Procesja Bożego Ciała w Katowicach przejdzie ulicami w centrum miasta [TRASA]

LOTA
Boże Ciało w Katowicach
Boże Ciało w Katowicach A. Gola
Udostępnij:
Centralna procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała przejdzie w czwartek ulicami centrum Katowic. Będzie jej przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Boże Ciało ze względu na organizowane we wszystkich parafiach procesje należy do najbardziej widowiskowych świąt w Kościele katolickim.

Procesja w Boże Ciało w Katowicach wyruszy w czwartek o godz. 8.30 z kościoła Mariackiego. Następnie przejdzie ulicami Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki i Wita Stwosza do Archikatedry. Na jej trasie zostaną zlokalizowane cztery ołtarze: na rogu Francuskiej i Wojewódzkiej, przy Jagiellońskiej w okolicach Urzędu Wojewódzkiego oraz na rogu Plebiscytowej oraz przed Archikatedrą Chrystusa Króla.

Procesji przewodniczył będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który poprowadzi również mszę po jej zakończeniu w katowickiej archikatedrze.

Jak udekorować okna? Jak zrobić ołtarz okienny na Boże Ciało?

Boże Ciało. Jak udekorować okna? Jak zrobić ołtarz okienny n...

Ołtarze Bożego Ciała w Chełmie Śląskim

Boże Ciało. Ołtarze na Boże Ciało w Chełmie Śląskim najładni...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

f
florek
A ta ciemnota wierzy w cary mary ???????
b
beba
Trzeba jasno powiedzieć, że święto Bożego ciała nie ma korzeni biblijnych i jest przeciwne Biblii. Nosi się tzw. najświętszy sakrament jak gdyby był Bogiem i modli się do niego. Jest, to bałwochwalstwa. Pan Jezus siedzi po prawicy tronu Ojca i nie stepuje podczas każdej konsekracji Kaplana zamieniając się w chleb i wino. Gdyby tak było można by było mówić pewnej formie kanibalizmu. Nie potrzebujemy społeczności z najświętszym sakramentem, potrzebujemy społeczności z żywym Bogiem przez wiarę w Chrystusa mamy dostęp do tronu łaski. Nie potrzebujemy do tego kapłana, opłatka, ołtarza, specjalnej liturgii.
Hebrajczyków 4:14 Mając więc wielkiego arcykapłana, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trzymajmy się mocno wyznania.
15 Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu.
16 Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze.
Poprzez wiarę w zastępczą śmierć Chrystusa za moje grzechy mogę zbliżyć się do Boga. Mamy wyraźną zachętę w Piśmie Św. by robić to z ufna odwagą. Przyjść przed oblicze Boże i wylać przed Bogiem swoja duszę.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie