W jednym z pożarów zginęły dwie osoby. Skutki drugiego to pozbawienie dachu nad głową 8-osobowej rodziny.

Do serii 4 pożarów budynków mieszkalnych doszło w przeciągu 2 dni na terenie powiatu sokólskiego – w jednym z nich w miejscowości Chilmony, w gm. Nowy Dwór, zginęły 2 starsze osoby.

Chilmony. Tragiczny pożar domu - dwie osoby nie żyją

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek. O godz. 16.23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Chilmony.

Z informacji wynikało, że w środku mogą znajdować się 2 osoby. Po 2 minutach do Stanowiska Kierowania KP PSP wpływa kolejne zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Grodziszczany, gm. Dąbrowa Białostocka znajdującej się w pobliżu siedziby Posterunku JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej.

Więcej po tragedii w Chilmonach poniżej:

Pożar domu w Grodziszczanach

Natomiast po dojechaniu na miejsce pożaru budynku mieszkalnego w m. Grodziszczany strażacy stwierdzili, że pali się poddasze drewnianego budynku mieszkalnego – ogień wydostawał się przez szczeliny popękanego eternitu. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że budynek jest zamieszkiwany przez dwóch mężczyzn i moga oni znajdować się w środku. Na szczęście informacje nie potwierdziły się. Po opanowaniu sytuacji pożarowej przeszukano wszystkie pomieszczenia budynku i nie stwierdzono osób w pomieszczeniach obiektu.

Pożar domu w Lipinie. 8-osobowa rodzina straciła dach nad głową

W kolejnym dniu doszło do kolejnego groźnego pożaru budynku mieszkalnego. O godz. 9.04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Lipina.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z JRG Sokółka stwierdzono, że pali się użytkowane poddasze drewnianego budynku mieszkalnego. Dym wydobywał się spod dachu i ze szczytów obiektu. Koło komina buchały płomienie. Dom zamieszkiwany był przez 8-osobową rodzinę. Gdy wybuchł pożar, 3 z nich przebywały w środku. Na szczęście udało się je w porę ewakuować. O zdarzeniu powiadomiony został burmistrz Sokółki, ponieważ pogorzelcom potrzebna będzie pomoc socjalna.

Tragiczny pożar przy Sukiennej w Białymstoku. Nie żyje mężczyzna