Prasówka 29.09.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 28.09. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te osoby będą zwolnione z płacenia abonamentu RTV w 2024 r. Oto wysokość opłaty abonamentowej”?

Prasówka 29.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te osoby będą zwolnione z płacenia abonamentu RTV w 2024 r. Oto wysokość opłaty abonamentowej

Znana jest wysokość opłat za abonament radiowo-telewizyjny, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2024 roku. Opłatę za abonament RTV muszą wnieść wszystkie osoby, które posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła również listę osób zwolnionych z opłaty abonamentowej. Sprawdź, kto nie musi płacić abonamentu RTV oraz ile wynoszą zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż miesiąc.

Nie przegap promocji!

📢 Tabela emerytur od 1 marca 2024 r. - wyliczenia. Po podwyżce i waloryzacji tyle dostaną emeryci - zobacz stawki

Tabela emerytur od marca 2024 roku przedstawia ile seniorzy dostaną pieniędzy na konto po waloryzacji emerytur. Na podstawie zapisów w ustawie budżetowej możemy już teraz wyliczyć, jak duża będzie waloryzacja emerytur w 2024 roku. Wyliczenia dla konkretnych kwot znajdziesz w galerii. Sprawdź jak może w marcu 2024 roku urosnąć Twoja emerytura.

📢 Marcin Hakiel - tak urządził się po rozstaniu z Katarzyną Cichopek. Oto prywatne zdjęcia

Mijają kolejne miesiące od rozstania Katarzyny Cichopek i tancerza Marcina Hakiela. Nic nie wskazuje na to, aby para miała związać się ponownie. Powoli zanika medialny szum dotyczący rozwodu gwiazd, choć od czasu do czasu na światło dzienne wychodzą kolejne szczegóły o rzekomej zdradzie Cichopek i jej relacji z Kurzajewskim. Porzucony tancerz układa sobie życie na nowo. Sprawdź, jak urządził się Marcin Hakiel po rozstaniu z Kasią Cichopek.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 29.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Willa milionerów nad Zalewem Zegrzyńskim - zdjęcia. Tak mieszkają Józef Wojciechowski i Patrycja Tuchlińska

Egzotyczne palmy, ptaszarnia, kort tenisowy i basen - tak mieszka bogaty deweloper Józef Wojciechowski z pół wieku młodszą narzeczoną Patrycją Tuchlińską i ich synkiem Augustynem. Ich willa nad Zalewem Zegrzyńskim na każdym kroku ocieka luksusem. Zobaczcie na zdjęciach, jak mieszka bogaty biznesmen z modelką.

📢 Horoskop dzienny na piątek 29 września 2023. Czy czekają Cię jakieś niespodzianki? Sprawdź, co widzi wróżka Estera!

Horoskop zodiakalny na piątek 29 września. Mamy dla naszych Czytelników horoskop dzienny wróżki Estery. Sprawdź horoskop dla każdego znaku zodiaku. Przygotuj się na wyzwania, które przygotował Ci los. Czy ten dzień będzie dla Was udany? Sprawdźcie! Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 Wiceprezydent Chorzowa przeszedł na emeryturę. Odebrał odprawę, a po tygodniu... wrócił na stanowisko

Emerytura, wysoka odprawa, a po kilku dniach... powrót na pełnione wcześniej stanowisko. Szlakiem przetartym na przełomie 2019 i 2020 roku przez Mariolę Roleder, trzeciego zastępcę prezydenta miasta Chorzów, latem podążył kolejny z wiceprezydentów, Wiesław Ciężkowski. Grzegorz Krzak, radny Rady Miasta Chorzów i przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że ta sytuacja, choć zgodna z prawem, jest nieetyczna i "ma znamiona pozorności".

📢 Wspólna modlitwa mieszkańców Katowic. Odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego pod krzyżem na ulicy Markiefki

Dziś, 28 września, na obszarze całego kraju, w licznych miastach Polski, odbyła się wspólna modlitwa w formie odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Zgromadzenie odbyło się również o godzinie 15:00 w Katowicach, przy ulicy Markiefki. Wydarzenie to przyciągnęło wielu chętnych wiernych, którzy razem oddawali cześć i prosili o Miłosierdzie Boże.

📢 Aleja Korfantego w Zabrzu oddana do użytku. Pierwsi nowym odcinkiem przejechali rowerzyści. To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców

Budowa przedłużenia al. Korfantego w Zabrzu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów dobiegła końca. 28 września wyremontowany odcinek został oddany do użytku. - Pani prezydent Zabrza gratuluję aktywności, która pokazuje, że dobra współpraca samorządu i rządu przynosi fantastyczne owoce dla mieszkańców – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. Miasto pozyskało na realizację zadania 30 mln zł rządowego dofinansowania. Jako pierwsi nowym odcinkiem przejechali rowerzyści.

📢 Pociągi powrócą na linię Bielsko-Biała – Skoczów. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej nr 190

PKP Polskie Linie Kolejowe zrewitalizują linię nr 190 na odcinku z Bielska-Białej do Skoczowa, jako połączenie Śląska Cieszyńskiego z Krakowem. W czwartek umowę podpisali prezes PKP PLK Ireneusz Merchel i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski

📢 Śmiertelny wypadek na DK-86 w Będzinie. Służby wyjaśniają przyczynę tej tragedii

57-letni kierowca nie żyje - to tragiczny efekt wypadku, do którego doszło na DK-86 w Będzinie w kierunku Częstochowy. Prawy pas ruchu przez długi czas był całkowicie zablokowany.

📢 Trwa przebudowa drogi krajowej nr 94 między Pyskowicami a Zabrzem. Kolejny etap prac oznacza dalsze utrudnienia dla kierowców. Zobacz WIDEO

Przebudowa drogi krajowej nr 94 między Pyskowicami a Zabrzem wkroczyła w kolejną fazę. W związku z postępującymi pracami, zamknięty został następny odcinek drogi. Nieprzejezdny jest fragment drogi od skrzyżowania z ul. Adama Mickiewicza w Pyskowicach, do ronda na skrzyżowaniu DK 94 i DK 78 w Wieszowie. Od wtorku 26 września, autobusy komunikacji miejskiej kursują trasą objazdową. Kiedy droga zostanie oddana do użytku i co się zmieni?

📢 Kolejna inwestycja w Zabrzu! Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego centrum logistycznego

W Zabrzu powstanie nowoczesne centrum magazynowo-produkcyjne. Fortress Logistic Park Zabrze będzie liczył aż 77 500 mkw. W czwartek, 28 września 2023r. nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej nieruchomości. Budynek ma zostać oddany do użytku w II połowie 2024 r.

📢 Ponad 50 milionów dla Śląska. Wojewoda przyjechał do Pyskowic z zapowiedzią nowych inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wojewoda śląski w środę, 27 września 2023r. w Pyskowicach zapowiedział nowe inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 50 milionów zostanie przeznaczone na poprawę infrastruktury drogowej na Śląsku. W Pyskowicach zostaną utworzone nowe chodniki, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

📢 Milionerzy z woj. śląskiego i z nim związani. Oni dorobili się fortuny! Oto lista najbogatszych

Forbes, jak co roku, udostępnił ranking 100 najbogatszych Polaków. W gronie miliarderów i milionerów znaleźli się także przedstawiciele województwa śląskiego, którzy stąd pochodzą, kształcili się tutaj lub to właśnie tu ulokowali swoje imperium. Kto uzyskał najwyższe przychody? Tego dowiecie się z naszej galerii. Oto najbogatsi Polacy związani z naszym regionem!

