Próbna matura 2021 matematyka - podstawa. ODPOWIEDZI I ARKUSZ PYTAŃ. Sprawdź rozwiązania zadań

Michał Kolera
Michał Kolera
Próbna matura 2021 matematyka zacznie się w czwartek, 4 marca, o godzinie 9. pixabay
Próbna matura 2021 z matematyki. Przedstawiamy arkusz pytań i odpowiedzi z próbnej matury CKE, która odbyła się w czwartek, 4 marca. Zobacz rozwiązania zadań do arkusza, który podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Matura 2021 matematyka PODSTAWA. Arkusz pytań CKE i odpowiedzi. Matura z matematyki 5.05.2021

WAŻNE
Arkusz z matematyki wraz z rozwiązaniami DOSTĘPNY JEST JUŻ W GALERII POWYŻEJ. ZAPRASZAMYł

Arkusz próbnej matury z matematyki rozwiązały Danuta Pyrek - nauczycielka matematyki Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Suchedniowie oraz Elżbieta Boszczyk - nauczycielka matematyki w V Liceum Ogólnokształcącym imienia Piotra Ściegiennego w Kielcach. Dziękujemy.

Próbna matura 2021 z matematyki Echa Dnia. ZOBACZ Arkusze i odpowiedzi w serwisie EDUKACJA

Próbna matura 2021 z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się w czwartek, 4 marca, o godzinie 9. Dla uczniów w całej Polsce jest to ostatnia szansa sprawdzenia swoich umiejętności przed prawdziwą maturą z matematyki, którą odbędzie się w środę, 5 maja. Czas trwania to 170 minut. Arkusze matury próbnej będą drukowane przez szkoły, pliki z zadaniami zostaną przekazane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną do placówek w uzgodnionych terminach.

Jaka będzie tegoroczna próbna matura z matematyki?

- Matematyka to przedmiot, którego wielu maturzystów obawia się najbardziej - mówi Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. - W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa i trudności związanych z nauczaniem zdalnym, ministerstwo, specjalnym rozporządzeniem, dość znacznie okroiło materiał z podstawy programowej, obowiązujący na maturze. Zespoły, które pracowały nad wymaganiami egzaminacyjnymi, wyłączyły z nich na przykład zadania dotyczące brył. Uznano to za materiał trudny do opanowania za pomocą metod zdalnych. Oprócz tego będzie także mniej zadań na tę samą ilość czasu. Zamiast maksymalnie 50 punktów, w tym roku jest 45 punktów do uzyskania. Jest mniej zadań otwartych, więcej zamkniętych. Wszystko po to, by arkusz uwzględniał specyficzną sytuację, w jakiej znalazły się szkoły - dodaje.

SPRAWDŹ ODPOWIEDZI Z PRÓBNEJ MATURY 2021 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - 5 MARCA

KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ I ZOBACZ ODPOWIEDZI DO ZADAŃ I ARKUSZ PYTAŃ MATURY PRÓBNEJ 2021 Z MATEMATYKI. MAMY JUŻ WSZYSTKIE ODPOWIEDZI

Próbna matura 2021 matematyka - podstawa. ODPOWIEDZI I ARKUS...

Próbna matura 2021 matematyka. Sprawdzą wiedzę i przećwiczą procedury

Na próbnym egzaminie maturalnym z matematyki można mieć ze sobą określone przepisami przedmioty. To kalkulator w zakresie czterech podstawowych działań. Może mieć też linijkę, cyrkiel oraz czarny długopis. Karty wzorów zapewniane są przez szkoły.

Nauczyciele są zadowoleni z tego, że ich uczniowie napiszą próbną maturę. - Dzięki niej młodzież zapoznaje się z procedurami maturalnymi. Muszą mieć dowód osobisty przy sobie, wiedzieć, jak się wchodzi, jak losuje numer, jak wygląda przydzielanie miejsca, kiedy można opuścić salę. Kiedy wystąpi problem, trzeba podnieść rękę, wtedy podchodzi komisja. Przećwiczenie tych wszystkich procedur jest bardzo ważne. Drugim, nie mniej ważnym celem pisania próbnej matury, jest zbadanie umiejętności ucznia w zakresie wymagań programowych, które obowiązują - mówi Anna Pająk, nauczyciel matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Próbna matura 2021 - w piątek język angielski

5 marca - matura z języka angielskiego - poziom podstawowy
W piątek, 5 marca, o godzinie 9 egzamin matury próbnej z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Dokładny harmonogram próbnych egzaminów maturalnych 2021:

 • Środa 3 marca, godz. 9 - język polski – poziom podstawowy
 • Środa 3 marca, godz. 14 - język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony), języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy)
 • Czwartek 4 marca, godz. 9 - matematyka – poziom podstawowy,
 • Czwartek 4 marca, godz. 14 - historia muzyki, filozofia (poziom rozszerzony)
 • Piątek 5 marca, godz. 9 - język angielski – poziom podstawowy
 • Piątek 5 marca, godz. 14 - historia sztuki, język kaszubski (poziom rozszerzony)
 • Poniedziałek 8 marca, godz. 9 - język angielski – poziom rozszerzony, język angielski – poziom dwujęzyczny
 • Poniedziałek 8 marca, godz. 14 - język francuski (poziom podstawowy), język hiszpański (poziom podstawowy), język niemiecki (poziom podstawowy), język rosyjski (poziom podstawowy), język włoski (poziom podstawowy)
 • Wtorek 9 marca, godz. 9 -język polski – poziom rozszerzony,
 • Wtorek 9 marca, godz.14 - język francuski (poziom rozszerzony), język francuski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom dwujęzyczny), język włoski (poziom rozszerzony), język włoski (poziom dwujęzyczny)
 • Środa 10 marca, godz. 9 - matematyka poziom rozszerzony
 • Środa 10 marca, godz. 14 - język hiszpański (poziom rozszerzony), język hiszpański (poziom dwujęzyczny), język niemiecki (poziom rozszerzony), język niemiecki (poziom dwujęzyczny)
 • Czwartek 11 marca, godz. 9 - biologia – poziom rozszerzony,
 • Czwartek 11 marca, godz. 14 - informatyka – poziom rozszerzony
 • Piątek 12 marca, godz. 9 - chemia – poziom rozszerzony,
 • Piątek 12 marca, godz. 14 - wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony)
 • Poniedziałek 15 marca, godz. 9 - historia – poziom rozszerzony
 • Poniedziałek 15 marca, godz. 14 - fizyka – poziom rozszerzony
 • Wtorek 16 marca, godz. 9 - geografia – poziom rozszerzony
 • Wtorek 16 marca, godz. 14 - języki mniejszości narodowych (poziom rozszerzony).

Nie dla szczepionki AstraZeneca

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mama

Dlaczego ME nie wpadnie na to aby stawaić ja uczciwość wyników poprzez np. wykrywanie telefonów u uczniów:

https://www.spyshop.pl/wykrywacz-sieci-3g-umts-mobifinder4-do-skutecznej-detekcji-1331.html

Dodaj ogłoszenie