Prezydent Sosnowca po meczu Pogoń – Zagłębie: Może wycofamy drużynę z rozgrywek skoro i tak chcecie naszego spadku

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Lucyna Nenow / Polska Press
Zagłębie Sosnowiec przegrało w Szczecinie z Pogonią 0:1 po bramce zdobytej w kontrowersyjnych okolicznościach. Sosnowiczanie kończyli mecz w dziesiątkę. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński nie wytrzymał i napisał mocne słowa na Twitterze o możliwości wycofania Zagłębia Sosnowiec z rozgrywek Ekstraklasy.

W 63. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Radosław Majewski, Dawid Kudła zdołał odbić piłkę, ale do siatki dobił ją Spas Delew. Wydawało się, że Bułgar w momencie uderzenia kolegi z zespołu był na spalonym, co potwierdzały także telewizyjne powtórki. Mimo trwającej przez blisko pięć minut wideoweryfikacji, sędzia Paweł Raczkowski podtrzymał jednak swoją pierwotną decyzję i uznał trafienie dla Pogoni.

ZOBACZCIE KONIECZNIE
CO WYDARZYŁO SIĘ NA MECZU POGOŃ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Wyrok arbitra z Warszawy rozwścieczył gości, a najbardziej Alexandre'a Cristovao. Zawodnik z Angoli wskoczył prawym butem na leżącego na murawie Sebastiana Walukiewicza, a sędzia najpierw pokazał mu żółtą kartkę. Po kolejnej asyście VAR-u stwierdził jednak, że napastnikowi Zagłębia należy się czerwona - tym razem nie było wątpliwości, że postąpił słusznie. - Nie widziałem sytuacji z czerwoną kartką, ale ważne, że sędzia to dostrzegł. Sebastian ma na klatce piersiowej dwa duże ślady od butów rywala - zdradził trener Pogoni, Kosta Runjaić.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
PREZYDENT ARKADIUSZ CHĘCIŃSKI ATAKUJE ZBIGNIEWA BOŃKA

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński po tym meczu nie wytrzymał i napisał na Twitterze, w pierwszej kolejności do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka: Może wycofamy drużynę z rozgrywek zamiast tracić pieniądze skoro i tak chcecie naszego spadku.

Prezes Boniek odpowiedział: Panie Prezydencie - „chcecie naszego spadku” czyli kto?

Na co prezydent Sosnowca odparł: Dziwne, że sędziowie popełniają błędy tylko w jedną stronę. Nawet VAR pokazuje nie to, co wszyscy widzą.

Mimo niezłej postawy w pierwszej połowie Zagłębie Sosnowiec przegrało w Szczecinie swój 10. mecz w tym sezonie

Pogoń - Zagłębie Sosnowiec 1:0. Biednemu VAR w oczy. Kolejna...

Zagłębie jest beniaminkiem Lotto Ekstraklasy i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.