Polska - Włochy 0:2 ZDJĘCIA Porażka Biało-Czerwonych w turnieju EIHC w Gdańsku

Zaktualizowano
Polska przegrała z Włochami 0:2 fot. Michał Chwieduk/polskihokej.eu
W swoim drugim meczu w turnieju EIHC o Puchar Niepodległości w Gdańsku Polska przegrała z Włochami 0:2. Pierwszego gola w spotkaniu w hali Olivii zdobył w III tercji Phil Pietroniro, a wynik w ostatniej sekundzie gry ustalił Luca Frigo. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Włochy. W ostatnim pojedynku turnieju EIHC w Gdańsku Biało-Czerwoni zmierzą się w niedzielę z Węgrami (początek o godz. 13 - transmisja w TVP Sport).

Turniej EIHC Polska - Włochy 0:2
Mecz dwóch drużyn, które w turnieju EIHC o Puchar Niepodległości wygrały swoje pierwsze spotkania, był bardzo wyrównany. Polacy na tle rywala, który na co dzień występuje w hokejowej elicie, choć do Gdańska nie przyjechał w najsilniejszym składzie, prezentowali się całkiem nieźle i na tafli nie widać było różnicy dwóch klas dzielących obie ekipy w światowej hierarchii. Szczególnie dobrze nasz zespół spisywał się w trakcie gry w przewadze. Przez całe dwie minuty w I tercji Biało-Czerwoni zamykali rywali w ich tercji obronnej, ale nie potrafili pokonać bramkarza Andreasa Bernarda.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Włochy

W II tercji Polacy również mieli swoje okazje. Po uderzeniach Pawła Droni i Bartłomieja Jeziorskiego krążek nie wpadł jednak do siatki. W naszej bramce z kolei dobrze spisywał się John Murray i po 40 minutach dalej był bezbramkowy remis. Goli w Gdańsku doczekaliśmy się dopiero w III tercji. Najpierw gdy graliśmy czterech na czterech po wygranym buliku precyzyjnym uderzeniem w samo okienko popisał się pozostawiony bez opieki Phil Pietroniro.

W końcówce Polacy grali przez dwie minuty w liczebnej przewadze, ale jej nie wykorzystali. Później z bramki wyjechał Murray, ale Biało-Czerwoni stracili krążek i równo z końcową syreną Luca Frigo skierował krążek do pustej bramki przypieczętowując wygraną Włochów. Podopieczni trenera Tomka Valtonena przegrali, choć zagrali lepiej niż w pierwszym wygranym spotkaniu z Japonią.

Polacy ponieśli z Włochami czwartą porażkę z rzędu. Ekipa Italii ma już na koncie dwa zwycięstwa i jest bardzo bliska wygrania turnieju EIHC w Gdańsku. W niedzielę w ostatnim meczu imprezy zmierzą się z najsłabszą w tym gronie Japonią.

Polska - Włochy 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
0:1 Phil Pietroniro (49), 0:2 Luca Frigo (60).

Kary Polska – 6 minut; Włochy - 10 minut.

Polska John Murray – Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Mateusz Michalski, Filip Starzyński, Martin Przygodzki – Bartłomiej Bychawski, Paweł Dronia, Aron Chmielewski, Domin Paś, Krystian Dziubiński – Patryk Wajda, Marcin Kolusz, Mateusz Gościński, Bartłomiej Neupauer, Bartłomiej Jeziorski – Sebastian Brynkus, Jakub Michałowski, Szymon Marzec, Paweł Zygmunt, Maciej Urbanowicz.