Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Sprawdź,...

  Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Sprawdź, czy masz go w swojej apteczce!

  ak

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Uwaga! Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Zobacz o jaki lek chodzi i sprawdź, czy masz go w swojej apteczce.
  1/5
  przejdź do galerii

  Uwaga! Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Zobacz o jaki lek chodzi i sprawdź, czy masz go w swojej apteczce.
  ©Fot. Adrian Tomczyk / Polska Press

  Po raz kolejny GIF wycofał lek z aptek. Tym razem jest to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia, z substancją czynną irbesartanem. Wycofany z aptek Irprestan to popularny lek na nadciśnienie. Sprawdź, czy masz go w swojej apteczce!

  GIF wycofał z aptek Irprestan


  24 stycznia Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) wycofał z obrotu w aptekach lek Irprestan. Powodem wycofania leku jest przekroczenie dopuszczalnego limitu zanieczyszczenia N-nitrozodietyloaminą (NDEA). W związku z niespełnieniem wymagań jakościowych, GIF wycofał serię leku Iprestan. Dokładnie chodzi o opakowanie zawierające 28 tabletek powlekanych z zawartością 150 mg substancji czynnej irbesartanu z serii:
  • numer serii: 136918, data ważności: 03.2020

  Podmiotem odpowiedzialnym jest Actavis Group PTC ehf. Z siedzibą w Islandii, a przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
  Informację o konieczności wycofania z aptek Iprestanu przekazał do GIF przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego.  GIF wycofał z aptek Irprestan. Co to za lek?


  Wycofany z aptek Irprestan to lek stosowany w nadciśnieniu. Może być także używany u osób z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 w celu ochrony nerek, gdy badania wykazały u nich zaburzenia czynności tego organu.
  Irprestan jest lekiem stosowanym długotrwale, gdyż jego pełne działanie rozwija się dopiero po kilku tygodniach terapii i utrzymuje się w trakcie długotrwałego stosowania.
  Jeśli posiadasz w swojej apteczce Irprestan z wycofanej przez GIF serii – nie zażywaj go! Udaj się do apteki i skonsultuj z farmaceutą.  Kulisy zdrowia: Nadciśnienie tętnicze. Uważaj! To cichy zabójca

  gs24.pl/x-news

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I co ? wycofujemy i to załatwia sprawę ?

  Jan Stąd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A to że pacjenci połknęli truciznę to mało ważne ? Nie wiedzą ile mają brać pieniędzy za nie i nie stać ich na laboratoryjną analizę ?
  A podawać do sądów i żądać odszkodowań

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pacjenci nim leczeni powinni występować do producenta o odszkodowania.

  kubeba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Koniec z bezkarnym truciem ludzi truciznami wchodzących w skład leków , produktów spożywczych, materiałów przemysłowych używanych do produkcji przedmiotów codziennego użytku.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo