Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstaną nowe, praktyczne studia na Śląsku? Politechnika Śląska w Gliwicach podpisała umowę z BASF Polska

OPRAC.:
Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Umowę w umieniu uczelni podpisał rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz w imieniu firmy Katarzyna Byczkowska, dyrektorka zarządzająca BASF Polska.
Umowę w umieniu uczelni podpisał rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz w imieniu firmy Katarzyna Byczkowska, dyrektorka zarządzająca BASF Polska. Politechnika Śląska
Politechnika Śląska w Gliwicach poinformowała, że jej współpraca z BASF Polska wkracza na kolejny etap. Co będzie owocem tego kroku? Współpraca z przemysłem pozwala na innowacyjne badania oraz tworzenie kierunków studiów. BASF, który zajmuje się chemią i różnego rodzaju tworzywami ma wartość sprzedaży w Polsce na poziomie ok. 1,4 mld zł.

Na co pozwoli nowa umowa Politechniki Śląskiej w Gliwicach i BASF-u?

Politechnika Śląska w Gliwicach już od dłuższego czasu współpracuje z BASF Polska. Dotychczas w dziedzinie dydaktyki, kształcenia i organizacji konkursów. Jak informuje uczelnia, wartość sprzedaży BASF (dane za 2021 rok) to miliard czterysta dwanaście milionów złotych. BASF zajmuje się chemią przemysłową, kosmetyczną, tworzywami sztucznymi, rozwiązaniami dla rolnictwa, lakierami oraz katalizatorami samochodowymi.

— Chcielibyśmy rozszerzyć ten zakres o realizację prac badawczo-rozwojowych, a także zaangażować firmę w nowoczesne kształcenie w obszarze chemii oraz inżynierii chemicznej – powiedział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

— Współpraca będzie związana z kluczowymi obszarami badawczymi takimi jak: nowoczesne materiały, zielone technologie z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego czy technologie wodorowe – dodała prof. Anna Chrobok z Wydziału Chemicznego, która odpowiada za rozwój współpracy z globalnym koncernem chemicznym.

Nowy kierunek pod okiem praktyków?

Umowa Politechniki Śląskiej i BASF Polska może także przyczynić się do jeszcze większej współpracy. Politechnika nie ukrywa, że zależy jej na stworzeniu studiów dualnych. Ta forma kształcenia pozwala jednocześnie zdobywać praktykę, wiedzę i staż w firmie, z którą uczelnia podpisała umowę. De facto za proces nauki odpowiedzialne są w takim przypadku dwa podmioty – i uniwersytet lub szkoła wyższa, i partner biznesowy.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera