Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów

  Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów

  KJ, mat. pras.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów
  1/6
  przejdź do galerii

  Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów ©Mat. pras.

  Aż 20 etatów w Służbie Celno-Skarbowej oferuje Krajowa Administracja Skarbowa. Kandydaci mogą składać dokumenty do 15 stycznia 2019. Jakie są wymagania dla kandydatów i jakie są podstawowe zarobki?
  Krajowa Administracja Skarbowa poszukuje nowych pracowników do Służby Celno-Skarbowej. Kandydatom oferuje się aż 20 etatów w jednostkach organizacyjnych Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Prace będzie można znaleźć także w oddziałach celnych w Zabrzu, Gliwicach, Tychach oraz na katowickim lotnisku. Zainteresowani powinni złożyć odpowiednie dokumenty do 15 stycznia.

  Podstawowe wymagania

  Osoby chętne na stanowisko w Służbie Celno-Skarbowej musi posiadać polskie obywatelstwo i odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia.
  Kandydat nie może być karany za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, a także musi mieć możliwość korzystania z pełni praw publicznych. Dodatkowo wymagane jest co najmniej średnie wykształcenie i nieposzlakowana opinia.

  Zobacz galerię

  Zgodnie z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), w jednostkach organizacyjnych KAS nie może pełnić służby osoba, która była zatrudniona w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów, ani nie była ich współpracownikiem. Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.

  Etapy kwalifikacji

  Dołączenie do takiej pracy nie jest jednak proste, a proces kwalifikacyjny składa się z kilku etapów. Na początku trwa weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Osoby, które ją przejdą będą musiały zdać testy wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych. Później na kandydatów czeka test sprawności fizycznej. Trzeba będzie również przejść test psychologiczny, sprawdzający predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

  Kolejny etap to rozmowa kwalifikacyjna. Podczas niej m.in. Zostaną ocenione kompetencje kandydata do pełnienia służby, sprawdza się także prawdziwość danych zawartych w kwestionariuszu w ewidencjach i innych rejestrach. Nad całością postępowania kwalifikacyjnego czuwa zespół powołany przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

  Jakie zarobki?

  Osoby, rozpoczynające służbę na stanowisku młodszego specjalisty, które otrzymają stopień służbowy aplikanta, mogą liczyć na uposażenie ok. 2100-2200 zł netto. Poza uposażeniem zasadniczym funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej przysługują różnego rodzaju dodatki, m.in. za wieloletnią służbę, za stopień służbowy, funkcyjny, dodatki uzasadnione szczególnych właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami oraz dodatki uzasadnione szczególnych warunkami pełnienia służby.

  Obecnie w Krajowej Administracji Skarbowej w województwie śląskim zatrudnionych jest 639 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nestety nie nadaje sie

  patriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nie mam na rekach krwi ks. Popieluszki

  E-publikacje

  Nr 1/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 1/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 2/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 2/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 3/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 3/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 4/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Nr 4/2017 Biuletyn Rynek Pracy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej