MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawdziwy Święty Mikołaj przyjechał do Częstochowy prosto z Finlandii [ZDJĘCIA]

AKC/Mat. prasowe
Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi z częstochowskich szkół i przedszkoli
Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi z częstochowskich szkół i przedszkoli Fot. Aneta Kaczmarek
Najsympatyczniejszy gość z Finlandii spotkał się dziś z mieszkańcami Częstochowy. Święty Mikołaj przybył na zaproszenie fińskiej firmy Fortum – właściciela miejskiej sieci ciepłowniczej oraz elektrociepłowni.

Święty Mikołaj pojawił się przy ogrzewanej ławeczce Fortum w Pasażu Opolczyka. Niezwykły gość spotkał się tu z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem oraz dziećmi z częstochowskich szkół i przedszkoli. Mikołajowi towarzyszyły przyjazne elfy, które obdarowywały dzieci świątecznymi słodyczami.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć Świętego Mikołaja z Laponii w Polsce. Prowadząc naszą działalność na co dzień ogrzewamy częstochowian dostarczając ciepło do ich domów. Zapraszając wyjątkowego gościa z Laponii, możemy podzielić się z mieszkańcami miasta ciepłem w mniej dosłownym znaczeniu. Widok Świętego Mikołaja w każdym wywołuje ciepłe uczucia i budzi miłe skojarzenia z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia – mówi Mikael Lemström, prezes Fortum Power and Heat Polska.

– Bardzo nam miło, że Święty Mikołaj po raz kolejny zdecydował się odwiedzić Częstochowę. Jego wizyty zawsze są wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych częstochowian. Aż przyjemnie popatrzeć na ich uśmiechnięte buzie. Myślę, że również bardziej dojrzali mieszkańcy ucieszą się z takiej wizyty, dzięki której przywołają przyjemne wspomnienia z dzieciństwa związane ze świętami – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez wiele krajów. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej – kolejno – z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!