyfikowany między 12 i 16 miejscem. Przegraliśmy ten mecz fatalnymi błędami i strzeleckimi przestojami w I połowie

60' 26:30. Mecz kończy gol Michała Olejniczaka.

59; 25:29 po golu Olejniczaka.Przegraliśmy ten mecz w I połowie.

58' 24:29. Węgrzy zamykają mecz. Zostało 100 sekund. Koniec marzeń o ćwierćfinale.

58' 24:28. 150 sekund do końca.

57' 23:28 po karnym Krajewskiego. 200 sekund do końca

56' 22:28. Równo pięć minut do końca i sześć goli do odrobienia. Czyli dokładnie tyle, ile było po I połowie.

55' 21:28. Węgrzy swoją przewagę wygrywają 1:0 i właściwie mogą być już pewni zwycięstwa.

53' 21:27. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze, Tomasz Gębala łapie karę i teraz Madziarzy w przewadze. A do końca już niewiele...

51' 21:27. Wykorzystany karny dla Węgrów, którzy teraz będą grali w osłabieniu za faul na Walczaku.

50' 21:26. Sićko zmniejsza różnicę. Dobry okres gry Polaków, którym wychodzi gra siedmiu na sześciu bez bramkarza.

49' 20:25. Gębala z bliska prosto do siatki.

48' 19:25. Mogło być gorzej, ale Węgrzy rzutem przez całe boisko do pustej bramki trafiają w słupek.

48' 19:24. Wreszcie wychodzi nam kontra.

47' 18: 24. Piękny gol Sićki. W drugiej połowie remisujemy, ale uciekło nam 17 minut.

46' 17:24. Olejniczak w idealnej sytuacji w poprzeczkę, mylą się też rywale.

44' 17:24. Wszystkie piłki wpadają do siatek. Dla Węgrów to korzystna sytuacja, która przybliża ich do awansu do ćwierćfinału.

41' 14:22. Gol za gol. Sytuacja Polaków staje się krytyczna.

40' 13:21 Węgrzy sprawiają wrażenie spokojnych i kontrolują grę

37' 13:21. Musiałby się wydarzyć cud. Ten najważniejszy mecz jest najsłabszym występem Polaków na mundialu.

35' 12:19 po udanej kontrze. Za chwilę jednak Przybylski idzie na ławkę kar, a Węgrzy mają rzut karny i jest 12:20.

33' 11:19. Gramy bez bramkarza i oddajemy piłkę do rąk rywalom. A oni wiedzą co z nią zrobić...

32' 11:18. Węgrzy powiększają przewagę.

31' Zaczynamy drugą połowę.

Koniec pierwszej połowy. 10:16. Popełniamy zbyt dużo błędów, w dodatku przydarzyły nam się kilkuminutowe serie bez rzuconego gola. W drugiej połowie Polacy staną przed piekielnie trudnym zadaniem.

28' 10:16 Przypomina o sobie Gębala.

28' 9:16. Sićko trafia, ale graliśmy bez bramkarza i Węgrzy wiedzieli jak to zrobić.

27' 8:15. Siódmy gol Mate Lekaia.

25' 8:13. Sićko po ośmiu minutach powiększa dorobek Polaków.

25' 7:13. Odjeżdża nam ten ćwierćfinał.

24' 7:12 Robi się bardzo niedobrze

23' 7:11. Sześć minut bez gola Polaków.

22' 7:10 Świetne wejście Gębali, piłka trafia w poprzeczkę i spada na linię bramkową. Jest VAR, nie ma gola.

20' 7:10 Pilitowski w słupek, a za chwilę kara dla Sićki. Węgrzy to wykorzystują i znów trzy gole różnicy.

19' 7:9 Morawski utrzymuje nas w grze. Dwie genialne interwencje. W sumie ma obronionych już pięć piłek. Czas dla Polaków.

17' 7:9. Mogło być gorzej, ale Przybylski w końcu przełamuje niemoc strzelecką Polaków.

15' 6:9. Za dużo prostych błędów i strat. Mamy duży wkład w przewagę rywali.

13' 6:8 Błąd kroków Polaków, ale w rewanżu pomyłka Węgrów i piłka dla Biało-Czerwonych. Znów musimy gonić wynik.

11' 6:7 Sporo błędów z obu stron, Majdziński w poprzeczkę, Pilipowski tuż przy słupku do siatki.

10' 5:6 Morawski broni, tracimy piłkę, Węgrzy z kontry. Który to już taki przypadek?

9' 5:5 Przemysław Krajewski. Zaczynamy mecz właściwie od nowa, co jest dobrą wiadomością.

7' 4:5 Trafiają Węgrzy i odpowiada kto? Gębala! Wszystkie 4 gole jego autorstwa.

6' 3:4 Trzeci gol Gębali. Tym razem z dystansu.

5' 2:4 Daszek marnuje świetną okazję, kontry Madziarów są zabójcze.

5' 2:3 Tomasz Gębala znów znajduje drogę do siatki, a za chwilę świetnie broni Morawski.

4' 1:3 Znów bardzo prosty błąd. Powinno być 2:0, a jest 1:3...

3' 1:2 Węgrzy w osłabieniu wyrównują, a potem popełniamy prostą stratę i tracimy kolejną bramkę.

2' Arkadiusz Moryto nie trafia karnego. To jego pierwsze pudło w tym turnieju.

1' Kara dla Bence Banhidi

1' 1:0 Tomasz Gębala otwiera mecz potężnym rzutem.

Zaczynamy jeden z najważniejszych meczów polskiej reprezentacji w ostatnich latach.

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ:

Mecz Polska - Węgry na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych rozpocznie się w sobotę 23 stycznia o godzinie 18. Biało-Czerwoni, aby zachować szanse na awans do ćwierćfinału, muszą go wygrać.

Zespół Patryka Rombla na mundialu w Egipcie spisuje się znakomicie. Jednobramkowa porażka z mistrzami Europy Hiszpanami oraz wyniki pierwszej kolejki drugiej rundy sprawiły, że spotkanie z Węgrami stanowi dla reprezentacji Polski, która pokonała Tunezję, Brazylię i Urugwaj starcie o wszystko.

Niepokonani na mundialu Węgrzy prowadzą w grupie z 6 pkt, za nimi są Hiszpanie 5 i Polacy z 4. Niemcy mają 2 pkt, Brazylia 1 i Urugwaj 0. Na mistrzostwach świata 2018 Biało-Czerwoni zagrali z Madziarami w 1/8 i wówczas rywale triumfowali 27:19.

Kluczem do zwycięstwa będzie przełamanie defensywy Węgrów, którzy tracą w turnieju niewiele goli. Polacy muszą też uniknąć przestojów i wykorzystać świetną formę bramkarza Adama Morawskiego.

Polska - Węgry, gdzie oglądać, transmisja, online
Mecz Polska - Węgry o godzinie 18 pokaże TVP 1, a online sport.tvp.pl i YouTube TVP Sport.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0