Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: język angielski. ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI Rozwiązania testu z angielskiego

Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Udostępnij:
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 JĘZYK ANGIELSKI - ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. W piątek, 19 marca, uczniowie przystąpią do próbnego testu z języka obcego nowożytnego. Najwięcej osób wybierze tradycyjnie angielski. Publikujemy arkusz CKE, a poźniej dołączą do nich odpowiedzi. Jakich zadań ze słuchu mogą spodziewać się ósmoklasiści na próbnym egzaminie z języka angielskiego?

W piątek, 19 marca o godzinie 9, tegoroczni ósmoklasiści rozpoczęli próbny egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Po rozpoczęciu testu na stronie internetowej CKE pojawiły się arkusze egzaminacyjne, które publikujemy w tym miejscu.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 ANGIELSKI

Szkoły w zakresie przeprowadzenia testu miały wolną rękę. Jeśli jednak zdecydowały się na niego, Centralna Komisja Egzaminacyjna rekomendowała zorganizowanie go w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. Z zachowaniem, rzecz jasna, zasad reżimu sanitarnego.

Tutaj podajemy arkusze CKE z angielskiego wraz z odpowiedziami

Próbny egzamin z tego przedmiotu, podobnie jak te z języka polskiego i matematyki, odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym. W dalszej galerii znajdziesz arkusz i sugerowane odpowiedzi, które opublikujemy po zakończeniu egzaminu.

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - próbny język angielski. Oto suge...

Jak dokładnie będzie wyglądał test z angielskiego?

Zdecydowana większość uczniów zdawać będzie język angielski. Uczniowie na napisanie testu będą mieli 90 minut. Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań można zdobyć maksymalnie 55 punktów. 34 za zadania zamknięte i 21 za zadania otwarte. Na całość złoży się od 13 do 17 zadań. W części zdający będą musieli określić czy dane zdanie to prawda, czy fałsz albo uzupełnić luki w tekście.

Nie przeocz

Podobnie jak na maturze najwyżej punktowanym zadaniem będzie dłuższa forma pisemna. Chodzi w nim o napisanie tekstu na zadany temat. Rok temu na prawdziwym egzaminie zadanie brzmiało:

„Twoja koleżanka z klasy przeprowadza się wkrótce za granicę. W e-mailu do kolegi z Anglii: napisz, co Twoja klasa dała tej koleżance w prezencie, i opisz ten przedmiot, poinformuj, jak koleżanka zareagowała na Wasz prezent, wyjaśnij, jak zamierzasz pomóc tej koleżance w przeprowadzce”.

Warto przypomnieć, iż z powodu trwającej pandemii oraz zdalnego nauczania tegoroczny egzamin będzie wyglądał nieco inaczej. Mniej jest zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu oraz zamkniętych weryfikujących rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych. Na teście z jęz. angielskiego nie będzie na pewno także czasu past perfect oraz mowy zależnej. Ograniczono znajomość funkcji językowych i znajomość środków językowych.

Próbny egzamin ósmoklasisty z jęz. angielskiego. Co warto powtórzyć?
Uczniowie, którzy chcą na ostatnią chwilę powtórzyć sobie materiał na piątkowy próbny egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego, powinni zajrzeć do gramatyki i słówek, ale też przypomnieć sobie wszystkie zasady związane z pisaniem listów, pocztówek i wiadomości mailowych.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021. Język angielski 19.03.2021. ARKUSZE CKE + ODPOWIEDZI

Po rozpoczęciu próbnego egzaminu z jęz. obcego nowożytnego na stronie CKE pojawią się arkusze z zadaniami. Arkusze z egzaminu z jęz. angielskiego wraz z odpowiedziami znajdziecie także na tej stronie.

Zobacz koniecznie

Właściwy już egzamin ósmoklasisty w 2021 roku zaplanowany został między 25 a 27 maja. Uczniowie muszą przystąpić do egzaminu, gdyż jest on warunkiem ukończenia szkoły, ale nie został określony żaden minimalny wynik, jaki uczeń powinien na nim osiągnąć. Dlatego egzaminu nie można nie zdać. Warto się jednak postarać, bo wyniki uzyskane na testach będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do testów w maju, będzie mógł napisać je w czerwcu.‎

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Kiedy?
Ósmoklasiści poznają swoje wyniki 2 lipca, natomiast 9 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie