Nasza Loteria

Prasówka 4.12.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 3.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Bez prądu w śląskim. Gdzie 4.12 są awarie, a gdzie planowe wyłączenia prądu?”?

Prasówka 4.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Bez prądu w śląskim. Gdzie 4.12 są awarie, a gdzie planowe wyłączenia prądu?

Gdzie można się spodziewać wyłączenia prądu w śląskim 4.12? Pokazujemy spis miejsc, w których planowany jest brak prądu w śląskim. Warto wiedzieć, kiedy i gdzie nastąpi przerwa w dostawie prądu w twojej okolicy. Brak prądu w domu może być budzić irytację, dlatego dobrze jest na ten czas znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie wymagało korzystania z energii elektrycznej. Przyczyną planowanych wyłączeń prądu są najczęściej modernizacje sieci oraz remonty lub budowy.

Nie przegap promocji!

📢 19. Bieg Barbórkowy w Rybniku. Mróz i śnieżne zaspy nie przeszkodziły zawodnikom w biegu. Atmosfera była gorąca

Kilkuset zawodników wzięło udział w niedzielnym Biegu Barbórkowym, który jak co roku na początku grudnia, odbywa się na ulicach Rybnika. Choć aura typowo zimowa, biegaczom nie przeszkodziło to, by wystartować w biegu i świetnie się bawić. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Oficjalne otwarcie Bytomskiego Jarmarku Świątecznego - jest przepięknie! Zobaczcie zdjęcia. Co czeka mieszkańców?

Bytomski Jarmark Świąteczny oficjalnie otwarty! Piękna choinka, rynek oświetlony tysiącami kolorowych lampek, aromat piernika i grzańca, atrakcje dla mieszkańców i wiele, wiele więcej! Aż do 8 stycznia mieszkańcy i goście z okolicznych miast będą mogli cieszyć się świąteczną magią powstałą na bytomskim rynku. Co czeka mieszkańców podczas trwania jarmarku?

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 4.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Katowice bajką malowane za sprawą jarmarku świątecznego! Rynek zamienił się w krainę świętego Mikołaja. Koniecznie musicie się tam wybrać

Śnieg opadł, mróz przyszczypał uszy i nosy, a w powietrzu uniósł się niepowtarzalny zapach piernika, grzańca i gorącej czekolady. Kolorowe światełka tańczą w powietrzu zapraszając do magicznego tańca. Na twarzach dzieci malują się szerokie uśmiechy. To nie bajka dla dzieci.... Katowice przemieniły się w magiczną krainę. Bo przecież nadchodzi najpiękniejszy okres w roku - Boże Narodzenie.

📢 Katowice w latach 70., 80 i 90. XX wieku. Tak wyglądała wówczas stolica województwa katowickiego, które zlikwidowano 25 lat temu

Niemal 25 lat temu zlikwidowano województwo katowickie, a w jego miejsce powstało większe województwo śląskie. Stolicą obydwu regionów są Katowice. Dzisiaj to dynamicznie rozwijające się, nowoczesne miasto. A jak wyglądało u schyłku lat 70. oraz w latach 80. i 90., kiedy było stolicą województwa katowickiego? Zobaczcie zdjęcia Katowic z tego okresu. Na zdjęciach z lotu ptaka miasto już wtedy wyglądało imponująco.

📢 Zima stulecia w PRL-u? Aura była surowa, śnieg zasypywał samochody, mróz doskwierał, ale dzieci się cieszyły. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia

Zima zaskoczyła nas w tym roku w listopadzie. Mróz i śnieg zagościły już w ostatnich dniach, a według synoptyków nad nasz region nadciągają śnieżyce. To jeden z najzimniejszych listopadów od wielu lat, ale daleko mu do sławnych zim stulecia. Te gościły w Polsce głównie w PRL-u, kiedy klimat był w naszym kraju bardziej surowy. Jak radzono sobie wtedy z zimą? Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia Narodowego Archiwum Cyfrowego.

📢 Choinka zalśniła światełkami na Rynku w Bytomiu. Wielkie odpalenie świątecznych iluminacji na Bytomskim Jarmarku Świątecznym

Na bytomskim Rynku rozbłysnęła już choinka! W piątek 1 grudnia, kilka minut po godzinie 18, bytomianie (i nie tylko) wspólnie rozpoczęli odliczanie do magicznego momentu, kiedy to zapalono światełka na świątecznym drzewku. Jednocześnie cały Rynek zrobił się kolorowy od iluminacji. Wielka paczka, kominek z fotelem, latarnie, karuzela, a także fantastyczny labirynt i inne, bajkowe instalacje zostały oświetlone! Chociaż to dopiero 1 grudnia, na Rynku można było spotkać Mikołaja (a nawet dwóch - jeden na szczudłach), elfy i bałwanka. A to dopiero początek!

📢 Zima na Jurze. Olsztyn pod śniegiem. Magicznie jak w Narnii! Zobaczcie zdjęcia

Jura Krakowsko-Częstochowa jest piękna także zimą. Gdy sypnie śniegiem jest tutaj niczym w magicznej Narnii z książek C.S. Lewisa. Warto, jeśli pogoda na to pozwala, wybrać się tu na wycieczkę.

📢 Rolnik szuka żony tuż przed finałem. U Ani i Kuby zaiskrzyło! Artur i Sara bez szans? Zobaczcie zdjęcia z nowego odcinka. Fani komentują

Czy Ania i Jakub do siebie pasują? Po ostatnim odcinku programu ,Rolnik szuka żony" widzowie nie mają wątpliwości, że tych dwoje powinno dać sobie szansę. Na sympatii stracili natomiast Sara i Artur. A także dwie pozostałe pary. W niedzielę, 3 grudnia będziemy świadkami ostatnich randek w programie. Zobaczcie zdjęcia, zanim TVP wyemituje ten odcinek.

📢 Mikołajkowy Jarmark Świąteczny w Będzinie z atrakcjami. Zobaczcie, co działo się pod dachem Będzin Areny

Świąteczny Jarmark w Będzinie to wieloletnia tradycja. Bożonarodzeniowe ozdoby mogliśmy kupić i wspólnie kolędować przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej czy też na bulwarach Czarnej Przemszy. W tym roku świąteczne spotkanie odbyło się natomiast pod dachem Będzin Areny. Do będzińskiej hali warto było się wybrać w niedzielę 3 grudnia.

📢 Barbórka w Polskiej Grupie Górniczej. Uroczystość w Akademii Muzycznej w Katowicach

Polska Grupa Górnicza, która jest największą spółką węglową w Europie, obchodziła w piątek, 1 grudnia, uroczystości Barbórkę – przypadające 4 grudnia święto górników. W swoim wystąpieniu szef spółki Tomasz Rogala wskazał na konieczność uzyskania zgody Komisji Europejskiej na polski program odchodzenia od węgla, a tym samym na możliwość publicznego wsparcia dla kopalń.

📢 Budowa obejścia Węgierskiej Górski. Najnowsze ZDJĘCIA z lotu ptaka pokazują rozmach inwestycji

Nabierające kształtu węzły Przybędza i Milówka czy coraz dłuższe i wyraźniejsze estakady - tak pod koniec listopada 2023 roku wygląda budowa tzw. obejścia Węgierskiej Górki, będącego jedną z najważniejszych inwestycji w regionie. Po początkowych problemach związanych z osuwiskiem, jakie powstało podczas drążnia tuneli, prace nabrały właściwego tempa i idą zgodnie z planem. Praktycznie z tygodnia na tydzień inwestycja jest coraz bardziej zaawansowana i widać jej rozmach, zwłaszcza na zdjęciach z lotu ptaka. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z budowy. Wystarczy KLIKNĄĆ W GALERIĘ!

📢 Memy o zimie znów rozbawiły internautów. Zobacz najciekawsze grafiki z humorem i uśmiechnij się!

Memy o zimie znów rozbawiły internautów, co oznacza, że biały puch za oknem oraz niższe temperatury wywołały lawinę różnych reakcji wśród użytkowników sieci. Dla twórców zabawnych grafik pretekstem stały się między innymi padający śnieg, mroźne powietrze, śliskie drogi i chodniki, a także związane z nimi sytuacje czy wydarzenia. Memy o zimie są komiczną oraz obrazkową formą komentarzy, dotyczących również ludzkich zachowań i postaw wobec panujących za oknem warunków. Bardzo często odnoszą się do powtarzanych z roku na rok tych samych schematów postępowania, a także zjawisk pogodowych, jakie w wyniku zmian klimatycznych coraz częściej dają się we znaki. Te humorystyczne obrazki w sposób zdystansowany wyrażają emocje oraz nastroje, które przejawia wielu ludzi w związku z zimowym okresem. Zobacz najciekawsze memy o zimie i uśmiechnij się!

📢 Opuszczony Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie w zimowej odsłonie. To miejsce wygląda jak z horroru! Zobaczcie ZDJĘCIA

Miał być miejscem, które stanie się niejako wizytówką Częstochowy i przyciągnie do miasta wielu turystów z najodleglejszych zakątków, a stał się scenerią rodem z horrorów. O czym mowa? O Parku Miniatur Sakralnych znajdującym się w dawnym kamieniołomie na stokach Złotej Góry. To właśnie tutaj postawiono największy na świecie pomnik papieża Jana Pawła II. Po kilku latach funkcjonowania teren został jednak oficjalnie zamknięty. A pozostawione tam – i bądź co bądź robiące ogromne wrażenie – miniatury stały się obiektem wandali... Zobaczcie, jak prezentuje się to miejsce w zimowej odsłonie.

📢 Osoby z tymi schorzeniami nie powinny jeść mandarynek. Im te cytrusy mogą zaszkodzić [4.12.2023]

Mandarynki to ulubiony owoc Polaków, po który sięgamy głównie jesienią i zimą. Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez tych cytrusów. Mandarynki traktuje się jak młodsze siostry pomarańczy, jednak dużo bardziej słodkie i łatwiejsze w obieraniu. Wspomagają układ odpornościowy, poprawiają kondycje skóry, hamują procesy starzenia. Niestety, nie każdy może jeść mandarynki. Zobaczcie, kiedy lepiej ich unikać.

📢 Emerytury od marca 2024 - o tyle mają wzrosnąć świadczenia. Nowa tabela wyliczeń po waloryzacji [4.12.2023]

Emeryci i renciści ponownie będą mogli liczyć na spory zastrzyk gotówki. Za sprawą wysokiej inflacji podwyżki emerytur muszą być wyższe. Mamy tabelę wyliczeń waloryzacji emerytur 2024. Zobacz, jakie mogą być świadczenia dla seniorów od marca.

📢 Nowe planowane dodatki do emerytur i rent po waloryzacji w 2024 roku. Mamy nowe stawki [4.12.2023]

Emeryci i renciści mogą liczyć na rozmaite dodatki do swoich świadczeń. Po przyszłorocznej waloryzacji one również wzrosną. Policzyliśmy, ile wyniosą od 1 marca 2024 roku uwzględniając proponowany wskaźnik waloryzacji wynoszący 12,3 proc.

📢 Lista numerów zgłoszonych przez internautów. Nigdy nie odbieraj połączeń z tych numerów [4.12.2023]

Metody wyłudzeń danych i pieniędzy przez telefon są stałe. Zawsze dochodzi do jakiegoś zdarzenia, które ma nas zestresować. Tu już powinna się zapalić nam czerwona lampka. A jeśli rozmówca chce nam pomóc, ale musimy działać szybko to już na 99% jest to przypadek oszustwa. Zobaczcie jak się bronić przez złodziejami i jakich numerów telefonów zdecydowanie nie odbierać.

📢 Tak powstawała Będzin Arena. To jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Śląskiem. Zobaczcie ZDJĘCIA

Takiego obiektu w Będzinie jeszcze nie było. Na bulwarach Czarnej Przemszy, obok stadionu piłkarskiego Sarmacji wyrosła ona – Będzin Arena. Ogromna hala widowiskowo-sportowa stała się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Śląskiem. Zobaczcie jak powstawała.

📢 Horoskop dzienny na poniedziałek 4 grudnia 2023. Co gwiazdy przygotowały dla Ciebie na początek tygodnia? Sprawdź horoskop wróżki Estery

Horoskop dzienny na poniedziałek 4 grudnia 2023. Wróżka Estera przedstawia horoskop zodiakalny. Co Cię dziś czeka? Jakie spotkają Cię niespodzianki? Sprawdź horoskop na dziś dla każdego znaku zodiaku i staw czoła wyzwaniom, które są Ci pisane. Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 W Chorzowie trwa Mikołajowy Festiwal Czekolady i Prezentów. Gorąca czekolada i tabliczki z owadami. Jutro parada Mikołajów

W Chorzowie trwa Mikołajowy Festiwal Czekolady i Prezentów. Na stoiskach znajduje się mnóstwo łakoci różnego rodzaju. Na chorzowskim rynku kupimy zarówno gorącą czekoladę, grecką baklawę, miody, grzaniec, czy ciepłe posiłki z food trucków. Na rozstawionej obok scenie pojawiły się także zespoły. Jutro w ramach festiwalu odbędzie się m.in. parada Mikołajów i Mikołajek.

📢 Memy na mikołajki 2023 bawią internautów do łez. Użytkownicy sieci z przymrużeniem oka komentują słynny zwyczaj. Zobacz!

Memy na mikołajki 2023 bawią internautów do łez, a ich wzrastająca z dnia na dzień popularność świadczy o tym, że dzień 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami. Co roku dla wielu dzieci rozpoczyna się on bardzo radośnie, bowiem zgodnie z tradycją najmłodsi znajdują prezenty, zostawione nocą przez świętego Mikołaja. Na pewno nie jeden milusiński próbuje nie zasnąć, by zobaczyć wyczekiwanego gościa. Przeważnie jednak wysiłek przegrywa ze snem, ale za to poranek pełen jest radości oraz uśmiechów. Jak się okazuje, ten zwyczaj kultywowany głównie ze względu na dzieci przyjął się również wśród dorosłych, którzy chętnie obdarowują się upominkami, aby sprawić przyjemność osobom bliskim oraz przyjaciołom. Warto przy tym pamiętać, skąd wzięła się ta tradycja i kim naprawdę był święty Mikołaj, utożsamiany przez kulturę masową ze staruszkiem w czerwonym kombinezonie. Nie da się ukryć, że tak zwane mikołajki wiążą się także z wieloma zabawnymi sytuacjami. Mało tego – postrzeganie postaci Mikołaja, podróżującego saniami z zaprzęgiem reniferów zrodziło mnóstwo śmiesznych skojarzeń, historii i opowieści. Do niektórych z nich wiele osób podchodzi z dystansem, a wśród takich ludzi są między innymi twórcy memów. Użytkownicy sieci z przymrużeniem oka komentują słynny zwyczaj, aby w ponure, zimowe dni poprawić nastrój odbiorcom grafik i wywołać na ich twarzach uśmiech. Zobacz najzabawniejsze memy na mikołajki!

📢 Oto piękna Anna Derbiszewska z "Rolnik szuka żony 10". Na prywatnych zdjęciach zachwyca urodą! Taka jest na co dzień

Anna Derbiszewska to jedna z bohaterek dziesiątej edycji bijącego rekordy popularności programu "Rolnik szuka żony". Mieszka wraz z rodziną w miejscowości Czajków w okolicy Kalisza w województwie wielkopolskim. Prowadzi ogromne gospodarstwo oraz salon kosmetyczny. 36-letnia rolniczka to piękna kobieta. Zobaczcie jej prywatne zdjęcia.

📢 Kibice Zagłębia Sosnowiec znów szczęśliwi. Ich zespół wygrał z Podhalem Nowy Targ

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wygrali trzeci mecz z rzędu. Kibice oglądający mecz z Podhalem Nowy Targ zobaczyli tylko jednego, za to zwycięskiego gola. Na tafllę rzucali też maskotki w ramach akcji Teddy Bear Toss.

📢 Częstochowa 10 lat temu. Jak zmienili się ludzie i miejsca?

W 2013 roku Częstochowa mocno żyła siatkówką, żużlem, przebudową I Alei NMP, ale i remontem tzw. „węzła kobry”. Zobaczcie, jak wtedy wyglądało miasto!

📢 Bielsko-Biała w PRL-u. Tak podbeskidzkie miasto wyglądało lata temu. Zapraszamy na sentymentalną wycieczkę w przeszłość ZDJĘCIA

Miasto Bielsko-Biała zostało utworzone 1 stycznia 1951 r. Tego dnia formalnie połączono Bielsko datowane na 1312 r. oraz założoną w XVI wieku Białą. Jak miasto wyglądało w PRL-u? Zapraszamy na spacer po nieodległej przeszłości. Wiele z tych miejsc pamiętamy doskonale.

📢 Jarmark Świąteczny na Nikiszowcu jest magiczny. To nie zmienia się od lat, tak jarmark wyglądał 10 i 5 lat temu

Jarmark na Nikiszowcu jest magiczny. To już uznana marka w naszym regionie, co roku na imprezę przyjeżdżają tłumy. Przyciągają lokalne specjały, grzańce, nalewki, a także niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze. W tym roku jarmark odbędzie się od 8 do 10 grudnia 2023 roku. A jak było 5 i 10 lat temu? Zobaczcie nasze archiwalne zdjęcia z 2013, 2018, 2019 i 2022 roku!

📢 Śnieg przykrył schronisko pod Klimczokiem! Bardzo trudne warunki w Beskidach, szlaki są nieprzetarte

Schronisko PTTK Klimczok informuje o intensywnych opadach śniegu. Bardzo trudne warunki i nieprzetarte szlaki – taki stan rzeczy ma miejsce między innymi w rejonie Szyndzielni oraz Klimczoka, czyli najwyższego punktu Bielska-Białej.

📢 Zakupy świąteczne 20 lat temu na Śląsku. Tak kupowaliśmy w latach 2002-2006. To zdjęcia z czasów, kiedy powstawały hipermarkety i galerie

Tak robiliśmy zakupy na Śląsku 20 lat temu. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z archiwum Dziennika Zachodniego, wśród których dominują świąteczne zakupy, bo przed Bożym Narodzeniem, wtedy, podobnie jak dzisiaj, sklepy zapełniały się klientami. Na początku wieku kochaliśmy wielkie zakupy w hipermarketach. Wtedy swoje sklepy otwierały takie sieci handlowe jak M1, Geant czy Tesco. Wielkie sklepy rosły w Śląskiem jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego, bo lubiliśmy rodzinne zakupy. Raz w tygodniu cała rodzina pakowała się do samochodu i jechała na zakupy. Dla tych niezmotoryzowanych uruchamiano specjalne linie autobusowe. To były czasy!

📢 Barbórka – Dzień Górnika. Najciekawsze tradycje i zwyczaje górnicze – ile guzików ma mundur i jakie barwy obrali górnicy?

Dzień Górnika – Barbórka to w naszym górniczym regionie jedno z najważniejszych świąt. Tradycyjnie obchodzone jest w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii. Patronka dobrej śmierci i trudnej pracy opiekuje się również geologami i innymi osoby zajmującymi się poszukiwaniem paliw kopalnych. Przybliżamy najciekawsze górnicze tradycje.

📢 Trzecia żona Krzysztofa Ibisza - tak wygląda. Zobacz prywatne zdjęcia Joanny Kudzbalskiej! [4.12.2023 r.]

Krzysztof Ibisz już po raz trzeci wziął ślub. Znany prezenter telewizyjny poślubił Joannę Kudzbalską, która jest od niego o 27 lat młodsza. Zobaczcie, jak wygląda żona Krzysztofa Ibisza. W galerii prezentujemy jej prywatne zdjęcia.

📢 Waloryzacja emerytur 2024 - tabela. Mamy wyliczenia - oto prognoza podwyżek emerytur od marca [4.12.2023 r.]

Po rekordowej waloryzacji emerytur z tego roku, w przyszłym czeka nas nieco mniejsza podwyżka, ale nadal dwucyfrowa. Wszystkiemu winna jest inflacja, która chociaż maleje, to w całym roku osiągnie dość wysoki wynik. Zgodnie z szacunkami waloryzacja emerytur w 2024 r. ma wynieść co najmniej 12,3 proc. Jak ten prognozowany wskaźnik przełoży się na Twoją emeryturę? W galerii zamieszczamy tabele z wyliczeniami dla przykładowych emerytur.

📢 Skoki narciarskie: Dzisiaj drugi KONKURS w Lillehammer WYNIKI Kraft znów najlepszy. Kubacki i Żyła w trzeciej dziesiątce

W niedzielę 3 grudnia 2023 roku w Lillehammer odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Dwóch Polaków wystąpiło w serii finałowej. Poniżej WYNIKI

📢 Sosnowiec: Mężczyzna zasłabł za kierownicą... Niestety jego życia nie udało się uratować

W niedzielę na rondzie im. Jacka Siemieńskiego w Sosnowcu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Mężczyzna poruszający się samochodem osobowym zasłabł w trakcie jazdy. Świadkowie oraz ratownicy podjęli akcję reanimacyjną, niestety jego życia nie udało się uratować.

📢 Paraliż Kolei Śląskich. Intensywne opady śniegu krzyżują plany podróżującym

Od dwóch dni pasażerowie Kolei Śląskich doświadczają znacznych opóźnień, sięgających od 10 do ponad 190 minut. Trudne warunki atmosferyczne, związane z intensywnymi opadami śniegu, znacząco wpłynęły na płynność zarówno ruchu drogowego, jak i kolejowego w całym województwie śląskim.

📢 Cracovia - Ruch Chorzów ZDJĘCIA KIBICÓW Fani Niebieskich gorąco dopingowali i znów nie zobaczyli zwycięstwa

W niedzielę 3 grudnia 2023 w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia grała z Ruchem Chorzów. Kibice zobaczyli szalone spotkanie, w którym padło aż 8 bramek. Gospodarze od 30. minuty grali w dziesiątkę i zdołali trzy razy trafić do Niebieskich będąc w osłabieniu. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW RUCHU na tym spotkaniu.

📢 Katowice. Zimowe szaleństwo w parku Kościuszki! ZDJĘCIA Oblegana górka obok kościółka świętego Michała

Atak zimy w Polsce martwi drogowców i kierowców, ale cieszy dzieci. W niedzielę 3 grudnia 2023 r. w parku Kościuszki w Katowicach nie brakowało chętnych do zimowego szaleństwa na sankach. Zobacz ZDJĘCIA.

📢 W centrum Katowic otwarto nowy czterogwiazdkowy Qubus Hotel. Zobaczcie, jak tam jest. ZDJĘCIA

Czterogwiazdkowy Qubus Hotel uroczyście otwarto 30 listopada w Katowicach, a pierwsi goście mogli się zameldować 1 grudnia br. Hotel zlokalizowany jest w samym centrum Katowic, a o jego oryginalności stanowi charakterystyczna "ostra" bryła. Jest o 12. hotel tej sieci w Polsce. Na imprezie otwarcia bawiło się ponad 120 Gości, wśród nich byli kontrahenci firmy, władze miasta oraz sami pracownicy, którzy przez ostatnie miesiące pracowali przy projekcie budowy obiektu. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia i nowego hotelu.

📢 Śnieg opatulił Park Śląski w Chorzowie. Dzieciaki zjeżdżają na sankach, pełno tu spacerowiczów. Zobaczcie zdjęcia

Zima z przytupem zawitała do naszego regionu. Wiele osób zaczęło weekend od sportowych aktywności w Parku Śląskim w Chorzowie. Zobaczcie zdjęcia naszej fotoreporterki Lucyny Nenow - tak okoliczni mieszkańcy spędzają weekend w parku.

📢 Szelągowskiej pomysły na kuchnie! Najmodniejsze kuchnie 2023 według Doroty Szelągowskiej. Takie wnętrza kochają Polacy!

Dorota Szelągowska to znana prezenterka telewizyjna i projektantka wnętrz, która prowadzi programy na antenie TVN, w których od wielu lat przeprowadza metamorfozy domów i mieszkań. Szczególnie modne w ostatnim czasie są jej projekty kuchni. Zobacz, jakie meble, kolory, gadżety i aranżacje proponuje Szelągowska w swoich projektach!

📢 Intensywne opady śniegu w woj. śląskim. W tym roku zima jest bezlitosna. Opóźnienia pociągów, interwencje straży

W ciągu ostatnich 24 godzin Państwowa Straż Pożarna w województwie śląskim była nieustannie zaangażowana w ponad 20 interwencji związanych z obfitymi opadami śniegu. Służby kryzysowe wojewody informują o intensywnej pracy strażaków, którzy zajmowali się m.in. usuwaniem nawisów śnieżnych i sopli oraz udzielaniem pomocy przy uszkodzonych budynkach. Intensywne opady śniegu spowodowały również utrudnienia w komunikacji. Wiele pociągów zostało odwołanych, a opóźnienia sięgają ponad 40min.

📢 Lukas Podolski: Nigdy nie mówiłem, że chcę odejść z Górnika Zabrze

Rozmowa z Lukasem Podolskim, piłkarzem Górnika Zabrze. O sytuacji w klubie, urodzinach i prywatyzacji Górnika, pięknej Szwajcarce i planach na przyszłość.

📢 Szczyrk. Akcja służb ratunkowych na Białym Krzyżu. Reanimowano mężczyznę

Na Białym Krzyżu, w Szczyrku służby ratunkowe stanęły do walki o życie dorosłego mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. 3 grudnia zastęp OSP, wraz z ekipami GOPR i pogotowiem, błyskawicznie zareagowały, docierając na miejsce interwencji.

📢 Bieg Mikołajkowy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia WYNIKI

Bieg Mikołajkowy w Katowicach odbył się już po raz dziesiąty. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia, które odbyło się w niedzielę 3 grudnia w Dolinie Trzech Stawów.

📢 Anna Mucha odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. Na rynku tłumy. Nic dziwnego, jest pięknie! Zobaczcie zdjęcia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach trwa w najlepsze. Jest zachwycający! Wczoraj, 1 grudnia świątecznym klimatem zachwycała się znana polska aktorka Anna Mucha. Nic dziwnego. Zobaczcie sami. Na jarmark przybywają tłumy. W powietrzu już czuć, że coraz bliżej święta.

📢 Krótkie i długie paznokcie - dużo wzorów i inspiracji. Eleganckie stylizacje paznokci kwadratowych i w kształcie migdałka 3.12.2023

Paznokcie w kształcie migdałka czy kwadratowe? Długie czy krótkie? Oto 25 pomysłów na wyjątkowe stylizacje paznokci hybrydowych. Jasne kolory, szalone wzory, beżowe bazy, soczyste barwy, jeśli nie możesz się zdecydować tutaj znajdziesz garść inspiracji. Zobacz, jak pomalować paznokcie o różnych kształtach i wybierz idealną stylizację dla siebie.

📢 Nowy bon o wartości 2500 zł trafi do setek tysięcy Polaków! Nie ma kryterium dochodowego 3.12.2023

Rząd wprowadza kolejny nowy bon, który odróżnia się od poprzednich edycji pod wieloma względami. Tym razem kwota bonu jest znacznie wyższa. Pierwsze wnioski można składać już od 10 października.

📢 Zobacz jakie inwestycje zaplanowano w Gliwicach na 2024 rok. Władze miasta planują wydać 408 mln zł

Miasto Gliwice przygotowało projekt budżetu na 2024 rok. Jak podkreślają jego autorzy został przygotowany z ostrożnym optymizmem, ale nadal przy rozsądnym planowaniu wydatków bieżących i przemyślanym planie inwestycyjnym, wykorzystującym możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Gliwiccy radni o przyjęciu budżetu na 2024 rok będą decydowali 14 grudnia.

📢 Piękna i szalenie niebezpieczna. Sara Damnjanović wygrywa konkursy piękności i trenuje z sukcesami teakwondo

Piękna i szalenie niebezpieczna. 26-letnia Serbka Sara Damjanović odnosi sukcesy w sporcie i na europejskich wybiegach. Sara łączy treningi teakwondo z karierą modelki. Na swoim koncie ma brązowy medal mistrzostw Europy w teakwondo, a także wiele tytułów miss, w tym m.in. koronę Miss Serbia International. Zobaczcie zdjęcia pięknej i utalentowanej Serbki!

📢 Dzień Majsterkowicza: Najśmieszniejsze memy o majsterkowiczach. McGyver i Słodowy złapaliby się za głowy! Zrób to sam, ale uważaj na siebie!

