Poseł Siedlaczek gotów strzelać do psów

  Poseł Siedlaczek gotów strzelać do psów

  Michał Wroński, Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Poseł Siedlaczek gotów strzelać do psów

  ©123rf

  Posłowie są na dobrej drodze, by zabronić myśliwym strzelania do bezpańskich psów i kotów! Nad wprowadzeniem takiego zakazu dyskutuje Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. Jego członkowie analizują projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, przedstawiony przez grupę ekspertów pod wodzą prof. Andrzeja Elżanowskiego z Polskiej Akademii Nauk.
  Poseł Siedlaczek gotów strzelać do psów

  ©123rf

  Nie wszyscy posłowie popierają jednak ten kierunek zmian. Henryk Siedlaczek, poseł PO z Raciborszczyzny (a przy tym posiadacz rasowego psa chau chau), mówi wprost: - Autorzy nowelizacji nie znają chyba realiów tego problemu.

  W skierowanym do resortu środowiska piśmie argumentuje, że "wprowadzenie ograniczeń będzie miało negatywny wpływ na bezpieczeństwo ludzi oraz stan populacji zwierzyny drobnej i ptaków śpiewających".


  Spór o strzelanie do bezpańskich psów i kotów od dawna dzieli myśliwych i posiadaczy czworonogów. Ci pierwsi przekonują, że wałęsające się po lesie psy i koty sieją spustoszenie wśród dzikiej zwierzyny (potwierdzają to ekolodzy) i należy je eliminować. Ci drudzy replikują, że myśliwi strzelają także do psów, których nie można uznać za bezpańskie - takie przykłady opisują na stronie www.stopodstrzalom.pl. Podobne polemiki mają też miejsce w naszym regionie. Kilka miesięcy temu w Dąbrowie Górniczej podczas polowania, organizowanego przez Koło Łowieckie "Bór", celem myśliwych stały się dwa psy, wyprowadzone przez właściciela na spacer.

  - Były w odległości 20 metrów od taty. Było widać, że nie są to zdziczałe zwierzęta, ale zadbane, cieszące się pobytem w lesie pieski - relacjonowała Dominika, która interweniowała w naszej redakcji.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo