Próbny egzamin ósmoklasisty był trudny JĘZYK NIEMIECKI...

  Próbny egzamin ósmoklasisty był trudny JĘZYK NIEMIECKI ARKUSZE + ODPOWIEDZI Sprawdzian 8-klasisty z języka niemieckiego

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego

  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego ©tomasz czachorowski/

  Za nami próbny egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego, który odbył się w czwartek, 20 grudnia, w ramach trzydniowego maratonu testów dla ósmoklasistów. Uczniom przyszło się mierzyć z wieloma zadaniami, a jedno z najwyżej punktowanych dotyczyło napisania e-maila do koleżanki z Niemiec, by poinformować ją o tym, że zaczęliśmy uczęszczać na kurs języka japońskiego.
  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego

  Próbny egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego ©tomasz czachorowski/

  Próbny egzamin ósmoklasisty NIEMIECKI  EGZAMIN ÓSMOKLASISTY PYTANIA + ODPOWIEDZI

  W czwartek, 20 grudnia, w ramach trwającego od 18 grudnia maratonu próbnych egzaminów ósmoklasisty, uczniowie zmierzyli się z językiem obcym nowożytnym. Ten test uznawany jest od lat za najprostszy spośród tych, które przychodzi pisać uczniom - zwłaszcza, jeśli chodzi o język angielski.
  Są jednak uczniowie, którzy woleli pisać na egzaminie inny język obcy nowożytny. W przypadku języka niemieckiego, ósmoklasiści musieli wykonać poszczególne zadania: rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji językowych, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna.


  Próbny egzamin ósmoklasisty JĘZYK NIEMIECKI ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  W przypadku ostatniego zadania, za który można było zgarnąć sporo punktów (maksymalnie 10), uczniom przyszło napisać e-maila do do koleżanki z Niemiec, by poinformować ją o tym, że zaczęliśmy uczęszczać na kurs języka japońskiego. W wypowiedzi trzeba było zawrzeć takie informacje: poinformuj, co robicie podczas zajęć językowych, opisz swojego nauczyciela na tym kursie oraz napisz, jak zamierzasz wykorzystać znajomość języka japońskiego w przyszłości.

  Próbne egzaminy ósmoklasisty są przeprowadzane w szkołach dobrowolnie. Uczniowie tych szkół, które nie zdecydowały się zorganizować próbnego egzaminu, będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych komisji egzaminacyjnych: Centralnej i okręgowych, 20 grudnia 2018 r. po godz. 15.00.

  Testy powinny być przeprowadzane wyłącznie w celu informacyjnym (tj. zaznajomienia uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

  Próbny egzamin ósmoklasisty JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY ARKUSZE + ODPOWIEDZI Sprawdzian 8-klasisty z języka obcego

  Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

  Przypomnijmy, że to pierwszy raz, kiedy uczniowie podchodzą do próbnego egzaminu ósmoklasisty od czasu wprowadzenia reformy edukacji. Ma to pozwolić szkołom lepiej przygotować się do egzaminów właściwych, które będą miały miejsce w terminach 15-17 kwietnia 2019 roku.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Arnold Schwarzenegger w Katowicach  Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

  Uczniowie piszą kartkówki, a nauczyciele płaczą

  Uczniowie piszą kartkówki, a nauczyciele płaczą

  Najczęściej czytane

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej