Prezydent Tychów Andrzej Dziuba: przeżyłem różne polityczne...

  Prezydent Tychów Andrzej Dziuba: przeżyłem różne polityczne ekipy. Żadna za bardzo nie pomogła i nie zaszkodziła Gość Dnia DZ

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Dziuba, prezydent Tychów

  Andrzej Dziuba, prezydent Tychów

  Dzisiaj w porannym Gościu Dnia Dziennika Zachodniego i Radia Piekary gościem był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. W rozmowie z Marcinem Zasadą mówił o zmianie postawy, jaką przeszedł jako polityk Jakub Chełstowski, czyli obecny marszałek województwa śląskiego, który od 2010 przez dwie kadencję był też radnym w Tychach. Więcej informacji na ten temat wkrótce. Cała rozmowa z naszym gościem niebawem na dziennikzachodni.pl.
  Andrzej Dziuba, prezydent Tychów

  Andrzej Dziuba, prezydent Tychów

  Gościem Dnia Dziennika Zachodniego i Radia Piekary był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Prowadzący rozmowę Marcin Zasada rozpoczął program od przypomnienia hasła kampanii wyborczej prezydenta, czyli „Łączą nas Tychy”, nawiązując do tego, że marszałkiem województwa śląskiego został mieszkaniec Tychów, czyli Jakub Chełstowski.

  - Nie było to dla mnie zaskoczeniem. Sama zmiana rządzących w województwie była zaskoczenie, ale nie to, że Jakub Chełstowski został marszałkiem. Wiadomo było, że gdyby PiS miał większość to to stanowisko zajmie Jakub Chełstowski – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów w Gościu Dnia DZ i Radia Piekary.

  Prezydent Tychów przypomniał, że Jakub Chełstowski był radnych w Tychach przez dwie kadencje (od 2010 roku). Wspomniał, że zaczynał od kompletnej krytyki władzy.

  - Postawa Jakuba ewaluowała. Rozpoczynał od totalnej opozycji, ale później zmienił postawę na taką, że można z nim było porozmawiać konstruktywnie o wielu problemach na forum rady czy przy kawie. W wielu sprawach, zwłaszcza w kontaktach z ministerstwem sportu, Jakub mi pomagał – podkreślał Andrzej Dziuba, który wspomniał, że w relacji z marszałkiem województwa jest na „ty”.

  Jakub Chełstowki po przejęciu stanowiska marszałka woj. śląskiego pojawił się na też na sesji rady w Tychach. Tam prezydent Andrzej Dziuba złożył mu publiczne gratulacje. Marcin Zasada zapytał gościa, czy to że marszałek jest z Tychów może w jakiś sposób przyczynić się z korzyścią dla miasta.  - Nie przesądzałbym tego kto jest skąd. Przez prawie 19 lat pracy na stanowisku prezydenta Tychów przeżyłem różne polityczne ekipy w kraju i województwie. Nikt za bardzo nie pomógł, ani za bardzo nie przeszkodził. Procedura pozyskiwania środków m.in. z Unii Europejskiej czy innych programach są na tyle zobiektywizowane, że liczy się merytoryka – mówił Andrzej Dziuba w Gościu Dnia DZ i Radia Piekary.

  Marcin Zasada wspomniał też, że wiceprezydentem Tychów został Maciej Gramatyka, czyli rzecznik byłego marszałka województwa śląskiego. Ale gość podkreślał, że to nie ma miało związku ze zmianami w zarządzie województwa i decyzja ta była już wcześniej ustalona.

  W ostatnim punkcie rozmowy w porannym Gościu Dnia Dziennika Zachodniego i Radia Piekary Marcin Zasada zapytał o sytuację w Parku Śląskim. Prezydent Tychów podkreślał, że nie ma nic wspólnego z Parkiem Śląskiem, ale jest zwolennikiem przejęcia go przez metropolię.

  Cała rozmowa z naszym gościem niebawem na dziennikzachodni.pl.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na marzec 2019

  Horoskop miesięczny na marzec 2019

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA