Pożar złomowiska w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych na...

  Pożar złomowiska w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym. Strażacy uratowali przed eksplozją butle z gazem WIDEO+ZDJĘCIA

  tos

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Groźny pożar w Jaworznie wybuchł w niedzielę 4 marca wieczorem w skupie złomu przy ul. Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym. Udało się opanować ogień, ale akcja strażacka wciąż trwa.
  Pożar wybuchł w składnicy złomu w Jaworznie
  1/6
  przejdź do galerii

  Pożar wybuchł w składnicy złomu w Jaworznie ©OSP w Jaworznie-Jeleniu

  Zgłoszenie do strażaków dotarło około godziny 21.30. Na miejsce natychmiast udały się cztery zastępy jaworznickiej straży pożarnej.

  Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej (za udostępnienie dziękujemy OSP w Jaworznie-Jeleniu:
  Zobacz galerię

  - Po przyjeździe okazało się, ze na miejscu znajdują się butle z gazami technicznymi. Nasze działania polegały więc na gaszeniu pomieszczeń biurowych, w których pojawił się ogień oraz na chłodzeniu butli - mówi Marcin Ziemiański, rzecznik jaworznickiej straży pożarnej.


  W szczytowym okresie akcji na miejscu znajdowało się 16 zastępów i 61 ratowników nie tylko z Jaworzna, ale też z Sosnowca, Mysłowic i komendy wojewódzkiej w Katowicach. Byli też strażacy-ochotnicy z terenu Jaworzna.

  W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Są tylko straty materialne. Część biurowa uległa zniszczeniu, bo całkowicie zapadł się drewniany dach. Z uwagi na sporą odległość od budynków mieszkalnych nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców. Strażacy nie chcą się wypowiadać co do przyczyn pożaru.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo