18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poseł Plura chce na czarną listę policjantów

Redakcja
Marek Plura
Marek Plura Mikolaj Suchan
Poseł Marek Plura chce się znaleźć na czarnej liście policjantów. Policyjni związkowcy opublikowali listę posłów, na których nie oddadzą głosu w wyborach. To ci posłowie, którzy głosowali za obniżeniem służbom mundurowym wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim. Dotychczas otrzymywali 100 proc. wynagrodzenia. Teraz będą dostawać 80 proc., tak jak inni zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. PRZECZYTAJ LIST

CZYTAJ KONIECZNIE:
POLICYJNA CZARNA LISTA POSŁÓW. NA NICH NIE GŁOSUJEMY!

PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO
NSZZ POLICJANTÓW WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
DARIUSZ KOWALSKI
Szanowny Panie Przewodniczący,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o umieszczenie mojego nazwiska w śród Posłów PO na liście zatytułowanej „Na nich nie głosujemy!”, która została opublikowana na stronie internetowej http://nszzp.nazwa.pl w związku z głosowaniem nad ustawą o zwolnieniach lekarskich służb mundurowych.
KLIKNIJ I CZYTAJ KONIECZNIE:
JANKOWSKI ODPOWIADA PLURZE: POSEŁ NIE ZROZUMIAŁ INTENCJI CZARNEJ LISTY

Przyznaję, że w czasie głosowania nad całością tej ustawy nie zdążyłem nacisnąć przycisku potwierdzającego głosowanie „ZA”, nie zmienia to jednak faktu, iż jestem za przyjęciem przez Parlament tej zmiany, i że jestem zadowolony z decyzji Sejmu. Uważam bowiem, podobnie jak mój kolega Poseł Marek Wójcik, iż zmiana ta jest korzystna dla organizacji pracy w służbach mundurowych, ponieważ pozwala na wypłacanie premii tym funkcjonariuszom, którzy dźwigają dodatkowe obowiązki za swoich chorujących kolegów. Rozwiązanie to jest także sprawiedliwe społecznie, ponieważ zbliża zasady korzystania ze zwolnienia lekarskiego wśród służb mundurowych do zasad obowiązujących pracowników „nieumundurowanych”. Zwolnienia, o których mowa zasadniczo nie są wynikiem warunków pracy, lecz zachorowań powszechnych, dotykających każdego. Trudno przecież przyjąć, że grypa policjanta powinna być powodem lepszego wynagrodzenia niż grypa np. nauczycielki, lub pracownika socjalnego, którzy także mają status funkcjonariuszy publicznych.
Wyrażam także głęboki żal, iż NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego namawia funkcjonariuszy do niegłosowania w wyborach na tych Parlamentarzystów i te partie, które nie spełniają waszych postulatów. Jest to przejaw wręcz modelowej, partykularnej, antypaństwowej postawy. Parlament i Prezydent Rzeczpospolitej ma służyć całemu narodowy kreując wraz z Rządem funkcjonowanie Państwa Polskiego, nie zaś jednej grupie społecznej, cz też interesom jednego związku zawodowego. W państwa apelu o „niegłosowanie” nie ma nawet cienia polemiki z polityką obecnie rządzącej koalicji i jej sposobami rozwoju państwa – jest tylko żal po utracie określonego, nierzadko nadużywanego przywileju branżowego, z którym trudno było się pogodzić większości, podobnie jak policjanci, uczciwie pracujących Polaków.
Z wyrazami szacunku dla służby policji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!