Próbny egzamin ósmoklasisty był prosty JĘZYK ANGIELSKI...

  Próbny egzamin ósmoklasisty był prosty JĘZYK ANGIELSKI ARKUSZE + ODPOWIEDZI Sprawdzian 8-klasisty z języka angielskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

  Za nami próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego, który odbył się w czwartek, 20 grudnia, w ramach trzydniowego maratonu testów dla ósmoklasistów. Uczniom przyszło się mierzyć z wieloma zadaniami, a jedno z najwyżej punktowanych dotyczyło napisania e-maila do koleżanki z Anglii, by poinformować ją o tym, że zaczęliśmy uczęszczać na kurs języka hiszpańskiego.
  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

  Próbny egzamin gimnazjalisty ANGIELSKI  EGZAMIN ÓSMOKLASISTY PYTANIA + ODPOWIEDZI

  W czwartek, 20 grudnia, w ramach trwającego od 18 grudnia maratonu próbnych egzaminów ósmoklasisty, uczniowie zmierzyli się z językiem obcym nowożytnym. W przypadku języka angielskiego, od lat uznawanego za najprostszy z egzaminów, ósmoklasiści musieli wykonać poszczególne zadania: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna.


  Próbny egzamin ósmoklasisty JĘZYK ANGIELSKI ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  W przypadku ostatniego zadania, za który można było zgarnąć sporo punktów (maksymalnie 10), uczniom przyszło napisać e-maila do koleżanki z Anglii, w którym poinformujemy ją, że od niedawna uczęszczamy na kurs języka hiszpańskiego.
  W wypowiedzi trzeba było zawrzeć takie informacje: poinformuj, co robicie podczas zajęć językowych, opisz swojego nauczyciela na tym kursie oraz napisz, jak zamierzasz wykorzystać znajomość języka hiszpańskiego w przyszłości.

  Pierwsze opinie po egzaminie zdają się być pozytywne. - Test nie był trudny, a w przypadku e-maila wystarczyło pamiętać o zasadach, których trzeba się trzymać w tego typu tekstach - mówi nam jedna z ósmoklasistek.

  Próbne egzaminy ósmoklasisty są przeprowadzane w szkołach dobrowolnie. Uczniowie tych szkół, które nie zdecydowały się zorganizować próbnego egzaminu, będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych komisji egzaminacyjnych: Centralnej i okręgowych, 20 grudnia 2018 r. po godz. 15.00.

  [a]https://dziennikzachodni.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-jezyk-niemiecki-arkusze-odpowiedzi-sprawdzian-8klasisty-z-jezyka-niemieckiego/ar/13756098;Próbny egzamin ósmoklasisty JĘZYK NIEMIECKI ARKUSZE + ODPOWIEDZI[/a]

  Testy powinny być przeprowadzane wyłącznie w celu informacyjnym (tj. zaznajomienia uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

  Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

  Przypomnijmy, że to pierwszy raz, kiedy uczniowie podchodzą do próbnego egzaminu ósmoklasisty od czasu wprowadzenia reformy edukacji. Ma to pozwolić szkołom lepiej przygotować się do egzaminów właściwych, które będą miały miejsce w terminach 15-17 kwietnia 2019 roku.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Arnold Schwarzenegger w Katowicach  Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  serwis?

  ciorko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja teraz znalazłem 1 ucznia na angielskiprywatnie którego własnie muszę przygotować do matury. Zobaczymy.

  Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

  Uczniowie piszą kartkówki, a nauczyciele płaczą

  Uczniowie piszą kartkówki, a nauczyciele płaczą

  Najczęściej czytane

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej