Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów

KJ, mat. pras.
Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów
Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów Mat. pras.
Aż 20 etatów w Służbie Celno-Skarbowej oferuje Krajowa Administracja Skarbowa. Kandydaci mogą składać dokumenty do 15 stycznia 2019. Jakie są wymagania dla kandydatów i jakie są podstawowe zarobki?

Krajowa Administracja Skarbowa poszukuje nowych pracowników do Służby Celno-Skarbowej. Kandydatom oferuje się aż 20 etatów w jednostkach organizacyjnych Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Prace będzie można znaleźć także w oddziałach celnych w Zabrzu, Gliwicach, Tychach oraz na katowickim lotnisku. Zainteresowani powinni złożyć odpowiednie dokumenty do 15 stycznia.

Podstawowe wymagania

Osoby chętne na stanowisko w Służbie Celno-Skarbowej musi posiadać polskie obywatelstwo i odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia. Kandydat nie może być karany za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, a także musi mieć możliwość korzystania z pełni praw publicznych. Dodatkowo wymagane jest co najmniej średnie wykształcenie i nieposzlakowana opinia.

Zgodnie z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), w jednostkach organizacyjnych KAS nie może pełnić służby osoba, która była zatrudniona w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów, ani nie była ich współpracownikiem. Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.

Etapy kwalifikacji

Dołączenie do takiej pracy nie jest jednak proste, a proces kwalifikacyjny składa się z kilku etapów. Na początku trwa weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Osoby, które ją przejdą będą musiały zdać testy wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych. Później na kandydatów czeka test sprawności fizycznej. Trzeba będzie również przejść test psychologiczny, sprawdzający predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

Kolejny etap to rozmowa kwalifikacyjna. Podczas niej m.in. Zostaną ocenione kompetencje kandydata do pełnienia służby, sprawdza się także prawdziwość danych zawartych w kwestionariuszu w ewidencjach i innych rejestrach. Nad całością postępowania kwalifikacyjnego czuwa zespół powołany przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Jakie zarobki?

Osoby, rozpoczynające służbę na stanowisku młodszego specjalisty, które otrzymają stopień służbowy aplikanta, mogą liczyć na uposażenie ok. 2100-2200 zł netto. Poza uposażeniem zasadniczym funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej przysługują różnego rodzaju dodatki, m.in. za wieloletnią służbę, za stopień służbowy, funkcyjny, dodatki uzasadnione szczególnych właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami oraz dodatki uzasadnione szczególnych warunkami pełnienia służby.

Dni wolne w 2019 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Praca w Służbie Celno-Skarbowej: czeka 20 etatów - Dziennik Zachodni