📢 Miasta w Śląskiem z największą liczbą ludności. Sprawdź, gdzie w naszym regionie odnotowano najwięcej mieszkańców!

Miasta w Śląskiem z największą liczbą ludności uwzględniono w zestawieniu ogólnopolskim, udostępnionym przez portal polskawliczbach.pl. Ranking przygotowano w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego dla powiatów z 2022 roku. Na ogólnokrajowej liście pierwsze miejsce zajmuje oczywiście Warszawa, a dalej znajdują się Kraków, Wrocław i Łódź. To właśnie w stolicy Polski oraz głównych miastach wojewódzkich odnotowano najwięcej mieszkańców. Co ciekawe, do każdego z tych ośrodków przypisano więcej kobiet niż mężczyzn, przy czym tendencja ta widoczna jest w całym zestawieniu – z wyjątkiem niektórych miast, gdzie liczba mężczyzn jest ta sama co kobiet lub nieznacznie większa. W rankingu ogólnopolskim, uwzględniającym 979 pozycji stolica naszego regionu znajduje się na 11 miejscu i jest pierwszym na liście śląskim ośrodkiem. Kolejne miasto, mieszczące się w naszym regionie znalazło się dwa miejsca dalej w zestawieniu, zaś następne widnieje pod numerem 17. Warto dodać, że w pierwszej rankingowej setce polskich ośrodków większość stanowią te, które położone są w województwach śląskim, mazowieckim, wielkopolskim, ale też w dolnośląskim, podkarpackim, łódzkim i pomorskim. Znajdziemy tam dokładnie 24 miasta, znajdujące się w naszym regionie. Sprawdź, gdzie w Śląskiem odnotowano najwięcej mieszkańców!

📢 Kibice GKS Katowice i Górnika Zabrze ramię w ramię dopingowali piłkarzy w meczu Pucharu Polski. Zdjęcia trybun

5.794 kibiców zobaczyło mecz GKS Katowice - Górnik Zabrze w I rundzie Fortuna Pucharu Polski. Zobaczcie zdjęcia trybun podczas Ślaskiego Klasyka.

📢 Raków Częstochowa upokorzony w Poznaniu w meczu z Lechem. Mistrzowie Polski bezdyskusyjnie przegrali 1:4

W zaległym meczu zmierzyło się dwóch ostatnich mistrzów Polski. Zdecydowanie lepszy okazał się Lech, który w pełni zasłużenie wygrał 4:1. Forma Rakowa musi niepokoić także w kontekście kolejnych występów w Lidze Europy.

📢 TOP 20 najlepiej ocenianych kościołów w Katowicach i okolicach według użytkowników Google. Gdzie wierni czują się najlepiej?

W dzisiejszych czasach wybór miejsca kultu religijnego nie ogranicza się jedynie do lokalizacji geograficznej. Wierni coraz częściej kierują się jakością mszy świętej, estetyką wnętrza kościoła czy nawet sentymentem do danego miejsca. Dlatego też, zamiast wybierać najbliższą parafię, niektórzy poszukują tych najwyżej ocenianych, by doświadczyć wyjątkowego duchowego doświadczenia. W Katowicach i okolicach można znaleźć wiele pięknych kościołów, które cieszą się uznaniem wiernych i nie tylko. Opinie na temat tych miejsc kultu religijnego można znaleźć w sieci, szczególnie na platformie Google.

📢 Bestsellery na jesień. Te książki musisz przeczytać! Sprawdzą się idealnie na długie jesienne wieczory. TOP 20 pozycji

Jesień to nie tylko pora roku, kiedy drzewa przebarwiają się na złoto i czerwień, a powietrze wypełnia się aromatem opadających liści. To także czas, kiedy wielu z nas z chęcią schodzi z powierzchni ziemi, by zanurzyć się w fascynującym świecie literatury. Długie i chłodne wieczory stwarzają idealny klimat do zagłębiania się w książki, które przyciągają swoją intrygującą fabułą, pobudzają wyobraźnię lub pozwalają oderwać się od codziennych trosk. Jest to także moment, kiedy na scenie literackiej pojawiają się najnowsze bestsellery, które zdobywają serca czytelników na całym świecie. Zebraliśmy listę 20 książek, w które warto zajrzeć. Sprawdźcie!

📢 Puchar Polski: GKS Tychy - Wisła Płock ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK, WIDEO Tyszanie zrewanżowali się za ligową porażkę

W czwartek 28 września 2023 roku w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski GKS Tychy wygrał z Wisłą Płock 3:1 (1:1). Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy ulicy Edukacji. Zobacz też WIDEO z golami z tego meczu.

📢 Memy o Częstochowie, Kłobucku i Lublińcu. Miasta kpią z siebie nawzajem

Beka z Częstochowy i okolic! Miasta są bardzo częstym motywem zabawnych grafik. Autorzy memów śmieją się z architektury miejskiej, z gwary, przyzwyczajeń mieszkańców czy konkretnych sytuacji, jakie miały miejsce w przestrzeni publicznej. Kreatywność twórców jest nieograniczona i można znaleźć sporo pomysłowych koncepcji. Zobacz, z czego śmieją się mieszkańcy Częstochowy i nie tylko!

📢 Wypadek w Katowicach. Zderzenie tramwaju i dwóch samochodów osobowych. Mogą występować utrudnienia w ruchu tramwajów

Przed godziną 18 w Katowicach, na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej i Korfantego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych z tramwajem. Ruch na drodze został już udrożniony, jednak mogą występować utrudnienia w ruchu tramwajowym.

📢 Oto imiona najwierniejszych mężczyzn. Jak ma na imię twój wybranek? Sprawdź, zanim się zwiążesz z niewłaściwą osobą 28.09.2023

Czy mężczyźni o tych imionach są wiernymi partnerami? Na podstawie znaczenia imion przypisuje się ich właścicielom rozmaite cechy - zaczynając od charakteru, poprzez zainteresowania, postawy wiedzę oraz uzdolnienia. Analizuje się pochodzenie imienia oraz jego znaczenie zaczynając od tego dosłownego. Według tych czynników można określić, którzy mężczyźni będą wiernymi mężami i partnerami na całe życie.

📢 Oto stare monety z PRL, które są poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdź, które są najdroższe i ile można za nie zarobić! 28.09.2023

Stare, rzadkie i najcenniejsze monety z PRL. Pieniądze z tego okresu, są teraz warte nawet kilkaset razy więcej, niż w dniu ich pojawienia się na rynku. Najczęściej poszukiwane monety przez kolekcjonerów są bardzo rzadkie i mają długą historię. Wartość kolekcjonerska niektórych pieniędzy robi ogromne wrażenie. Jakie numizmaty są teraz najcenniejsze? Aukcje z monetami z PRL z roku na rok biją kolejne rekordy popularności. Za te monety kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie! Sprawdź czy masz je w domu!

📢 Koronka do Bożego Miłosierdzia w Rudzie Śląskiej. Wierni modlili się na ulicach miasta wielu śląskich miast

Dziś, 28 września na terenie całego kraju, w wielu miastach Polski odmawiana była koronka do Bożego Miłosierdzia. Publiczna modlitwa odbyła się również o godzinie 15:00 w Rudzie Śląskiej. Zgromadziła ona wielu chętnych.

📢 Upadek z wysokości na jednym z placów budowy w Zabrzu - Rokitnicy. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala

Dziś, w czwartek 28 września w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnicy doszło do nieszczęśliwego wypadku na jednym z placów budowy przy ulicy Alfonsa Zgrzebnioka. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano śmigłowiec LPR. Policja bada okoliczności zdarzenia.

📢 Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach śląskich miast. Wierni modlili się m.in. w Chorzowie

28 września na ulicach polskich miast można było usłyszeć "Miej miłosierdzie dla nas i całego świata". Tego dnia o godzinie 15.00 odmawiano koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wierni modlili się publicznie między innymi w Chorzowie Batorym.

📢 Michael Gambon, znany z roli profesora Dumbledore'a nie żyje. Aktor miał 82 lata

W wieku 82 lat zmarł znany irlandzki aktor Michael Gambon, który zdobył ogromną popularność dzięki swojej roli dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore'a, w serii filmów o Harrym Potterze. Informację o jego śmierci przekazała jego rodzina.

📢 Horoskop dzienny na czwartek 28 września 2023. Czy czekają Cię jakieś niespodzianki? Sprawdź, co widzi Estera!

Horoskop zodiakalny na czwartek 28 września. Mamy dla naszych Czytelników horoskop dzienny wróżki Estery. Sprawdź horoskop dla każdego znaku zodiaku. Przygotuj się na wyzwania, które przygotował Ci los. Czy ten dzień będzie dla Was udany? Sprawdźcie! Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 Tak mieszka na wsi Leszek Lichota i Ilona Wrońska. Tu aktorzy znaleźli swój raj. Aktorstwo to nie jest jedyna profesja „Znachora”

Leszek Lichota to nowy profesor Wilczur, który wciela się w tę postać w najnowszej wersji „Znachora”. Wiele osób zastanawia się, jak wypadnie w tej roli lubiany aktor. Nie uniknie przecież porównywania do Jerzego Bińczyckiego, który po mistrzowsku zagrał profesora Wilczura w głośnej ekranizacji powieści z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. Zobacz, jak żyje na co dzień aktorska para i gdzie znaleźli swoje miejsce na ziemi. Malownicza okolica zachwyca. Zdziwisz się czy zajmuje się Leszek Lichota, gdy nie jest na planie filmowym.

📢 Tym jeździ Mariusz Pudzianowski. Czerwone "cacko" wygląda przy Pudzianie jak Maluch! Zobacz zdjęcia 28.09.2023

Oto pojazdy Mariusza Pudzianowskiego - kliknij w galerię, by zobaczyć, czym jeździ lub jeździł.

📢 Córki Michała Wiśniewskiego - tak wyglądają Fabienne, Etiennette i Vivienne. Możecie być zaskoczeni

Michał Wiśniewski nie słynie z dochowywania przysięgi małżeńskiej. Piosenkarz na ślubnym kobiercu stawał już pięć razy i jest ojcem szóstki dzieci. Biorąc przykład ze sławnego ojca, one również coraz chętniej pokazują się w przestrzeni medialnej. Jego dwie córki - Etiennette i Vivienne - są już nastolatkami, a trzecia, Fabienne, jest już dorosłą kobietą. Zobacz jak obecnie wyglądają.

📢 Harlem Globetrotters zagrają w Spodku! Katowice na trasie legendarnej drużyny koszykarzy z USA z Polakiem w składzie ZDJĘCIA

W czwartek 28 września 2023 roku przed Spodkiem ogłoszono przyszłoroczną trasę w Polsce legendarnej drużyny koszykówki Harlem Globetrotters. Jednym z 10 miast, w których wystąpi słynny zespół z USA, będą w kwietniu Katowice. Przed Spodkiem z dziećmi spotkał się jedyny zawodnik w Globetrotters spoza Stanów Zjednoczonych - Paweł „Dazzle” Kidoń. Zobacz ZDJĘCIA.

📢 Ile można zjeść ziemniaków? Oto skutki jedzenia ziemniaków! Ile kalorii mają ziemniaki? To dzieje się, jak jesz ziemniaki 28.09.2023

Ziemniaki tuczą i są niezdrowe? Ile kalorii mają ziemniaki? Czy słusznie są owiane złą sławą przez dietetyków. Czy może jednak to tylko mit, a ziemniaki są kopalnią wartości odżywczych? Według Generalnego Urzędu Statystycznego Polacy w ostatnich latach spożywają coraz mniej ziemniaków.

📢 Dziś na ulicach miast ludzie będą modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Zobacz gdzie na Śląsku

28 września w Polsce (w tym w woj. śląskim) o godzinie 15.00 w części miast odmawiana będzie publicznie koronka do Bożego Miłosierdzia. Akcję organizuje zespół "Iskra" działający przy katolickiej parafii Najświętszego imienia Jezus w Łodzi (kościół ojców Jezuitów). To nie pierwszy raz, gdy organizuje publiczną modlitwę.

📢 Oprawcy ośmioletniego Kamilka z Częstochowy pozostaną w areszcie. Śledczy dalej pracują nad tą sprawą

Sąd Okręgowy w Częstochowie zdecydował o przedłużeniu aresztu dla domowych oprawców ośmioletniego Kamilka z Częstochowy. 27-letni Dawid B. - ojczym dziecka - usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Z kolei 35-letniej matce chłopca - Magdalenie B. - postawiono zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Śledczy z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku wciąż pracują nad tą sprawą. Jak na razie zarzuty w tej sprawie usłyszało w sumie pięć osób.

📢 Pożar w Lędzinach. Dwaj nastolatkowie podpalili opuszczony budynek. Straty 2 miliony złotych

Sprawcami podpalenia nieużytkowanego budynku w Lędzinach są dwaj mieszkający w tym mieście chłopcy w wieku 14 i 16 lat - ustaliła policja. Wyrządzone przez pożar straty oszacowano na 2 mln zł. O losie nastoletnich podpalaczy zdecyduje teraz sąd rodzinny.

📢 Nowy blok mieszkalny powstanie w Częstochowie. Zostanie zbudowany w ramach Narodowego Planu Mieszkaniowego

W środę dokonano symbolicznego wbicia łopaty pod budowę pierwszego bloku mieszkalnego, który powstanie na częstochowskiej Grabówce.

📢 Licytacje komornicze domów PAŹDZIERNIK 2023. Domy od 147 tysięcy złotych! Niektóre z nich robią wrażenie...

Domy od komornika na Śląsku - PAŹDZIERNIK 2023. Nasz region niestety boryka się z wysoką liczbą mieszkańców posiadających zadłużenia, a październik to miesiąc, który przyciąga uwagę wielu osób poszukujących swojego wymarzonego domu. Licytacje nieruchomości prowadzone przez komorników stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi jest szczególnie widoczne na rynku województwa śląskiego. To doskonała okazja dla tych, którzy marzą o własnym gniazdku lub inwestycji w nieruchomości. Jakie domy znajdziemy teraz na aukcjach komorniczych? Sprawdźcie najnowsze oferty!

📢 Tyle zarabia się w straży granicznej. Oto stawki na poszczególnych stopniach. Ile można zarobić w SG? Znamy dokładne kwoty! Sprawdź LISTĘ

Zarobki w straży granicznej, podobnie jak w innych służbach mundurowych zależą od stopnia, stażu pracy, a także wielu innych czynników. Pracując w SG, możesz liczyć też na niektóre dodatki i premie. Ile można zarobić w straży granicznej w 2023 r.? Znamy dokładne stawki na poszczególnych stopniach!

📢 Te osoby nie trafią do wojska. Kto nie zostanie powołany na ćwiczenia? Kogo ominą wezwania Wojskowego Centrum Rekrutacji do armii w 2023 r.?

Powołania do wojska w 2023 r. Wojskowe Centrum Rekrutacji tylko w nadchodzącym roku może powołać na ćwiczenia nawet 250 tys. osób. Wszystko w związku z działaniami Ministerstwa Obrony Narodowej. Opublikowano listę osób, które mogą dostać powołanie do odbycia służby wojskowej. W Polsce powszechny obowiązek służby wojskowej obejmuje mężczyzn. W niektórych przypadkach obejmuje on także kobiety. Kogo dokładnie dotyczy? Powołania spodziewać może się każdy, kto podczas komisji wojskowej otrzymał kategorię wojskową "A". Od tej reguły istnieją jednak pewne wyjątki. Kto dostanie, a kto uniknie wezwania na ćwiczenia wojskowe w 2023 r.?

📢 Żona wójta w serialu Ranczo - aktualne zdjęcia. Tak dzisiaj wygląda Violetta Arlak

Violetta Arlak to znana polska aktorka, która na swoim koncie ma wiele ról filmowych, serialowych i teatralnych. Jedną z jej najbardziej pamiętnych ról była grana przez nią postać Haliny Kozioł w "Ranczo". Serialowa żona wójta gminy Wilkowyje starała się tonować temperament porywczego małżonka. Przypominamy, jak wyglądała Halina Kozioł z serialu "Ranczo". Zobacz, jak dzisiaj wygląda Violetta Arlak.

📢 Koniec karty ŚKUP po 8 latach. Zastąpił ją nowy system Transport GZM

W czwartek 28 września 2023 roku, po 8 latach działania, Śląska Karta Usług Publicznych wychodzi z obiegu. Od dziś pasażerowie nie mogą w ten sposób korzystać z taryfy odległościowej, a także z zapisanych na karcie ŚKUP biletów jednorazowych i biletów wieloprzejazdowych. Zapisane wcześniej na kartach bilety długookresowe nadal są ważne i widoczne dla kontrolera. Zarówno karta jak i aplikacja „Mobilny ŚKUP” nie obsługują już możliwości zakupu i kodowania biletów elektronicznych. Po założeniu konta w nowym systemie pasażerowie mogą kupować bilety w aplikacji Transport GZM.

📢 Widać pierwsze efekty prac nad wiaduktem przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. Kiedy prace zostaną zakończone? VIDEO

Widać pierwsze efekty prac nad wiaduktem przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. Stara konstrukcja została już całkowicie zdemontowana, a na jej miejsce postawiony zostanie nowy obiekt. Kiedy prace zostaną zakończone?

📢 Tak mieszkają Kasia i Jędrek z Gogglebox. Para pokazuje swój nowy dom. Króluje w nim góralski styl 28.09.2023

Kasia i Jędrek to małżeństwo z Zakopanego, które zasłynęło z udziału w programie Gogglebox. Z poziomu kanapy ze swojego mieszkania podbili serca wielu Polaków. Fani rozpoznają ich nie tylko po oryginalnym poczuciu humoru, ale także po niezwykłym zamiłowaniu do folkloru, co można zobaczyć przede wszystkim po wystroju ich domu. Para z Małopolski od jakiegoś czasu jest w trakcie urządzania swojego nowego drewnianego domku, czym chętnie chwali się na swoim profilu w mediach społecznościowych. Zobaczcie sami jak mieszkają słynni górale z Gogglebox.

📢 GKS Katowice przegrał z Górnikiem Zabrze 0:4 w Fortuna Pucharze Polski. Zdjęcia z meczu

GKS Katowice podobnie jak przed rokiem znów przegrał w Fortuna Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze. Tym razem zespół z Ekstraklasy zwyciężył na Bukowej 4:0 i awansował do 1/16 tych rozgrywek. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

📢 Sylwia Grzeszczak prywatnie. Tak żyje i mieszka słynna piosenkarka. Ostatnio rozstała się z mężem - Liberem. Jak sobie dziś radzi? [28.09]

Sylwia Grzeszczak to słynna piosenkarkach, której hity "Cieszmy się z małych rzeczy" czy "Sen o przyszłości" nuciła cała Polska. Ostatnio rozstała się ze swoim wieloletnim mężem Marcinem "Liber" Piotrowskim, który także jest muzykiem. Para doczekała się dziecka. Mają piękną córeczkę Bognę. Jak mieszka i żyje na co dzień Sylwia Grzeszczak, jaka jest prywatnie i jak sobie dziś radzi w nowej sytuacji życiowej? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Grzegorz Krychowiak już nie zagra w reprezentacji. Internauci żegnają go memami. Zobaczcie najlepsze z nich

Grzegorz Krychowiak poinformował, że kończy reprezentacyjną karierę. Pomocnika żegnają już internauci produkując memy poświęcone pomocnikowi, który w Biało-Czerwonych barwach miewał wzloty i upadki. Zobaczcie najlepsze z nich.

📢 Izera w Jaworznie. To już pewne. ElectroMobility Poland wygrała przetarg na działkę pod inwestycję. Początek budowy w przyszłym roku

To już pewne. Polski elektryk będzie produkowany w Jaworznie. ElectroMobility Poland ogłosiła zwycięstwo w przetargu prowadzonym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Urząd Miasta Jaworzna. EMP zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 hektarów i pierwszym inwestorem na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Budowa fabryki Izera ma się rozpocząć w 2024 roku.

📢 Witaj w Raciborzu! Nowa akcja witania nowo narodzonych mieszkańców. Oto pierwsi, którzy zostali obdarowani

Miasto Racibórz rozpoczęło akcję witania nowo narodzonych mieszkańców. - Inicjatywa ta ma na celu świętowanie narodzin każdego malucha urodzonego w naszym mieście przez obdarowanie go okazyjnym upominkiem - mówią urzędnicy. Zobaczcie pierwszych nowo narodzonych mieszkańców miasta, powitanych przez prezydenta Raciborza.

📢 Te rasy psów są najpiękniejsze. Oto lista najładniejszych ras psów na świecie. Zobacz TOP 10 przepięknych psów 28.09.2023 r.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Która rasa psów jest najpiękniejsza? Sprawdź w galerii! Psy są kochane i lojalne. Często uznawane za członka rodziny czworonogi wnoszą wiele uśmiechu i ciepła do naszych domów. Zobacz TOP 10 ras uznawanych za najładniejszych. Pamiętaj, aby przy wyborze psa do adopcji nie kierować się jedynie wyglądem, może się okazać, że pod osłoną pięknego psa kryje się rozrabiaka, któremu będzie trzeba zapewnić odpowiednie warunki do życia.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Iga Świątek. Gwiazda tenisa prywatnie. Jak wygląda jej życie poza kortem? [ZDJĘCIA] 28.09.2023 r.

Jaka jest Iga Świątek poza kortem? Sprawdźcie w galerii! Wychowała się w podwarszawskim Raszynie. Na swoim mediach społecznościowych chętnie dzieli się zdjęciami z życia prywatnego. Można znaleźć m.in. zdjęcia z siostrą i tatą Igi Świątek. Zobacz, jak żyje gwiazda tenisa prywatnie. Tak mieszka i żyje na co dzień Iga Świątek. Zdjęcia znajdziesz w galerii!

📢 Oto jak mieszkają Meghan Markle i książe Harry z dziećmi. Rezydencja w Kalifornii robi wrażenie [ZDJĘCIA] 28.09.2023 r.

Tak wygląda codzienne życie Meghan Markle i księcia Harrego. Gdzie mieszka Meghan Markle i książę Harry? Oto jak żyja na co dzień. Ile łazienek ma ich rezydencja? Sprawdź poniżej! Będziesz w szoku. Para ceni sobie prywatność, jednak chętnie publikują zdjęcia na swoich kontach społecznościowych. Zobacz jak mieszkają i żyją Meghan i Harry.

📢 Natalia z serialu Ojciec Mateusz. Oto niezwykła metamorfoza aktorki Kingi Preis

Kinga Preis to znana i lubiana polska aktorka teatralna i filmowa. Kinga Preis to wyjątkowa aktorka, bardzo ceniona, wszechstronnie utalentowana. Od lat zachwyca swoimi rolami. Serca widzów skradła jako Natalia, gospodyni księdza na plebanii w serialu "Ojciec Mateusz". Fanów interesuje także życie prywatne Kingi Preis. Aktorka, która 31 sierpnia świętuje swoje urodziny, przez lata przeszła ogromną metamorfozę. Zobacz teraz w naszej galerii, jak zmieniła się Kinga Preis.

📢 Dominika Kulczyk - tak ubiera się najbogatsza Polka. Kreacje najlepszych projektantów - zobacz zdjęcia

Dominika Kulczyk to przedsiębiorczyni, inwestorka, filantropka, kobieta z klasą. Jej kreacje zawsze robią duże wrażenie. Gdziekolwiek się pojawi, na galach, balach, premierach filmowych, spotkaniach rady biznesu, wygląda olśniewająco. Sięga po najlepsze marki i stroje najlepszych projektantów. Tak się ubiera najbogatsza Polka Dominika Kulczyk. Szczegóły w artykule niżej.

📢 Częstochowa sprzedała "Dom księcia". Po nieudanych przetargach doszło do rokowań

Po trzech nieudanych przetargach na sprzedaż Domu Księcia, w których nie było ofert kupna, miasto zdecydowało się na rokowania. Doszło do nich 15 września i udało się dojść z potencjalnym kupcem do porozumienia.

📢 Katowice: Koniec procesu przeciwko kierowcy autobusu. Łukasz T. otrzymał 16 lat więzienia

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach w środę 27 września zapadł wyrok w sprawie Łukasza T., kierowcy autobusu, który 31 lipca 2021 r. obok przystanku na ul. Mickiewicza przejechał 19-letnią Barbarę Sz. ze Świętochłowic. Został skazany na 16 lat pozbawienia wolności.

📢 "Niy ino godomy, ale tyż czytomy". Święto śląskiej godki w Rudzie Śląskiej

Łączy ich śląska godka. We wtorek, 26 września 2023r. w Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej odbyło się publiczne czytanie książki Marcina Melona "Komisorz Hanusik". Impreza miała na celu propagowanie śląskiej literatury. Wśród zaproszonych gości znaleźli się naukowcy, mundurowi, politycy, nauczyciele oraz wszyscy ci, którym bliska jest śląska kultura.

📢 Strajk w KWK Szczygłowice. Mija 42 lat od buntu knurowskich górników

Metalowy, biały krzyż znajdujący się przy bramie wjazdowej do kopalni "Szczygłowice" jest symbolem wydarzeń z początku lat 80. XX wieku, kiedy knurowscy górnicy sprzeciwiali się uciskowi ówczesnego reżimu. Dzisiaj, 27 września 2023 r. w tym samym miejscu uhonorowano bohaterską postawę strajkujących oraz ich rodzin.

📢 Komu przysługuje bezpłatne szczepienie na grypę? Sprawdź, czy jesteś w uprawnionej grupie. Zapisy już się zaczęły

Szczepienia na grypę już się rozpoczęły. Można to zrobić całkowicie bezpłatnie, korzystając z 50-procentowej refundacji na zakup szczepionki w aptece lub odpłatnie. Od 1 września 2023 r. zwiększyła się grupa osób uprawnionych do darmowych szczepień. Dowiedz się, kto nie musi płacić za szczepienie.

📢 Na terenie sortowni pocztowej w Zabrzu znaleziono grzybki i susz roślinny w przesyłce z USA

Podczas kontroli przesyłek na terenie sortowni pocztowej w Zabrzu pies służbowy Kodi wywęszył środki odurzające w paczce nadanej w Stanach Zjednoczonych do Krakowa - poinformowała we wtorek Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

📢 Emilia Krakowska, czyli Jagna z „Chłopach”. Od krągłej blondynki do eleganckiej seniorki. Zobacz, jak się zmieniała

Emilia Krakowska to dla starszych pokoleń Jagna z „Chłopów”, a dla młodszych odtwórczyni wielu ról przesympatycznej seniorki w popularnych telewizyjnych serialach. Aktorka kojarzy się głównie z eleganckim stylem, nakryciami głowy i emanującą od niej pozytywną energią. Zobacz, jak wyglądała kiedyś i jaką przeszła metamorfozę.

📢 1200 dzieci grało w Spodku w szachy w Synerise Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli ZDJĘCIA

We wtorek 26 września w Katowicach rozegrano Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach. W Spodku rywalizowało 1200 małych szachistów, a najmłodszy uczestnik imprezy miał zaledwie cztery lata. Zobaczcie zdjęcia z Synerise Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach.

📢 Rozpoznajesz tę kobietę? Policja w Tychach prosi o kontakt!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie dotyczące uszkodzenia monitora służącego do zamawiania posiłków, do którego doszło w Tychach przy alei Bielskiej. Mundurowi uzyskali wizerunek kobiety, która może mieć związek z tym zdarzeniem.

📢 Wypadek w Sosnowcu. Kobieta i dwójka dzieci pod kołami autobusu. Pojazd PKM Jaworzno wjechał w przystanek

Kobieta i dwójka dzieci pod kołami miejskiego autobusu. Pojazd jaworznickiego PKM we wtorek 26 września rano wjechał w przystanek autobusowy. Kierowca, matka dzieci i dwuletni chłopiec trafili do szpitali. Pięciomiesięcznemu chłopczykowi nic się nie stało. Na miejscu działały wszystkie służby. Trwają czynności policyjne mające ustalić przyczyny wypadku. Kierowca był trzeźwy.

📢 “Szczęśliwa 7 KSSE”. Przedstawiamy następną wybitną firmę z województwa śląskiego. Kolej na Re Alloys z Łazisk Górnych

“Szczęśliwa 7 KSSE” to cykl filmów wideo, w którym prezentujemy Państwu siedem wybitnych przedsiębiorstw działających na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jedną z nich jest firma Re Alloys z Łazisk Górnych, którą przedstawiamy poniżej. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!

📢 Gwiazdy zachwyciły na premierze „Znachora”. Izabela Kuna wyglądała jak wprost z lat 50., a Grażyna Torbicka zachwycała w wieczorowej sukni

Oficjalna premiera filmu „Znachor” przyciągnęła wielu znanych gości. Na imprezie w Teatrze Wielkim w Warszawie pojawiła się zarówno obsada filmu, jak i zaproszeni fani kina. Było kogo i co podziwiać, ponieważ na czerwonym dywanie aż roiło się od eleganckich stylizacji. Izabela Kuna zdecydowała się na styl nawiązujący do Marylin Monroe, a Grażyna Torbicka na czarną kreację, odsłaniającą dekolt.

📢 Mieszkaniec Imielina chciał kupić samochód. Stracił ponad 700 tysięcy!

770 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Imielina, który postanowił kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Mimo wpłaconej kwoty, auto do niego nie trafiło. 25-latek trafił bowiem na oszustów! Dzięki policjantom z Jaworzna część pieniędzy udało się odzyskać.

📢 Pożar przy alei Pokoju w Częstochowie. Zapaliła się kuchnia

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w związku z pożarem, który wybuchł w jednym w pomieszczeń budynku wielorodzinnego przy alei Pokoju w Częstochowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Połączył ich serial „Na wspólnej”. Są ze sobą od prawie 20 lat - odkryli przepis na udany związek. Kogo pokochał nowy „Znachor”?

Ilona Wrońska i Leszek Lichota to para aktorów, która tworzy udany związek od prawie 20 lat. Chociaż są popularnymi osobami, to rzadko uchylają rąbka tajemnicy i nie dzielą się wydarzeniami ze swojego życia rodzinnego. 27 września emitowana będzie współczesna wersja „Znachora”, w której Lichota wciela się w postać dr Wilczura. To z pewnością przyczyni się do jeszcze większej popularności i chęci poznania historii miłości tej aktorskiej pary.

📢 Jaka będzie zima? Ludowe sposoby przewidywania pogody. Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima?

Jaka czeka nas zima w sezonie 2023/2024? Możemy podjąć próbę przewidzenia jej metodą naszych pradziadków na wsiach. Przebieg pogody był (i wciąż jest) niezwykle ważny dla rolnictwa, plonów i zapasów, które pozwolą zabezpieczyć żywność na kolejne, zimowe miesiące, aż do kolejnych zbiorów. Jakie zimowe wróżby kryją ludowe przysłowia?

📢 Wybory parlamentarne 2023 w okręgu nr 32. Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Będzin i Zawiercie. LISTY kandydatów, kiedy WYNIKI?

Wybory parlamentarne 2023 w Zagłębiu. 15 października 2023 roku mieszkańcy Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, powiatów będzińskiego i zawierciańskiego wybiorą 9 posłów, którzy będą sprawować mandat w kadencji 2023-2027. Sprawdźcie pełne listy kandydatów opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Kiedy poznamy WYNIKI wyborów? LISTY ZNAJDZIECIE W NASZEJ GALERII ZDJĘCIOWEJ. Stan na 11 września 2023 roku, godz. 13.

📢 TOP 15 miejsc na jesienny spacer. Wędrówki w tych miejscówkach w woj. śląskim to sama przyjemność! Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy!

Jesień to magiczna pora roku, kiedy przyroda przeobraża się w paletę złotych, czerwonych i pomarańczowych barw. To idealny czas na spacery, podczas których możemy cieszyć się malowniczymi krajobrazami, świeżym powietrzem i chwilami spokoju. Województwo śląskie, choć znane głównie ze swego przemysłowego dziedzictwa, kryje wiele ukrytych skarbów przyrody i urokliwych miejsc, idealnych na jesienny spacer. Sprawdź listę TOP 15 miejscówek na jesienny spacer w województwie śląskim. Każda z nich kryje w sobie niepowtarzalny urok i historię, która czeka na odkrycie.

📢 Dziś Pucharowy Śląski Klasyk. Pamiętacie ostatni mecz GKS Katowice - Górnik Zabrze? I akcję Podolskiego z furtką? Zdjęcia

Dziś o godzinie 21 rozpocznie się na Bukowej mecz Fortuna Pucharu Polski pomiędzy GKS Katowice i Górnikiem Zabrze. Na trybunach zasiądzie kilka tysięcy zaprzyjaźnionych ze sobą kibiców obu klubów, a my przypominamy, jak wyglądało ostatnie spotkanie tych zespołów. A działo się wtedy sporo...

📢 Bandziorek z "Chłopaków do wzięcia". Tak mieszka bohater telewizyjnego programu

Bandziorek to zdecydowanie jedna z najbarwniejszych postaci serialu "Chłopaki do wzięcia". Krzysztof, czyli popularny "Bandziorek" od niedawna układa sobie przyszłość z ukochaną Danusią. Ich historia miłosna rozgrywała się na oczach całej Polski. Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka i żyje na co dzień Bandziorek z Chłopaków do wzięcia".

📢 Archiwalne zdjęcia Zawiercia sprzed prawie 100 lat w kolorze. Poznajecie te miejsca? Tak wyglądało kiedyś miasto...

Stare zdjęcia przyciągają naszą uwage, przywołują wspomnienia. Dzięki nim mamy możliwość powrotu do przeszłości. Oglądając archiwalne zdjęcia miast, możemy wybrać się w podróż po dawnych ścieżkach, zobaczyć jak zmieniały się miejsca, obok których przechodzimy każdego dnia. Zobaczcie stare zdjęcia Zawiercia w kolorze... Poznajecie niektóre z nich?

📢 Rynek w Cieszynie już po remoncie! Zobaczcie ZDJĘCIA. Jak oceniacie modernizację?

Zakończyła się trwająca kilkanaście miesięcy modernizacja cieszyńskiego Rynku. Główny plac w mieście nad Olzą zyskał nowe oblicze, m.in. pojawiły się ławeczki, drzewa i sporo kwiatów. Na zakończenie inwestycji czekało wielu mieszkańców i przyjezdnych. Teraz można już zobaczyć efekt. Wystarczy kliknąć w naszą GALRIĘ ZDJĘĆ? Jak Wam się podoba Rynek po renowacji?

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Zgłoś nauczyciela do nagrody! Wybierz z nami najlepsze przedszkola, szkoły i uczelnie

Znasz dobrego nauczyciela, którego cenią i lubią uczniowie i ich rodzice, albo nauczyciela przedszkola, który najlepiej uczy maluchy? A może dyrektora, który świetnie zarządza placówką edukacyjną? Wiesz, które przedszkole warto polecić innym albo która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom? A może chcesz rekomendować innym dobrą szkołę językową? Zgłoś kandydatów do nagrody w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym.

📢 Ogłoszono przetarg na nowe przystanki kolejowe w województwie śląskim

"Niwelowanie wykluczenia komunikacyjnego i zapewnianie dogodnego dostępu do kolei w całej Polsce" - to cel Ministerstwa Infrastruktury, zakomunikowany przez Andrzeja Bittela, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Za słowami idą czyny, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą dostęp do kolei w województwie śląskim i łódzkim. Zarządca infrastruktury ogłosił przetargi na przygotowanie projektów i realizację prac w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

📢 Bytom i Świętochłowice wśród najbardziej zadłużonych miast w Polsce. W rankingu także Chorzów i Siemianowice Śląskie

Bytom i Świętochłowice zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rankingu najbardziej zadłużonych miast w Polsce na prawach powiatu. Wałbrzych jest niechlubnym liderem, średnia zaległość jednego dłużnika to 23,7 tys. zł – wynika z rankingu Krajowego Rejestru Długów.

📢 Oto najtańsze domy w województwie śląskim. Dom w cenie mieszkania? To możliwe! Ceny od 119 000 zł. Sprawdź

Ceny nieruchomości w województwie śląskim utrzymują się na wysokim poziomie, co sprawia, że marzenia o posiadaniu własnego kąta stają się coraz bardziej odległe i trudniejsze do zrealizowania. Jednak nadal istnieje szansa na znalezienie nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Może to jednak wymagać dodatkowych nakładów finansowych, m.in. na remont. Zdarza się, ze niektóre z wystawionych domów w tak niskich cenach są już po remoncie. Niemożliwe? Sprawdź!

📢 Nawałnica w Wiśle przyniosła wielkie straty. Szkody idą w miliony złotych. Konieczna będzie przebudowa kąpieliska

Wisła stoi przed dużym wyzwaniem usunięcia szkód po nawałnicy, jaka przetoczyła się przez miasto 26 sierpnia. Według szacunków straty na majątku gminnym sięgają około 10 milionów złotych. Już teraz wiadomo, że konieczna będzie przebudowa miejskiego kąpieliska.

📢 Najśmieszniejsze memy o budowlańcach. 25 września obchodzimy Dzień Budowlańca. Jacy są nasi fachowcy? Najlepsi!

Najśmieszniejsze memy o budowlańcach. W poniedziałek 25 września obchodzony jest Dzień Budowlańca. Z tej okazji zapraszamy Was do naszej galerii z najlepszymi memami, gifami i żartami o budowlańcach. Ale nie wierzcie w stereotypy! Nasi fachowcy są najlepsi. Zobaczcie i uśmiechnijcie się!

📢 Powołania do seminariów w województwie śląskim. Dwie diecezje nie mają żadnych kandydatów

Jak wygląda w tym roku statystyka liczby kandydatów do seminariów duchownych w województwie śląskim? Dwie diecezje nie mają żadnego kandydata.

📢 Tragedia na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim. Zginęła rodzina z Myszkowa, bliscy apelują o pomoc, a piotrkowska policja wydaje oświadczenie

Patryk, Martyna i ich 5-letni syn Oliwier byli rodziną, która uwielbiała podróże. Tym razem wracali ze swoich rodzinnych stron - Myszkowa - do domu. Niestety już do niego nie dojechali. Trzyosobowa rodzina spłonęła żywcem w tragicznym wypadku tuż przed Piotrkowem Trybunalskim na autostradzie A1. "Krzyczeli, wołali o pomoc" - relacjonują świadkowie. Czy rodzinę staranował pirat z BMW? Najbliżsi domagają się odpowiedzi i sprawiedliwości.

📢 Fani Ruchu Chorzów na meczu z Rakowem: Gorący doping nie pomógł Niebieskim ZDJĘCIA KIBICÓW

Mecz Ruchu Chorzów z Rakowem rozegrany 24 września oglądało na stadionie w Gliwicach blisko 9,5 tysięcy kibiców. Gorący doping fanów Niebieskich nie pomógł drużynie trenera Jarosława Skrobacza. Beniaminek przegrał z mistrzem Polski. Zobaczcie zdjęcia kibiców Ruchu na meczu z Rakowem.

📢 Superjednostka w Katowicach jest super? Spacer retro, czyli jak zmieniała się przestrzeń przed Superjednostką i jak powstawała Śródmiejska

Superjednostka w Katowicach miała ułatwiać kontakty społeczne. Ma dwanaście wind zatrzymujących się na co trzecim piętrze, 17 kondygnacji, wysokość 51 m. Polska maszyna do mieszkania à la Le Corbusier, jednak bez basenu i roślin na dachu. Zniknął tez napis oddający hołd socjalistycznej ojczyźnie. Perła brutalizmu, powstała w latach 60. XX wieku. Zobacz jak zmieniała się przestrzeń przed katowicką Superjednostką. Zapraszamy na retro spacer do naszej galerii.

📢 Pamiętacie Orle Gniazdo w Szczyrku? Teraz zmienia się w luksusowy hotel Mercure Szczyrk. Tak będzie wyglądał. Nowe ZDJĘCIA

Mercure Szczyrk Resort z każdym dniem rośnie w oczach i zbliża się ku wyznaczonemu celowi - informuje w mediach społecznościowych właściciel dawnego hotelu Orle Gniazdo w Szczyrku, który od jakiegoś czasu przechodzi gruntowną metamorfozę. Po zakończeniu prac powstanie nowoczesny, ekologiczny, luksusowy kompleks z wykończonymi w wysokim standardzie apartamentami. Największy wielofunkcyjny hotel w stolicy polskich gór zostanie otwarty już z początkiem 2024 roku. A my już teraz zapraszamy Państwa do zobaczenia ZDJĘĆ z postępu prac i WUZUALIZACJI, które pokazują namiastkę tego, co powstaje w Szczyrku.

📢 Trzy podwyżki emerytur w 2024 roku! Waloryzacja po raz ostatni będzie tak wysoka. Sprawdzamy, ile wyniesie

Waloryzacja emerytur w 2024 roku będą po raz drugi rekordowa. Budżet państwa zakłada tym razem wzrost o 12,3 proc. O ile wzrosną emerytury w Polsce? Skąd aż trzy podwyżki świadczeń w przyszłym roku? Sprawdzamy, w których miesiącach emeryci mogą liczyć na wyższe przelewy.

📢 65-lecie zoo w Chorzowie. Archiwalne zdjęcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego znajdziecie na terenie zoo i na naszych zdjęciach

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie w tym roku świętuje jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji zoo przygotowało wiele atrakcji, a główną będzie otwarcie pawilonu deszczowego, które nastąpi na początku października 2023 roku. Przez lata chorzowskie zoo odwiedziły tysiące, a być może nawet miliony mieszkańców Śląska i całego województwa śląskiego. Wkrótce na terenie zoo będzie można znaleźć specjalne archiwalne zdjęcia ogrodu zoologicznego, dokumentujące jego historie. My dzisiaj prezentujemy niektóre z archiwalnych zdjęć zoo.

📢 Najmodniejsze paznokcie na JESIEŃ 2023. Zobacz inspiracje na WRZESIEŃ i sprawdź, jak w tym miesiącu przyozdobić swoje paznokcie!

Najciekawsze wzory manicure na jesień 2023 nie będą odbiegać zbytnio od trendów, królujących w miesiącach wakacyjnych. Lato bowiem jeszcze trwa i pozostanie z nami również w modzie. Niemniej jednak nie obędzie się bez drobnych akcentów, zwiastujących zbliżającą się wielkimi krokami kolejną porę roku. We wrześniu więc, podobnie jak w przypadku pory letniej paznokcie będzie wyróżniać ogromna różnorodność wzorów, kolorów oraz wielu innych detali, spośród których każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nadal największą popularnością cieszy się manicure wystylizowany w sposób przede wszystkim pomysłowy, wskazujący na nieprzeciętną kreatywność i umiejętności jego twórcy. Zgodnie z trendami 2023, modne paznokcie wyróżnia oryginalność, unikatowość oraz pomysłowość, dzięki czemu wrześniowe formy fenomenalnie podkreślą indywidualną kobiecą stylizację. Najciekawsze wzory zdobień są efektem zastosowania popularnych motywów, jakie widnieją na paznokciach w rozmaitych formach i zestawieniach, a także łączenia barw. We wrześniu 2023, w manicure nadal będą pojawiać się zarówno jasne oraz pastelowe, jak też odważne i ciemniejsze kolory, choć ze zdecydowaną dominacją tych drugich. Na popularnością zyskają kontrasty, w związku z czym nierzadko na paznokciach pojawią się detale w wyraźnie odróżniających się barwach, stanowiące różnego rodzaju linie, figury geometryczne, kropki, serduszka, kwiaty, elementy roślinne oraz akcenty brokatowe. Zobacz inspiracje na wrzesień i sprawdź, jakie rodzaje manicure wybrać w tym miesiącu!

📢 Dzień otwarty w zajezdni tramwajowej w Będzinie. Czekała parada tramwajów, pokazy sprzętu i ratownictwa, koncerty

W sobotę 23 września Tramwaje Śląskie zorganizowały tegoroczny Dzień Otwarty. W tym roku miał się on odbyć w Bytomiu, ale ostatecznie wszystkie atrakcje, konkursy i koncerty zaplanowane zostały w Będzinie, w tamtejszej zajezdni tramwajowej przy ulicy Piastowskiej 29. Zobaczcie, co się tam działo!

📢 Złoty kożuch dla Zenka Martyniuka czy futro z ćwiekami dla Danusi. Takie cuda szyje Gabriel Seweryn

Gabriel Seweryn to niezwykle barwna postać. Kiedyś był jedną z gwiazd programu "Królowe Życia" ale jego sposób na popularność to nie typowe "znany z tego, że jest znany". Gabriel jest znakomitym fachowcem specjalizującym się w futrach. Gabriel szył stroje dla wielu gwiazd, a wśród nich jest także niekwestionowany król disco polo Zenon Martyniuk i jego rodzina. Strój, który wymarzyła sobie Danuta Martyniuk robi ogromne wrażenie. Zobacz zdjęcia!

📢 Pogrzeb Jana Wieczorka. Pierwszego biskupa gliwickiego pożegnali wierni oraz władze duchowne i świeckie

23 września w kościele katedralnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach odbył się pogrzeb Jana Wieczorka. Pierwszego biskupa gliwickiego pożegnali wierni oraz władze duchowne i świeckie. - Zależało mu na tym, by stworzyć podstawy kościoła diecezjalnego, który będzie miał ambicje oddziaływać nie tylko na tym odcinku ziemi, ale by ten kościół gliwicki mógł oddziaływać na wszystkich, do których dotrze zaproszenie Jezusa Chrystusa – Biskup Senior Jan Kopiec mówił w homilii o Janie Wieczorku.

📢 To najmodniejsze trendy w paznokciach JESIEŃ 2023! Zobacz HITY sezonu. Delikatne, a może z jesiennym wzorem? Sprawdź, co jest modne

Modne paznokcie na jesień 2023 - musisz znać te wzory! Te paznokcie będą hitem sezonu. Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i modnie, a paznokcie odgrywają w tym bardzo ważną rolę. To również do nich przywiązujemy bardzo dużą uwagę. Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się nowe trendy i wzory, które warto poznać, aby wyglądać stylowo. Zebraliśmy dla was zdjęcia wzorów, które będą się pięknie prezentować na dłoniach. Sprawdźcie!

📢 PUPIL ROKU Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze przesłać zdjęcie swojego pupila lub zgłosić do nagrody weterynarza lub groomera

Masz psa, kota albo inne zwierzątko domowe? Twój pupil może trafić na strony pięknego albumu prezentującego najpiękniejsze zwierzaki z całej Polski! Ty możesz zdobyć atrakcyjne nagrody i zaproszenie na sesję zdjęciową - oczywiście z ukochanym pupilem. W ramach naszej akcji posiadacze zwierząt domowych wybiorą także najlepszych weterynarzy i groomerów oraz sklepy zoologiczne.

📢 Waloryzacja Emerytur - tabela od 1 marca 2024 roku. Tak waloryzacja wpłynie na wypłaty brutto i netto

Tabela emerytur od marca 2024 roku przedstawia ile seniorzy dostaną pieniędzy na konto po waloryzacji emerytur. Wyliczenia są prognozą waloryzacji emerytur w 2024 roku. Ostateczne dane makroekonomiczne potrzebne do jej wyliczenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych poda w lutym - wówczas dowiemy się, czy wskaźnik 12,3 proc. zostanie utrzymany.

📢 HIPOKRATES 2023 Wybierz pracowników roku ochrony zdrowia - głosowanie rozpoczęte. Możesz jeszcze zgłosić swoich kandydatów do nagród.

We wtorek, 12 września rozpoczęło się głosowanie w wielkim plebiscycie, w którym pracowników ochrony zdrowia zgłaszają do nagród pacjenci. Sprawdź, kto znalazł się na liście nominowanych. Wciąż możesz zgłosić swoich kandydatów do zaszczytnych tytułów. Plebiscyt prowadzony jest pod patronatem NFZ, a patronem finałowej gali zostało Ministerstwo Zdrowia.

📢 Życzenia urodzinowe 2023. Najpiękniejsze wierszyki i kartki do pobrania! Zabawne, romantyczne i sentymentalne. SMS, Messenger 03.01.2023

Urodziny to szczególny dzień w roku, a życzenia są jego istotnym elementem. Ważne by składane, czy wysyłane życzenia były dopasowane do solenizanta: mogą być zabawne, pouczające, poruszające serce. Przekazują one określone przesłanie, często prowokują do refleksji, czasem wywołują nawet wzruszenie. Szukasz pomysłu na życzenia z okazji urodzin dla przyjaciółki, rodziny, kolegi z pracy? Przychodzimy z pomocą! Zebraliśmy najlepsze życzenia, zarówno w formie do skopiowania i wysłania w wiadomości, jak i kartki do pobrania za darmo. Sprawdźcie koniecznie i sprawcie, że dzień jubilata będzie jeszcze piękniejszy!

ZOBACZ KONIECZNIE

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie