Prasówka 14.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 14.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie emerytury mają księża. Zobaczcie stawki tego świadczenia duchownych [15.05.2021]”?

Prasówka 14.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie emerytury mają księża. Zobaczcie stawki tego świadczenia duchownych [15.05.2021]

Ksiądz w kościele katolickim to osoba mająca święcenia, które pozwalają jej między innymi odprawiać msze, sakramenty, takie jak ślub, chrzest, pokuta. Księża często działają także poza murami kościoła, wielu z nich czynnie pracuje w szkołach, w których uczą religii. A jak sprawa wygląda ze świadczeniami emerytalnymi duchownych? Sprawdzamy, ile emerytury dostają księża.

Nie przegap promocji!

📢 Kibice muszą mieć maseczki. Ruch Chorzów, GKS Katowice, GKS Jastrzębie i Piast Gliwice podają zasady zachowania na stadionach

Od soboty 15.05.2021 r. mecze piłkarskie mogą się odbywać z udziałem kibiców. Obowiązuje jednak ograniczenie do 25 procent pojemności stadionów. Ruch Chorzów, GKS Katowice, GKS Jastrzębie i Piast Gliwice przypominają o zasadach zachowania na obiektach. Choć od 15 maja zniesiony będzie nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, kibice idący na mecz muszą o nich pamiętać.

📢 Katowice. Na Mariackiej trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia ogródków gastronomicznych. Część lokali zaprosi gości tuż po północy

Montowanie ozdobnego oświetlenia, sprzątanie, rozkładanie stolików i krzeseł. W piątek (14 maja) na ulicy Mariackiej w Katowicach trwały zaawansowane prace i przygotowania do uruchomienia ogródków gastronomicznych. Od soboty, 15 maja restauracje i lokale będą mogły ponownie zaprosić gościć, przez dwa najbliższe tygodnie wyłącznie na zewnątrz, do ogródków. Część lokali wznowi swoją działalność już po północy. - Tak długo czekaliśmy na ten moment, że nie chcemy tracić ani chwili - słyszymy na Mariackiej.

Prasówka 14.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wszystkie potwierdzone transfery w Ekstraklasie. Oto pierwsze ruchy klubów

Sezon 2020/21 jeszcze nie dobiegł końca, a już trwają przymiarki do kolejnego. Jakie ruchy transferowe zostały już potwierdzone? Oto zestawienie przeprowadzonych transferów oraz przedłużonych i rozwiązanych kontraktów.

📢 Wypadek na S1 w Tychach. Samochód uderzył w bariery energochłonne. Lądował śmigłowiec LPR

Groźny wypadek na 561 kilometrze trasy S1 w Tychach w kierunku Mysłowic. W piątek 14 maja samochód uderzył tam w bariery energochłonne. Na miejscu pracuje policja. Występują utrudnienia. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala.

📢 Widać dosłownie wszystko. Blanka Lipińska w kuszącym kostiumie. Gorąca i seksowna z niej kobieta! ZDJĘCIA 14.05.2021

Pisarka erotyczna Blanka Lipińska spędza bajkowe wakacje w Tulum w Meksyku. Przy okazji sporo odsłania...

📢 Kolejne produkty z Biedronki, Lidla i Netto wycofane. Parówki, jajka, kurczak. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia 14.05.21

W maju 2021 oku kolejne popularne produkty GIS nakazał natychmiast wycofać ze sklepów. Parówki, jajka, kurczak - to produkty, których używa praktycznie każdy z nas na co dzień w swojej kuchni. GIS zareagował błyskawicznie. W niektórych partiach tych produktów znalazły się bakterie lub przedmioty, które zagrażają zdrowi a czasem życiu konsumenta. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży prawa i co jakiś czas nakazuje wycofanie produktów zagrażających zdrowiu. Które produkty nakazał wycofać GIS w maju 2021?

📢 Sosnowiec. Remont estakady na DK 94 potrwa co najmniej sześć tygodni. Są uszkodzenia betonowej podbudowy jezdni

Kierowcy przejeżdżający sosnowieckim odcinkiem DK 94 muszą być przygotowani na kolejne utrudnienia. Choć od kilku tygodni mogą już korzystać z bezkolizyjnej, przebudowanej dwupasmówki w okolicy sosnowieckiego Makro, to kilometr dalej… staną w korku. Powodem jest rozsypujący się wiadukt przy Elektrociepłowni Będzin.

📢 Szok! Jezioro Żywieckie jak jedno wielkie wysypisko śmieci. Zobacz przerażający filmik. To przyniosła Soła

Jedno wielkie wysypisko śmieci - tak wygląda ujście Soły do Jeziora Żywieckiego. Potwornie zaśmiecone miejsce namierzyli członkowie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego. Aż nie chce się wierzyć, że tak może wyglądać brzeg jeziora uchodzącego za znakomite miejsce do wypoczynku. Przerażający filmik członkowie SSR Żywiec zamieścili w sieci.

📢 Zalane Rydułtowy po burzy: wielkie sprzątanie na ulicy, która zamieniła się w rzekę

Tak w piątek, 14 maja, wygląda ulica Ofiar Terroru w Rydułtowach. Właściciele sklepów, mieszkańcy, wynoszą meble, suszą na zewnątrz. Służby drogowe zbierają szlam z drogi, a strażacy wciąż pompują wodę z piwnic. Burze, jakie przesżły nad województwem śląskim 12 i 13 maja, najbardziej dotknęły powiat wodzisławski.

📢 Rydułtowy: Tragedia. To była powódź! Trwa wielkie sprzątanie. Przedsiębiorcy liczą straty. Na cmentarzu też porządki

  • Tragedia. To była powódź. Takiej wody nie było nawet w 1997 roku. Straty są bardzo duże - przyznaje jeden z przedsiębiorców z ul. Ofiar Terroru w Rydułtowach. Po ulewie woda sięgała do kolan. W sklepach i punktach usługowych trwają porządki. Woda wciąż jest pompowana z piwnic. Na drodze jedno wielkie błoto. Spory ruch jest też na cmentarzu. Przepłynął przez niego rwący potok, który niszczył nagrobki, porywał wieńce i znicze. Długo jeszcze potrwa sprzątanie w Rydułtowach.

📢 Kolejne luzowanie obostrzeń od soboty. Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną także ogródki w restauracjach

W sobotę, 15 maja, nastąpi zniesienie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. To już koniec noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Czeka nas także otwarcie ogródków w restauracjach i kibiców na wydarzenia sportowe.

📢 Ksiądz z parafii w Pawonkowie prawomocnie skazany za przestępstwa seksualne. Sąd wymierzył wyrok 4 lat więzienia, dodał też inne restrykcje

Wyrok Sądu Rejonowego w Lublińcu z listopada ubiegłego roku wobec proboszcza parafii w Pawonkowie został podtrzymany. Sąd Okręgowy w Częstochowie prawomocnie skazał księdza Waldemara C. na 4 lata więzienia. Duchowny musi się także poddać terapii.

📢 Wodzisław Śląski. W Zawadzie wody było po pachy. Mieszkańcy liczą straty. Takiej powodzi tu jeszcze nie było. Zobaczcie zdjęcia

Wdzisław Śląski. W dzielnicy Zawada dosłownie powstała nowa rzeka – przelewała się przez łąki, domy, sklepy – niszcząc wszystko po drodze. Tak wyglądała noc z czwartku na piątek.

📢 Sześcioro fotografów ze Śląska nagrodzonych w prestiżowym konkursie Grand Press Photo 2021. Zobaczcie najlepsze zdjęcia prasowe roku

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce. W tym roku z całej Polski nadesłano 4517 zdjęć. Oceniane były w pięciu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych, w czterech kategoriach w grupie reportaży, w kategorii projektów dokumentalnych oraz Young Poland. Do finału nominowano 272 fotografie. Wśród zwycięzców, aż sześcioro fotografów pochodzi ze Śląska. To rekord. Nigdy wcześniej do naszego województwa nie trafiło tyle nagród w tym konkursie.

📢 W woj. śląskim znów najwięcej nowych zakażeń. Ponad 400. Najwięcej w Katowicach, Częstochowie, Sosnowcu i Rybniku. Sprawdźcie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, 14 maja, o najnowszym bilansie zakażeń koronawirusem. Potwierdzono 3 288 nowych przypadków zakażeń w całym kraju. Najwięcej z nich stwierdzono w województwie śląskim (432 przypadki). Z powodu koronawirusa zmarło 289 pacjentów. W województwie śląskim 66 osób.

📢 Oto najlepsze zdjęcia porodów. Te fotografie narodzin przełamują tabu. Konkurs Birth Photography 2021 rozstrzygnięty

Jak co roku przyznano nagrody w konkursie na najlepsze zdjęcia porodów. Również jak co roku fotografie budzą liczne kontrowersje. Wychodząc jednak z założenia, że "nic co ludzkie nie jest nam obce" warto zobaczyć, jak wielkim cudem są narodziny. Spośród 26 nagrodzonych fotografii prezentujemy 20. Zobacz je w galerii.

📢 Katowice. Tuż po północy otworzą się lokale przy ul. Mariackiej. Gotowy jest też największy ogród w mieście - Drzwi Zwane Koniem

Tuż po północy z piątku na sobotę (14-15 maja) swoje ogródki otworzy wiele knajp w centrum Katowic, a ul. Mariacka znów zacznie tętnić życiem. Na przyjęcie gości jest też gotowy największy ogród w mieście, czyli Drzwi Zwane Koniem. - Rzeczywiście to nie ogródek, tylko prawdziwy ogród w centrum miasta - przyznaje menadżer Daniel Cieślik. Nawet w ścisłym reżimie sanitarnym zmieści się tam 128 osób.

📢 Rynek w Chorzowie. Porysowane i brudne siedziska, zaplamione płyty chodnikowe. Tak wygląda wizytówka miasta

Rynek w Chorzowie, po wielkiej przebudowie, stal się wizytówką miasta. W 2019 roku, po 40 latach, chorzowianie odzyskali rynek - serce miasta. Nie każdy jednak szanuję tę wspólną przestrzeń. Wystarczy przyjrzeć się płytom rynku i siedziskom. Jest brudno i brzydko. Siedziska są wymalowane i podrapane, a płyta zaplamiona. Czy miasto nie dba o rynek? Okazuje się, że jest on czyszczony codziennie. Co byłoby, gdyby nie był?!

📢 Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Przestrzeń, siłownia i luksusy rezydencji w Monachium. Zobaczcie zdjęcia

Anna i Robert Lewandowscy z córkami od lat mieszkają w Monachium. Za luksusową rezydencję w prestiżowej dzielnicy stolicy Bawarii zapłacili około 10 milionów euro. Do dyspozycji mają prywatną siłownię, basen i piękny ogród. Zobaczcie prywatne zdjęcia domu Roberta i Anny Lewandowskich. Tak się urządzili w Niemczech >>>>

📢 Nie żyje poszukiwany 13-latek z Ledna. Jego ciało wyłowiono z Odry. Wciąż trwają poszukiwania drugiego chłopca

W Odrze w rejonie Osiecznicy znaleziono ludzkie zwłoki. Natrafili na nie żołnierze. Na miejscu pracują policjanci. Jak przekazuje policja, to ciało poszukiwanego 13-latka z Ledna.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Pozalewane wszystko! Tak źle nie było od powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Najwięcej podtopień w Rydułtowach, Lubomi i Zawadzie

Zalane posesje, piwnice, samochody. Podtopione mieszkania, rozlewiska na drogach. Trwa usuwanie skutków ulewy w powiecie wodzisławskim. Strażacy odebrali 500 zgłoszeń. Nie do wszystkich jeszcze dojechali, choć pracują non stop na wysokich obrotach i ze wsparciem jednostek z województwa śląskiego. Najwięcej szkód jest w Rydułtowach, Lubomi i Zawadzie (Wodzisław Śl.). - Tak źle nie było od powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Straty będą bardzo duże - przyznaje Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. Trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez wodę.

📢 W sobotę, 15 maja, pogrzeb prof. Leszka Miszczyka. Wybitny onkolog zginął w wypadku

Prof. Leszek Miszczyk, wybitny onkolog i wieloletni szef Zakładu Radioterapii w Instytucie Onkologii w Gliwicach, zginął w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. Pogrzeb lekarza odbędzie się w sobotę, 15 maja, na cmentarzu o godz. 11:30 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Wilczy.

📢 Pomorze: Zaatakował kobietę i porwał 11-latkę! Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu mężczyzny

Na Pomorzu trwa policyjna obława! Policjanci szukają mężczyzny, który najpierw miał zaatakować kobietę, a potem uprowadził 11-letnią dziewczynkę. Na szczęście udało się jej uciec. Poszukiwany ma 40 lat, krępą budowę ciała, ciemne, krótkie włosy. Ubrany był w spodnie moro i podkoszulek. - Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia i ma informacje o miejscu jego pobytu, proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112 - apelują policjanci. Wyznaczono też nagrodę za pomoc w ujęciu poszukiwanego.

📢 Awionetka wylądowała na autostradzie A1 pod Częstochową. To było lądowanie awaryjne

Awionetka wylądowała w piątek (14 maja) przed godziną 9 na autostradzie A1 pod Częstochową. Prawdopodobnie było to awaryjne lądowanie, na miejsce jedzie straż pożarna i policja.

📢 Tak w Chicago mieszka Andrzej Gołota. Zobacz wyjątkowy amerykański dom legendy boksu [dużo zdjęć] 14.05.2021

Andrzej Gołota nie zdołał wywalczyć tytułu mistrza świata, ale w latach 90. był w ścisłej czołówce wagi ciężkiej i na zawsze zapisał się w historii boksu. Kibice nie mogli doczekać się jego kolejnych walk, które zawsze były emocjonujące. Dziś pięściarz żyje wraz z rodziną w Chicago w USA i nie planuje wracać na stałe do Polski. Jego żona, Mariola, często publikuje zdjęcia z wnętrz ich posiadłości. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak na co dzień mieszka Andrzej Gołota! Tak wypoczywa i mieszka.

📢 500 plus się zmieni. Co przyniesie reforma z programu Nowy Ład? Czy świadczenie 500 plus czeka waloryzacja?

500 plus to sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości. Od dłuższego czasu toczy się wokół niego dyskusja, czy odpowiada dzisiejsze potrzeby polskich rodzin. Przypomnijmy, że za kwotę 500 złotych można kupić mniej, niż w roku 2015, gdy program został wprowadzony. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w czasie międzynarodowej konferencji Grupy Wyszehradzkiej pod hasłem "Coalition Pro Familia" 500 plus zostanie rozszerzone. Czy to oznacza, że czeka nas waloryzacja świadczenia?

📢 Tak mieszka Doda. Oto jej turkusowa sypialnia! Doda ociekająca seksapilem w swoim luksusowym apartamencie PRYWATNE ZDJĘCIA i WIDEO

Dorota Rabczewska, czyli słynna Doda od wielu lat mieszkała na warszawskim Mokotowie. Apartament postanowiła jednak wynająć. Dzięki temu możemy zobaczyć luksusowe wnętrza mieszkania Dody. Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda od środka mieszkanie polskiej piosenkarki!

📢 Dom Andrzeja Leppera na sprzedaż. "Rzeźbione meble i dużo drewna". Taki miał styl! Komornik licytuje jego mieszkanie. Jaka cena? ZDJĘCIA

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera!

📢 Godzina policyjna dla tych, którzy nie chcą się szczepić? To propozycja doradcy premiera do spraw pandemii

Profesor Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera do spraw pandemii przedstawił w rozmowie na antenie radia Zet pomysł, jak zmusić Polaków do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

📢 Abp Jędraszewski przewiduje tęsknotę młodych za Kościołem MEMY "Zatęsknią i wrócą". Internet komentuje wywiad duchownego

Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił wywiadu tygodnikowi "Niedziela". Mówił w nim między innymi o tym, że "młodzi zatęsknią za Kościołem", a także o presji, jaka jest na nich wywierana. Duchowny przyznał również, że Kościół nie jest od patrzenia władzy na ręce. Słowa arcybiskupa Jędraszewskiego stały się przyczynkiem do powstawania internetowych memów. Zobacz w galerii zdjęć, co na to internauci.

📢 Dawid Kubacki pokazał zdjęcie córeczki. Jej mama jest z Katowic ZDJĘCIA

Dawid Kubacki niedawno został ojcem i widać, że w tej roli nasz skoczek narciarski czuje się bardzo dobrze. Mistrz świata z 2019 roku z Seefeld zaprezentował zdjęcie małej córeczki, które zachwyciło jego fanów. Zobaczcie zdjęcia Dawida Kubackiego z córką Zuzanną.

📢 Ulewy i nawałnice w woj. śląskim. Strażacy interweniowali ponad 600 razy. Zalane drogi, domy, szkoły, posesje. Jedna osoba jest ranna

Strażacy wciąż walczą ze skutkami nawałnic, które przeszły nad województwem śląskim w czwartek (13 maja). Podtopione są domy i ulice, w Krzyżanowicach woda wdarła się m.in. do urzędu i gminy i szkoły. Strażacy do godz. 6 interweniowali 623 razy. Ze skutkami nawałnic walczyło ponad 700 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba została ranna.

📢 Horoskop dzienny 2021 byk, baran, rak. Horoskop na dziś, SOBOTĘ, 15.05.2021. Sprawdź w codziennym horoskopie, co Cię dziś czeka

Horoskop DZIENNY 2021 na 15 maja. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka.

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze żeńskie imiona w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 14.05.2021

Jesteście ciekawi, jakie imię nosi najwięcej kobiet w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona żeńskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 Modne FRYZURY na wiosnę z krakowskich salonów fryzjerskich. Wśród propozycji: bob, pixie cut, fale i refleksy! 14.05.2021

Podobno, kiedy kobieta chce zmienić swoje życie, zaczyna od koloru włosów... Ty też myślisz o zmianie fryzury? Zainspiruj się modnymi cięciami i koloryzacjami na zdjęciach z krakowskich salonów fryzjerskich z Instagrama. Modne fryzury wiosenne - kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Branża weselna wraca do gry. Agata Krzemińska, właścicielka sali "Zacisze" w Dąbrowie Górniczej mówi o powrocie wesel po lockdownie

Wracają wesela! Początkowo od 29, a ostatecznie od 28 maja możliwa jest organizacja imprez okolicznościowych - wesel czy komunii - w pomieszczeniach. To wielka ulga dla branży ślubnej, która z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych lockdownów odnotowała spore straty. O tym czasie oraz o przygotowaniach do tegorocznego sezonu opowiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Agata Krzemińska, konsultantką ślubną i bizneswomen - właścicielka sali weselnej "Zacisze" w Dąbrowie Górniczej.

📢 Alarm przeciwpowodziowy w powiatach raciborskim i wodzisławskim. Ponad 300 zgłoszeń, 90 posesji zalanych. Straty są bardzo duże

Alarm przeciwpowodziowy w powiatach raciborskim i wodzisławskim! Woda zalała posesje, domy, piwnice, ale i ulice w Krzyżanowicach, Tworkowie, Pogrzebieniu, Rydułtowach, Wodzisławiu Śl., Lubomi. Zgłoszeń są setki, strażacy nie nadążają z usuwaniem skutków nawałnicy. Straty są bardzo duże. Strażacy otrzymali ponad 300 zgłoszeń w woj. śląskim. Ok. 90 posesji jet zalanych.

📢 Motocyklowe uprowadzenie Oliwki. Dziewczynka wciąż potrzebuje pomocy! W sobotę startuje kolejna zbiórka ubrań

W czwartek 13 maja mieliśmy okazję zobaczyć widowiskową akcję “uprowadzenia” małej Oliwki. Nie zabrakło policyjnego pościgu, negocjacji i zaskakującego finału. To wszystko po to, by pomóc dziewczynce z Boguchwałowic w powiecie będzińskim i jej rodzicom w zebraniu brakującej kwoty, która potrzebna jest do przeprowadzenia niezbędnej terapii genowej. W najbliższą sobotę 15 maja w Czeladzi startuje również kolejne “Szafowanie dla Oliwki”. Każdy może przynieść zbędne już rzeczy, ubrania, koce, pościel, a cała suma ich sprzedaży zasili konto Oliwki.

📢 Tak zmieniła się Magda Gessler. Zobaczcie prywatne zdjęcia restauratorki [galeria]

Magda Gessler to jedna z najbardziej znanych restauratorek w naszym kraju. Od kilkunastu sezonów prowadzi program Kuchenne Rewolucje, w którym pomaga restauracją w całej Polsce wyjść z kryzysu. Bezkompromisowa, ale konsekwentna odmienia nie tylko lokale, ale także życie bohaterów programu. Zobaczcie, jak przez lata zmieniła się Magda Gessler.

📢 Górnik Zabrze ma klubową wódkę i likier ZDJĘCIA Można je kupić też w Oficjalnym Sklepie Kibica Górnika Zabrze. Ile kosztują?

Górnik Zabrze jest w gronie kilku klubów, które mają swoją wódkę o nazwie Klubowa. Jest dostępna w czterech rodzajach - czysta, palona, czarna oraz jako likier (cytryna i miód). Zobacz ZDJĘCIA.

📢 Zwierzęta w łonie matki: niezwykłe zdjęcia. Ludzki wzrok jeszcze nigdy nie dotarł tak głęboko

Kto nie lubi małych piesków, kotków i innych, uroczych zwierzaków? Zastanawialiście się, co by było, gdybyśmy mogli rzucić okiem na te maleńkie istoty, zanim się jeszcze urodziły? "Nadzwyczajne zwierzęta w łonie matki" to dokumentalny cykl National Geographic, który za sprawą najnowocześniejszych efektów specjalnych w połączeniu z technologią 4D, zabiera nas w niezwykłą podróż do tajemniczego świata życia płodowego. Zobacz przełomowe zdjęcia w galerii.

📢 Burze w województwie śląskim. Oberwanie chmury w Rydułtowach. W Mysłowicach padał grad

IMGW wydało dziś, 13 maja, ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa śląskiego związane z występowaniem burz w regionie. Obowiązuje od godziny 12. Nad dużą częścią województwa przeszły już gwałtowne burze. W Mysłowicach padał grad. Przez Rydułtowy przeszła ulewa.

📢 Praca w Amazon. Ile zarabiają pracownicy firmy? Trwa rekrutacja i wirtualne zwiedzania centrów logistycznych

Amazon w Polsce działa od 2014 roku. Na Śląska znajdują się trzy centra logistyczne. Dwa zakłady mieszą się w Sosnowcu, a trzeci zakład w Gliwicach. Ile zarabiają pracownicy amerykańskiej firmy? Sprawdzamy! Cały czas trwa też rekrutacje w Amazonie. W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że jest też największym amerykańskim pracodawcą w Polsce i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju.

📢 Historyczne znalezisko w Świętochłowicach. Schron wartowniczy przy stawie Kalina

Na stawie Kalina w Świętochłowicach trwają prace budowlane. Wykonawcą zadania - remediacji stawu Kalina - konsorcjum firm Remea i Menard - oczyści tę ekologiczną bombę i zamieni ją w nowa przestrzeń rekreacyjną. W trakcie prac wykonawca odkrył na terenie hałdy niezwykłe znalezisko. To schron wartowniczy, który prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej.

📢 Sąd Najwyższy zdecydował. Marek G., zostaje w więzieniu. Został skazany za zabójstwo żony Anny Garskiej w 2018 roku

Sąd Najwyższy w Warszawie uznał wniosek obrońców Marka G. skazanego za zabójstwo żony Anny, za całkowicie bezzasadny. Taki wyrok zapadł dziś przed 9 rano w Warszawie. Były policjant zostaje w więzieniu. W 2019 rok Sąd Apelacyjny w Katowicach podtrzymał wyrok skazujący Sądu Okręgowego w Katowicach i podwyższył mu karę pozbawienia wolności z 15 do 25 lat pozbawienia wolności.

📢 Dwóch 33-latków z Orzesza zginęło w katastrofie samolotu Air France. Linie lotnicze i Airbus staną przed sądem za wypadek z 2009 roku

Piotr Sz. i Robert B. zginęli w katastrofie lotniczej samolotu Airbus A330 linii Air France w nocy z 31 maja na 1 czerwca 2009 roku. Mieli wówczas po 33 lata, prowadzili własne firmy i mieszkali w Orzeszu, gdzie czekały na nich rodziny. Po 12 latach paryski sąd apelacyjny uznał, że giganci - Airbus i Air France - powinni stanąć przed sądem i odpowiedzieć za katastrofę.

📢 Szczepienia na COVID-19 w woj. śląskim. Wolne terminy szczepień są dziś w wielu miastach

Są wolne terminy szczepień przeciwko COVID-19 w woj. śląskim. Zaszczepić się można choćby dzisiaj. Wystarczy przyjść do punktu szczepień powszechnych, przedstawić potwierdzenie rejestracji lub potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki i po kilku minutach można przyjąć dawkę szczepionki. Sprawdź, w których miastach i powiatach woj. śląskiego są wolne terminy.

📢 Koronawirus na Śląsku. Pawie 500 nowych zakażen w województwie śląskim. Najwięcej w Katowicach, Jaworznie, Sosnowcu i Częstochowie

Koronawirus na Śląsku. Polski resort zdrowia poinformował o 3 730 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Śląsku, na Mazowszu oraz w Wielkopolsce. Minionej dobry zmarło łącznie 342 osób. Utrzymuje się mały wskaźnik nowej liczby zakażeń. W związku z tym łagodniejsza przepisy bezpieczeństwa. Powoli odmrażana jest też gospodarka.

📢 Błotna lawina zalała wieś Borucin na Śląsku. Strażacy całą noc walczyli z błotem i wodą

Lawina błotna we wsi Borucin pojawiła się nagle w trakcie gwałtownych burz, które nawiedziły południowo-zachodnią część Górnego Śląska. Wieczorne ulewy w nocy z 12 na 13 maja spowodowały największe problemy w Krzanowicach – konkretnie we wsi Borucin. Błoto zeszło z pól i zalało drogi!

📢 Palmy na rynku w Chorzowie: Truda i Bercik wróciły! Operacja stawiania palm daktylowych. Zobacz zdjęcia z powrotu palm na chorzowski rynek

Powrót palm na rynek w Chorzowie! W czwartek 13 maja rano rozpoczęła się operacja stawiania palm na płytach chorzowskiego rynku. Ciężki sprzęt ustawił na rynku Trudę i Bercika. Mieszkańcy czekają jeszcze na przyjazd Hildy. To trzy chorzowskie plamy, które dopełniają wizerunek nowego rynku w Chorzowie.

📢 Burze z gradem na Śląsku. Podtopienia i interwencje straży pożarnej w okolicach Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śl.

Zgodnie z prognozami nad województwo śląskie nadciągnęły czarne chmury. W środę, 12 maja, rozpoczęły się burze z gradem. Jeszcze przed zmrokiem zagrzmiało w rejonie Rybnika, Jastrzębia-Zdroju i Wodzisławia Śląskiego oraz na Śląsku Cieszyńskim. W kolejnych dniach synoptycy IMGW przewidują spadek temperatury i opady deszczu.

📢 Ruch Chorzów sprzedaje bilety na mecz z ROW Rybnik. Wiemy ilu kibiców wejdzie na stadion na Cichej

W czwartek o godz. 10 ruszy sprzedaż biletów na sobotni mecz Ruchu Chorzów z ROW Rybnik. To będzie pierwsze od 3 października spotkanie na Cichej, które będą mogli zobaczyć z trybun kibice. Wiemy ilu fanów zostanie wpuszczonych na stadion i ile biletów trafi do sprzedaży.

📢 Tajemnicze tunele odkryto podczas remontu szpitala w Czeladzi. Prowadziły do podziemnego schronu?

Szpital w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi będzie jeszcze lepiej przygotowany do leczenia pacjentów, a do tego całkowicie zmieni swój wygląd zewnętrzny. To wszystko za sprawą ogromnej termomodernizacji oraz remontów kolejnych sal oddziałowych. A do tego wszystkiego dokładamy nie lada sensację! Odkryto tajemnicze tunele.

📢 Nocny pożar autobusu w Bytomiu. Kierowca wracał do zajezdni, gdy nagle autobus stanął w płomieniach

Pożar autobusu w Bytomiu wybuchł w czasie jazdy. Płomienie bardzo szybko ogarnęły cały autobus. W nocy z środy na czwartek, 12 na 13 maja, zapalił się autobus w dzielnicy Karb w Bytomiu. Kierowca zdołał uciec z autobusu, a na miejsce przyjechali bytomscy strażacy. Działania strażaków PSP trwały kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Dom Marii Skłodowskiej-Curie czeka na polonizację MEMY Mateusz Morawiecki zlecił działania ws. kupna domu polskiej noblistki

Dom Marii Skłodowskiej-Curie we Francji został wystawiony na sprzedaż. Niewykluczone jednak, że polski rząd postara się go kupić. O tym fakcie poinformował premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. Szef rządu napisał, że dom Skłodowskiej-Curie to "ważna część polskiej historii". Co na to internauci? Żartobliwie komentują całą sytuację w memach i wyczekują na repolonizację nieruchomości wybitnej noblistki.

📢 Makabryczne wypadki motocyklistów na Śląsku w maju 2021. Czarna seria trwa. 2 osoby zginęły, a 2 odniosły poważne obrażenia

Tragiczny początek sezonu motocyklowego. Na śląskich drogach w ciągu 5 dni doszło do 3 wypadków z udziałem motocyklistów. Bilans jest fatalny - zginęły 2 osoby, 2 odniosły bardzo poważne obrażenia i lekarze wciąż walczą o ich zdrowie. Policja apeluje o rozwagę.

📢 Pierwsze koszyki z truskawkami 2021. Ile kosztują truskawki na targu w Katowicach? Sezon na truskawki jest lekko opóźniony

Ceny truskawek w maju. Ile kosztują truskawki? Sprawdzamy ceny na targowisku w centrum Katowic. W sprzedaży mamy zagraniczne truskawki w upraw szklarniowych. Powoli pojawiają się także zbiory z polskich upraw. Trzeba powiedzieć jedno. Jest drogo. Ceny oscylują od około 18 do 28 złotych za kilogram truskawek. Wysokie są również ceny wiosennych warzyw. Zobaczcie je w naszej galerii.

📢 Bytom. Trzeci pożar tej samej kamienicy w pół roku. Strażacy znów gasili ogień przy ul. Witczaka 5

Pożar kamienicy w Bytomiu przy ul. Witczaka 5 gasiły trzy zastępy straży pożarnej. - Ogień zlokalizowano w jednym z lokali na drugim piętrze budynku - mówi mł. asp. Wojciech Krawczyk To już trzeci pożar tej samej kamienicy w pierwszej połowie 2021 roku.

📢 Kolejna atrakcja turystyczna w Beskidach. Góra Grojec w Żywcu z tarasem widokowym, ale to nie koniec planów

Taras widokowy, wiaty tematyczne czy miejsca odpoczynku - to kolejne pomysły władz Żywca na uatrakcyjnienie góry Grojec.

📢 Burze nad Opolszczyzną. Ulewa w kilkanaście minut zalała miejscowość w gminie Kamiennik. Pod Opolem od uderzenia pioruna zapalił się dach

W ciągu dwóch godzin od godz. 20 w środę 12 maja strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z burzami blisko 50 razy! W gminie Kamiennik ulewny deszcz w kilkanaście minut spowodował poważne podtopienia. W Gościejowicach pod Opolem od uderzenia pioruna zapalił się dach domu.

📢 Skuteczność szczepionek Pfizera, Moderny, Astry Zeneci i Johnson&Johnson. Tak działają! Skład, skutki uboczne, kiedy druga dawka

Lekarze nie mają wątpliwości - każda szczepionka jest lepsza niż żadna! Nawet mimo tego, że ich skuteczność i skład czasami bywają różne. Jak działają poszczególne szczepionki? Z czego się składają? Jaka jest skuteczność Pfizera, Moderny, AstryZeneki i Johnson&Johnson? Dla kogo są przeznaczone? Na te pytanie odpowiadamy w powyższej galerii. KLIKNIJ W ZDJĘCIE I PRZECZYTAJ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O SZCZEPIONKACH PRZECIWKO COVID-19.

📢 JYSK rozwija się dynamicznie i poszukuje kierowników sklepów

Duńska sieć handlowa JYSK przekroczyła w tym roku próg 3000 sklepów na całym świecie. Marka jednak nie zatrzymuje się i wyznacza kolejny cel, jakim jest 5000 lokalizacji stacjonarnych. W ramach tego prawie 500 sklepów ma docelowo działać w Polsce. Obecnie jest ich 242. Sklepy powstają w dużych i mniejszych miastach, polityka firmy mówi o ułatwianiu dostępu do oferty produktowej we wszystkich możliwych kanałach sprzedaży.

📢 Buda Ruska. W wypadku zginęli dwaj bracia. W środę spoczęli w jednej mogile

W środę, gdy na cmentarzu w podwigierskim Magdalenowie, w podwójnym grobie spoczęły trumny z ciałami braci nie było żałobnika, który nie uroniłby łzy.

📢 Koszmarny wypadek w Gilowicach. Lekarz potrącił ciężarną kobietę. Zmarła. Prokuratura zakończyła śledztwo

Po kilku miesiącach śledztwa wiadomo już, jaką decyzję podjęła Prokuratura Rejonowa w Żywcu wobec 68-letniego lekarza, który jesienią ubiegłego roku potrącił w Gilowicach na Żywiecczyźnie ciężarną kobietę i jej 3-letną córkę (dziewczynka zmarła kilka dni później w szpitalu). Jak poinformowała nas Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej 30 kwietnia żywiecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

📢 Przywódcy Torcida Zabrze przed sądem. Zawodnik MMA Krzysztof M. ps. "Mara" oskarżony o kierowanie zbrojną grupą kibiców

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Gliwicach, akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi M. ps. „Mara” przywódcy grupy kibiców Torcida Zabrze i zbrojnego ramienia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz popełnianiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Drugi z oskarżonych to Krzysztof S.

📢 Szybsze luzowanie obostrzeń. Takie mogą być decyzje rządu. Co zostanie szybciej otwarte?

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia, Adam Niedzielski mają ogłosić ustalenia ws. szybszego luzowania obostrzeń. W mediach pojawiają się nieoficjalne informacje ws. decyzji rządu. Wiemy, co może zostać szybciej otwarte. Zobacz, gdzie będzie można wybrać się szybciej, niż wcześniej zapowiadano.

📢 Ruch Chorzów pomalował historyczną trybunę na Cichej. Efekt robi wrażenie ZDJĘCIA

Ruch Chorzów pomalował historyczną trybunę na stadionie na Cichej. Najpierw na trybunie górnej wymalowano na krzesełkach napis Ruch. Teraz na trybunie dolnej dołożono białe pasy. Całość robi wrażenie. Zmiana wyglądu trybuny głównej była pomysłem Stowarzyszenia Wielki Ruch, które sfinansowało też całe przedsięwzięcie. Zobaczcie zdjęcia trybuny Ruchu Chorzów.

📢 Szczepienia przeciw COVID-19 w woj. śląskim. Wolnych terminów w miastach i powiatach jest sporo. Zaszczepisz się w ciągu 7 dni

W całej Polsce trwa akcja szczepień przeciw COVID-19. Do tej pory wykonano ponad 14 milionów szczepień, z czego 1,4 miliona w woj. śląskim. Od kilku dni na szczepienie rejestrować mogą się już wszyscy dorośli Polacy. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że wolnych terminów jest sporo. Sprawdziliśmy dostępność szczepień w powiatach i miastach woj. śląskiego. Zobaczcie w galerii.

📢 Restauracja Arizona z Parku Śląskiego to prawdziwa legenda! Pływający spodek zyska kolejne życie?

Pływająca restauracja w kształcie spodka to jedyny taki obiekt w całej Polsce. Miała zamontowany silnik typu Puck i pływając był jedną z największych atrakcji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Odbywały się tam potańcówki, można było zjeść lody, napić się kawy. Dziś spoczywa na mieliźnie przy brzegu jeziora Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Ostatnio lotem błyskawicy rozeszła się informacja, że zostanie wkrótce unicestwiony, pocięty, zniszczony. Sprawdziliśmy. To nie jest prawda. Jaki zatem los czeka to unikatowe cudo techniki z czasów PRL?

📢 Koszmarny wypadek motocyklisty w Gliwicach. Prof. Leszek Miszczyk zginął po zderzeniu z samochodem osobowym

Tragiczny wypadek w Gliwicach. Nie żyje motocyklista. To prof. Leszek Miszczyk - wybitny śląski onkolog. Droga krajowa nr 88 była zablokowana. Na DK 88 doszło w ciągu kilku minut do dwóch poważnych zdarzeń. W pierwszym zderzyła się osobówka z ciężarówką. Ranna została kobieta i 9-letnie dziecko. Przyleciał LPR. W drugim zginął motocyklista.

📢 Prof. Leszek Miszczyk zginął w wypadku w Gliwicach. Śląski onkolog był przez lata związany z Centrum Onkologii

Prof. Leszek Miszczyk nie żyje. Wybitny onkolog, który przez lata związany był z Centrum Onkologii w Gliwicach, zginął w tragicznym wypadku w Gliwicach - podało radio RMF FM. Motocyklista nie miał żadnych szans w zderzeniu z samochodem.

📢 Pogoda na czerwiec 2021: Będzie gorąco i sucho? Lato rozpocznie się piękną pogodą. Będą upały i burze. Co mówi prognoza pogody IMGW?

Pogoda na czerwiec 2021 zapowiada się optymistycznie. Dane pogodowe IMGW wskazują, że będzie to miesiąc ciepły i suchy. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują w czerwcu urlop, czy wyjazd na wakacje. Lato 2021 może w końcu okaże się łaskawe po karuzeli pogodowej, jaką mieliśmy dotychczas. Sprawdź, co mówi prognoza pogody IMGW na czerwiec 2021.

📢 Najlepsze kwiaty na słoneczny balkon. Rośliny, które wytrzymają upał i letni skwar. Te kwiaty świetnie znoszą słońce [TOP 8]

Upalne i słoneczne lato wcale nie musi oznaczać, że nasz balkon będzie wyglądał jak pustynia. Polecamy kwiaty, które doskonale znoszą słońce.

📢 Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Kraków żegna uwielbianego aktora. Odtwórca roli porucznika Borewicza spoczął na cmentarzu Podgórskim [ZDJĘCIA]

Na krakowskim cmentarzu Podgórskim spoczął Bronisław Cieślak, który w pamięci widzów zapisał się jako niezapomniany porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się". W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele i wielu mieszkańców Krakowa. W piękny sposób swojego ojca pożegnała m.in. córka Katarzyna, której chwytające za serce słowa były odczytane podczas pogrzebu.

📢 Horoskop na maj 2021. Wróżka Lorelei zapowiada burze w uczuciach i zmiany w pracy. Sprawdź, co mówi Twój horoskop zodiakalny na maj

Horoskop na maj 2021 ułożyła wróżka Lorelei z Katowic. Wedug niej układ gwiazd jest wręcz idealny dla niektórych znaków zodiaku. Odetchną ci, którzy swoje projekty, od dawna spędzające im sen z powiek, doprowadzili do finału wytrwałością i uporem. Jednak najbliższe tygodnie to dla nich nie tylko czas zbierania plonów, ale i decyzji o dalszych inwestycjach. Gwiazdy odwzajemnią się łaskawością tym, którzy wykażą się pomysłowością i energią do działania. Niech tylko nie zawiedzie ich czujność w życiu prywatnym, bo można spodziewać się także wiosennych burz w uczuciach. Sprawdź horoskop na maj dla wszystkich znaków zodiaku, który przygotowała wróżka Lorelei.

📢 Te aplikacje zostały wycofane z Google Play. Warto je szybko odinstalować [najnowsza lista]

Niestety niemal każdego dnia jesteśmy narażeni na wyciek naszych danych. Aby minimalizować ryzyko utraty danych lub pieniędzy warto na bieżąco sprawdzać bazę wycofanych aplikacji z Google Play. To aplikacje, które zostały zgłoszone i uznane za niebezpieczne dla użytkowników, niestety nie zostaną automatycznie odinstalowane z naszych urządzeń. Musimy o to zadbać sami i je usunąć. Przygotowaliśmy dla was listę aplikacji, których lepiej nie mieć zainstalowanych!

📢 Paragon wrzucasz do pojemnika na papier? Źle! Najczęstsze błędy w segregacji odpadów

Karton po mleku w pojemniku na papier, gruz po drobnym remoncie w odpadach zmieszanych, a rozbite lusterko do szkła? Jeśli tak robisz, bo popełniasz błędy w segregacji odpadów. Zapraszamy na przegląd nieprawidłowości, co pozwoli uniknąć ich w przyszłości. Odpady kwalifikujemy przy pomocy bydgoskiej wyszukiwarki, pomagającej segregować "śmieci".

📢 Pogrzeb policjanta w Raciborzu. Michał Kędzierski tragicznie zginął z rąk przestępcy

Pogrzeb policjanta z Raciborza jest wielkim wydarzeniem. Żegna go całe miasto i policjanci w w całej Polsce. Ze wszystkimi honorami pożegnano w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu pożegnano w piątek 7 maja śmiertelnie postrzelonego kilka dni wcześniej mł. asp. Michała Kędzierskiego. Policjant zginął z rąk przestępcy. W trakcie interwencji 40-letni napastnik udając, że sięga po dokumenty, otworzył ogień.

📢 Ten zakochany góral z Orawy postawił moja dla ukochanej w środku blokowiska w Rudzie Śląskiej. Ślązacy byli mocno zdziwieni 7.05.2021

Postanowił wyznać miłość swojej wybrance w najbardziej tradycyjny sposób. Przynajmniej jak na Orawę. Zrobił to jednak na Śląsku, w środku blokowiska. Góral z Orawy postawił przy domu ukochanej 18-metrowego moja. Sąsiedzi jego wybranki dziwili się, co takiego stanęło im pod oknami.

📢 Licytacje komornicze samochodów w Polsce w maju 2021. Te auta sprzedają komornicy za symboliczną kwotę

Licytacje komornicze samochodów są coraz częstsze. W maju na licytacjach można kupić auto w bardzo przystępnej cenie i w bardzo dobrym stanie technicznym. Samochody przeznaczone na licytacje mają sprawdzona historię i uregulowany stosunek prawny. Zebraliśmy wybrane oferty ze zdjęciami, które prezentujemy w galerii. Jakie auta można kupić? Sprawdziliśmy.

📢 Najtańsze ogródki działkowe w województwie śląskim. Najnowsze oferty z cenami

Ogródki działkowe w województwie śląskim są na sprzedaż. Jest ich całkiem sporo. Pogoda w końcu się unormowała, jest coraz cieplej. Czuć już wiosnę, tak naprawdę. To dobra okazja więc, żeby kupić własny ogródek działkowy. Ofert sprzedaży w serwisie OLX nie brakuje. Te najbardziej przystępne cenowo zebraliśmy w jednym miejscu - w powyższej galerii zdjęciowej.

📢 Krzysztof Krawczyk jeździł tym mercedesem na koncerty! Samochód Krawczyka sprzedany! Mercedes Krzysztofa Krawczyka sprzedany! 5.05.2021

Zdjęcia mercedesa Krawczyka, tym samochodem Krzysztof Krawczyk jeździł na koncerty! Mercedes Krzysztofa Krawczyka sprzedany! Ile kosztował samochód zmarłego niedawno popularnego artysty? Krzysztof Krawczyk na koncerty jeździł Mercedesem Sprinterem 519 CDI. Kilka tygodni przed śmiercią piosenkarz podjął decyzję o sprzedaży samochodu, jakim jeździł w trasy koncertowe. Oferta pojawiła się na jednym z popularnych portali samochodowych. Auto wyceniono na blisko 200 tysięcy złotych.

📢 Licytacje komornicze domów MAJ 2021. Nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź wykaz domów w woj. śląskim

Licytacje komornicze domów MAJ 2021. Ceny domów są naprawdę atrakcyjne! Jeżeli rozglądasz się za nieruchomością w atrakcyjnej cenie, warto sprawdzić aktualne oferty w naszej galerii. Najnowsze licytacje komornicze domów w województwie śląskim to okazja na kupno domu w korzystnej cenie.

📢 Chatka Shreka na Śląsku? Tak. Dobrze ukryta na moczarach. Pojezierze Palowickie jest dostępne dla rowerzystów

Chatka Shreka jest na Śląsku? Tak. Dobrze ukryta na moczarach. To miejsce w środku lasu na Pojezierzu Palowickim (gmina Czerwionka-Leszczyny). Miejsce – nazywane Śląskimi Mazurami – jest poprzecinane ścieżkami rowerowymi, warto zaplanować tam wycieczkę.

📢 Uważaj na te numery telefonów. Nigdy ich nie odbieraj i nie oddzwaniaj! [lista]

Wystarczy, że odbierzemy połączenie z tych numerów, a stracimy duże pieniądze. Oszuści opracowują kolejne metody jak "zarobić" pieniądze kosztem niewinnych użytkowników urządzeń. Tym razem ataki skierowane są na posiadaczy telefonów. Szczególnie teraz, kiedy wiele osób oczekuje telefonów w sprawie terminu szczepień, powinniśmy uważać. Sprawdźcie połączeń, z jakich numerów nie powinniśmy odbierać, albo przynajmniej przemyśleć ich odbiór.

📢 Osoby, które mają takie objawy, powinny natychmiast przestać pić kawę [lista]

Kawa ma sporo zalet, ale nie jest tak samo dobra dla każdego. Oto oznaki wskazujące, że natychmiast należy przestać pić kawę. Sprawdź, czy je masz!

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 Tych tragedii w Beskidach nie da się zapomnieć. Katastrofa w Szczyrku i wypadek w Gilowicach - z tego nie da się otrząsnąć

Znicze płonące przy ul. Leszczynowej w Szczyrku oraz te, jakie znalazły się przy ul. Zakopiańskiej w Gilowicach na Żywiecczyźnie będą poprzypominały przy okazji Wszystkich Świętych o tragediach, których nie sposób pojąć, ani się z nimi pogodzić.

📢 Urokliwy Zwardoń na weekend: Cicho, spokojnie, piękne widoki. Aby uciec od tłumów turystów można wybrać się w Beskidy do Zwardonia

Wystarczy wsiąść do pociągu w Katowicach i wysiąść na ostatniej stacji przed granicą ze Słowacją, aby znaleźć się w innym świecie. Cicha, nieoblegana przez turystów górska miejscowość Zwardoń jest oazą spokoju, kusi pięknymi widokami gór oraz trasami spacerowymi dla każdego, niezależnie od wieku. Zobacz ZDJĘCIA ze Zwardonia.

📢 Napisy i rysunki na ścianach aresztu w Zabrzu robią wrażenie. Byli tam kibice GórnikaZabrze. Zobaczcie, co zostało po 200 aresztowanych

Co pisali więźniowie na ścianach Aresztu Śledczego w Zabrzu? Zobaczcie rysynki i napisy. Areszt przy ulicy Sądowej nie działa od końca marca 2018 roku. Zobaczcie zdjęcia z opuszczonego zakładu. Pojawiły się na fanpejdżu fotograficznym Eksploratorzy z Katowic.

📢 15 śląskich słów i zwrotów, które musisz znać. Język śląski to klucz do serc Ślązaków

Gdy poznasz te 15 słów i zwrotów w języku śląskim, życie na Śląsku stanie się łatwiejsze. Śląska godka może sprawić problemy, zwłaszcza osobom, które na Śląsku są pierwszy raz. Szokująca może być rozmowa już ze sprzedawcami w sklepikach na dworcu. Przygotowaliśmy dla Was 15 słów i zwrotów, które ułatwią Wam życie na Górnym Śląsku. Warto zapamiętać, zanim wybierzecie się np. do Rudy Śląskiej albo Bytomia czy Pszczyny.

📢 Najczarniejsza karta w karierze Łukasza Piszczka. Pamiętacie?

Żegnający się z reprezentacją Łukasz Piszczek przejdzie do historii jako jeden z jej najlepszych piłkarzy. W jego karierze jest jednak plama, która mogła przerwać przygodę tego zawodnika z kadrą.

📢 Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski na czele listy. A kto za nim?

Zarobki czołowych polskich piłkarzy nie są tak poufne jak tych występujących w Ekstraklasie. Kontrakty, których reprezentantów Polski są najbardziej lukratywne? Oto lista zarobków wybranych zawodników.

📢 Policjant z komendy w Sosnowcu zabił żonę Annę Garską. Marek G. jest prawomocnie skazany na 25 lat więzienia

Policjant zabił żonę. Sąd nie miał żadnych wątpliwości. Sąd Apelacyjny podwyższył karę dla Marka G. do 25 lat więzienia. - Badania wariografem wskazują natomiast na to, że Anna Garska została uduszona lub utopiona - podkreślał prokurator. Ciała do tej pory nie odnaleziono. Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach zakończył się proces odwoławczy byłego już policjanta Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu Marka G. Mężczyzna we wrześniu 2018 roku został uznany za winnego zabójstwa żony i wymierzono mu karę 15 lat więzienia. Wyrok zaskarżyły wszystkie strony postępowania.

📢 Zalane Katowice. Ulewa na Śląsku i w Zagłębiu. Potężna burza z gradem. Podtopione ulice domy i samochody. Ponad 400 zgłoszeń straży pożarnej

Zalane Katowice. Potężna Burza i ulewa nad Śląskiem i Zagłębiem przeszła w sobotę po południu. Zalane drogi, domy, garaże w Sosnowcu, Katowicach, Chorzowie. Zalany tunel w Katowicach , al. Roździeńskiego. Ogromne rozlewisko koło IKEI. Ponad 400 interwencji Straży pożarnej, z czego połowa w Katowicach.

📢 Polskie aktorki nago: Figura, Włodarczyk, Liszowska i inne HISTORIA NAGOŚCI W FILMIE POLSKIM

Polskie aktorki nago: Katarzyna Figura, Renata Dancewicz, Grażyna Szapołowska, czy też Anna Dymna to tylko tylko niektóre z wielu aktorek, które rozebrały się w filmach. W jakich filmach ich nagie ciała możemy zobaczyć?

📢 Potężna ulewa w Tychach: Miasto zalane [ZDJĘCIA i WIDEO]

Potężna ulewa przeszła we wtorek nad Tychami. Wystarczyło kilkanaście minut, by drogi zamieniły się w rwące potoki, a główne drogi w mieście były nieprzejezdne.

📢 Wodzisław Śląski: Po burzy zalane drogi i połamane drzewa [ZDJĘCIA]

Wodzisław Śląski: Po burzy drogi w mieście są zalane, a w niektórych miejscach połamane są drzewa. Podobnie sytuacja wygląda w Radlinie. Zobaczcie zdjęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Zwierzęta też potrafią się śmiać

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie