MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent zwrócił się do sojuszników Polski: „Na pewno dotrzymamy zobowiązań”

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Prezydent zwrócił się do sojuszników Polski: „Na pewno dotrzymamy zobowiązań”
Prezydent zwrócił się do sojuszników Polski: „Na pewno dotrzymamy zobowiązań” Adam Jankowski
- Będziemy dotrzymywali naszych zobowiązań - także wynikających z umów dwustronnych - nie tylko tych dotyczących współpracy militarnej i bezpieczeństwa, ale także dotyczących współpracy gospodarczej, współpracy handlowej i innych rodzajów współpracy – zapewniał prezydent Andrzej Duda, podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie.

Prezydent podkreślił, że „na nas, Polaków sojusznicy zawsze mogą liczyć”.

Dodał, że Polska „z całą pewnością dotrzyma postanowień traktatu północno-atlantyckiego, w tym artykułu 5 o kolektywnej obronie, o sojuszniczej pomocy”. - Ale wierzę w to głęboko i zapewniam o tym jako prezydent RP, że będziemy również dotrzymywali innych naszych zobowiązań - także wynikających z umów dwustronnych - nie tylko tych dotyczących współpracy militarnej i bezpieczeństwa, ale także dotyczących współpracy gospodarczej, współpracy handlowej i innych rodzajów współpracy. Pacta sunt servanda. Polska umów dotrzymywała, dotrzymuje i będzie dotrzymywała – stwierdził Andrzej Duda.

Uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Święto Wojska Polskiego 2021. Uroczystości przed Grobem Niez...

Duda: Reagowałem, gdy widziałem możliwość naruszenia zasad demokracji

Prezydent zaznaczył, że „pilnowanie tego, aby właśnie zobowiązania, w tym zobowiązania sojusznicze, były dotrzymywane” jest jednym z niezwykle ważnych obowiązków głowy państwa.

Wskazał, że jego obowiązkiem jest także stanie na straży Konstytucji i naszej polskiej demokracji. - Co czyniłem już wtedy, kiedy podejmowałem odpowiednie działania i stosowałem instrumenty, gdy zgłaszano mi i gdy widziałem, że istnieje możliwość naruszenia niezwykle ważnych zasad demokracji. Takich jak pluralizm polityczny, takich jak rzeczywista możliwość dokonywania wyboru swoich przedstawicieli przez moich rodaków w wyborach powszechnych – mówił prezydent.

Andrzej Duda wyjaśnił, że chodzi mu o kwestię ordynacji do PE. - Wtedy obawiano się, że ograniczy ona możliwości reprezentacji w PE i wybory nie odbyły się według tej ordynacji, lecz wobec jeszcze wtedy wciąż obowiązującej i nadal obowiązującej – mówił.

Źródło:
TVN 24

Prawo i Sprawiedliwość już od kilku lat planuje korektę symboli narodowych. Proponowane rozwiązania mają być wprowadzone do końca 2021 roku. Co ma się zmienić? Szczegóły! >>> TUTAJ

Zmiana godła Polski. Tego chce PiS. Co ma się zmienić? Zobac...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Prezydent zwrócił się do sojuszników Polski: „Na pewno dotrzymamy zobowiązań” - Portal i.pl