Majsterkowicze też mają swoje święto. 3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Majsterkowicza. "Zrób to sam, ale nie zrób sobie krzywdy" - to dewiza domowych majsterkowiczów. Jak wyglądają efekty ich pracy? Zobaczcie najśmieszniejsze memy o majsterkowiczach! Nawet McGyver Wam nie pomoże, bo pękniecie ze śmiechu!

📢 Kolizja na A1 w Piekarach Śląskich. Ciężarówka wjechała w barierki

W wyniku intensywnych opadów śniegu, kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem, który zakończył swój poślizg na barierkach pasa rozdziału. Zdarzenie miało miejsce 3 grudnia w Piekarach Śląskich. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagę na drogach w obliczu trudnych warunków atmosferycznych. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest priorytetem, zwłaszcza w okresie trudnych warunków atmosferycznych.

📢 Lukas Podolski: Będę namawiał Alishę Lehmann na grę w GKS Katowice albo Górniku Zabrze

Po meczu z Pogonią Szczecin Lukas Podolski tryskał humorem. W rozmowie poruszyliśmy między innymi temat nowego projektu biznesowego byłego mistrza świata i... pięknej Alishy Lehmann.

📢 GKS Katowice zremisował arktyczny mecz z Arką Gdynia. ZDJĘCIA kibiców

GKS Katowice zremisował w tym sezonie mecz na Bukowej po raz drugi. Spotkanie z Arką Gdynia odbyło się w absurdalnych warunkach. Zobaczcie zdjęcia kibiców, którzy oglądali to spotkanie toczące się w zimowym krajobrazie.

📢 Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice ZDJĘCIA KIBICÓW Najwierniejsi fani nie przestraszyli się zimy, ale zobaczyli tylko 15 minut meczu

W sobotę 2 grudnia 2023 roku w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice grał u siebie z Puszczą Niepołomice, ale tylko 15 minut. Spotkanie zostało przerwane z powodu intensywnych opadów śniegu. Szacunek należy się każdemu kibicowi, który wybrał się w zimowej aurze na stadion przy Okrzei! Zobacz ZDJĘCIA z trybun stadionu Piasta.

📢 Boże Narodzenie dawniej. Zobacz, jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały przygotowania świąteczne i spędzano ten wyjątkowy czas

Boże Narodzenie w PRL-u kojarzyło się z długimi, przedświątecznymi kolejkami w sklepach, w których i tak brakowało wielu potrzebnych produktów. Każdy liczył jednak na to, że w końcu uda mu się coś nabyć, choć oznaczało to nieraz wielogodzinne oczekiwanie przed sklepowymi budynkami. Na targowiskach kupowano choinki, z jakimi przemieszczano się środkami komunikacji publicznej, wypełnionymi po brzegi mieszkańcami miast i wiosek. Przygotowania do świąt były widoczne wszędzie, nawet na osiedlowych podwórkach, gdzie na przykład trzepano dywany. Z okien mieszkań oraz klatek schodowych rozchodziła się woń przyrządzanych potraw wigilijnych, a także pieczonych ciast. Prano firanki, zasłony i pościele, pastowano podłogi, ścierano kurze, a nawet odsuwano wszystkie meble, by wysprzątać dokładnie każdy zakamarek. W Wigilię zaś ubierano choinki, które po raz pierwszy połyskiwały w świetle umieszczonych na nich lampek dopiero w czasie wieczerzy. Przygotowania do świąt oraz obchodzenie Bożego Narodzenia w czasach PRL-u odbywały się w niełatwych warunkach i okolicznościach, jednak miały one swój wyjątkowy oraz niepowtarzalny klimat. Zobacz, jak to było kilkadziesiąt lat temu!

📢 Niedźwiedzie na drodze w Szczyrku? Filmik zrobił furorę, ale... jest małe "ale"

Filmik z dwoma niedźwiedziami spacerującymi górską, ośnieżoną drogą, do złudzenia przypominającą trasę na Przełęcz Salmopolską w Szczyrku, robi od kilkunastu godzin furorę w mediach społecznościowych. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że widoczny jest na nim czerwony napis „Szczyrk 28.11.23". Wielu internautów polubiło ten filmik lub podało dalej z komentarzem, że takie cuda tylko u nas. Ale nie wszyscy dali się nabrać...

📢 Tak mieszka Sebastian Karpiel-Bułecka z żoną Pauliną Krupińską. Drewniany dom z widokiem na Giewont

Sebastian Karpiel-Bułecka poza wyjątkową twórczością muzyczną może pochwalić się też szczęśliwą rodziną i pięknym domkiem w sercu Tatr. Jego żona Paulina Krupińska jest jedną z kluczowych gwiazd TVN-u. Prowadzi program śniadaniowy "Dzień Dobry TVN", mogliśmy zobaczyć ją także w formacie "Azja Express". Para wolny czas najchętniej spędza w domu z drewna z widokiem na Giewont. Jak mieszkają Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka? My jesteśmy zachwyceni, a Wy?

📢 W Katowicach otwarto nowy sklep sieci Kaufland. Ma pow. 5,2 tys. m kw. i nowoczesne rozwiązania ZDJĘCIA

Kaufland otworzył 30 listopada br. swój nowy sklep w katowickich Piotrowicach przy ulicy Armii Krajowej 51. Jest to trzeci sklep tej sieci w Katowicach oraz 243. w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 5 200 m kw. przy arsenale 16 000 produktów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych. Sklep znajduje się na terenie powstającego parku handlowego Fabryka Park. Jakie udogodnienia dostępne będą dla klientów w sklepie. Jakie promocje czekają?

📢 Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Imponuje swoją wielkością i atrakcjami. Co tu znajdziemy i w jakich cenach? ZDJĘCIA

Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Tegoroczna edycja jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu rozpoczęła się 24 listopada i potrwa (podobnie jak w Katowicach) aż do 7 stycznia 2024 roku. Niezmiennie imponuje swoim zasięgiem. W tym roku zagospodarowano 220 domków handlowych, w których swoje produkty prezentuje 140 firm. Co tu znajdziemy i w jakich cenach? Zerknijcie do galerii.

📢 Horoskop dzienny na niedzielę 3 grudnia 2023. Co Cię spotka w pierwszą niedzielę grudnia? Mamy przepowiednie dla wszystkich znaków

Co wydarzy się w niedzielę 3 grudnia 2023 roku? Oto horoskop dzienny wróżki Estery na pierwszy dzień ostatniego tygodnia września. Mamy horoskop na drugą niedzielę miesiąca dla każdego znaku zodiaku. Przygotuj się na wyzwania, które przygotował Ci los. Czy ten dzień będzie dla Was udany? Sprawdźcie! Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 Horoskop chiński na 2024 rok. To wydarzy się w naszym życiu w nowym roku

Horoskop chiński cieszy się dużą popularnością, podobnie jak horoskop zodiakalny. Z tradycyjnym horoskopem łączy go także liczba znaków - dwanaście. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Do znaków w chińskim horoskopie jesteśmy przyporządkowani według roku urodzenia a nie daty składającej się z miesiąca i dnia. Sprawdzamy dla Was horoskop chiński na 2024 roku. Zobaczcie co Was czeka.

📢 Tak mieszka Jakub z "Rolnik szuka żony", kandydat na męża Anny. Uwagę zwracają potężne fotele i sofa

Jakub to mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który zgłosił się do programu "Rolnik szuka żony", by lepiej poznać Annę spod Kalisza. Rolniczka wybrała go spośród wielu. Zobaczcie, jak na co dzień mieszka i żyje Jakub z "Rolnik szuka żony". Tak wygląda jego dom. Mamy zdjęcia!

📢 Górnik Zabrze wygrał z Pogonią Szczecin. Zmarzniętych kibiców Górnika rozgrzała gra ich zespołu. Zdjęcia z trybun

Kibice Górnika Zabrze na meczu z Pogonią walczyli z mrozem, ale swoją grą rozgrzewali ich piłkarze. Zobaczcie zdjęcia z trybun z piątkowego wieczornego spotkania.

📢 Zimowa Osada Mikołaja w Parku Śląskim. Magiczny domek, pełen elfów i słodkości czeka na dzieci!

Już od 1 grudnia mieszkańcy i goście Parku Śląskiego mają okazję zanurzyć się w prawdziwie świątecznej atmosferze. Święty Mikołaj wraz ze swoimi wiernymi elfami zamieszkał w Zimowej Osadzie, tworząc magiczne miejsce dla dzieci i dorosłych. Zobaczcie, jak wyglądają jej wnętrza. Mamy dla Was sporo zdjęć!

📢 Atak zimy w woj. śląskim. Najśmieszniejsze memy. Zwalczmy śnieżycę śmiechem!

Atak zimy! Tradycyjnie, jak co roku, zima zaskoczyła drogowców. Jednak zamiast narzekać, postanowiliśmy rozweselić atmosferę śmiesznymi memami i obrazkami. Przygotujcie się na dawkę humoru, która rozproszy wszelkie zimowe zmartwienia i od razu sprawi, że zrobi Wam się cieplej. Zapraszamy!

📢 Śnieżyce w Śląskiem. Bardzo trudne warunki w Katowice Airport, pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami lotów

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach są bardzo trudne, należy liczyć się z opóźnieniami lotów z powodu konieczności odladzania samolotów i odśnieżania nawierzchni oraz późny przylot samolotów z poprzednich rejsów.

📢 Wielki projekt w Beskidach. Nad Jeziorem Żywieckim powstanie jeden z najważniejszych węzłów rowerowych na mapie województwa

Miasto Żywiec oraz gminy Czernichów i Łodygowice zamierzają zrealizować projekt dotyczący zagospodarowania brzegów Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego. Na ten cel przeznaczone zostanie prawie 200 mln złotych. Zdecydowaną większość tej kwoty pokryje dofinansowanie z Programu Funduszy Europejskich dla Województwa Śląskiego na okres 2021-2027.

📢 To największe śnieżyce w Śląskiem od lat! Pługi nie nadążają z odśnieżaniem. Jest ślisko i niebezpiecznie. Kierowcy, uważajcie na drodze

Pługi nie nadążają z odśnieżaniem dróg w woj. śląskim. Intensywne opady śniegu zmuszają kierowców do jazdy 30 km/h. Ślisko, mokro i niebezpiecznie, szczególnie w Katowicach, Bytomiu i Chorzowie. Kierowcy uważajcie i zachowajcie czujność.

📢 Górnicy na archiwalnych zdjęciach. Jak zmieniła się praca w górnictwie? Zobaczcie kopalnie, przodki i więcej na starych zdjęciach

Śląsk to region w Polsce, który od wieków ściśle związany jest z górnictwem, a szczególnie wydobyciem węgla. Historia pracy w kopalniach na tym obszarze sięga głęboko w przeszłość, o wiele głębiej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przemysł górniczy na Śląsku stanowił fundament gospodarczy i społeczny regionu, kształtując jego tożsamość na przestrzeni lat. Na archiwalnych zdjęciach możemy zobaczyć jak zmieniała się praca górników. Przecież wraz z postępem czasu i rozwojem technologicznym, kopalnie przeszły metamorfozę, wprowadzając nowoczesne maszyny i sprzęt, które miały ułatwić i zautomatyzować proces wydobycia. Zobaczcie zdjęcia z pracy pod ziemią, kopalni i innych...

📢 Jakie zwierzęta będą mogli zobaczyć odwiedzający w sosnowieckim Egzotarium? Wielkie otwarcie już 2 grudnia!

Sosnowieckie Egzotarium to dom dla wielu niesamowitych i niespotykanych na naszym podwórku zwierząt. Jakie okazy będziemy mogli podziwiać już 2 grudnia podczas wielkiego otwarcia?

📢 To najpiękniejsza łyżwiarka świata. Jutta Leerdam mknie na torach po medale i przykuwa urodą uwagę fotoreporterów i kibiców

Jutta Leerdam to najpękniejsza łyżwiarka świata. Jest utalentowanę już i utytułowaną panczenistka z Holandii. Holenderka, która 30 grudnia 2022 roku będzie świętować 25. urodziny, jest medalistką olimpijską i mistrzostw świata, ale kiedy zakończy karierę sportową, może zająć się modelingiem. Jutta bije rekordy nie tylko na lodowym torze, ale również w mediach społecznościowych, gdzie jej profil śledzi ponad 4,2 mln użytkowników.

📢 Częstochowa w świąteczno-zimowej odsłonie. Panoramę miasta można podziwiać z koła widokowego. Zobaczcie zdjęcia

Magicznie zrobiło się w Częstochowie. Prószący śnieg, kilkunastometrowa choinka i tradycyjne dekoracje stanowią idealną scenerię do świątecznych zdjęć. Mieszkańcy mogą też już korzystać z 33-metrowego koła widokowego.

📢 Bytom na archiwalnych zdjęciach. Jak wyglądało miasto w latach 90. XX wieku? Szok! Zobaczcie sami

Bytom to jedno z najstarszych miast w naszym regionie. Jak prezentował się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku? Te wyjątkowe fotografie z archiwum "Dziennika Zachodniego" przypomną codzienność z przełomu wieków. Aż łezka może zakręcić się w oku! Pamiętacie takie widoki?

📢 Coraz bliżej święta! Targ Świąteczny i Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy w Katowicach trwają w najlepsze. Zobacz zdjęcia

Świąteczny klimat i zapach aromatu dobrej kawy. Tak właśnie wyglądał Targ Świąteczny i Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Aż chce się usiąść przy kominku z gorącym kofeinowym napojem, szczególnie teraz, podczas zimowej aury. Byliście na targach? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Pies kontra kot. Najśmieszniejsze memy o psach i kotach. Który z czworonogów rozbawi nas do łez? Sprawdźcie!

Kot kontra pies. Najśmieszniejsze memy o czworonogach. Który z nich rozbawi nas do łez? Przypominamy o najśmieszniejsze MEMY O PSACH I... KOTACH. Wszyscy kochamy nasze czworonogi, które codziennie zapewniają nam wiele powodów do śmiechu. Które z nich jest zabawniejsze? Zobaczcie nasze memy w galerii. My uważamy ten konkurs za nierozstrzygnięty, a Wy co o tym myślicie?

📢 Atak zimy w Śląskiem! IMGW: sobota w woj. śląskim z silnymi opadami śniegu. Jak wygląda sytuacja na drogach? Zobaczcie zdjęcia

W sobotę 2 grudnia br. w całym kraju zachmurzenie duże, z silnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Na południu, a więc na Śląsku, może spaść do 25 cm śniegu. Termometry wskażą od -4 do 4 stopni Celsjusza - poinformowała Ewa Łapińska, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To wszystko w związku z nadciągającym nad Polskę niżem Robin.

📢 Musiał zablokować przeciwległy pas ruchu, aby dziecko mogło przejść bezpiecznie na drugą stronę jezdni. Wcześniej nikt nie reagował

Pełnia zimy, wieczór. Jedna z polskich miejscowości. Przez przejście dla pieszych chce przejść dziecko. Zatrzymuje się tylko jeden kierowca, autor nagrania, które trafiło do internetu. W końcu ten sam kierowca blokuje przeciwległy pas ruchu, wtedy dopiero inne pojazdy się zatrzymują, a dziecko może bezpiecznie przejść przez jezdnię.

📢 Most w centrum Szczyrku idzie do rozbiórki, gdy rusza sezon narciarski. „Oj, będzie wesoło!”

Oj, będzie wesoło tej zimy w Szczyrku. Firma całe lato nic nie działała z mostem na głównej ulicy w Szczyrku. Ale chce go akurat remontować, teraz w zimie, w szczycie narciarzy, wesołe prawda! – napisał w mediach społecznościowych ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiada, dlaczego most remontowany jest akurat teraz, gdy rozpoczyna się sezon narciarski.

📢 Zimowa moda z czasów PRL-u. Królowały grube kożuchy i długie płaszcze. Zobaczcie ZDJĘCIA

Ciepłe kożuchy, eleganckie długie płaszcze – zima w Polsce lat PRL to czas, kiedy moda łączyła komfort z klasycznym stylem. Grube, obszerne kożuchy były nie tylko praktyczne, ale także stanowiły wyraz elegancji i funkcjonalności. Długie płaszcze, często o prostym kroju, dodawały charakteru każdej zimowej stylizacji. Zapraszamy na małą podróż w czasie. Zobaczcie, jakie trendy modowe panowały w zimowych stylizacjach PRL-u.

📢 Andrzejki 2023 w klubie Arkady Lubliniec. Nikt nie podpierał ścian! ZDJĘCIA

Szalona IMPREZA w Lublińcu! Zobaczcie, jak lublińczanie bawili się podczas andrzejkowej imprezy w Klubie Arkady.

📢 Zobacz dom Szymona Hołowni. Tu żyje marszałek sejmu i pilotka myśliwca MiG-29. Tak mieszka Szymon Hołownia z żoną, córeczkami i psiakiem

Dom Szymona Hołowni zlokalizowany jest nieopodal Warszawy. Nieruchomość polityka położona jest w wygodnej odległości od miejskiego zgiełku, łączy nowoczesność z wygodą i przestrzenią dla rodzinnego życia. Tu Szymon Hołownia mieszka wraz z żoną i córeczkami. Zobacz, jak żył do tej pory lider Trzeciej Drogi i prowadzący „Mam talent”. Zaglądamy do domu Szymona Hołowni, który jest nowym marszałkiem Sejmu.

📢 Atak zimy w Polsce. Śnieg zasypał nasz kraj. Zobaczcie najlepsze memy! 2.12.2023

W ostatnich dniach pogoda mocno dała się we wszystkim we znaki, a zwłaszcza kierowcom. Problemem były nie tylko śnieg, który przykrył pojazdy, ale również śliska, zamarznięta nawierzchnia. Internauci są czujni i jak zwykle przygotowali całą serię memów z tej okazji.

📢 Lukas Podolski i piękna piłkarka Alisha Lehmann. To się nie może nie udać...

Lukas Podolski już od dawna dzieli zawodowy czas między grę w piłkę, a prowadzenie biznesów. Mistrz świata z 2014 roku realizuje właśnie kolejny projekt, a wspierać go będzie Szwajcarka Alisha Lehmann, uznawana za jedną z najpiękniejszych piłkarek świata.

📢 Katowice opustoszały. Pustki na Placu Sejmu Śląskiego. Samochodów brak także na automatycznym parkingu

Katowice opustoszały. Nie ma już zastawiających się samochodów na Placu Sejmu Śląskiego. Kierowcy niechętnie korzystają także z automatycznego parkingu. Od 1 grudnia obowiązują nowe zasady Strefy Płatnego Parkowania. Zakończył się również darmowy okres testowy maszyny na Tylnej Mariackiej. Mieszkańcy i kierowcy komentują: "Zaskoczony jestem tą pustką na tym parkingu".

📢 Zagłębie Sosnowiec: Zobaczcie zdjęcia nowej murawy na boisku w ArcelorMittal Parku

Stan nawierzchni boiska ArcelorMittal Parku, z której korzystają Zagłębie i Raków Częstochowa, był dramatyczny. Firma zajmująca się jej pielęgnacją właśnie przeprowadza generalny remont. Zobaczcie zdjęcia z kładzenia nowej murawy.

📢 Dąbrowa Górnicza pozyskała 78 mln zł z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Wybuduje w postindustrialnym klimacie nowe śródmieście

W Dąbrowie Górniczej w postindustrialnych przestrzeniach byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum powstanie nowe śródmieście z wieloma atrakcjami. Zajmująca się tym projektem spółka Fabryka Pełna Życia pozyskała na to przedsięwzięcie aż 78 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

📢 Oferty pracy. Śmieszne i dziwne ogłoszenia o pracy zalewają internet. Tak pracowników poszukują pracodawcy! Zobaczcie te teksty. Zachęcają?

W obliczu konkurencji na rynku pracy, pracodawcy coraz częściej sięgają po nietypowe i kreatywne sposoby, aby wyróżnić się spośród setek ogłoszeń o pracę. W świecie, w którym pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę, niektórzy pracodawcy postanowili podejść do procesu rekrutacji z przymrużeniem oka, prezentując ogłoszenia o pracę, które wzbudzają uśmiech i zaskoczenie. Zobaczcie sami!

📢 Willa dyrektora Huty Batory w Chorzowie. Jak wygląda od wewnątrz? Byliśmy w środku! Zobaczcie

W ramach II urodzin Muzeum Hutnictwa w Chorzowie była wyjątkowa okazja do zwiedzenia byłej willi dyrektorów Huty Batory. Obecnie budynek należy do firmy Zarmen, która dokonała jego kompleksowej rewitalizacji. Ten wyjątkowy budynek z początku XX wieku kryje w swoim wnętrzu wiele tajemnic - między innymi secesyjne witraże i stylizowane grzejniki.

📢 Bożonarodzeniowy Jarmark na rynku w Katowicach. Karuzele, pierniki, miody i iście świąteczna atmosfera! ZDJĘCIA

Magia wypełniła rynek w Katowicach, gdzie w ramach corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego można doświadczyć prawdziwej atmosfery świąt. W ostatnich dniach lokalni rzemieślnicy i artyści prezentują swoje wyjątkowe dzieła: pierniki, ozdoby, miody, dekoracje do domu... Zobaczcie sami, co można tu znaleźć!

📢 Wielki horoskop roczny 2024 dla każdego znaku zodiaku. Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

HOROSKOP roczny na rok 2024 dla każdego znaku zodiaku. Co się wydarzy w 2024 roku u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Sprawdź swój horoskop na cały rok i zobacz, co dla Ciebie przepowiadają gwiazdy. Wróżka Ekspiria zna Twój znak zodiaku i radzi specjalnie dla Ciebie!

📢 Częstochowa. 1 grudnia mieliśmy pojechać wyremontowaną DK91. Prace jednak wciąż trwają

Trwają intensywne prace na DK91 w Częstochowie. Wykonawca, firma NDI, walczy z czasem, gdyż według umowy to właśnie 1 grudnia mieliśmy pojechać już gotową trasą. Tego terminu nie udało się dotrzymać, a prac do wykonania jest całkiem sporo. Czy drogowcy zdążą do końca roku, kiedy trzeba rozliczyć unijną dotację?

📢 Zimy stulecia w PRL-u. Zasypane drogi i pojazdy - taka była rzeczywistość, dzisiaj przeraża nas kilkanaście cm śniegu

Zimy stulecia w Polsce - najgorsze były w PRL-u, pamiętacie? Synoptycy przewidują atak zimy, a my wpadamy w panikę. - Kiedyś to były zimy - wspominają nasi rodzice i dziadkowie. To prawda! Dzisiaj przeraża nas kilka centymetrów śniegu i lekki mróz. To żadna zima, w PRL-u potrafiło zasypać drogi i samochody, a zaspy przewyższały człowieka. Temperatura spadała do -30 stopni Celsjusza. Zamarzały nawet powieki.

📢 Dom Wczasowy Halny w Wiśle. Kiedyś popularny ośrodek wypoczynkowy, dziś całkowita ruina. Zobaczcie sami... ZDJĘCIA

Dom Wczasowy Halny był przed laty bardzo popularnym ośrodkiem wypoczynkowym w Wiśle. W ofercie obiektu, oprócz noclegów, mieściła się między innymi jadalnia z regionalną kuchnią, kawiarnia z salą dyskotekową i zadaszone miejsce na ognisko. Dziś po dawnej świetności nie zostało już nawet wspomnienie.

📢 Kamienice to symbol Będzina. Trzeba o nie dbać i remontować. Jak dziś wygląda to w zagłębiowskim mieście? Sprawdziliśmy

Będzin to jedno z najstarszych miast w Zagłębiu i województwie śląskim. Charakterystyczne dla tego wielokulturowego przed II wojną światową miasta są kamienice. Jest ich tutaj mnóstwo, w tym wiele o zabytkowej, historycznej dziś wartości. Wiele z nich wymaga remontów, modernizacji, także zewnętrznych elewacji. Jak dziś wygląda to w Będzinie?

📢 Maraton Komandosa to wyzwanie dla najtwardszych z twardych. Zobaczcie ZDJĘCIA i WYNIKI ze słynnego biegu w Lublińcu

42,2 km w pełnym umundurowaniu po leśnych drogach. W sobotę 25 listopada w Lublińcu odbył się kolejny Maraton Komandosa. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

📢 Najmodniejsze paznokcie na andrzejki 2023. Wzory i kolory wpisują się w jesienno-zimowe trendy w manicure. Zobacz i zainspiruj się!

Najmodniejsze paznokcie na andrzejki 2023 to ogromny wybór spośród rozmaitych motywów, dzięki którym manicure może stać się niezwykle oryginalny oraz kreatywny. Proponowane na imprezy andrzejkowe wzory i kolory wpisują się równocześnie w jesienno-zimowe trendy, w jakich dominują charakterystyczne dla tej pory roku barwy, a także detale. Możliwości ich wykorzystania oraz łączenia jest mnóstwo, w związku z czym wystarczy odrobina wyobraźni, by zdobienia stały się pomysłowe i nieprzeciętne. Warto skorzystać z różnorodnych motywów, bowiem unikatowy manicure podkreśla indywidualną kobiecą stylizację, a poza tym może okazać się świetnym sposobem na jej urozmaicenie. Na andrzejkowych paznokciach na pewno nie zabraknie elementów brokatowych, które podkreślą specjalnie przygotowaną na tę noc stylizację. Pojawią się kolory ciemne oraz wyraziste, takie jak na przykład bordo, fiolet, czerń, granat czy zieleń. Klasyczna czerwień także zagości na kobiecych paznokciach, bowiem barwa ta niezmiennie pozostaje na topie. Wśród wzorów królować będą wszelkie linie, łuki i kropki, zaznaczone zazwyczaj brokatowymi akcentami w kolorze złotym albo srebrnym. Zgodnie z trendami jesiennymi, w andrzejkowym manicure znajdzie się miejsce również dla jasnych oraz pastelowych odcieni, a także takich barw jak brąz, beż, biel i delikatny róż. Nie zabraknie też motywów roślinnych, a paznokcie pokryją zarówno lakiery błyszczące, jak również matowe. Zobacz najciekawsze propozycje oraz zainspiruj się!

📢 Żyli długo i szczęśliwie, czyli "Rolnik szuka żony" TVP i pary, które znalazły miłość w programie

Program TVP o rolnikach i rolniczkach poszukujących drugiej połówki zaskarbił sobie serca Polaków i zyskał rzeszę oddanych fanów. Przez 10. edycji w niedzielne wieczory przed odbiornikami zasiadało miliony telewidzów, z wypiekami na twarzy śledzących losy bohaterów show. Czy rolnicy i rolniczki z programu TVP "Rolnik szuka żony" znaleźli miłość i szczęście? Okazuje się, że niektórym rzeczywiście się to udało.

📢 Więcej niż tylko bajka. Jak wspólne czytanie wpływa na rozwój dziecka?

Czy pamiętasz chwile z dzieciństwa, gdy z niecierpliwością czekałeś na wieczorną bajkę czytaną przez rodziców? Te szczególne momenty, pełne ciepła i pozytywnych emocji, przyczyniły się do tego, kim jesteś teraz. W czasach powszechnej technologii cyfrowej, czytanie maluchom staje się jeszcze bardziej istotne. Nie jest to jedynie forma rozrywki, ale również inwestycja w ich przyszłość.

📢 Najmodniejsze świąteczne paznokcie 2022. Zobacz, jakie są aktualne trendy w manicure na Boże Narodzenie! 24.12.2022

Najmodniejsze świąteczne paznokcie 2022 mają sporo zwolenniczek, bowiem wiele kobiet w mediach społecznościowych reaguje na bożonarodzeniowe wzory z entuzjazmem oraz zainteresowaniem. Wśród aktualnych trendów w manicure, na tegoroczne Boże Narodzenie nie zabraknie przede wszystkim takich kolorów jak zielony, czerwony, bordowy, a także niebieski czy granatowy. Modne będą też popularne w ostatnim czasie barwy typu nude oraz beż. Jasne odcienie różu, szarości i biel także świetnie zaprezentują się jako dodatek do świątecznych stylizacji. Ponadto, ogromną furorę robią oczywiście charakterystyczne dla tego okresu zdobienia paznokci. Wśród nich znalazły się motywy, takie jak chociażby śnieżynki, gwiazdki, choinki, mikołajkowe postaci, renifery, paski, kratki, zielone gałązki, bałwanki, wzory ze świątecznych sweterków i inne kreatywne rozwiązania. Świąteczne manicure to również liczne brokatowe inspiracje. Zobacz, jakie są aktualne trendy w paznokciach na Boże Narodzenie!

ZOBACZ KONIECZNIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni