Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin gimnazjalny 2012 z CKE: Część humanistyczna [OPINIE UCZNIÓW]

ADI
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w RybnikuOd prawej stoją: Marta Polok, Martyna Szczuka, Maciej Aleksandrowicz, Marlena Owczorz i Paulina Witosz.Maciej Aleksandrowicz mówi: "Dla mnie część z historii była łatwa. Pytanie były w większości proste, ale podchwytliwe. Trudniej było z rozprawką, ale ogólnie egzamin był do zniesienia."Paulina Witosz: "Bałam się, że będzie do napisania charakterystyka, więc rozprawka mnie ucieszyła. Jakoś poszło, więc teraz mobilizacja na kolejne, pewnie trudniejsze części.
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w RybnikuOd prawej stoją: Marta Polok, Martyna Szczuka, Maciej Aleksandrowicz, Marlena Owczorz i Paulina Witosz.Maciej Aleksandrowicz mówi: "Dla mnie część z historii była łatwa. Pytanie były w większości proste, ale podchwytliwe. Trudniej było z rozprawką, ale ogólnie egzamin był do zniesienia."Paulina Witosz: "Bałam się, że będzie do napisania charakterystyka, więc rozprawka mnie ucieszyła. Jakoś poszło, więc teraz mobilizacja na kolejne, pewnie trudniejsze części. ADI
Przeczytajcie opinie uczniów po próbnym egzaminie gimnazjalnym, który odbył się 7 grudnia i obejmował język polski, historię i WOS. Pytania były jednym wielkim zaskoczeniem.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z JĘZ. POLSKIEGO - ODPOWIEDZI
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z HISTORII I WOS - ZDJĘCIA

Aleksandrę Śliwę, uczennicę trzeciej klasy Gimnazjum publicznego w sławkowskim Zespole Szkół im. Jana Pawła II, pytania podczas części humanistycznej próbnego egzaminu zaskoczyły.

- Najbardziej te z części historycznej, do tego nie należały one do najłatwiejszych - mówi gimnazjalistka. I jak dodaje, nigdy nie lubiła rozwiązywać zadań z ilustracjami, a jedno z z nich dotyczyło rozpoznania stylów architektonicznych na zdjęciach.

Jak dodaje, woli przedmioty ścisłe, więc zakłada, że w czwartek pójdzie jej lepiej. Bo przed gimnazjalistami kolejna tura zmagań. Do rozwiązania test z matematyki i przedmiotów przyrodniczych - również podzielony na dwie części. Podobnie jak wczoraj, gimnazjaliści mają na do 150 minut.

Zaś w piątek trzecioklasiści będą sprawdzać swoją wiedzę z zakresu języków obcych (na poziomie podstawowym i rozszerzonym). Poziom podstawowy obowiązuje wszystkich uczniów, zaś zadania z poziomu rozszerzonego obowiązkowe są dla uczniów, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Egzamin gimnazjalny, który w tym roku piszą uczniowie, przyniósł zmiany również dla nauczycieli. Inny jest system oceniania testów. Dotychczas nauczyciel miał jedną możliwość - przyznać punkt za poprawną odpowiedź, która mieści się w kluczu rozwiązań lub niezgodnej odpowiedzi nie zaliczyć.
Teraz egzaminatorzy będą musieli śledzić zastosowany w rozwiązaniu tok rozumowania ucznia i dać mu punkty za to, jak daleko udało mu się dojść do całkowitego rozwiązania zadania. Ma to wykluczyć sytuacje, które miały miejsce na wcześniejszych egzaminach, gdzie uczeń mimo poprawnego rozwiązania zadania nie dostał za nie punktów - do poprawnego wyniku doszedł w inny sposób niż ten zapisany w kluczu.

Nauczyciele mieli też obawy w kwestii technicznego podziału egzaminów. Po napisaniu testu z języka polskiego dzieci musiały wyjść z sali i czekać na rozpoczęcie części z historii i WOS-u. Podobnie będzie dzisiaj. A przecież każde z nich kończyło test w innym czasie. W przerwie nie mogą się kontaktować z nikim z zewnątrz czy korzystać z internetu.

- Na szczęście wszystko poszło dobrze - mówiła nam już po zakończeniu próbnego egzaminu Danuta Janik, dyrektorka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. I jak dodaje, już wie, że kwietniowy egzamin również wypadnie w ich szkole pomyślnie. - Potrzebujemy więcej nauczycieli. Jedni zasiadają w komisji egzaminacyjnej, drudzy czuwają nad dziećmi w czasie przerwy - mówi Janik.


CZYTAJ KONIECZNIE
JAK DOBRZE NAPISAĆ GIMNAZJALNY EGZAMIN PRÓBNY Z CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ
JAK DOBRZE NAPISAĆ GIMNAZJALNY EGZAMIN PRÓBNY Z CZĘŚCI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ
JAK DOBRZE NAPISAĆ GIMNAZJALNY EGZAMIN PRÓBNY Z CZĘŚCI JĘZYKÓW OBCYCH

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!