Prezes Śląskiego Holdingu Przemysłowego o współpracy z Polskią Akademią Nauk

Materiał informacyjny Śląskiego Holdingu Przemysłowego
IPIŚ PAN jest najstarszą w Polsce placówką naukową prowadzącą badania dotyczące inżynierii środowiska obejmujące zagadnienia techniczne, przyrodnicze, przestrzenne i prawno-ekonomiczne.

Instytut Podstaw Inżynierii Środowiskowej Polskiej Akademii Nauk włącza się w prace nad rewitalizacją terenów po dawnej Hucie Bobrek w Bytomiu. To kolejny krok w przygotowaniu Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej.

IPIŚ PAN jest najstarszą w Polsce placówką naukową prowadzącą badania dotyczące inżynierii środowiska obejmujące zagadnienia techniczne, przyrodnicze, przestrzenne i prawno-ekonomiczne.

60 lat doświadczenia

Instytut posiada ponad 60 lat doświadczenia w badaniach naukowych i aplikacyjnych. Na mocy podpisanej z Koksownią Bytom (dawniej MMG) umowy, będzie wspierać spółkę w przygotowaniu Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej – wspólnego projektu przedsiębiorstwa i miasta Bytom.

Ogromny potencjał

Łączny potencjał Strefy to aż 150 tys. mkw. gruntów, ciągnących się od ul. Konstytucji w stronę DK 88, z czego 100 tys. mkw. to własność Koksowni Bytom i podmiotów współpracujących, a 50 tys. mkw. należy do miasta. Po przygotowaniu terenu, w tym m.in. doprowadzenia prądu i ciepła wytwarzanych w koksowni z gazu koksowniczego, teren zostanie podzielony na działki i sprzedany inwestorom na podobnych zasadach, jak ma to miejsce w przypadku gruntów wchodzących w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dostęp do taniej energii

– Na terenach, na których powstaje Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej będzie można korzystać z taniej energii cieplnej i elektrycznej produkowanej przez koksownię, co w przypadku aktualnych cen energii jest szczególnie ważnym udogodnieniem dla przyszłych inwestorów – mówił podczas podpisania umowy z PAN Jacek Pierzyński, prezes Śląskiego Holdingu Przemysłowego.

Stawiamy na ekologię

W naszym zakładzie dbamy o środowisko i oczyszczamy 100% ścieków koksowniczych. Priorytetem działalności Koksowni Bytom jest uzyskiwanie jak najlepszego produktu przy nieustannym zmniejszaniu oddziaływania na środowisko naturalne.

Działanie firmy jest regulowane przez „Pozwolenie zintegrowane dla instalacji do produkcji koksu” wydane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Stawiamy na ciągłe doskonalenie i modernizowanie. Realizujemy i wdrażamy wszystkie dostępne techniki (BAT) z zachowaniem pełnej zgodności z normami unijnymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie