Prasówka 7.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Zobacz, kiedy dostaniesz pieniądze [7.07.2022]”?

Prasówka 7.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Zobacz, kiedy dostaniesz pieniądze [7.07.2022]

W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty nowych "czternastek".

Nie przegap promocji!

📢 Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. Oni są zwolnieni z płacenia [7.07.2022]

Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 Tak mieszka Karol Strasburger wraz z młodą żoną. W wolnym czasie łowi ryby, zbiera grzyby i gra w tenisa! [7.07.2022]

Wieloletni prowadzący "Familiady" czerpie z życia pełnymi garściami. Karol Strasburger w mediach społecznościowych dzieli się z fanami fragmentami swojej codzienności. Gwiazdor uwielbia aktywności na świeżym powietrzu - grilluje, łowi ryby, zbiera grzyby, a także nie stroni od sportu. Sprawdź, jak mieszka i żyje na co dzień Karol Strasburger.

Prasówka 7.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gang Olsena w Częstochowie? Włamania do bankomatów, a metody dosyć osobliwe

Monika S. i Jan D., częstochowski gang Olsena, odpowie przed sądem za dwa włamania do bankomatów w Częstochowie i w Lisowicach. Sprawcy do jednego z bankomatów usiłowali włamać się przy użyciu śrubokręta, a do bankomatu w Częstochowie wpuścili gaz, aby go wysadzić. Urządzenie rzeczywiście eksplodowało, ale sejf został nietknięty. Sprawcy zostali wkrótce zatrzymani przez policję.

📢 Mija 25 lat od powodzi stulecia na Śląsku. W katakliżmie zginęło 55 osób. Oto wstrząsający fotoreportaż z 1997 r.

To była powódź stulecia! W 1997 roku pod wodą znalazło się ponad 580 000 hektarów, 55 osób straciło życie, a ponad 60 tysięcy dach nad głową. Uległa zniszczeniu infrastruktura 35 miast i kilkuset kilkuset wsi, woda zerwała prawie 40 mostów, padło kilkadziesiąt tysięcy sztuk bydła. Straty spowodowane powodzią wyniosły 5 miliardów dolarów. Zobaczcie także film dokumentalny opowiadający o jednym z największych kataklizmów XX wieku w Polsce.

📢 Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Kierowca zginął, a ośmiu turystów zostało rannych. Jak doszło do wypadku?

We wtorek 5 lipca koło południa doszło do wypadku autokaru z polskimi turystami w Moisei w Rumunii. Jak podały lokalne media nie żyje kierowca, a osiem osób trafiło do szpitala. Według doniesień pojazd zjechał z trasy przez pęknięcie opony, następnie uderzył w budynek. Informację o zdarzeniu potwierdził w rozmowie RMF FM rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina.

📢 Najdroższe kąpieliska letnie na Śląsku? Wstęp w niektórych z nich kosztuje nawet kilkanaście złotych! Sprawdziliśmy ceny

Najdroższe kąpieliska na Śląsku. Plaże nad zalewami w weekendy są niemal szczelnie zapełnione, czemu w większości z nich sprzyja bliska obecność natury oraz niebiletowany wstęp. Wiele miejskich kąpielisk oferuje pobyt nad wodą za niewielką kwotę, wynoszącą kilka złotych. Są jednak miejsca, gdzie trzeba zapłacić nawet kilkakrotnie więcej. Wśród kąpielisk, jakie znajdują się na terenie województwa śląskiego można zatem wyróżnić również te najbardziej kosztowne, na które za wstęp zapłacisz tam nawet osiemnaście złotych. W załączonej galerii przedstawiamy właśnie takie miejsca. Zobacz, gdzie mieszczą się najdroższe kąpieliska w województwie śląskim.

📢 Śląsk. Ruszył proces zabójcy policjanta z Raciborza. Radosław Ś. uśmiechał się w sądzie: "Wszedł we mnie diabeł, tak mi się wydaje"

Żałuję tego, co się wydarzyło. Nie chciałem nikogo skrzywdzić. Gdybym mógł cofnąć czas. Wszedł we mnie diabeł, tak mi się wydaje - mówił podczas jednego z przesłuchań tuż po zamordowania mł. asp. Michała Kędzierskiego, oskarżony w sprawie, Radosław Ś. W trakcie pierwszej rozprawy w tej sprawie, oskarżony podtrzymał swoje ówczesne zeznania. Przed sądem nie chciał składać wyjaśnień, ani odpowiadać na pytania.

📢 Ranking stadionów w Śląskiem. Ruch, Zagłębie i GieKSa zagrają na reliktach. Górnik bez trybuny, Raków za mały. GKS Tychy najładniejszy?

Już niedługo rozpocznie się sezon 2022/2023 w PKO Ekstraklasie i Fortuna 1. Lidze. Województwo śląskie reprezentować w nich będzie w sumie aż dziewięć drużyn. Zobaczcie, na jakich obiektach przyjdzie im rywalizować. W galerii ZDJĘĆ sprawdź nasz subiektywny ranking STADIONÓW.

📢 Opuszczony kościół z trumną w Grzymałkowie straszy już pół wieku. Ale uwaga, to miejsce grozy wkrótce może się zmienić

Opuszczony kościół z trumną w Grzymałkowie pod Kielcami. O kościele zrobiło się głośno, kiedy dotarła do niego grupa Forgotten Polska Urbex i zrobiła wyjątkowe zdjęcia. Kościół wyglądał jak gotowy plan zdjęciowy filmu grozy. Kościół pw. Michała Archanioła w Grzymałkowice pod Kielcami jest nieużywany przez wiernych, bo parafia wybudowała nowy i większy. Częstochowska grupa Forgotten Polska Urbex dotarła do opuszczonego kościoła. Świątynia została opuszczona w latach 70. ubiegłego wieku. Teraz zawiązała się grupa, która chce uratować kościół. Zobaczcie zdjęcia z opuszczonego kościoła.

📢 Pogrzeb Stanisława Płoskonia, byłego prezesa Górnika Zabrze. Spoczął na cmentrzu w Gliwicach

W środę 6 czerwca odbył się pogrzeb Stanisława Płoskonia. Były prezes Górnika Zabrze spoczął na cmentarzu w Gliwicach.

📢 Częstochowa 20 lat temu. Zapraszamy w podróż w czasie do 2002 roku. To było zupełnie inne miasto!

Częstochowa - tak wyglądała 20 lat temu. Zobaczcie zdjęcia z początku XX wieku, jak wtedy żyło się w Częstochowie. Pamiętacie czasy, kiedy przez Plac Biegańskiego można było przejechać samochodem, a Raków Częstochowa grał w IV lidze. Nie? To przypomni Wam to nasza galeria.

📢 W Częstochowie rośnie nowy park handlowy. Otwarcie jeszcze w tym roku. Sprawdziliśmy, co tam powstanie

Nowy park handlowy w Częstochowie! Jeszcze w tym roku częstochowianie będą robić zakupy w Dor Plaza, który powstaje przy ulicy Drogowców w Częstochowie. Park powstaje w miejscu dawnego Tesco, które było największym hipermarketem tej sieci na świecie. Nam udało się odwiedzić plac budowy, tempo prac jest imponujące, a pawilony są już niemal gotowe.

📢 Śląsk: Marcin Sakowicz z Zabrza zaginął 17 lat temu, teraz z Odry wyłowiono jego samochód. Czy w aucie były szczątki zabrzanina?

W 2005 roku w tajemniczych okolicznościach zaginął Marcin Sakowicz z Zabrza. Mężczyzna w chwili zaginięcia miał 25 lat. Po prawie 17 latach prawdopodobnie nastąpił przełom. Nurek zlokalizował w rzece auto, które należało sprzed laty do Marcina i zaginęło razem z nim. Czy znajdzie się tam odpowiedź na pytanie, co stało się z Marcinem?

📢 Prof. Jan Targosz z AGH zamordowany. Był specjalistą od robotyki i mechatroniki. Kto go zabił?

We własnym mieszkaniu zamordowany został prof. Jan Targosz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zabójstwa miał dokonać jego znajomy Leszek O., a dramat miał się rozegrać podczas suto zakrapianej alkoholem imprezy. Potwierdzać może to fakt, że w momencie zatrzymania, podejrzany miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie.

📢 Transfery w Górniku Zabrze i apel Łukasza Podolskiego do kibiców. Co z tego wyniknie?

Do startu rozgrywek PKO Ekstraklasy zostało niewiele czasu. Górnik Zabrze wciąż poszukuje nowych piłkarzy. Do zespołu dołączył bramkarz Kevin Broll, ale stoperów jak nie było, tak nie ma.

📢 Wyniki egzaminów ósmoklasisty na Śląsku w 2022 roku. Zobacz jak poradzili sobie uczniowie w naszym województwie

Przedstawiamy szczegółowe dane o wynikach średnich egzaminów ósmoklasisty, uzyskanych przez uczniów w poszczególnych powiatach oraz miastach województwa śląskiego. W statystykach, udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie nie da się nie zauważyć, że najlepiej młodzież zdała egzamin z języka angielskiego, a najsłabiej wypadła matematyka. Zobacz, jak poradzili sobie uczniowie w naszym regionie.

📢 7 magicznych miejsc w Beskidach. Zapraszamy w góry - to pomysł na wakacyjną wycieczkę

Siedem magicznych miejsc w Beskidach. Wakacje nabierają rozpędu. To dobry czas, żeby poszukać miejsc wyjątkowych, jedynych, niepowtarzalnych. A takich w Beskidach jest kilka. Pokusiliśmy się o wybranie siedmiu takich magicznych miejsc, które można umownie nazwać cudami Beskidów. Niektórym są dobrze znane, inni słyszą o nich pierwszy raz. Oto nasze propozycje. Wystarczy kliknąć w galerię!

📢 Budowa S1: czy trwająca budowa ekspresowej S1 Mysłowice - Bielsko-Biała jest zagrożona? Uwaga, jest poważny problem!

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie warunków środowiskowych dla jednej z najważniejszych inwestycji w naszym województwie – drogi ekspresowej S1 między Mysłowicami i Bielskiem-Białą. Tymczasem wszystkie cztery części 40-kilometrowego odcinka mają już wykonawców. A w dwóch przypadkach od ponad roku czekają oni nawet na pozwolenie na budowę. W tym tygodniu umowę podpisano z ostatnim. Czy sądowe rozstrzygnięcie zatrzyma zaawansowaną już w części inwestycję? Bo to, że będzie ona trwała dłużej, nie ulega wątpliwości.

📢 Tajemnicza plaża pod Gliwicami, ukryta w środku lasu. Nie ma tłumów, można dobrze zjeść, napić się czegoś zimnego. Zobaczcie

Sekretna plaża pod Gliwicami znajduje się bliżej niż myślisz. Wystarczy tylko zjechać z głównej drogi, tuż za Gliwicami, by po kilku minutach zobaczyć przed oczyma piękną plażę i jezioro. Piękne widoczki, zimne napoje, kajaki, rowerki wodne, czysty piasek i zero tłumów. Zobaczcie sekretną plażę, ukrytą w środku lasu.

📢 Wyprawa na Orlą Perć Tatr Zachodnich – Rohacze. Propozycja Dziennika Zachodniego na wakacje. Zobacz zdjęcia

Szlak wiodący przez Rohacze – Ostry i Płaczliwy – nie bez przyczyny nazywany jest czasami Orlą Percią Tatr Zachodnich. Trasa nie jest może tak wymagająca, jak przejście słynnym szlakiem Tatr Wysokich, ale z pewnością nie jest przeznaczona dla początkujących turystów. By przejść Rohacze, konieczne jest minimum wprawy, silne ręce i odporność na ekspozycję.

📢 Najmodniejszy senior w Polsce? Andrzej Żylak z Rybnika, wie, jak przyciągnąć uwagę jaskrawymi kolorami. Ale te stylówki są świetne!

Kolorowy ptak, niezwykły model, niesamowity – czytamy o Andrzeju Żylaku z Rybnika, na co dzień prezesie Rybnickiej Izby Przemysłowo-Handlowej, który ubiera się w niezwykłe kolorowe kreacje. Są niezwykle eleganckie, mimo stosowania naprawdę odważnych kolorów: różów, beżów, jaskrawych zieleni czy żółtych.

📢 Beskidzki Adriatyk. Jezioro Żywieckie jest przepiękne, a tak niedaleko. Zobaczcie zdjęcia

Jezioro Żywieckie, a może lepiej beskidzki Adriatyk. Woda, góry, do tego trochę skalistych brzegów i piękne, klimatyczne widoki - Jezioro Żywieckie można nazwać beskidzkim Adriatykiem. Jakby tego było mało, to znajduje się w zasięgu ręki, dla mieszkańców województwa śląskiego praktycznie o przysłowiowy rzut beretem. Nic więc dziwnego, że wiele osób, zwłaszcza w upalne dni, decyduje się na wypoczynek nad tym żywieckim akwenem. Zobacz naszą galerię ZDJĘĆ z tego fantastycznego miejsca.

📢 Co dalej ze spaloną kamienicą w Będzinie? Zobaczcie, jak wyglądała przed pożarem, a co z niej zostało teraz

Spłonęła zabytkowa kamienica przy ul. Modrzejowskiej 68 w samym centrum Będzina. Z ogromnym pożarem, a potem jego dogaszaniem strażacy walczyli kilkanaście godzin. Była to bardzo trudna akcja, bowiem grożący od lat zawaleniem budynek stwarzał dla strażaków zagrożenie, a do tego dostęp do niego także nie był łatwy. Co będzie dalej z grożącą zawaleniem kamienicą?

📢 Horoskop dzienny na czwartek 7 lipca 2022. Co przyszykował los? Zobacz horoskop zodiakalny

Horoskop dzienny na czwartek 7 lipca 2022. Wróżka Estera przedstawia horoskop zodiakalny. Co może Cię dzisiaj spotkać? Jakie niespodzianki szykuje przebiegły los? Sprawdź horoskop na dziś dla każdego znaku zodiaku i przygotuj się na czekające Cię wyzwania. Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 Rozpoczyna się inwazja guniaków. To one latają wieczorami. Czy należy się ich bać?

Pojawiają się wieczorami, kiedy słońce chowa się za horyzontem i robi się nieco chłodniej. Krążą wokół drzew i budynków, niektóre dostają się nawet do domów. Latają głośno, trudno ich nie zauważyć. Najzuchwalsze siadają na ludziach powodując konsternację, a nawet strach. To chrząszcze. Właśnie zaczyna się lipcowa inwazja guniaka czerwczyka!

📢 Chcesz kupić samochód? Te auta można bez obaw kupować. Okazały się najmniej awaryjne według raportu ADAC. Zobacz szczegóły!

Wybór używanego samochodu nigdy nie jest lekki. Część osób kupujący auto kieruje się sympatią do danej marki. Inni zwracają uwagę na rankingi awaryjności poszczególnych modeli. Z pomocą kupującym przychodzi raport ADAC. Ten niemiecki automobilklub co roku przygotowuje raporty dotyczące samochodów. Tegoroczny powstał na podstawie 3,38 mln zgłoszeń dokonywanych przez kierowców, których samochody uległy awarii na trasie w 2020 roku. Które samochody są najmniej awaryjne? Zobacz!

📢 Górnik Zabrze - Worskła Połtawa 2:1. Debiut Brolla i pierwsza wygrana trenera Gaula

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali w meczu kontrolnym rozegranym w Aleksandrowie Łódzkim Worską Połtawę 2:1. W sparingu z Ukraińcami zadebiutował pozyskany w tym tygodniu z Dynama Drezno bramkarz Kevin Broll i była to pierwsza wygrana zabrzan pod wodzą trenera Bartoscha Gaula.

📢 Śląsk. Poważne utrudnienia na DTŚ. Tworzą się spore korki. Remont potrwa aż dwa miesiące

Uwaga kierowcy! Spore utrudnienia na Drogowej Trasie Średnicowej. Rozpoczyna się przebudowa północnej jezdni na odcinku od wiaduktu nad ul. Szpitalna do wysokości stawu Magiera. Remont ma potrwać dwa miesiące.

📢 Nagi mężczyzna na ulicach Częstochowy spacerował sobie w najlepsze. Nagle natknął się na radiowóz...straży miejskiej

Nagi mężczyzna na ulicach Częstochowy zrobił furorę w Internecie. Jak informuje straż miejska, zboczeniec był pod wpływem środków odurzających. – Mężczyzna był najprawdopodobniej pod wpływem substancji odurzających, bo zachowywał się irracjonalnie – informuje Artur Kucharski, rzecznik straży miejskiej w Częstochowie. Sprawę aktualnie prowadzi policja.

📢 Przetarg AMW. Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje swój sprzęt. W ofercie kosiarki spalinowe, fortepian, koparka i wiele więcej. Sprawdź!

Przetarg Agencji Mienia Wojskowego. Wojsko sprzedaje sprzęt, którego już nie używa. To kosiarki, rzeczy przydatne w ogrodzie, sprzęt medyczny czy samochody. Z tego wojsko już nie skorzysta, a może zyskać drugie życie w rękach nowych właścicieli. Do demobilu Agencji Mienia Wojskowego trafiły kolejne wojskowe przedmioty. Tym razem w ofercie znalazł się różnego rodzaju sprzęt. Sprawdź!

📢 Górnik Zabrze: rada przeznaczyła dodatkowe 143 miliony na budowę czwartej trybuny stadionu

Zabrzańscy radni podjęli uchwałę o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Zabrze na lata 2022-2048. Prawie 143 mln zł trafi na budowę czwartej trybuny Górnika.

📢 Tragedia w Beskidzie Żywieckim. Rowerzysta zmarł podczas wycieczki, w pobliżu Stacji Turystycznej na Słowiance

Rowerzysta doznał nagłego zatrzymania krążenia podczas wycieczki po Beskidzie Żywieckim. Pomimo starań nie udało się uratować życia mężczyzny. W ubiegłym tygodniu ratownicy GOPR interweniowali w związku z dziesięcioma wypadkami, do których doszło w Beskidach.

📢 Groźny wypadek w Dąbrowie Górniczej. Stalowe profile przygniotły mężczyznę

W Dąbrowie Górniczej mężczyzna został przygnieciony w trakcie pracy przez stalowe profile. Trafił z poważnymi obrażeniami do szpitala.

📢 Górnik Zabrze: Gorący miesiąc prezesa Arkadiusza Szymanka. Po nim dowie się czy zostanie w klubie

W Zabrzu nowy sezon oczekiwany jest z nadziejami i... niepewnością. Kluczowe rozmowy transferowe są już na finiszu.

📢 Roksana Węgiel rozkołysała tłumy na Festiwalu Życia w lublinieckim Kokotku

Drugi dzień Festiwalu Życia w Kokotku przyciągnął tłumy również za sprawą wieczornego koncertu Roksany Węgiel. Wcześniej młodzi modlili się nad wodami Posmyku i wzięli udział w pierwszych warsztatach.

📢 Ruch Chorzów i Górnik Zabrze są najbardziej lubiane przez kibiców. Gdzie są GKS Katowice, Zagłębie albo Polonia Bytom? RANKING TOP15 KLUBÓW

Najbardziej lubiane kluby na Śląsku. Do nowego sezonu piłkarskiego coraz bliżej. Kibic już cieszą się na rywalizację o punkty w PKO Ekstraklasie, Fortuna 1. Lidze, eWinner 2. Lidze oraz w niższych ligach. Sprawdziliśmy, które kluby piłkarskie w województwie śląskim są najbardziej lubiane i popularne. Zobacz na ZDJĘCIACH ranking - stan na 4.07.2022 r.

📢 Bielski Ratusz z klocków LEGO zachwyca! Zobacz ZDJĘCIA niesamowitej budowli

Aż 40 tysięcy klocków LEGO zostały wykorzystanych do budowy bielskiego Ratusza. Budowla powstała z okazji 125. rocznicy oddania do użytku budynku. Jako elementy dodatkowe kompozycję uzupełniają także szybowiec, kolejka na Szyndzielnię i... prezydent miasta. Efekt wygląda imponująco! Zobaczcie ZDJĘCIA!

📢 Groźny błąd przy ustawianiu znaków w Chorzowie? Oddano ul. Powstańców do użytku, kiedy zakończą się prace wykończeniowe?

Parę dni temu oddano do użytku kolejną drogę w Chorzowie. Mieszkańcy centrum mogą odetchnąć z ulgą. Mimo tego, że poprawki trwają, to na jednym ze skrzyżowań było dość niebezpiecznie. Znaki nie ostrzegały, że można wjechać pod prąd w ulicę jednokierunkową. Sami byliśmy świadkami takiej sytuacji

📢 Dzień pocałunku: W tych krajach nie można się całować! Możesz zapłacić wysoką grzywnę, a nawet trafić do więzienia! Uważaj podczas podróży

Jak to mówią: Co kraj - to obyczaj, wybierając się jednak w podróż do miejsca, którego nie znamy powinniśmy znać pewne zasady, które panują na terenie całego państwa. Dziś dzień pocałunków, a więc podpowiemy gdzie całus może grozić wysoką karą grzywny, a nawet więzieniem.

📢 Luksusowy dom Filipa Chajzera. Te przeszklone ściany robią wrażenie. Tak mieszka znany dziennikarz TVN-u

Filipa Chajzera kojarzą przede wszystkim widzowie TVN-u. Prezenter znany jest także ze swojej działalności charytatywnej. My sprawdziliśmy, jak mieszka. Filip Chajzer ma luksusowy dom z przeszklonymi ścianami. Zobaczcie!

📢 Śląscy policjanci zdemaskowali nielegalne laboratorium na Słowacji. To była fabryka narkotyków!

Nielegalne laboratorium na Słowacji. Śląscy policjanci wiedzą, że to właśnie tutaj produkują metaamfetaminę, która trafia na polski rynek. Zbierają informacje. Dzięki śledztwu słowackim policjantom udaje się zatrzymać 9 osób.

📢 Śmiertelne potrącenie pieszego przy alei Wolności w Częstochowie. W organizmie kierowcy potwierdzono obecność alkoholu

Śmiertelne potrącenie mężczyzny na alei Wolności w Częstochowie. Kierowca busa, który najechał na pieszego ze skutkiem śmiertelnym był w stanie po użyciu alkoholu, mając w organizmie 0,32 promila tej substancji. Na miejscu zdarzenia zakończyły się już czynności i droga jest już przejezdna.

📢 Horoskop dzienny na środę 6 lipca 2022. Jaki będzie ten dzień? Zobacz horoskop zodiakalny

Horoskop dzienny na środę 6 lipca 2022. O pomoc poprosiliśmy Wróżkę Esterę, która sprawdziła horoskop dla każdego znaku zodiaku. Jaka będzie pierwsza środa lipca? Sprawdź! Horoskop dla każdego znaku znajdziecie w galerii zdjęciowej.

📢 Muzeum Koksownictwa w Bytomiu w dzielnicy Bobrek. Chorzów ma Muzeum Hutnictwa, a Bytom będzie miał własne, ciekawe muzeum

Bobrek to dzielnica Bytomia o przemysłowych korzeniach. To tu wybudowano hutę, koksownię, kopalnię i kolej wąskotorową. Teraz w zabytkowym gmachu dawnej siłowni, czyli zakładowej elektrowni, Huty Bobrek powstanie Muzeum Koksownictwa.

📢 PAZNOKCIE na lato 2022. Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych: pastelowe, neonowe, ombre, french - zobacz inspiracje PINTEREST 6.07.22

Szukasz pomysłu na letni i kolorowy manicure? Przygotowaliśmy TOP 25 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe idealnych na słoneczne dni. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Wojna na Ukrainie. Rosyjska baza Alakurtti przy granicy z Finlandią pustoszeje. Żołnierze pojechali na Ukrainę?

Rosyjska baza wojskowa Alakurtti w pobliżu granicy z Finlandią została opuszczona – poinformował fiński serwis informacyjny Yle. Portal zamieścił także zdjęcie satelitarne, wskazujące na to, że w placówce faktycznie nikogo nie ma.

📢 Posiedzenie Sejmu. W planach posłów między innymi zaostrzenie kodeksu karnego, ustawa o obronie ojczyzny i rezerwy strategiczne

W środę rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Wśród tematów, jakimi zajmą się parlamentarzyści jest zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa, a także nowelizacja ustawy o obronie ojczyzny.

📢 PKP PLK otrzymało 937 mln euro dofinansowania z UE na modernizację dwóch linii w województwie śląskim. Co powstanie w ramach projektu?

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymała 937 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej na modernizację infrastruktury na odcinkach magistrali E65 i E30: Będzin - Katowice Szopienice Płd. - Katowice - Katowice Piotrowice oraz Tychy – Goczałkowice-Zdrój. W ramach inwestycji na trasie Będzin - Katowice powstanie druga para torów, która pozwoli na rozdzielenie ruchu aglomeracyjnego i dalekobieżnego, co przełoży się na większą liczbę kursów. Pociągi będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h, dzięki czemu skróci się też czas podróży. Powstanie również pięć nowych stacji kolejowych: cztery w Katowicach i jedna w Sosnowcu.

📢 Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Media: Nie żyje kierowca, są ranni

Jedna osoba nie żyje, a osiem zostało rannych w wypadku polskiego autokaru w Rumunii – informują lokalne media.

📢 PILNE: pożar w centrum Będzina. Płonie opuszczony budyenk. Trwa akcja gaśnicza

Na ulicy Modrzejowskiej w Będzinie płonie pustostan. Na miejscu trwa akcja dziesięciu zastępów straży pożarnej.

📢 Premiery komiksów Egmont w lipcu 2022. Knightfall, Venom, Imperatyw Thanosa i Powrót Złowieszczej Szóstki

Premiery komiksów w lipcu 2022 roku. To będzie miesiąc obfitujący w ciekawe nowe tytuły na rynku komiksów w Polsce. Egmont zaoferuje m.in. kontynuację słynnej sagi o Batmanie Knightfall, będą również kolejne komiksy o Venomie i X-Men. Ciekawie prezentuje się również klasyka, która reprezentuje "Powrót Złowieszczej Szóstki". Zobaczcie okładki komiksów, które ukażą się w lipcu. Prezentujemy je dzisiaj w naszej galerii!

📢 Wimbledon. Agnieszka Radwańska grała, a syn w tym czasie bawił się w… przedszkolu

Agnieszka Radwańska i Jelena Janković wygrały pierwszy mecz w tenisowym turnieju legend na Wimbledonie. Polka i Serbka pokonały we wtorek Włoszki Franceskę Schiavone i Flavię Pennettę 6:4, 6:3. W czwartek kolejne spotkanie w grupie z udziałem krakowianki.

