Porozmawiajmy o raku. Konferencja Wyższej Szkoły Humanitas

Materiał informacyjny Wyższej Szkoły Humanitas
Na szczęście, coraz więcej osób jest świadomych ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych takich jak rak piersi czy rak prostaty i badamy się coraz regularniej. Nadal jednak strach wywołuje słowo mammografia czy badanie endoskopowe. Lęki spowodowane są często przez niezrozumienie i naturalną obawę przed diagnozą. Tajemniczo brzmi również słowo „elektroradiologia”, które Wyższa Szkoła Humanitas chce nieco odczarować, dając społeczeństwu garść informacji na temat wykorzystywania zdobyczy nauki i techniki w obszarze elektroradiologii, właśnie w profilaktycznych badaniach, które mają nas uchronić przed chorobami onkologicznymi.

- W Wyższej Szkole Humanitas najważniejszy jest człowiek. Dlatego tworzymy projekty, które mają bezpośredni wpływ na poprawę jakości ludzkiego życia. Nie boimy się tematów trudnych i ostatnia rzecz jaką chcemy zrobić, to straszenie Polaków. Pragniemy wykorzystać wiedzę naszych specjalistów, by edukować społeczeństwo i dzięki zwiększeniu świadomości zapobiegać chorobom nowotworowym - mówi Rektor uczelni, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, który środki na ten szczytny cel pozyskał z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra nauki i Edukacji.

Choroby nowotworowe, obok chorób naczyniowych, są główną przyczyną zgonów współczesnych społeczeństw. Na nowotwory chorują coraz młodsze osoby a nawet dzieci, dla większości lokalizacji obserwuje się stały wzrost zachorowań, przy malejącej na szczęście umieralności. Czym jest to spowodowane, odpowiada prof. dr hab. Danuta Kokocińska, Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu Wyższej szkoły Humanitas - jest to spowodowane wczesnym wykrywaniem choroby i jej nawrotów, nowymi możliwościami diagnostycznymi i terapeutycznymi, a przede wszystkim wzrostem świadomości ludzi i zmianą stylu życia – podkreśla opiekun merytoryczny projektu - Konferencja Diagnostyka obrazowa w onkologii - popularyzacja profilaktyki nowotworowej poświęcona jest właśnie tej problematyce. Wykładowcy to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy kompleksowo przybliżą zagadnienia związane z chorobami nowotworowymi.

Podczas Konferencji zostaną poruszone takie tematy jak:

Wydarzenie - z powodu ograniczeń wywołanych sytuacją epidemiologiczną - odbędzie się w formie zdalnej, w dniu 1.06.2021 r.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są: https://www.humanitas.edu.pl/diagnostyka_obrazowa_w_onkologii#faq_tab_18460

Do udziału w wydarzeniu uczelnia zachęca wszystkich, gdyż tematyka wystąpień może dotyczyć każdego z nas. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Dodaj ogłoszenie