Polski Związek Piłki Nożnej odniósł się do zmian w obostrzeniach. Co z niższymi ligami?

Michał Czajka
Michał Czajka
W piątek Polski Związek Piłki Nożnej wystosował list do prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, w którym odniósł się do zmian w obostrzeniach.

Zmiany w obostrzeniach z radością przyjęto w klubach z niższych lig, bo do tej pory grać mogli jedynie zawodowcy lub sportowcy, którzy pobierają stypendium sportowe.

Z nowo wprowadzonego § 9 ust. 16a pkt. 1 Rozporządzenia (obowiązującego od 16 kwietnia 2021 r.) wynika również możliwość prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty, działalności obiektów sportowych, na otwartym powietrzu, przy czym w miejscu, w którym jest prowadzona działalność, może przebywać nie więcej 25 osób.

Użyte sformułowanie dotyczy obiektu na którym rozgrywane są zawody (boisko) a nie całego kompleksu sportowego na którym może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy (boisko, kort, hala itp.). Nie dotyczy więc terenu otaczającego boisko, w tym ławek rezerwowych.

- czytamy w liście.

Nie ma więc żadnych przeciwskazań, by mecze piłkarskie mogły się odbywać, bo uwzględniając dwie drużyny i trójkę sędziowską limit nie zostanie przekroczony.


Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Materiał oryginalny: Polski Związek Piłki Nożnej odniósł się do zmian w obostrzeniach. Co z niższymi ligami? - Nowiny

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie