Porażka piłkarek GKS-u Katowice z AZS Wrocław w blasku jupiterów ZDJĘCIA

od 16 lat
Piłkarki GKS Katowice rozegrały mecz Pucharu Polski z drużyną AZS Wrocław. Utytułowane wrocławianki nie dały szans piłkarką z Katowic i pewnie wygrały 4:0. Piłkarki GKS Katowice miały szanse na strzelenie kilku bramek, jednak ta sztuka się nie udała.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim przy Bukowej było podsumowaniem niezwykle udanego roku dla drużyny naszych piłkarek. Żeńska GieKSa najpierw zapewniła sobie awans do 1 ligi, a na tym poziomie wywalczyła mistrzostwo jesieni. Na dodatek nasza drużyna świetnie radziła sobie w Pucharze Polski i wygrała te rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Zwycięski marsz trwał także na szczeblu centralnym. Katowiczanki pewnie ograły Mitech Żywiec i UKS SMS Łódź. Przy Bukowej przyszło im zmierzyć się z ekstraligowym AZS-em Wrocław. To ośmiokrotny mistrz kraju wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

W pierwszych piętnastu minutach starcia inicjatywa należała do drużyny trenera Witolda Zająca, co potwierdziła kapitan GKS-u - Natalia Nosalik oddając strzał prosto w spojenie bramki AZS-u. Po tym fragmencie gra przeniosła się na środek pola, bez wyraźnej przewagi jednej z drużyn. Wrocławianki popełniały jednak mniej błędów i wypracowały przewagę. Ta w 39. minucie przełożyła się na bramkę z rzutu wolnego Joanny Wróblewskiej, a cztery minuty później na podwyższenie wyniku przez Kamilę Czudecką.

Zawodniczki GKS-u w drugiej połowie starały się grać agresywniej, próbując wymusić błąd przeciwniczek. AZS-owi wystarczyła dobrze wykończona kontra, by w 69. minucie podwyższyć wynik na 3:0. Osiem minut później katowiczanki straciły kolejną bramkę. W obu sytuacjach piłkę w siatce umieściła Czudecka, co dało jej hat-tricka. Piłkarki z Dolnego Śląska do końca spotkania kontrolowały jego przebieg i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.