📢 Tragedia w Mysłowicach! Na parkingu młody mężczyzna został przygnieciony przez własny samochód. Policja bada okoliczności wypadku

Tragedia na parkingu w Mysłowicach. Do wypadku doszło w poniedziałek 4 lipca w Mysłowicach na parkingu przy ulicy Bończyka. Na niestrzeżonym parkingu mężczyzna naprawiał samochód. Pojazd przygniótł go. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany zmarł

📢 Dzień bikini: Moda plażowa kiedyś i dzisiaj - tak zmieniały się stroje kąpielowe na przestrzeni wieku. 100 lat różnicy robi wrażenie

Raczej nie ma na świecie drugiej takiej części garderoby, która wywoływałaby takie emocje i kontrowersja jak kostium kąpielowy. Co ciekawe - podobnie było ze zmianami. Kostium kąpielowy, zakrywał na początku sporą część ciała. Sam fakt, że był obcisły już budził wśród ludzi dyskusje. Dzisiaj wybór jaki mamy w sklepach nie zadziwia nikogo - bikini z wysokim stanem, brazylijskie, czy ze strigami. Na plażach już nic nas nie zaskoczy. Jak zmieniały się plażowe trendy? Z okazji dnia bikini przygotowaliśmy dla Was małe porównanie...

📢 Ruch Chorzów niewpuszczony na parking przy Cichej! Jest oświadczenie MORiS i... zmiana zasad

5 lipca 2022 roku piłkarze i trener Niebieskich mogli być nieco zaskoczeni. Nie wpuszczono ich na wewnętrzny parking Ruchu Chorzów, znajdujący się między budynkami na stadionie przy Cichej. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Co mówi na ten temat MORiS w Chorzowie, który odpowiada za niewpuszczenie zawodników?

📢 Kokotek. Wczoraj zaczął się Festiwal Życia. Padł rekord frekwencji w pięcioletniej historii imprezy. Zobacz ZDJĘCIA

Już prawie 800 młodych katolików rozlokowało się na polu namiotowym w Kokotku, na trwającym od wczoraj Festiwalu Życia. A wciąż dołączają do nich kolejni uczestnicy wydarzenia.

📢 Katowice. Wstrząs w kopalni Murcki Staszic. Potężne tąpnięcie. Czuliście?

Potężny wstrząs w Katowicach. Mieszkańcy dzielnic Ligota, Piotrowice, Zarzecze oraz Murcki zgłaszają, że poczuli silne tąpnięcie. Polska Grupa Górnicza odnotowała wstrząs w kopalni Staszic. - Na szczęście nikomu nic się nie stało - informuje Tomasz Głogowski z PGG.

📢 Katowice. Przy ul. Olimpijskiej powstaje nowoczesny kompleks apartamentowców Atal Olimpijska. Rezerwacja i sprzedaż mieszkań już ruszyły

Ruszyła sprzedaż mieszkań w budynku, który będzie najwyższy w Katowicach: ma mieć 128 metrów wysokości. Wraz z dwoma innymi apartamentowcami, powstanie on przy Strefie Kultury, co jest jednym z atutów całego kompleksu zabudowań. W jednym miejscu przyszli mieszkańcy mają mieć nie tylko mieszkania, ale także dostęp do usług, rozrywki, edukacji czy wypoczynku.

📢 Matura 2022 na Śląsku: mamy wyniki. Czy uczniowie wypadli lepiej niż w zeszłym roku?

Tegoroczni maturzyści znają już wyniki egzaminów. Matury wypadły lepiej niż w zeszłym roku i maturzyści mogą być zadowoleni. Wyższe wyniki dotyczą zarówno całego kraju, jak też naszego regionu, bowiem liczba uczniów z województwa śląskiego, którzy zdali egzaminy również wrosła. – Tegoroczna matura wypadła bardzo dobrze. Odsetek sukcesów, czyli wyrażona w skali procentowej zdawalność z trzech obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym i jednego na poziomie rozszerzonym, wynosi w tym roku 7,7 procenta. To jest o 5 punktów procentowych lepszy wynik niż w zeszłym roku – mówi Urszula Okrajni, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

📢 Lato 2022 - najlepsze memy zarówno na upały jak i te deszczowe dni [śmieszne obrazki, demotywatory, zabawne zdjęcia]

Lato i wakacje na memach. Ten wyjątkowy czas w roku, jakim bez wątpienia jest lato, nie mógł umknąć uwadze internautów. Gdy jest za gorąco - narzekamy. Gdy pada deszcze, tak jak dziś we Wrocławiu, również to wyśmiewamy, ale cóż - taki mamy klimat. Zobaczcie najlepsze memy związane z latem!

📢 Jagodzianki u Magdy Gessler. Tak drogo jeszcze nie było. Piekarz tłumaczy skąd biorą się wysokie ceny

Sezon na jagodzianki rozpoczęty. Na straganach pojawiają się stoiska sprzedające jagody w słoikach. Wzrost cen na produkty spożywcze istotnie wpłynął na ceny drożdżówek w Polsce. Nadal marzymy o puszystych drożdżówkach z dużą ilością kruszonki i obficie nadzianych jagodami. Zapytaliśmy piekarza Maksa Smółkę, skąd biorą się wysokie ceny jagodzianek i dlaczego tak je lubimy.

📢 Chorzów. Nie chciał jechać na izbę wytrzeźwień, pojechał do aresztu. Za próbę przekupstwa

Alkohol i agresja domowa – te plagi często chodzą ze sobą w parze. W przypadku 38-latka z Chorzowa doszła do tego także próba przekupstwa funkcjonariusza. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

📢 Tego o kolejce gondolowej w Solinie nie wiecie! [ZDJĘCIA]

Od piątku 1 lipca turyści mogą korzystać z widokowej kolei gondolowej w Solinie. Chętnych codziennie jest tysiące, co nie dziwi, patrząc na rozmach inwestycji Polskich Kolei Linowych. Poznajcie najważniejsze informacje o tej nowej atrakcji…

📢 Wypadek na AKS Chorzów. Samochód uderzył w tramwaj [ZDJĘCIA]

Wypadek na skrzyżowaniu przy Placu AKS w Chorzowie. Samochód uderzył w tramwaj nr 19, który jechał od strony Bytomia. Utrudnienia planowo potrwają do godz. 10.58. Zdarzenie drogowe już nie wpływa na ruch tramwajowy. Pasażerowie mogą normalnie korzystać z komunikacji miejskiej.

📢 Bytom. 20 złotych łapówki. 55-latek z Puław chciał przekupić bytomskich policjantów. Grozi mu do dwóch lat więzienia

W sobotę, 2 lipca, policjanci z Komisariatu Policji V w Bytomiu na ulicy Strzelców Bytomskich zauważyli pijanego mężczyznę, który ledwo trzymał się na nogach. Kiedy został zatrzymany przez mundurowych, chciał im dać 20 zł „na piwo”.

📢 Sopot: molo jest płatne. Sprawdź cennik najdłuższego molo w Europie. Ile kosztują bilety na molo w Sopocie?

Choć dla mieszkańców Sopotu to nic nowego, wielu turystów często zaskakuje informacja, że wstęp na słynne najdłuższe w Europie molo jest płatny w sezonie wiosenno-letnim. W tym roku opłaty wprowadzono wyjątkowo wcześnie – już w weekend wielkanocny, zamiast w ostatnią sobotę kwietnia. Ile kosztują bilety wstępu na molo w Sopocie i w jakich godzinach trzeba płacić za wejście na pomost? Cennik i przydatne informacje poniżej.

📢 Śląsk. Częściej polowano na dziewczynki. Dzieci ginęły bez śladu w biały dzień. Jak to możliwe? Do dzisiaj nie wiemy, gdzie są

Na początku XXI wieku w woj. śląskim zaczęły ginąć dzieci. Kto i dlaczego je porywał? Tego nie wyjaśniono. Policja jednak zapewniała, że robi wszystko, co może, a funkcjonariusze dawali ukradkiem rodzicom namiar do jasnowidzów. Zniknięcia łączyło coś wspólnego; nie było żadnych świadków. Nikt nic nie widział, nie słyszał, chociaż dzieci znikały koło domu, czasem na środku osiedla, przy głównej ulicy. Pochodziły ze skromnych rodzin, może były wcześniej obserwowane. Częściej polowano na dziewczynki. Do dzisiaj nikt się nie zgłasza, żeby po latach ujawnić tajemnicę.

📢 Polskie Malediwy to skalne klify i turkusowe jeziora. A wszystko to w Parku Gródek w Jaworznie. Warto to zobaczyć

Polskie Malediwy, czyli lazurowa woda, malownicze skalne klify i biegnące „po wodzie” drewniane pomosty. Odwiedzający jaworznicki Park Gródek ludzie czują się jak w tropikach. Tylko jedno jezioro w Polsce wygląda jak Malediwy. Właśnie tak ten malowniczy teren jest określany - polskie Malediwy lub śląska Chorwacja. Teraz, gdy temperatura na zewnątrz dorównuje tej na prawdziwych Malediwach – można tu spotkać prawdziwe tłumy, ludzi spragnionych wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Jak dojechać do parku w Jaworznie i ile trzeba zapłacić za wstęp?

📢 Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce w Jaworznie na Opolszczyźnie. Dlaczego ludzie tak zareagowali? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ksiądz Tadeusz z parafii Jaworzno w powiecie oleskim głęboko zaszedł za skórę swoim parafianom. Po niedzielnej mszy świętej tłum wiernych zgromadził się przed kościołem, by wyrazić wobec niego swój przeciw. Jeden z uczestników protestu przywiózł nawet taczkę, by wywieźć na niej duchownego. Co było powodem takiej reakcji parafian?

📢 Stadion Górnika Zabrze: wejdźcie z nami do loży Podolskiego, zobaczcie szatnie piłkarzy na Arenie Zabrze. Zapraszamy do środka

W sobotę 2 lipca można było za darmo zwiedzić stadion Górnika Zabrze. Obiekt został udostępniony kibicom 14-krotnych mistrzów Polski w ramach święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zobaczcie na zdjęciach lożę Lukasa Podolskiego i szatnie piłkarzy na Arenie Zabrze.

📢 Niebezpieczny pasożyt w niemieckich jeziorach. Cerkaria niemal natychmiast wwierca się w skórę

Rekordowe upały, jakie nawiedziły Europę, zachęcają do kąpieli w chłodnej wodzie. Szczególną ostrożność muszą jednak zachować obywatele Niemiec. Departament zdrowia tego kraju ostrzega przed groźnym pasożytem jaki pojawił się w jeziorach. Cerkaria - bo o nią chodzi - może powodować podrażnienia skóry, a nawet gorączkę i wstrząs.

📢 Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla Śląska. Burze i ulewy możliwe w całym naszym regionie!

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, z burzami dla wszystkich powiatów województwa śląskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Mieszkańców województwa śląskiego ostrzegają też krakowskie i wrocławskie biura hydrologiczne.

📢 Śląsk: oferty pracy za 10 tysięcy złotych. Sprawdź! Nie uwierzysz, jakie propozycje znajdziesz w urzędach pracy

Świetna praca w województwie śląskim za 10 tysięcy zł. Stanowiska pracy, na których zarobisz najwięcej w naszym regionie, są związane z branżą IT, finansami, marketingiem czy budownictwem. Jest także zapotrzebowanie na kierowców krajowych oraz zagranicznych, których wynagrodzenia również są zadowalające. Obok inżynierów pozostaje jeszcze miejsce dla farmaceutów oraz lekarzy różnych specjalizacji, na przykład stomatologów czy weterynarzy. Zobacz, w jakich branżach jest najwięcej ofert.

📢 Rekiny zabiły w Egipcie dwie turystki! Czy śląscy turyści, którzy uwielbiają tamtejsze kurorty, są bezpieczni?

Dwie ofiary ataków rekina w Egipcie. Już druga turystka została śmiertelnie zaatakowana przez rekina w egipskim kurorcie niedaleko Hurghady. Jej ciało zostało znalezione na rafie koralowej. Zaledwie dzień wcześniej media obiegły doniesienia o Austriaczce, której rekin w tym samym miejscu odgryzł rękę oraz nogę. Obie ofiary nie miały szans przy spotkaniu z krwiożerczą bestią.

📢 Katowice: Wypadek na autostradzie A4 na wysokości ulicy Szopienickiej, w kierunku Wrocławia. Trzy osoby są ranne. Autostrada zablokowana

Wypadek na autostradzie A4 na wysokości ulicy Szopienickiej, w kierunku Wrocławia. Trzy osoby są ranne. Autostrad jest obecnie całkowicie zablokowana. – Będący na 342 kilometrze w kierunku Wrocławia pojazd typu bus przebił barierkę na autostradzie i wjechał do rowu. Wydarzenie miało miejsce dosłownie przed chwilą, więc nie mamy jeszcze informacji na temat tego, co tam się konkretnie wydarzyło i spowodowało wypadek. Na miejscu są służby, które będą dopiero ustalać przyczyny oraz okoliczności zdarzenia. Za chwilę na autostradzie wyląduje również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – mówi podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

📢 Jechali na rowerze i hulajnogą przez tunel na DTŚ w Gliwicach - przez takie wybryki całe miasto może stanąć w korkach

Liczne apele oraz znaki drogowe ustawione przed wjazdami do tunelu na DTŚ biegnącego pod centrum Gliwic nie przynoszą zamierzonego rezultatu. Centrum Sterowania Ruchem i Tunelem informuje o kolejnych osobach, które nie powinny znajdować się w tunelu. Tym razem to kierowca hulajnogi elektrycznej i rowerzysta. A takich przypadków jest dużo więcej.

📢 Najbardziej szalone sposoby na upały od internautów 2022. Co za memy! [śmieszne obrazki, demotywatory, zabawne zdjęcia] 04.07.2022

Upały 2022 na najlepszych memach. Witamy upały! Internauci traktują oczywiście sprawę z uśmiechem. Zobaczcie najlepsze memy związane z upałami. Zebraliśmy najlepsze memy z czerwca.

📢 Piotr Żyła w Mikołowie. Popularny skoczek wpadł na Śląsk pogrillować i spotkać się z kibicami. Zobaczcie zdjęcia

W sobotę w Mikołowie gościł Piotr Żyła. Nasz wspaniały skoczek przygotowujący się do czekającej nas już za trzy tygodnie Letniej Grand Prix w Wiśle wpadł na Śląsk na grilla. Zobaczcie zdjęcia Piotra Żyły w Mikołowie.

📢 Nie ma dzisiaj prądu w woj. śląskim. Mamy informacje o wyłączeniach energii elektrycznej. Sprawdź wykaz ulic i godzin

W wielu miastach i powiatach woj. śląskiego 4 lipca, a także w kolejnych dniach, nie będzie prądu. Gdzie? M.in. w Katowicach, Bielsku-Białej, Zabrzu. Niestety, sporo wyłączeń zaplanowano w powiatach cieszyńskim i żywieckim. Sprawdź, gdzie dokładnie, kiedy i w jakich godzinach wyłączona zostanie energia elektryczna.

📢 Górnik Zabrze ma nowy Sklep Kibica. Sprawdziliśmy, co można w nim kupić i za ile. Jest w czym wybierać

Górnik Zabrze ma nowy Sklep Kibica! Piątek 1 lipca 2022 r. to szczególny dzień dla fanów drużyny z ulicy Roosevelta. Dziś w Centrum Handlowym Platan otwarto nowy Sklep Kibica Górnika Zabrze. Zobacz na ZDJĘCIACH, co znalazło się w ofercie i jakie są promocje oraz jak prezentuje się nowy sklep.

📢 Geszeft w Katowicach został zamknięty. To był kultowy sklep. Co można tam było kupić? Czas na wspomnienia

Słynny geszeft został zamknięty! 30 czerwca to ostatni dzień działania Geszeftu. Przez dobrych kilka lat oryginalny sklep był zarazem miejscem spotkań i twórczych dyskusji w Katowicach. Właściciele kultowego na Koszutce sklepu pożegnali się z klientami i sympatykami.

📢 Częstochowa: słaba wizytówka miasta, prawda? Ten budynek od kilkudziesięciu lat straszy pielgrzymów. Zobaczcie

Rudera pod Jasną Górą w Częstochowie. - Tu miała być piękny hotel z sauną. Takie Las Vegas pod Częstochową - mówi Jan Młynarczyk, częstochowianin, którego spotykamy pod ruderą na rogu ulicy o. Kordeckiego i św. Barbary. - Po co pan zdjęcia robi, niech Pan to bierze za darmo - zwraca się do nas jeden z taksówkarzy. Budynek znajdujący się przy samej Jasnej Górze to dzisiaj jedna z najgorszych wizytówek miasta.

📢 Śląsk: mieszkania od komornika - ruszyły licytacje. Oto lipcowe oferty od komorników. Tanie, a piękne mieszkania czekają. TOP-10

Piękne mieszkania wystawione na licytacjach komorniczych w woj. śląskim. W regionie jest ich wiele do kupienia po okazyjnych cenach. Można nabyć je w cenie znacznie obniżonej w stosunku do cen rynkowych. To szansa kupna mieszkania z licytacji komorniczej, która jest publiczną sprzedażą nieruchomości dłużnika. Zobaczcie jakie nieruchomości możesz nabyć za obniżoną cenę! Specjalnie dla Was wyszukaliśmy same perełki!

📢 Licytacje komornicze samochodów. Mercedes, Jaguar, Opel... Możesz kupić piękny samochód w atrakcyjnej cenie

Licytacje komornicze samochodów to niezwykła okazja kupna wymarzonego samochodu w atrakcyjnej cenie. Jaguar X-TYPE do 10 tysięcy, a może Mercedes ML 270 CDI za 11 tysięcy? Nie możliwe? A jednak. Kup tanio samochód. Licytacje komornicze, dają możliwość zakupu pojazdu w niżej kwocie, niż cena rynkowa. Wystarczy wziąć udział w aukcji. Jakie jeszcze samochody na Śląsku można dorwać na licytacji? Sprawdź!

📢 Śląski Pirelli powstaje w Tarnowskich Górach. Niesamowity kalendarz z udziałem gwiazd świata mody. Zobaczcie zdjęcia

Kalendarz tarnogórskiej firmy Olmet pod nazwą "Polski Pirelli" trafi do Ukrainy Wołodymyra Załenskiego oraz mera Kijowa Witalija Kliczki. Dochód z jego sprzedaży ma zostać przeznaczony na pomoc ukraińskim sierotom. Specjalnie dla Olmetu stworzą go międzynarodowe gwiazdy ze świata mody: Mimo Choi, Anna Kubisz oraz Patrycja Wieczorek. Mamy materiały z niecodziennej sesji zdjęciowej.

📢 Wianki 2022 w Zebrzydowicach. Słynna impreza na którą przyjeżdżają goście zza granicy. Mamy zdjęcia!

W Zebrzydowicach, jak co roku, odbyła się tradycyjna impreza, organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, gromadząca uczestników z odległych zakątków kraju. W tym roku przypadła ona w pierwszy weekend lipca. Przybywający na nią goście bawili się wieczorem w rytm muzyki na żywo. A o północy ruszył barwny korowód, który dotarł do miejscowego stawu Młyńszczok. To właśnie tam zostały wypuszczone wianki, mające wróżyć powodzenie w miłości.

📢 Tragedia w szpitalu w Tarnowskich Górach. 46-letnia pacjentka wypadła z okna na drugim piętrze. Kobieta nie żyje

Tragiczna śmierć w Tarnowskich Górach. 46-letnia pacjentka wypadła przez okno powiatowego szpitala. Kobieta nie przeżyła. Tarnogórska policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

📢 Psy ze Schroniska w Częstochowie czekają na nowy, wspaniały dom. Nie kupuj – adoptuj najwierniejszego przyjaciela!

Psy ze Schroniska w Częstochowie do adopcji. Urocze czworonogi czekają na nowych, dobrych właścicieli. 1 lipca obchodzony jest nieoficjalny dzień psa. Warto przy tej okazji pomyśleć o pomocy czworonogom. Urocze psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie czekają na nowy dom. Placówka ta, tak jak i inne tego typu miejsca, wychodzi naprzeciw ogromnemu problemowi, związanemu z bezdomnością wśród zwierząt. Schroniska zapewniają im dach nad głową oraz wyżywienie, a także dbają o ich stan zdrowia. Zawsze jednak będzie za mało wobec tego, co może dać zwierzakom tylko prawdziwy dom i nowy właściciel. Dlatego schroniska nieustannie apelują o adopcję piesków, którym należy się własne miejsce na ziemi. Pracownicy oraz wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie proszą, by nie bać się przygarniać również starsze pieski, gdyż one tak samo zasługują na miłość. To głównie te starsze stworzenia wymagają szczególnej uwagi, zwłaszcza teraz, w czasie upałów, kiedy jest im bardzo trudno znosić tak wysokie temperatury w schroniskowych warunkach. Nie kupuj – adoptuj przyjaciela!

📢 Przebudowa DK 1 do parametrów drogi ekspresowej S1 w Dąbrowie Górniczej trwa. Drogowcy budują kładki dla pieszych. To priorytet

Przejechanie siedmiokilometrowego odcinka dawnej DK 1 między Dąbrową Górniczą a Podwarpiem to obecnie droga przez mękę. Wykopki, tymczasowa organizacja ruchu jedną jezdnią, kurz i pył. Jeszcze gorzej mają tu piesi, którzy muszą pokonać plac budowy, by przejść na drugą stronę drogi, dlatego też priorytetowymi obecnie obiektami, które są kończone w szybkim tempie, są dwie nowoczesne kładki dla pieszych. Będzie można z nich korzystać dużo szybciej, niż z pozostałych części przebudowywanej w drogę ekspresową „jedynki”.

📢 Bytom: Bobrek - zapraszamy na spacer po kultowej dzielnicy, owianej złą sławą. Czy naprawdę jest tak źle?

Bytomski Bobrek nie ma dobrej reputacji. Dzielnica ta pojawia się w wielu niechlubnych opowieściach z cyklu "legend miejskich". Dziś to jedna z dzielnic Bytomia, ale wcześniej posiadał status wsi, która prawdopodobnie powstała w XIII. W XIX wieku Bobrek wszedł w skład dóbr Karola Goduli, a po jego śmierci ziemię tę odziedziczyła Joanna Gryczik. W 1859 r. przez Bobrek przeprowadzono linię kolejową z Tarnowskich Gór do Chebzia, a pierwszy tramwaj przejechał tędy w 1898 roku. W XX wieku na terenie Bobrka powstały 3 osiedla robotnicze: huty „Julia” (rejon ul. Wytrwałych, Stalmacha oraz Stalowej (Bremka) oraz kopalni „Johanna” (ul. Zabrzańska i Ustronie). Wiele z domów przetrwało do dziś. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Wyjątkowa restauracja w centrum Sosnowca. Rozkoszuj się pysznymi daniami i przenieś w klimat dwudziestolecia międzywojennego

W centrum Sosnowca działa wyjątkowa restauracja, w której można zjeść pyszne polskie dania. Zarówno te tradycyjne jak i nieco bardziej wyszukane. Charakteryzuje się eleganckim, klimatycznym wystrojem wzorowanym na okresie dwudziestolecia międzywojennego.

📢 Katowice: tak wyglądały zakupy 70 lat temu. "Galerie handlowe" z czasów PRL przeżywały oblężenie. Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Katowice na zakupach. Jak robiliśmy zakupy w połowie ubiegłego wieku? W 1950 roku Katowice odzyskiwały status najważniejszego na Śląsku ośrodka przemysłowego, administracyjnego, ale także tutaj przyjeżdżało się na zakupy, bo zaopatrzenie było lepsze niż w innych rejonach województwa. Zobaczcie mieszkańców na zakupach w latach 50. XX wieku

📢 Zakrzówek, "mała Chorwacja" w Polsce. Zobacz, gdzie się znajduje! To bardzo blisko Śląska [ZDJĘCIA]

"Mała Chorwacja" w Polsce. Wapienne skały, turkusowa woda.... Krakowski Zakrzówek przypomina chorwackie wybrzeże w skali mikro, dlatego też bywa nazywany polską "małą Chorwacją". Malowniczy zakątek to chętnie odwiedzane przez krakowian miejsce. Sztuczny zbiornik powstał w 1992 roku po zalaniu wodą dawnego kamieniołomu wapienia, a na jego dnie znajduje się m.in. samochód fiat 125p, autobus, furgonetka. Miejsce to przez lata nie cieszyło się dobrą sławą. Dochodziło tu do wielu wypadków. Władze Krakowa zdecydowały się przeprowadzić rewitalizację, w efekcie której niebawem zostanie oddany do użytku park za 40 mln zł. Powstają tu ścianki wspinaczkowe, kąpieliska strzeżone, trasy rowerowe, ścieżka zdrowia, wybieg dla psów i miejsca na piknik. Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie, jak wyjątkowo piękne jest to miejsce.

📢 Osoby zaginione z województwa śląskiego – czerwiec 2022. Są wśród nich osoby w różnym wieku. Zobacz zdjęcia – może kogoś rozpoznasz?

Osoby zaginione z województwa śląskiego. Są wśród nich osoby w różnym wieku, których zaginięcie zgłosili bliscy. Rodziny nieustannie czekają na ich powrót do domu, dlatego niezwykle ważne są wszelkie nowe informacje w sprawie poszukiwanych przez nie osób. Profile zaginionych zamieszczone zostały w bazie policyjnej, dostępnej na stronie Policji Śląskiej. Aby zgłosić miejsce pobytu takiej osoby, którą udało się rozpoznać z fotografii oraz na podstawie opisu, wystarczy skorzystać z zamieszczonego tam formularza lub bezpośrednio skontaktować się z odpowiednią jednostką policyjną. W naszej galerii prezentujemy część profili osób zaginionych, opartych na bazie prowadzonej przez Policję Śląską. Zobacz zdjęcia – może kogoś rozpoznasz?

📢 MISTRZOWIE SMAKU Prezentujemy liderów plebiscytu w poszczególnych kategoriach [GALERIA]

Pamiętacie, że ciągle wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników? To największy w Polsce plebiscyt z branży gastronomicznej! Oto kandydaci do nagród, którzy dotychczas zdobyli najwięcej głosów w naszym plebiscycie.

📢 Stręczycielki i stręczyciele poszukiwani przez policję. Kobiety też potrafią zmusić do prostytucji swoje ofiary, aby się wzbogacić (zdjęcia)

Kobiety zmuszające inne do prostytucji i czerpiące z tego korzyści to jedna z najgorszych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Mimo że tą przestępczą działalnością parają się głównie mężczyźni, to i wiele kobiet jest poszukiwanych za stręczycielstwo. Zobacz kogo ściga policja w związku z Art. 203. KK i Art. 204. KK.

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybraliśmy dzieci na okładkę gazety!

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybraliśmy maluchy, które trafią na okładkę. Otrzymają także mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją. Najnowsze ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów przed spożywaniem produktów, które są skażone, a trafiły do sprzedaży w sklepach IKEA, Lidl, Auchan, Biedronka, Netto, Auchan i Żabka. Są zanieczyszczone chemicznie i bakteriologicznie, a nawet drobinami szkła! GIS wydał najnowsze ostrzeżenie publiczne, gdy zbadał próbki słodyczy, kiełbas, wędlin, mięsa i jajek. Wynik jest zatrważający. Żywność trzeba usunąć i zutylizować, bo zagraża zdrowiu, a nawet życiu! Zobacz najnowszą listę zakwestionowanych produktów. Sieci handlowe usuwają teraz całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie słodycze, żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie