Prasówka 23.01.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 22.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Skutki uboczne picia kawy rano. Co się dzieje z twoim organizmem, kiedy wypijesz kawę na pusty żołądek. Czy to dobry nawyk? ”?

Prasówka 23.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Skutki uboczne picia kawy rano. Co się dzieje z twoim organizmem, kiedy wypijesz kawę na pusty żołądek. Czy to dobry nawyk?

Picie kawy na czczo to częsty nawyk wielu z nas. Dotyczy on szczególnie osób, które rano nie mają apetytu, ale również osób spieszących się rano do pracy czy szkoły. Wtedy kawa ma za zadanie dodać energii, szybko postawić na nogi i zwiększyć koncentrację. Okazuje się jednak, że kawa nie zawsze działa dobrze na organizm. Może powodować pewne niechciane dolegliwości. Czy kawa jest zdrowa? Jakie są skutki picia kawy na czczo? Zobacz, jakie są skutki uboczne picia kawy na pusty żołądek.

Nie przegap promocji!

📢 Ruch Chorzów. Afera zamiast turnieju "Z podwórka na Cichą 6" ZDJĘCIA Awaria prądu czy „totalna ściema”? Szymon Michałek nie ma wątpliwości

W sobotę 22.01.2022 r. w Chorzowie miał odbyć się pierwszy Turniej Dzielnicowy "Z podwórka na Cichą 6". Do imprezy jednak nie doszło. Oficjalny powód to awaria prądu w hali MORiS-u przy ulicy Dąbrowskiego. Współorganizator turnieju Szymon Michałek jest jednak innego zdania i oskarża władze miasta o celowe działania! Co na to dyrekcja MORiS-u? Ośrodek wydał oświadczenie. Zobacz ZDJĘCIA z hali przy Dąbrowskiego.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 19 STYCZNIA 2022

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 23.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Afera w MOPS w Częstochowie. Sosnowiecka prokuratura przesłuchała już ponad tysiąc świadków. 120 osób chce ścigania sprawców

Prokuratura Regionalna w Katowicach na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu przedłużyła do 14 lipca 2022 roku śledztwo w sprawie kradzieży danych pracowników częstochowskiego MOPS-u, które zostały wykorzystane do głosowania w budżecie obywatelskim.

📢 Karczma ze Śląska znalazła się na liście najlepszych restauracji z kuchnią tradycyjną świata. To Karczma Koszwice

Działająca w woj. śląskim, w powiecie lublinieckim, Karczma Koszwice znalazła się na liście przewodnika kulinarnego TasteAtlas wśród najlepszych restauracji z kuchnią tradycyjną na świecie.

📢 Policja szuka Jacka Jaworka już od pół roku. Detektywi poprosili o pomoc jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego

Ponad pół roku trwają poszukiwania Jacka Jaworka, który w lipcu 2021 roku zastrzelił we wsi Borowce pod Częstochową swojego brata, jego żonę i 17-letniego bratanka. Śląska policja wciąż prowadzi czynności w tej sprawie i nie lekceważy żadnego sygnału nawet tych płonących do jasnowidzów. Zdaniem jednego z nich, Krzysztof Jackowski radził, aby Jacka Jaworka, a właściwie jego zwłok szukać w Poraju. Z naszych informacji wynika, że także ta informacja była weryfikowana.

📢 Nowy podwariant Omikronu jest już w ponad 40 krajach. Eksperci ostrzegają

Nowy podwariant Omikronu określany symbolem BA.2 został zidentyfikowany w 40 krajach – poinformowała Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego (UKHSA). Naukowcy ostrzegają, że podwariantem BA.2 można zakazić się także po uzyskaniu odporności wynikającej z przebycia choroby COVID-19 wywołanej zakażeniem standardowym podwariantem Omikronu - BA.1.

📢 Tak mieszka Monika Mrozowska. Gwiazda serialu Rodzina Zastępcza bardzo się zmieniła [zdjęcia]

Monice Mrozowskiej rozpoznawalność na całą Polskę przyniosła rola Majki w kultowym już serialu "Rodzina Zastępcza". Była uczestniczką wielu programów rozrywkowych, między innymi "Jak Oni śpiewają", "Agent-Gwiazdy". Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka i żyje na co dzień Monika Mrozowska.

📢 Takie kwoty od marca ZUS będzie przelewać seniorom. Wyliczenia po waloryzacji i zmianach podatkowych

W 2022 roku świadczenia emerytalne aż dwukrotnie zostaną podwyższone. W marcu tradycyjnie będzie waloryzacja, a już w styczniu w związku z reformą podatkową Polskiego Ładu od emerytur nie będzie odciągany podatek dochodowy, a jedynie składka zdrowotna. To oznacza, że kwoty netto aktualnych emerytur wzrosną. Dokładne wyliczenia zaprezentowaliśmy w poniższym artykule.

📢 Taka może być rekordowa waloryzacja emerytur. Tyle możesz dostać - podajemy stawki. Ile wyniesie trzynasta emerytura? [23.01.22 r.]

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że zaledwie 40 % polskich emerytów ocenia swoją sytuację materialną jako zadowalającą. W 2022 r. ma się to poprawić. Świadczenia zostaną zwaloryzowane o co najmniej 5%. W 2022 roku wypłacone zostaną też trzynaste emerytury. "Czternastki" w 2022 roku nie będzie.

📢 Takie są zasady zwrotu podatku przez ZUS dla emerytów i rencistów. Kto otrzyma pieniądze?

13,7 tys. emerytów i rencistów w regionie otrzyma zwrot nadpłaconego podatku w lutym. Nie trzeba składać w tej sprawie wniosku do ZUS. Natomiast już od stycznia zmieniły się zasady dorabiania przez seniorów.

📢 Tak mieszka Doda. Dom gwiazdy jest niezwykle luksusowy - mamy zdjęcia wnętrz

Dom piosenkarki jest niezwykle nowoczesny i stylowy. Widać, że artystka ma świetny gust. Na uwagę zasługuje specjalna gablota na nagrody gwiazdy. Jest czym się chwalić! Sprawdź w naszej galerii, jak mieszka Doda.

📢 Takie kwoty od marca ZUS będzie przelewać seniorom. Tabela wyliczeń po waloryzacji i zmianach podatkowych

Świadczenia emerytalne w 2022 roku będzie aż dwukrotnie podwyższone. W marcu tradycyjnie będzie waloryzacja, a już w styczniu w związku z reformą podatkową Polskiego Ładu od emerytur nie będzie odciągany podatek dochodowy, a jedynie składka zdrowotna. To oznacza, że kwoty netto aktualnych emerytur wzrosną. Dokładne wyliczenia zaprezentowaliśmy w poniższym artykule.

📢 Janusz Korwin-Mikke zakażony koronawirusem. Wiadomo, jak się czuje

Janusz Korwin-Mikke jest zakażony koronawirusem. Polityk Konfederacji już drugi raz zmaga się z COVID-19.

📢 Żywieckie Gody w Milówce. Barwny korowód przeszedł ulicami sławnej wioski. Ależ efektowny pochód! Zobaczcie ZDJĘCIA

Żywieckie Gody 2022 w Milówce. To już 53. edycja przeglądu zespołów kolędniczych i obrzędowych. Dzisiaj 22 stycznia żywieckie dziady opanowały w barwnym korowodzie ulice Milówki. Koniecznie zobaczcie zdjęcia z tego kolorowego przemarszu!

📢 Górnik Zabrze - Bałtika Kaliningrad WYNIK Zabrzanie wygrali z rosyjskim drugoligowcem

W sobotę 22.01.2022 r. w sparingu podczas zgrupowania w Turcji Górnik Zabrze wygrał z rosyjską Bałtika Kaliningrad.

📢 Piąta fala w województwie śląskim. Tak wyglądałby najnowszy podział na strefy w naszym regionie

Piąta fala pandemii w Polsce stała się faktem, przyznał 21 stycznia premier Mateusz Morawiecki. Według prognoz kumulacja zakażeń omikronem nastąpić powinna pod koniec stycznia. Czarny scenariusz zakłada nawet 140 tys. zakażeń dziennie. Pomimo ogromnego przyrostu chorych na COVID, rząd na razie nie zdecydował się na zaostrzenie restrykcji. Jeśli to zrobi, będzie już raczej wprowadzał rozwiązania na poziomie ogólnokrajowym. Choć ponad rok temu obostrzenia wprowadzane były powiatami. Jak wyglądałby podział na strefy zielone, żółte i czerwone, gdyby obowiązywał?

📢 Prof. Kuna: Kolejnym krokiem powinno być skrócenie kwarantanny do 5 dni

Kolejnym krokiem w walce z epidemią COVID-19 w Polsce powinno być skrócenie kwarantanny do 5 dni oraz skrócenie izolacji osób zaszczepionych do zakończenia objawów – powiedział prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

📢 To sprawi, że odstawisz alkohol! Sprawdź powody, dla których warto zrezygnować z picia piwa, wina i drinków

Nadmierne spożywanie alkoholu może prowadzić do uzależnienia oraz rozwoju wielu chorób, w tym nadciśnienia tętniczego oraz nowotworów. Z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że statystycznie każdy człowiek powyżej 15 roku życia spożywa tygodniowo ok. 2.5 butelki wina lub 9 puszek piwa! Sprawdź, jakie korzyści wynikają z całkowitej abstynencji alkoholowej.

📢 PGG produkuje ekogroszek Karolinka. „Dym z komina jest praktycznie niedostrzegalny" - mówi Adam Gorzanów, wiceprezes PGG

Najnowszy gatunek nowoczesnego ekogroszku – bezdymne i niskoemisyjne kwalifikowane paliwo węglowe o nazwie Karolinka, wyprodukowane w Polskiej Grupie Górniczej S.A. przy doradztwie Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, zaprezentowano w piątek 21 stycznia na konferencji w Bieruniu, gdzie działa kopalnia Piast-Ziemowit.

📢 Specyficzny objaw Omikronu widać w oczach – może być jedynym symptomem zakażenia koronawirusem. Jak go rozpoznać?

Do tej pory za najczęstsze objawy COVID-19 uznawana była gorączka, kaszel i osłabienie. Jednak wśród symptomów nowego wariantu Omikron przeważają inne objawy, takie jak: katar, ból głowy, zmęczenie, kichanie i ból gardła. Niedawno dołączył do nich kolejny, który pojawiał się już w poprzednich mutacjach koronawirusa, ale nie był tak wyraźny. Jest on widoczny w oczach i niekiedy może być jedynym sygnałem zakażenia Omikronem.

📢 Na to czekali najmłodsi mieszkańcy Zagłębia. Górka Środulska przeżywa oblężenie! Zobaczcie zdjęcia!

Obecny tydzień upłynął na pełnym napięcia oczekiwaniu. W końcu jednak stało się! Spadło dość śniegu, aby oddać się zimowemu szaleństwu. Górka Środulska, czyli popularne wniesienie w Sosnowcu przeżywa oblężenie. Zobaczcie sami przeglądając naszą galerię zdjęć.

📢 Zmarł dyrektor z CBA, który miał nadzorować Pegasusa. Żaryn komentuje

W ostatnich dniach zmarł dyrektor Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który miał odpowiadać m. in. za wdrażanie systemu Pegasus - informuje tvn24.pl. "Jednego świadka mniej. Co za przypadek!" - skomentował Roman Giertych. "Pan mecenas, czuły na punkcie swojego dobrego imienia, nie ma hamulców, by w zw. ze śmiercią drugiej osoby szerzyć insynuacje na potrzeby polityczne" - odpowiedział na to Stanisław Żaryn.

📢 Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK W bramce Zagłębia zadebiutował Michał Gliwa

W sobotę 22.01.2022 r. Zagłębie Sosnowiec rozegrało sparing z Puszczą Niepołomice. Dla sosnowiczan był to drugi mecz sparingowy w czasie przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu na sztucznym boisku przy Stadionie Ludowym.

📢 Mróz im nie straszny. Społecznicy po raz drugi spotkali się, by oczyścić brzeg Kanału Gliwickiego

Fundacja MESA w sobotę 22 stycznia po raz drugi zorganizowała społeczne czyszczenie brzegów Kanału Gliwickiego. Wolontariusze usuwali samosiejki na brzegach, w miejscu, gdzie będzie powstawać przyszła nowa Marina Gliwice.

📢 GKS Katowice - GKS Jastrzębie ZDJĘCIA, WYNIK Sparingowe derby zamknięte dla publiczności

W sobotę 22.01.2022 r. GKS Katowice rozegrał sparing z GKS-em Jastrzębie. Mecz rozegrano na boisku Ośrodka Sportowego „Kolejarz” i był zamknięty dla publiczności. Zobacz ZDJĘCIA ze sparingowych derbów Śląska.

📢 Najlepsze górki na sanki na Śląsku i w Zagłębiu. Zobaczcie, gdzie najlepiej się zjeżdża

Najlepsze górki na zimowe szaleństwo na Śląsku i w Zagłębiu. W końcu przyszła długo wyczekiwana biała zima. Sanki czy „jabłuszka" stały się towarem upragnionym, ale i deficytowym. Najmłodsi mieszkańcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ruszyli testować miejskie „górki". Podpowiadamy, gdzie znajdziecie najfajniejsze miejsca na sanki.

📢 Sprawa tragicznej śmierci motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim. Oskarżonej broni trzech adwokatów

Proces 23-letniej studentki Agnieszki Z. oskarżonej o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Aleksandrowie Łódzkim, w którym zginęło troje motocyklistów, zaczął się w piątek 21 stycznia w Sądzie Rejonowym w Zgierzu

📢 "W przyszłym tygodniu kolejne wzrosty". Minister Niedzielski pokazuje dane o testach na koronawirusa

  • Zlecenia na testy rosły w każdym kolejnym dniu mijającego tygodnia - napisał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski już po ogłoszeniu rekordowej liczby nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. - W przyszłym tygodniu z całą pewnością kolejne wzrosty - dodał szef resortu zdrowia.

📢 Tak źle jeszcze nie było! Najwięcej zakażeń w historii pandemii w Polsce. Prawie 41 tysięcy nowych przypadków. W woj. śląskim 6,4 tys.

40 876 nowych, potwierdzonych zakażeń w całym kraju, z czego 6442 w woj. śląskim, potwierdził w sobotę, 22 stycznia, resort zdrowia. Na Śląsku najwięcej chorych na COVID-19 jest w powiatach katowickim, gliwickim oraz wodzisławskim. W całym kraju minionej doby zmarło 193 pacjentów chorych na COVID-19, w tym 11 w woj. śląskim.

📢 "Wszystko zależy od naszych zachowań". Prof. Gut o rekordowych zakażeniach koronawirusem

  • Jak się ludzie zachowają, tak będą mieli. Mamy ponad 50 proc. zaszczepionych i około 15 proc. po przechorowaniach, czyli jest jeszcze sporo chętnych na zachorowanie i ciężki przebieg COVID-19 - podkreśla w rozmowie z polskatimes.pl wirusolog, prof. Włodzimierz Gut.

📢 Nowa linia kolejowa w Katowicach oznacza wyburzenia. Prezydent Marcin Krupa: Nie wyrazimy zgody

Centralny Port Komunikacyjny nie jest inwestycją planowaną ani realizowaną przez władze Katowic. Mimo to prezydent Marcin Krupa namawia do wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjnych w sprawie tego wzbudzającego coraz większe emocje przedsięwzięcia. Plany rozbudowy linii kolejowej na terenie stolicy województwa śląskiego, zakładają mocną ingerencję w zabudowę mieszkaniową, co niepokoi mieszkańców i tutejsze władze.

📢 Nowa atrakcja w Beskidzie Żywieckim. Pod szczytem Babiej Góry stanęła efektowna platforma widokowa

Powstał nowy punkt na mapie Babiogórskiego Parku Narodowego. Jest nim platforma widokowa pod szczytem Babiej Góry. Nowe miejsce do podziwiania pięknej panoramy, będącej jedną z najpiękniejszych w całych Beskidach, znajduje się dokładnie na wysokości 1616 m n.p.m.

📢 Termy Gorce w Porębie Wielkiej już otwarte! Nowa atrakcja w Małopolsce, pierwsza taka na Limanowszczyźnie [ZDJĘCIA] 22.01.

W końcu udało się uruchomić Centrum Rekreacji i Balneologii, które działa pod nazwą Termy Gorce. Kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, stawiając na cenne złoża wód termalnych znajdujące się dwa kilometry pod ziemią. Działa w zgodzie z naturą i znajduje się w pobliżu Gorczańskiego Parku Narodowego.

📢 Prawie cała śląska część gierkówki przejdzie kapitalny remont. DK 91 ma być bezpłatną alternatywą dla płatnej A1

Pięć kilometrów starej gierkówki za Siewierzem przejdzie kapitalny remont. Znikną koleiny i kolizyjne skrzyżowania. Ma być bezpieczniej. GDDKiA podpisała właśnie umowę z konsorcjum, które przebuduje ten fragment obecnej DK 91 za 69 milionów złotych. Chodzi o fragment dwupasmówki między Brudzowicami i Markowicami. DK 91 między Częstochową i Podwarpiem to trasa, na której w ostatnich latach zanotowano największy spadek ruchu w Polsce. Ale to może się niebawem zmienić, gdy na A1 zostaną wprowadzone opłaty.

📢 Nie jedzcie tego! Biedronka i Lidl usuwają niebezpieczną żywność ze sklepów. Ostrzeżenia GIS przed toksyczną żywnością

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów. Lidl, Auchan, Auchan i Żabka sprzedawały trującą żywność, skażoną chemicznie i bakteriologicznie, a nawet zanieczyszczoną drobinami szkła! GIS zbadał próbki słodyczy, kiełbas, wędlin, mięsa i jajek. Wynik jest zatrważający. Żywność trzeba usunąć i zutylizować, bo zagraża zdrowiu, a nawet życiu! Zobacz najnowszą listę zakwestionowanych produktów. Sieci handlowe usuwają teraz całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie słodycze, żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Polityczne trzęsienie ziemi w Świętochłowicach. Wiceprezydent odwołany. PiS kończy współpracę z Danielem Begerem

Zmiany w świętochłowickim magistracie. Adam Trzebinczyk nie jest już zastępcą prezydenta Świętochłowic. W środę, 19 stycznia, decyzję o jego odwołaniu podjął prezydent Daniel Beger. Dlaczego do tego doszło?

📢 Szkoły same wprowadzają zdalne nauczanie w woj. śląskim. Aż 1157 placówek oświatowych pracuje online

Pandemia coraz bardziej daje się we znaki szkołom i przedszkolom w woj. śląskim. 21 stycznia zajęcia online mieli już podopieczni 1 157 placówek oświatowych. Najwięcej w tym gronie podstawówek. W trybie zdalnym lub mieszanym pracuje 637.

📢 Horoskop dzienny na sobotę, 22 stycznia 2022. Co przewiduje wróżka Matara? Zobacz horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na 22 stycznia 2022. Przygotowała go wróżka Matara. Czego mogą spodziewać się w sobotę wszystkie znaki zodiaku? Na co uważać? Czemu się przyjrzeć dokładniej? Sprawdź horoskop na dziś dla każdego znaku zodiaku na 22 stycznia i nie daj się zaskoczyć losowi. Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej. KLIKNIJ W ZDJĘCIE

📢 Najlepsze życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Tradycyjne, SMS. Laurka z życzeniami ucieszy każdą babcię i dziadka

Najlepsze życzenia dla Babci i Dziadka. Dziadkowie z pewnością czekają na życzenia od swoich wnuków i swoich wnuczek. Sprawdź, jakie są najciekawsze i najfajniejsze życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i spraw wielką przyjemność babci lub dziadkowi

📢 Studniówka maturzystów z I LO im. Kruczkowskiego w Tychach. Wielki bal odbył się w Paniówkach

Studniówka maturzystów z I LO im. Kruczkowskiego w Tychach odbyła się w Białym Domu w Paniówkach. Było pięknie, uroczyście. Pierwszy dorosły bal. Egzamin z dorosłości, jak zwykle przypominają dyrektorzy.

📢 Wypadek w Pszowie. Kobieta w zaawansowanej ciąży potrącona na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala

Wypadek w Pszowie. W piątek o godzinie 16.50 doszło do potrącenia kobiety w zaawansowanej ciąży. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych na wysokości dworca autobusowego przy ulicy Traugutta. Poszkodowana ma 27 lat.

📢 Studniówka ZST w Rybniku. Maturzyści świetnie bawią się w Białym Domu w Ochojcu

Studniówka trzech klas Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika odbyła się w piątek, 21 stycznia, w Białym Domu w Ochojcu. Zaczęło się od tradycyjnego Poloneza, potem uczniowie zasiedli do stołów na kolację. Impreza zaczęła się o godzinie 18., z lekkim poślizgiem. Zobaczcie galerię zdjęć, które wykonał nasz fotoreporter. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W PRAWO

📢 Padł rekord zakażeń 6 tys. zakażeń na Śląsku. Najwięcej w Katowicach, Beskidach i powiecie mikołowskim

Prawie 6 tysięcy zakażeń w woj. śląskim potwierdził w piątek, 21 stycznia, resort zdrowia. Najwięcej chorych na COVID przybyło w Katowicach oraz powiatach żywieckim, bielskim i mikołowskim. W całej Polsce bilans zakażonych wzrósł o kolejnych 36 665 osób. To blisko 130 proc. więcej niż tydzień temu i nowy rekord infekcji od początku pandemii. Zmarło 248 chorych na COVID pacjentów, w tym 18 w woj. śląskim.

📢 Skoki narciarskie. Piotr Żyła: "Nie jestem zakażony koronawirusem". Skoczek w swoim stylu skomentował wynik testu na COVID-19. Przesadził?

W czwartek 20.01.2022 r. Polski Związek Narciarski poinformował, że Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Skoczek WSS Wisła w swoim stylu skomentował ten fakt, choć jego występ na igrzyskach w Pekinie stanął pod znakiem zapytania.

📢 Elektrociepłownia w Bytomiu zmieni właściciela! Deweloper Arche z Warszawy chce kupić za 10 mln zł

Grupa Arche, firma deweloperska z Warszawy, w środę 19 stycznia, podpisała umowę przedwstępną na zakup zespołu zabudowy dawnej Elektrociepłowni Szombierki. Kwota transakcji ma wynieść 10 milionów złotych. Według wstępnej koncepcji ma tam powstać hotel, budynek uczelni wyższej i przestrzenie do organizacji wydarzeń kulturalnych.

📢 Sprytny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie [LISTA] 21.01

Omikron podstępnie atakuje. Według brytyjskich naukowców niektóre z objawów nowego wariantu koronawirusa łudząco przypominają te charakterystyczne dla zwykłego przeziębienia. Na które dolegliwości najczęściej skarżą się chorzy? Sprawdź w galerii co powinno cię zaniepokoić.

📢 Żółte i czerwone strefy covidowe woj. śląskiego. Tak wygląda nowy podział. Najsurowsze restrykcje obowiązywałyby w 12 powiatach

Eksperci co do jednego są zgodni, czeka nas piąta fala koronawirusa, wywołana przez bardzo zaraźliwy Omikron. W praktyce oznacza to, że w najbliższych tygodniach znacznie wzrośnie liczba zakażeń koronawirusem. Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia na ferie? A jeśli tak, to dla wszystkich czy tylko w tych regionach, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. Sprawdziliśmy, jak aktualnie wyglądałby podział na strefy zielone, żółte i czerwone, gdyby obowiązywały.

📢 Franciszkanie z Katowic mieli seksualnie wykorzystać dziewczynkę. Nie przyznali się do winy

Dwóch franciszkanów z Katowic miało seksualnie wykorzystać dziewczynkę. Akt oskarżenia dotyczy dwóch duchownych, w tym byłego kapelana Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Nie przyznają się do winy. Mają zakaz prowadzenia zajęć z dziećmi.

📢 Skoki narciarskie dziś. Puchar Świata w Titisee-Neustadt KONKURS, WYNIKI Wygrał Niemiec Karl Geiger. Jakub Wolny z punktami PŚ

W sobotę 22.01.2022 r. w niemieckim Titisee-Neustadt odbył się konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrał Niemiec Karl Geiger. W serii finałowej z Polaków był tylko Jakub Wolny. Poniżej WYNIKI z konkursu.

📢 Komenda Miejskiej Policji w Sosnowcu otwarta. Kosztowała 50 mln zł. To najnowocześniejsza jednostka policji w Polsce

Zgodnie z zapowiedziami 21 stycznia oficjalnie otwarto nową Komendę Miejską Policji w Sosnowcu. To bardzo nowoczesny obiekt, do którego policjanci przeprowadzili się ze starej, zabytkowej kamienicy przy ulicy Teatralnej. Nowa komenda stoi przy ulicy Aleksandra Janowskiego 16. Podczas uroczystego otwarcia obiektu obecny był m.in. komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

📢 „Bestia z północy" zmierza do Polski. Nadciągają siarczyste mrozy

Jak prognozują synoptycy, już niedługo pożegnamy się z łagodną zimą. Do Polski nadciąga "bestia z północy", która przyniesie nam mrozy sięgające w nocy nawet -25 stopni.

📢 Zmarł ks. Marian Krojenka, proboszcz Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach

Zmarł ks. Marian Krojenka, proboszcz Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach. Miał 63 lata.

📢 Ceny żywności w Katowicach rosną w Lidlu, Biedronce, Aldi, Netto. Gdzie jest najtaniej? Sprawdź koszyk cenowy

Rekordowa inflacja i szybkie wzrosty cen odbijają się na portfelach mieszkańców Katowic. Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić za podstawowe produkty w kilku popularnych sieciach sklepów Lidl, Biedronka, Aldi, Netto, w których chętnie robimy zakupy. Ile dziś kosztuje masło, chleb, mleko, śmietana, ser czy mięso? Ceny rosną z miesiąca na miesiąc.

📢 Piast Gliwice… pierwszy w Ekstraklasie! Takiego programu nie ma w Polsce nikt. Piłkarze pod specjalistycznym nadzorem USG

Piast Gliwice jako pierwszy klub w PKO Ekstraklasie zdecydował się wprowadzić nowe standardy diagnostyki obrazowej i rehabilitacji wśród swoich zawodników. Pilotażowy program oparty o innowacyjne, ultramobilne rozwiązania ultrasonograficzne wystartował z końcem grudnia. Partnerem technologicznym projektu jest firma Philips.

📢 Krótsza izolacja, darmowe testy antygenowe w każdej aptece. Nowe zasady covidowe

Premier Mateusz Morawiecki w piątek na konferencji prasowej przedstawił nowe zasady covidowe. Wśród nich znalazły się darmowe testy antygenowe w każdej aptece i skrócony czas izolacji - także w naszym regionie. - Piąta fala stała się faktem - powiedział szef rządu.

📢 Widać nowy tunel drogowy w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu. Powstaną też dwa nowe ronda, ścieżki rowerowe, zmienią się perony

We wrześniu 2021 roku rozpoczęła się nowa inwestycja w dzielnicy Gołonóg, przy tamtejszym dworcu PKP. Powstanie tu m.in. nowy tunel dla kierowców, zmienią się perony, a na koniec pojawi się mnóstwo miejsc parkingowych. Jak dziś wygląda to przedsięwzięcie? Co się udało zrobić?

📢 W usteckim porcie obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Sztorm zniszczył nabrzeże

Sztorm dał się we znaki Ustce. Fale zniszczyły polbruk na nabrzeżu przy Syrence, a przy zachodnim falochronie zapadła się ziemia. W porcie Ustka wciąż obowiązuje pogotowie przeciwsztormowe i alarm przeciwpowodziowy.

📢 Obowiązkowe szczepienia są konieczne? Ekspert: W tym momencie pandemii niewiele zmienią

– Obowiązkowe szczepienia w tym momencie pandemii niewiele zmienią, bo wygenerowanie odporności to co najmniej miesiąc – mówiła w rozmowie z polskatimes.pl prof. Joanna Zajkowska, specjalista chorób zakaźnych z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. – Teraz ważne są te niefarmakologiczne środki, czyli dystans, maseczki, praca zdalna – dodała.

📢 Pensja minimalna 2022 netto. Tyle teraz musi płacić ci pracodawca [wyliczenia - 21.02.22]

Od stycznia 2022 roku w Polsce obowiązuje nowa - wyższa - pensja minimalna. Ile wynosi obecnie najniższe wynagrodzenie brutto i netto, ile stawka godzinowa? Jak na wysokość pensji minimalnej w 2022 roku przełożyły się zmiany podatkowe wprowadzone w ramach programu Polski Ład, także dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic? Wyliczenia netto dla płacy minimalnej oraz wyższych wynagrodzeń zamieszczamy w galerii.

📢 Obwodnica Zawiercia wstrzymana przez budowę kolei do lotniska w Pyrzowicach

Obwodnica Zawiercia ma pecha. Po wielomiesięcznych uzgodnieniach i dojściu do porozumienia w kwestii spraw środowiskowych, pojawiły się zupełnie inne problemy. Proces wydawania pozwolenia na budowę obwodnicy Zawiercia utknął przez inną ważną inwestycję w tym rejonie - budowę kolei do lotniska w Pyrzowicach. Okazało się, ze działki, na których ma powstawać obwodnica są już wykorzystywane w tej drugiej inwestycji. Czas goni, bo 30 marca upływa termin w którym wykonawca budowy może rozpocząć wycinkę drzew rozpoczynająca prace budowlane.

📢 Wypadek na obwodnicy Bolkowa. Kierowca lawety nie żyje [ZDJĘCIA, FILM]

Do tragicznego wypadku na obwodnicy Bolkowa (droga krajowa nr 3) doszło w piątek (21 stycznia) około godz. 12. Brały w nim udział trzy pojazdy, w tym laweta. Niestety, mimo reanimacji, jej kierowca zmarł.

📢 Mieszkańcy Katowic chcą nowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Bocheńskiego. Wygląda na to, że władze miasta nie mają jej w planach

Trwają przygotowania do budowy nowej drogi, która będzie przedłużeniem ul. Bocheńskiego w Katowicach. Celem inwestycji jest usprawnienie połączenia drogowego Ligoty i Panewnik z centrum miasta. Mieszkańcy chcieliby, żeby w przyszłości powstała na tym odcinku nowa linia tramwajowa. Wszystko wskazuje jednak na to, że władze Katowic nie mają tego w planach.

📢 Horoskop dzienny na piątek 21 stycznia 2022. Co dziś Cię spotka? Zobacz horoskop zodiakalny

Horoskop dzienny na piątek 21 stycznia 2022. Wróżka Estera przedstawia horoskop zodiakalny. Czego możesz się dzisiaj spodziewać? Na co musisz się przygotować? Sprawdź horoskop na dziś dla każdego znaku zodiaku i nie daj się zaskoczyć losowi. Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 Małopolskie. Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż! [CENY, ZDJĘCIA] 21.01.2022

Nieruchomości do remontu cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ofert sprzedaży przybywa. Nabycie takiego domu może okazać się wspaniałą inwestycją. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami za metr trzeba się liczyć, poszukując domu do remontu w Małopolsce. Zobaczcie!

📢 Śmiertelny wypadek na DK11 w Parkowie. Dwie osoby nie żyją. Zobacz zdjęcia

W piątkowy poranek 21 stycznia 2022 r. doszło do wypadku we wsi Parkowo w powiecie obornickim. Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Dwie osoby nie żyją. Droga krajowa nr 11 jest całkowicie zablokowana. Na miejscu działają służby ratunkowe.

📢 Czwarta trybuna Górnika Zabrze coraz bliżej? Wiemy, co się w niej znajdzie

Sporo wskazuje na to, że wreszcie coś drgnęło w planach budowy czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze. W klubie znajduje się już pozwolenie na rozbiórkę ostatniej starej części, czyli dawnego budynku klubowego.

📢 Nad drogą wojewódzką 913, do lotniska w Pyrzowicach, powstaje nowy wiadukt kolejowy

Zamiast przejazdu kolejowo-drogowego na drodze wojewódzkiej 913 prowadzącej do lotniska w Pyrzowicach, nad drogą powstanie całkiem nowy wiadukt kolejowy. Jego budowa właśnie się rozpoczęła. Wiadukt znacznie usprawni dojazd pociągów do stacji kolejowej Pyrzowice -Lotnisko i przejazd drogą 913. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.

📢 Takie aplikacje zostały wycofane przez Google Play. Musisz samodzielnie usunąć je z telefonu

Sprawdzamy, które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Play i dla własnego bezpieczeństwa lepiej usunąć z telefonu. Google Play regularnie wycofuje aplikacje, które zostały zgłoszone jako niebezpieczne próbujące wyłudzić nasze dane czy atakujące nas natarczywymi reklamami.

📢 Taka jest tabela wyliczeń emerytur bez podatku. Tak wzrosło świadczenie od nowego roku

Oto wyliczenia i stawki styczniowych emerytur. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Dlaczego ciężarna Izabela zmarła w szpitalu w Pszczynie? Są nagrania rozmów z lekarzem

Śmierć Izabeli w szpitalu w Pszczynie wywołała protesty dotyczące zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Czy rzeczywiście lekarze, którzy zajmowali się 30-letnią Izabelą, obawiali się, że zbyt wczesne wywołanie poronienia będzie uznane za nielegalną aborcję? Dzienikarze Uwaga! TVN otarli do nagrań!

📢 Przy pl. Dworcowym w Zabrzu powstaje tymczasowy dworzec autobusowy. Od 22 stycznia szykują się zmiany dla mieszkańców

Przy placu Dworcowym w Zabrzu powstaje tymczasowy dworzec autobusowy, który zacznie działać od 22 stycznia. Ma to związek z rozpoczęciem budowy centrum przesiadkowego przy ul. Goethego. Na użytkowników komunikacji miejskiej czekają więc zmiany.

📢 Zagłębie Sosnowiec. Najdrożsi piłkarze TOP11. Dobry napastnik zawsze jest w cenie. Michał Gliwa poza klubową czołówką

W styczniu 2022 roku niemiecki branżowy portal Transfermarkt zaktualizował wyceny piłkarzy PKO Ekstraklasy i Fortuna 1. Liga. Kto jest najwięcej wart w pierwszoligowej drużynie Zagłębia Sosnowiec? Zobacz listę TOP11!

📢 Poseł Michał Gramatyka złożył zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o antyszczepionkowe wypowiedzi prezydenta Siemianowic Śląskich

Michał Gramatyka - poseł PL2050 - złożył właśnie do Prokuratury Okręgowej w Katowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Piecha, czyli prezydenta Siemianowic Śląskich. Chodzi o jego antyszczepionkowe wypowiedzi. - Dla wielu wyborców Pan Prezydent może stanowić autorytet. Tym większą szkodę wśród odbiorców mogą wywoływać jego paranaukowe i nieprawdziwe wypowiedzi dotyczące pandemii - uzasadnia w zawiadomieniu poseł Gramatyka.

📢 Śnieg na Saharze. Największa pustynia świata pokryła się białym puchem, zdjęcia trafiły na Instagram

Śnieg na pustyni? To powoli nowa normalność. Anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej. Jeszcze niedawno pisaliśmy o opadach śniegu w Egipcie. Tym razem śnieg spadł w północno-zachodniej Algierii, gdzie sięga największa pustynia świata – Sahara. Chociaż pustynie kojarzą się najczęściej z wielkimi upałami, opublikowane na Instagramie zdjęcia mówią same za siebie. Na wydmach Sahary skrzyły się śnieg i lód.

📢 ZUS ostrzega przed oszustami wykorzystującymi tzw. spoofing. Podszywają się pod kontakty z telefonu

Do ZUS docierają sygnały o tzw. spoofingu telefonicznym. Polega on na podszywaniu się pod dowolny numer telefonu lub nazwę kontaktu. Choć telefon odbiorcy wyświetla daną informację o dzwoniącym lub piszącym wiadomość, w rzeczywistości dzwoni lub pisze ktoś inny. W ten sposób coraz częściej oszuści podszywają się pod konsultantów banków czy przedstawicieli urzędów.

