Trudny okres dla branży gier wideo, trudny okres dla jednego z największych producentów gier na świecie – Activision Blizzard. Kilka miesięcy temu firma ujawniła, że sprzedaż gry „Destiny 2: Forsaken” nie spełniła oczekiwań, a niedawno w Blizzard przyznano, że liczba użytkowników takich gier jak „Overwatch” czy „Hearthstone” nie tylko nie rośnie, ale wręcz maleje. Według Bloomberga, Activision Blizzard planuje ogłosić redukcję zatrudnienia.

Zwolnienia mają dotyczyć setek pracowników. Jak przypomina Bloomberg, pod koniec 2017 roku w Activision zatrudnionych było 9800 osób. Dodajmy, że w piątek akcje Activision Blizzard spadły o 2,5 proc., co więcej, w tym roku analitycy przewidują dalszy spadek wartości akcji firmy. Warto przypomnieć, że podczas zeszłorocznego BlizzConu (doroczna konferencja organizowana przez Blizzard Entertainment) bardzo źle przyjęta została zapowiedź mobilnej gry „Diablo Immortal”; w ciągu zaledwie 48 godzin akcje spółki spadły o ponad 7 procent.

Wpływ na taki stan rzeczy miał także fakt, że kluczowe tytuły, takie jak „Overwatch” i „Hearthstone”, miały „płaską lub malejącą liczbę użytkowników”. Z kolei rozczarowująca sprzedaż „Destiny 2: Forsaken” sprawiła, że – po ośmiu latach – doszło do zakończenia współpracy ze studiem Bungie Inc. (odpowiedzialnym za serię), o czym deweloper poinformował w styczniu tego roku.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zmieniło się także kierownictwo firmy. Odeszli między innymi Eric Hirshberg, szef Activision Publishing czy Michael Morhaime, współzałożyciel i wieloletni szef Blizzarda. Zwolniony został ponadto – o czym poinformowano z końcem zeszłego roku – dyrektor finansowy Spencer Neumann, który prowadził negocjacje z Netfliksem bez zgody Activision.

Twitter: @G_Lisiecki

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego