Polska Wielki Projekt w Rybniku – debata o problemie smogu

Materiał informacyjny Polska Wielki Projekt
Udostępnij:
Rybnik to pierwszy przystanek serii regionalnych debat organizowanych przez Fundację Polska Wielki Projekt. Już 14 października w Zabytkowej Kopalni Ignacy lokalni działacze i autorytety spotkają się na wydarzeniu pod tytułem Zrób krok, wyczyść smog – o wpływie smogu słów kilka.

To ważne wydarzenie na kulturalnej mapie Rybnika będzie łączyć walory edukacyjne i artystyczne. Na program wydarzenia złożą się dwa panele – O wpływie smogu na zdrowie człowieka i Jak przeciwdziałać i chronić się przed smogiem oraz występ Piotra Tłustochowicza, finalisty programu The Voice of Poland. Spotkaniu będą towarzyszyły także występy artystyczne twórców ze Stowarzyszenia młodych artystów w Rybniku Słowem w Twarz. Partnerem wydarzenia jest Polski Fundusz Rozwoju a patronami medialnymi Rybnik.com.pl, Rybnik Dla Was, Radio90, Nowiny.pl oraz Dziennik Zachodni. Rejestracja na wydarzenie i transmisja będą dostępne przez media społecznościowe Fundacji Polska Wielki Projekt i Stowarzyszenia młodych artystów w Rybniku Słowem w twarz.

Od tej jesieni aż do końca 2023 roku odbędzie się szesnaście podobnych wydarzeń – po jednym w każdym województwie. We współpracy z lokalnymi partnerami omówione zostaną zagadnienia istotne dla danego regionu. Ideą przedsięwzięcia jest wsłuchanie się w głos lokalnych społeczności i przedstawienie ich potrzeb ogólnopolskiej publiczności i decydentom politycznym. Do końca tego roku Polska Wielki Projekt odwiedzi też Słupsk, Chełm, Ciechanów i Suwałki. Uczestnicy wydarzeń będą mogli też zapoznać się z objazdową wystawą dokumentującą jedenaście lat historii Kongresu Polska Wielki Projekt.

Polska Wielki Projekt to inicjatywa powstała jedenaście lat temu, której celem jest podnoszenie poziomu debaty publicznej, budowanie więzi społecznych i diagnozowanie kluczowych szans i wyzwań dla rozwoju Polski. Fundacja Polska Wielki Projekt co roku organizuje Kongres pod tym samym tytułem. Tegoroczna, jedenasta edycja miała dwie odsłony – majową, której tematem było Bezpieczeństwo i wrześniową - Polska-Europa-Przemiany. Podczas tych wydarzeń wręczane są Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Medal Odwaga i Wiarygodność. Nagroda przyznawana jest wybitnym polskim artystom łączącym wysokiej klasy dokonania artystyczne z nienaganną postawą moralną, z kolei Medal trafia do zagranicznych autorytetów działających na rzecz dobrego imienia Polski. W tym roku laureatami zostali Ludwika Ogorzelec, artysta rzeźbiarz, i niemiecki socjolog, prof. Gunnar Heinsohn.

Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).

Zrób krok, wyczyść smog – o wpływie smogu słów kilka
14 października, godz. 16:30
Zabytkowa Kopalnia Ignacy, ul. Ignacego Mościckiego 3, Rybnik

Do uczestnictwa w wydarzeniu wymagana jest uprzednia rejestracja. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia transmisji online.

Dodaj ogłoszenie