📢 Studniówka II LO im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu. Maturzyści szaleli do białego rana

Studniówka II LO im. Malczewskiej w Zawierciu była wystrzałowa. Maturzyści świętowali symboliczne sto dni do matury. Zatańczyli wspólnie poloneza i mogli bawić się do białego rana. Tegoroczna studniówka była naprawdę udana - zobaczcie zdjęcia z imprezy.

📢 W Katowicach kawiarnie i restauracje na sprzedaż. To znane lokale. Sprawdziliśmy ceny

W Katowicach właściciele sprzedają kawiarnie, restauracje i punkty gastronomiczne. Niektóre w doskonałych lokalizacjach i bardzo dobrze znane nie tylko mieszkańcom Katowic. Za jedne zapłacimy kilkaset złotych miesięcznie, inne kupimy za kilka milionów. Ceny za wynajem lub kupno lokali w Katowicach są bardzo zróżnicowane. Sprawdźcie najciekawsze oferty znalezione na portalu OLX!

📢 Niedźwiadek Ada został uśpiony. Od ponad tygodnia przebywał w ośrodku w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Młody niedźwiadek Ada został dzisiaj w nocy uśpiony. Ponad tydzień został odłowiony z lasu w okolicach Teleśnicy w powiecie bieszczadzkim i trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Był poważnie chory.

📢 Nowe linie kolejowe przetną miejscowości w Zagłębiu i na Jurze. Ludzie zaniepokojeni. Będa konsultacje ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada budowę lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą, a także nowych dróg i torów, które mają skomunikować je z pozostałymi częściami kraju. Całe przedsięwzięcie budzi wiele kontrowersji, bowiem wstępne koncepcje przebiegu nowych torów kolejowych często tną miasta i miejscowości na pół, a do tego wiążą się z koniecznością wyburzeń wielu budynków. Samorządy lokalne w Zagłębiu i na Jurze są zaniepokojone tym, że od kilku miesięcy nikt z Centralnego Portu Komunikacyjnego się z nimi nie komunikował, a tymczasem rozpoczynają się właśnie konsultacje społeczne w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach.

📢 Górnik Zabrze: TOP 10 najdroższych piłkarzy. Łukasz Podolski nie zarabia najwięcej. RANKING

Portal transfermarkt, który zajmuje się wyceną wartości piłkarzy, dokonał aktualizacji swoich szacunków. Zobaczcie jak wygląda TOP-10 najdroższych zawodników Górnika Zabrze. Są niespodzianki, za to brak w tym gronie Łukasza Podolskiego.
Zobaczcie TOP-10 wycen piłkarzy Górnika Zabrze.

📢 Takie mandaty drogowe mogą ciebie zaskoczyć. Na niektóre zachowania nie zwracamy uwagi

Nowy policyjny taryfikator sieje grozę wśród kierowców. Uczymy się jeździć po norwesku, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mandat grozi nam za wiele zachowanm, na które nie zwracamy uwagi.

📢 Wilki w Lubuskiem. Niesamowite! Takie sceny uchwycili nasi Czytelnicy. Jak widać, tych zwierząt u nas nie brakuje

Obecność wilków w Lubuskiem już nikogo nie dziwi. Te zwierzęta nagminnie są spotykane w naszym regionie. Sprzyja temu duża lesistość w tej części Polski. Przyrodnicy przekonują, że zwierzęta te są niezwykle pożyteczne w ekosystemie i nie powinniśmy się ich obawiać. Nasi Czytelnicy mieli okazję zobaczyć wilki w różnych sytuacjach - jedne bawiły się w najlepsze na polu, inne spały na stogach siana, a jeszcze inne... spacerowały ulicą. Przejdźcie do galerii i zobaczcie zdjęcia wilków zrobione w województwie lubuskim przez naszych Czytelników. Trzeba przyznać - zapierają dech w piersiach!

📢 Dramatyczny wypadek w Strumieniu. Kierowca zniknął bez śladu. Jakub Kosowski zaginął

Wypadek w Strumieniu miał dramatyczny przebieg. Kierowca Jakub Kosowski zaginął. Co się z nim stało? W ubiegłym tygodniu, w piątek, 14 stycznia , policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym w Strumieniu. Samochód wypadł z drogi przy moście na Wiśle i uderzył w słup energetyczny. Na miejscu nie było kierowcy, który jest wciąż poszukiwany. Policja w Cieszynie informuje, że zaginiony to Jakub Kosowski z Chybia.

📢 Pożar w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Z ogniem walczyło kilka zastępów strażaków

Dzisiaj nad ranem wybuchł pożar w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Niestety pożar strawił zabudowania niemal doszczętnie. Straty są bardzo duże.

📢 Żandarmeria wojskowa zatrzymała właściciela firmy Demar spod Częstochowy. Mężczyzna miał celowo dostarczać wadliwe obuwie

Żandarmeria Wojskowa poinformowała o zatrzymaniu właściciela firmy Demar, która ma swoje zakłady w Mstowie pod Częstochową i i w Nowym Targu. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem prowadzonym przez wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie dostarczania wadliwego obuwia do Sił Zbrojnych RP w latach 2014 – 2020.

📢 Arcybiskup Wacław Depo w Częstochowie zawiesił słynnego egzorcystę. Będzie wizytacja we Wspólnocie MAMRE

Arcybiskup Wacław Depo zawiesił uprawnienia do pełnienia posługi egzorcysty ks. Włodzimierzowi Cyranowi, jednemu z najbardziej znanych polskich egzorcystów, autorowi wielu publikacji.

📢 Nowe śmieszne hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Nauczyciel płakał gdy sprawdzał. Kwiatki ze szkolnych zeszytów (18.01.2022)

Nowe śmieszne hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek 2022. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najlepsze kwiatki z uczniowskich zeszytów. Pamiętaj jednak, że robisz to na własną odpowiedzialność. Tego nie da się odzobaczyć.

📢 Gdzie zjeść najlepszą pizzę na Śląsku? Zobaczcie nasz ranking. TOP 13

Pizza od wielu lat jest jedną z najchętniej zamawianych potraw w Polsce. Na rynku jest sporo miejsc, w których można skosztować popularnego przysmaku kuchni włoskiej. Gdzie najlepiej wybrać się na pizzę w Katowicach? Podpowiadamy.

📢 Oto najlepszy dom na świecie! Powstał w Katowicach. Zjawiskowy From the Garden House ma międzynarodowe wyróżnienie Archello BEST OF 2021

From the Garden House projektu katowickiej pracowni architektonicznej KWK Promes Roberta Koniecznego otrzymał tytuł- Archello BEST OF 2021. Dlaczego to taki niezwykły projekt, zapytaliśmy szefa KWK Promes. - Pracujemy teraz z bananami na twarzach - mówi zachwycony architekt Robert Konieczny.

📢 Tą samą aplikacją zapłacisz za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków oraz w systemie e-TOLL między Gliwicami i Wrocławiem

Przy pomocy tej samej aplikacji połączonej z kartą płatniczą można już zapłacić za przejazd zarówno autostradą A4 na odcinku Kraków - Katowice, jak i państwowym odcinkiem A4 Gliwice - Wrocław. Kierowcy podróżujący autostradą A4 Katowice-Kraków mogą już bowiem wnosić opłaty na bramkach poprzez aplikację mPay. Można nią płacić też za system e-TOLL.

📢 Masz takie monety w domu? Są warte gigantyczne pieniądze! Oto lista najbardziej cennych polskich monet

Najdroższe polskie monety wydawane w ostatnich latach przez Narodowy Bank Polski kosztować mogą nawet kilkanaście tysięcy złotych! Wartością kolekcjonerską znacznie przewyższają swój niestandardowy nominał. Takie monety nie występują jednak w codziennym obiegu, ich nakład jest niski i są emitowane dla upamiętnienia ważnych wydarzeń lub postaci historycznych. Dlatego kolekcjonerzy zapłacą za nie krocie! Zobaczcie w galerii przykłady okazjonalnych monet wydanych w ostatnich latach, które kosztują niemałe pieniądze. Być może posiadacie którąś z nich?

📢 Studniówka 2022. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej bawili się w Adrii

Co za bal! Studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej trwa w najlepsze! Zarówno maturzyści, jak i nauczyciele rewelacyjnie bawią się podczas balu w Adrii w Rudzie Śląskiej. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Piękne panie, przystojni panowie na studniówce Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku

W niezwykle gościnnych progach restauracji Ewa w Piecach (gmina Gaszowice) na tradycyjnym balu studniówkowym, w piątkowy wieczór, bawili się tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

📢 Policja w Sosnowcu ma superkomendę. "To jakby przenosiny w XXI wiek"

Sosnowieccy policjanci przenoszą się do nowej siedziby w Sosnowcu. Bez żalu opuszczają stare, zabytkowe mury gmachu przy ulicy Teatralnej. Było ciasno, ciemno i mało funkcjonalnie – mówią policjanci. Teraz, w nowej siedzibie zmieni się wszystko. Będzie nowocześnie, jasno i przestronnie. – To jakby przenosiny w XXI wiek – powiedział nam nieoficjalnie jeden z policjantów. Otwarcie nowej siedziby już 21 stycznia. Jako pierwsi weszliśmy do wnętrza nowego obiektu. Sami zobaczcie jak wygląda.

📢 Wielki horoskop roczny na 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Rok Jowisza da wytchnienie. Sprawdź horoskop zodiakalny wróżki Jasminy

Horoskop na rok 2022 przygotowała słynna wróżka Jasmina. Horoskop dla każdego znaku zodiaku dotyczy oddzielnie pierwszego i drugiego półrocza. Co wydarzy się w Twoim życiu rodzinnym, pracy zawodowej, przyjaciołach i zdrowiu? Znaki zodiaku zaznają spokoju, to duża zmiana w porównaniu do mijającego roku. Rok Jowisza wskaże znakom zodiaku drogę do codziennej łagodności. Horoskop roczny da odetchnąć tym, którzy są zmęczeni codziennością, ale nie oznacza to nudy. O nie! Horoskop roczny odpowiada na najważniejsze pytania o związki, pracę zawodową i życie rodzinne. Sprawdź horoskop roczny dla każdego znaku zodiaku.

📢 Takie emerytury wypłaca teraz ZUS. Zobacz zmiany w stawkach od nowego roku

Takie emerytury wypłaca teraz ZUS. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotował szereg zmian. Dotyczą one m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostały zwolnione z płacenia podatku. Oznacza to dla nich więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Pijani kierowcy są nieuchwytni. Śląska policja ujawniła ich twarze i nazwiska

Policja z województwa śląskiego poszukuje 286 pijanych kierowców. Prowadzili auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Aż 64 z nich to recydywiści, którzy zostali przyłapani, choć byli już wcześniej skazywani za jazdę na podwójnym gazie lub objęci zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ich wizerunki, rysopisy i kontakt do właściwych jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć (dane z 2 stycznia 2022).

📢 PUPIL ROKU Wybieramy zwierzaki do wyjątkowego albumu. Nagrodzimy też najlepsze usługi związane z pupilami.

Masz pieska, kotka lub inne ulubione zwierzątko domowe? Prześlij zdjęcie swojego pupila! Może trafić na strony pięknego albumu, a Ty możesz zdobyć atrakcyjne nagrody i zaproszenia na sesję zdjęciową - oczywiście z ukochanym pupilem. W ramach naszej akcji posiadacze zwierząt domowych wybiorą także najlepszych weterynarzy i groomerów oraz sklepy zoologiczne. Zgłoś swoich kandydatów do nagród.

📢 Oto 8 najgorszych błędów, jakie popełniamy w czasie seksu. Tego pod żadnym pozorem nie rób w łóżku

Dobry seks ma sprawiać przyjemność i satysfakcję partnerom dzielącym się uczuciem. Są jednak pewne zachowania, których w łóżku lepiej unikać. I wcale nie chodzi tu o błędy techniczne w sztuce miłości. Radzimy, na jakie zachowania uważać, żeby seks był przyjemny i wartościowy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie