Bartosz Kijeski
Polskie siatkarki zanotowały czwartą wygraną w obecnej edycji Ligi Narodów
Polskie siatkarki zanotowały czwartą wygraną w obecnej edycji Ligi Narodów Lucyna Nenow
Reprezentacja Polski siatkarek po dramatycznym spotkaniu pokonała rewelację tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów - Tajlandię 3:2 (-22,-27,16,16,13). Tym samym podopieczne Stefano Lavariniego zrehabilitowały się za ostatnią porażkę z Japonkami.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli naszych siatkarek, które w pierwszym secie były zdominowane przez rywalki. W pewnym momencie pierwszego seta Tajki uciekły nam na osiem "oczek" przewagi, jednak ostatecznie skończyło się tylko na trzech punktach straty. W drugiej partii było już znacznie lepiej. Polki miały nawet piłkę setową, jednak ostatecznie to siatkarki z Azji wygrały tę dramatyczną partię na przewagi.

Kolejne dwa sety to była fantastyczna gra biało-czerwonych, które w pełni kontrolowały to, co dzieje się na parkiecie w filipińskim Quezon City. Polki bardzo szybko wypracowały sobie przewagę i uciekły rywalkom na 10:5. Zawodniczki z Tajlandii próbowały dogonić naszą reprezentację, jednak przewaga Polek rosła i ostatecznie skończyło się na partii wygranej 25:16.

Czwarty set był bardzo podobny do poprzedniego, z tym że przewaga naszych zawodniczek urosła dopiero w późniejszej fazie meczu. Bez problemu nasze zawodniczki uporały się, wygrywając seta również 25:16, a świetną skutecznością popisały się Oliwia Różański (20 punktów w całym meczu), Martyna Czyrniańska (18) oraz Weronika Szlagowska (18).

O zwycięstwie zadecydował tie-break, który odbywał się w dramatycznych okolicznościach. Kiedy wydawało się, że mecz jest pod pełną kontrolą, bowiem Polki prowadziły już 7:2, nagle ta przewaga zaczęła topnieć. Przez chwilę to Tajki prowadziły w piątej partii. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych 3:2.

Dzięki tej wygranej zawodniczki Stefano Lavariniego przesunęły się z dziewiątej na szóstą pozycję w tabeli. To jest czwarte zwycięstwo Polek w tej edycji Ligi Narodów. W kolejnym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się z ekipą USA (piątek, godzina 5 polskiego czasu). Transmisja odbędzie się w Polsacie Sport oraz TVP Sport.