Ponad 1,3 mln zł dla szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowskich...

  Ponad 1,3 mln zł dla szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowskich Górach

  Iwona Świetlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach realizowany będzie projekt „Moje powodzenia edukacyjne kluczem do sukcesu zawodowego".
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach / arc.

  Tarnowskie Góry otrzymały ponad milionowe dofinansowanie na pięć projektów edukacyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych. Wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczone zostanie m.in. na zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, kółka zainteresowań i zajęcia oparte na metodzie eksperymentu z matematyki, fizyki, geografii.
  Ponad milion złotych dofinansowania na pięć projektów edukacyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych otrzymały Tarnowskie Góry z ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

  Wsparcie przeznaczone zostanie m.in. na zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, kółka zainteresowań z matematyki, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i niderlandzkiego, biologii, geografii oraz informatyki.
  Zajęcia oparte na metodzie eksperymentu z matematyki, fizyki, geografii. Projekt jest adresowany do 643 uczniów i uczennic kształcących się w siedmiu szkołach ponadgimnazjalnych, w tym w czterech technikach, dwóch LO i Liceum Plastycznym.

  Dzięki unijnemu wsparciu możliwe będzie utworzenie 15 nowych pracowni do zajęć opartych na metodzie eksperymentu, w tym 6 pracowni matematycznych, 4 pracowni geograficznych, 3 fizycznych, pracowni biologicznej oraz chemicznej. Wśród planowanego wyposażenia znajdują się laptopy, tablice multimedialne, tablety graficzne, projektory, kalkulatory graficzne oraz szerokie spektrum najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych, które umożliwią przeprowadzenie zajęć eksperymentalnych opartych na empirycznym poznawaniu.

  Przedsięwzięcie o najwyższej wartości i najwyższym dofinansowaniu to projekt „Moje powodzenia edukacyjne kluczem do sukcesu zawodowego", który realizowany będzie w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych. Uczniowie liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym i policyjnym oraz technicy logistycy i technicy transportu kolejowego będą mogli skorzystać z zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego, zajęć dydaktyczno – wyrównawczych oraz kółek zainteresowań z języka angielskiego i niemieckiego. Przeprowadzone zostaną zajęcia eksperymentalne z matematyki geografii i fizyki. Wyposażone zostaną 2 pracownie matematyczne oraz pracownia fizyczna i geograficzna. Część uczestników weźmie udział w wyjeździe do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedzą planetarium, wezmą udział w laboratorium robotycznym i fizycznym. Całkowita wartość projektu wynosi 415 379,89 zł w tym dofinansowanie 373 841,90 zł.

  Drugim pod względem wielkości otrzymanego wsparcia projektem jest „Szkoła w działaniu". Dla uczniów i uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej o ukierunkowaniu lingwistycznym, biologiczno – chemicznym, turystyczno-biznesowym, humanistycznym i politechnicznym zaplanowano zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, angielskiego, kółka zainteresowań z matematyki, angielskiego i informatyki, zajęcia oparte na metodzie eksperymentu z matematyki, fizyki, biologii i chemii. Powstanie 6 pracowni do zajęć eksperymentalnych: z matematyki, geografii, fizyki, biologii i chemii. Całkowita wartość projektu wynosi 356 622,45 zł, w tym dofinansowanie 320 960,20 zł.

  Trzeci pod względem wartości przyznanego dofinansowania jest projekt „Mierzymy wysoko", o którego dofinansowanie zabiegał Zespół Szkół Artystyczno –Projektowych. Uczniowie Liceum Plastycznego w specjalizacjach fotografia artystyczna i aranżacja wnętrz oraz technicy cyfrowych procesów graficznych, technicy grafiki i poligrafii cyfrowej i technicy przemysłu mody będą mogli skorzystać z zajęć dydaktyczno – wyrównawczych: „ Weź matę na swą klatę”, zajęć dydaktyczno wyrównawczych z angielskiego i niemieckiego, zajęć opartych na metodzie eksperymentu z fizyki i geografii. Utworzone zostaną cztery pracownie do zajęć eksperymentalnych z matematyki, fizyki i geografii. Projekt opiewa na kwotę 202 998,68 zł, a dofinansowanie wynosi 182 698,81 zł.

  Ze wsparcia skorzystają również uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Radzionkowie, kształcący się na kierunku technik hotelarstwa, technik obsługi portów i terminali oraz technik elektryk, dla których zaplanowano zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, angielskiego i niemieckiego, kółka zainteresowań z angielskiego, niemieckiego i geografii, zajęcia eksperymentalne „Matematyka z pasją”. W ramach projektu Matura paszportem w przyszłość utworzona zostanie pracownia do zajęć opartych na metodzie eksperymentu. Łączna wartość projektu to 185 363,61 zł, w tym dofinansowanie 166 827,25 zł.
  Zobacz galerię
  Technicy ekonomiści, technicy handlowcy, technicy organizacji reklamy i technicy spedytorzy kształcący się w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, kółek zainteresowań z niderlandzkiego i rosyjskiego oraz zajęciach eksperymentalnych „Maraton matematyczno – statystyczny” oraz wyjechać do Centrum Nauki Kopernik, gdzie będą mieli możliwość zwiedzić planetarium oraz wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych. Projekt pn. Wsparcie nauczania przedmiotów ogólnokształcących w tarnogórskim Ekonomiku przewiduje utworzenie pracowni do zajęć eksperymentalnych z matematyki i geografii. Projekt obejmie aż 200 uczniów, jest to największa liczba spośród wszystkich projektów. Łączna wartość projektu wyniesie 149 096,41 zł, w tym dofinansowanie 134 186,77 zł.

  Realizacja wszystkich projektów rozpocznie się we wrześniu 2018 i potrwa 2 lata szkolne.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim